• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מטבעות וירטואליים והצהרת הון

tlvcode

משתמש רשום
דירוג
3
היי,

ממלא הצהרת הון לשנת 2018 וצריך להצהיר גם על מטבעות וירטואליים שהיו ברשותי עד לסוף השנה (אשר מכרתי ב2019). לא מצאתי באינטרנט תחת איזה סעיף יש לפרט אותם. מישהו נתקל בסוגיה?

@tlvcode בהצהרת הון של 2018 אתה צריך להוסיף את המטבעות לפי עלות (בפיאט כמובן), סוג וכמות לסוף שנת 2018 (31 לדצמבר).

את המטבעות הוירטואלים אתה מכניס בתור נכס. תכין נספח, אפיךלו קובץ אקסל עם הפירוט.

הפירוט מאוד חשוב כי זה משהו שהרשות בודקת אותו בין שנים כאשר תדווח על רווחי הון או תבדוק לפי רווחי/ הפסדי הון כפי שדיווחת בעבר (אם היו לך מטבעות ופעילות בשנת 2017 ו 2018 למשל).

@tlvcode בהצהרת הון של 2018 אתה צריך להוסיף את המטבעות לפי עלות (בפיאט כמובן), סוג וכמות לסוף שנת 2018 (31 לדצמבר).

את המטבעות הוירטואלים אתה מכניס בתור נכס. תכין נספח, אפיךלו קובץ אקסל עם הפירוט.

הפירוט מאוד חשוב כי זה משהו שהרשות בודקת אותו בין שנים כאשר תדווח על רווחי הון או תבדוק לפי רווחי/ הפסדי הון כפי שדיווחת בעבר (אם היו לך מטבעות ופעילות בשנת 2017 ו 2018 למשל).
תודה רבה! עזרת לי מאוד. עכשיו אני מקווה שיהיה רפרנס באינטרנט כשמישהו יחפש את אותה השאלה.

סיפור. הצהרת הון ראשונה. כביכול יש לי קריפטו. למה כביכול? ובכן. פעם, כשביטקוין עוד לא עלה כלום כמעט קיבלתי במתנה קצת - יחידות בודדות. פתחתי ארנק והייתי כזאת עם ארנק מטבעות קריפטו )). אחר כך קצת ביזבזתי, קצת העברתי לאיזושהי בורסה של קריפטו שהיא כמובן כבר אינה קיימת, שם המרתי למטבע אחר אני אפילו מתקשה לזכור מה שמו - זה היה מטבע שני שיצא אחרי ביטקוין. עם הזמן הארנק שבו השתמשתי הפסיק להתקיים כתוכנה (התמיכה הוספקה) ולא עשיתי עם זה כלום, ומאז לא פתחתי יותר ארנקים. זאת ועוד כביכול יש לי בסביבות קצת יותר מביטקוין אחד אם הזכרון שלי לא בוגד בי, וקצת, אבל לא זוכרת כמה בדיוק מהמטבע השני. בפועל כל מה שיש לי אלה מילות המפתח ותקווה שאולי עדיין יש לי את המטבעות. איך אני אמורה במקרה כזה להצהיר על זה בהצהרת הון?

סיפור. הצהרת הון ראשונה. כביכול יש לי קריפטו. למה כביכול? ובכן. פעם, כשביטקוין עוד לא עלה כלום כמעט קיבלתי במתנה קצת - יחידות בודדות. פתחתי ארנק והייתי כזאת עם ארנק מטבעות קריפטו )). אחר כך קצת ביזבזתי, קצת העברתי לאיזושהי בורסה של קריפטו שהיא כמובן כבר אינה קיימת, שם המרתי למטבע אחר אני אפילו מתקשה לזכור מה שמו - זה היה מטבע שני שיצא אחרי ביטקוין. עם הזמן הארנק שבו השתמשתי הפסיק להתקיים כתוכנה (התמיכה הוספקה) ולא עשיתי עם זה כלום, ומאז לא פתחתי יותר ארנקים. זאת ועוד כביכול יש לי בסביבות קצת יותר מביטקוין אחד אם הזכרון שלי לא בוגד בי, וקצת, אבל לא זוכרת כמה בדיוק מהמטבע השני. בפועל כל מה שיש לי אלה מילות המפתח ותקווה שאולי עדיין יש לי את המטבעות. איך אני אמורה במקרה כזה להצהיר על זה בהצהרת הון?
איזה ארנק היה לך?

איזה ארנק היה לך?
לא זוכרת, איזשהו ארנק שהתמיכה בו הופסקה והפסיק להתקיים. אני אז חקרתי את הנושא ואת הדרך לעבור לארנק אחר במידת הצורך, שמרתי את כל ההנחיות אבל לא פעלתי לפיהן כי אז כבר ביטקוין עלה בצורה מטאורית ואני החלטתי שאני עושה קונסרבציה לכל העניין ובעתיד נראה מה יהיה. האם עכשיו רק בגלל הצהרת הון אני חייבת להחיות את כל הסיפור - למצוא ארנק (עם כל המחקר אלו ארנקים יש עכשיו ואילו מהם בטוחים - זה שעות של עבודה..) ואז מה, איך זה יעזור לי לדווח בהצהרת הון? מה הם יקבלו כאסמכתא - תדפיס מסך של ארנק???

אני אז חקרתי את הנושא ואת הדרך לעבור לארנק אחר במידת הצורך, שמרתי את כל ההנחיות
אם שמרת את ההנחיות זה אומר שיש לך 12 או 24 מילות גיבוי. רוב הארנקים פועלים לפי אותו סטנדרט (BIP-0039) ולכן את אמורה להצליח לשחזר את הארנק באמצעות ארנק אחר.
האם עכשיו רק בגלל הצהרת הון אני חייבת להחיות את כל הסיפור
אם את עדיין מחזיקה בביטקוין אז הוא שלך ואת צריכה להצהיר עליו, במיוחד אם תצליחי לגשת אליו בעתיד ולמכור אותו או להשתמש בו.
אם איבדת את הביטקוין ולא תצליחי לשחזר אותו אף פעם, אז תבדקי עם רו"ח אם אפשר להצהיר שהוא נאבד לך ולהבין מה המשמעות של זה.
למצוא ארנק (עם כל המחקר אלו ארנקים יש עכשיו ואילו מהם בטוחים - זה שעות של עבודה..)
Blue Wallet - ארנק ביטקוין אמין ומומלץ.
ואז מה, איך זה יעזור לי לדווח בהצהרת הון? מה הם יקבלו כאסמכתא - תדפיס מסך של ארנק???
את תקבלי בחזרה שליטה על הביטקוין שלך ותוכלי לדעת בדיוק כמה יש לך ולהצהיר עליו.
תזכרי שיש לך גם אירועי מס כי קנית איתו מטבע נוסף, גם את זה אולי תוכלי להבין דרך ההיסטוריה של ההעברות שלך.

את תקבלי בחזרה שליטה על הביטקוין שלך ותוכלי לדעת בדיוק כמה יש לך ולהצהיר עליו.
תזכרי שיש לך גם אירועי מס כי קנית איתו מטבע נוסף, גם את זה אולי תוכלי להבין דרך ההיסטוריה של ההעברות שלך.
תודה. עדיין לא ברור לי אפילו אם אעשה את כל השחזור ואגלה כי למזלי עדיין יש לי את המטבעות מה אני אצרף להצהרת הון כאסמכתא?
למה היה לי אירוע מס? כשקניתי את המטבע השני לא השתמשתי בפיאט - הכנסתי לבורסה ביטקוין, המרתי אצלם את מה שהכנסתי למטבע השני והוצאתי את המטבע השני לארנק; גפ בהתחשב בעובדה שכל זה קרה בתקופה פרה-היסטורית שבה עוד לא היו רגולציות מיסוי קריפטו

נערך לאחרונה ב:
תודה. עדיין לא ברור לי אפילו אם אעשה את כל השחזור ואגלה כי למזלי עדיין יש לי את המטבעות מה אני אצרף להצהרת הון כאסמכתא?
מבחינה פרקטית הכתובות הן האסמכתא. אפשר לוודא את כמות הביטקוין שיש בכתובות שלך בבלוק אקספלורר.
למה היה לי אירוע מס? כשקניתי את המטבע השני לא השתמשתי בפיאט - הכנסתי לבורסה ביטקוין, המרתי אצלם את מה שהכנסתי למטבע השני והוצאתי את המטבע השני לארנק;
כי מכרת ביטקוין (אירוע מס) וקנית באמצעותו מטבע אחר. אם היה לך רווח הון במהלך המכירה הזאת את צריכה לשלם מס רווח הון.
גפ בהתחשב בעובדה שכל זה קרה בתקופה פרה-היסטורית שבה עוד לא היו רגולציות מיסוי קריפטו
זה רטרואקטיבי, מכיוון שזו פרשנות חדשה של חוק שכבר קיים.

כי מכרת ביטקוין (אירוע מס) וקנית באמצעותו מטבע אחר. אם היה לך רווח הון במהלך המכירה הזאת את צריכה לשלם מס רווח הון.
כאן זה לא מובן לי עדיין. אפשר לדבר על רווח הון רק אם באיזשהו שלב בפעולה הזאת הייתי יוצאת לפיאט. אני פשוט המרתי מטבע אחד בשני - הערך לא השתנה ולא מומש ולכן אין רווח, או שאני טועה? זה כמו שהייתי ממירה בבורסה מניה של חברה א' בשלוש מניות של חברה ב' (כשמניה א' עולה כמו 3 מניות ב') בלי באמצע למכור את הא' ובכסף שקיבלתי לקנות את הב' אם דבר כזה היה אפשרי (אני לא חזקה בדברים האלה אז לא יודעת אפשרי או לא)

כאן זה לא מובן לי עדיין. אפשר לדבר על רווח הון רק אם באיזשהו שלב בפעולה הזאת הייתי יוצאת לפיאט. אני פשוט המרתי מטבע אחד בשני - הערך לא השתנה ולא מומש ולכן אין רווח, או שאני טועה? זה כמו שהייתי ממירה בבורסה מניה של חברה א' בשלוש מניות של חברה ב' (כשמניה א' עולה כמו 3 מניות ב') בלי באמצע למכור את הא' ובכסף שקיבלתי לקנות את הב' אם דבר כזה היה אפשרי (אני לא חזקה בדברים האלה אז לא יודעת אפשרי או לא)
המרה למטבע אחר = מכירה של ביטקוין וקנייה של מטבע אחר. אין קשר לפיאט.

בגלל שביטקוין מוגדר כנכס וצריך לשלם עליו מס רווח הון, כל מכירה שלו זה אירוע מס. זה כולל:
קנייה של מוצרים, קנייה של מטבע אחר, מכירה תמורת פיאט.

את צריכה לבדוק מה היה השווי בשקלים של ביטקוין כשקנית אותו, ומה היה השווי בשקלים שלו כשמכרת אותו וקנית מטבע אחר (או כשמכרת אותו לכל מטרה אחרת). ההפרש זה הרווח שלך ואת צריכה לשלם עליו מס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P ערך ריאלי מלפני ההיפראינפלציה, ושינוי מטבעות? שוק ההון 3
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
M האם יש קרן / תעודה על אינדקס מטבעות (דולר יורו וכו) מקבילה ל MSCI World Index פוסטים מאיכות נמוכה 8
א התייעצות לגבי איזון תיק מבחינת הרכב מטבעות שוק ההון 2
ה גישה למסחר באופציות וניל (vanilla options) על צמדי מטבעות (FX) שוק ההון 0
חושב בגדול האיש העשיר ביותר בבבל - 'מכל עשרה מטבעות שאכניס אוציא רק תשעה' התפתחות אישית 8
P מטבעות זהב השקעות אלטרנטיביות 2
גראהם העברת מטבעות מBINANCE ל-KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 18
G C20 - אינדקס של מטבעות השקעות אלטרנטיביות 8
ה איך הדרך הקלה והמשתלמת ביותר לפדות מטבעות לחשבון בנק בארץ? פוסטים מאיכות נמוכה 2
stamEhad Binance Locked Staking - נעילת מטבעות וקבלת תשואה על כך - מה הסיכונים? השקעות אלטרנטיביות 42
M מחפש קרן מנוהלת של מטבעות דיגיטליים השקעות אלטרנטיביות 15
stamEhad מטבעות קריפטוגרפיים, ביטקוין ומיסים - איפה מתחילים? השקעות אלטרנטיביות 4
ד מטבעות אלטרנטיביים השקעות אלטרנטיביות 25
tomchoook קריפטו - ארנק דיגיטלי וקניית מטבעות פחות מוכרים השקעות אלטרנטיביות 4
Y הכנסות והוצאות בשני מטבעות צרכנות פיננסית 5
G איפה ניתן ללמוד/לקנות מטבעות קריפטו? השקעות אלטרנטיביות 2
Gari קרנות שעוקבות אחר כמה מטבעות קריפטו באותה קרן השקעות אלטרנטיביות 0
A השקעה בכריית מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 65
ITS קרן מחקה על מטבעות קריפטו השקעות אלטרנטיביות 3
סשה מטבעות בוליון זהב השקעות אלטרנטיביות 2
O מטבעות זהב בוליון - פטור אפשרי ממס בעת מכירה מיסים 4
O איפה לקנות מטבעות זהב בוליון בחו"ל, כספות, סוגי מטבעות השקעות אלטרנטיביות 22
א מכתב ממס הכנסה על פתיחת תיק בעקבות מכירת מטבעות (קריפטו) מיסים 119
T כיצד לדווח על רווח ממכירת מטבעות קריפטו מיסים 135
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן המעשי השקעות אלטרנטיביות 2285
adamshalev מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הטכנולוגי השקעות אלטרנטיביות 252
ש ארנק ללא מטבעות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 47
Daniel Guri לגבי מטבעות קריפטוגרפיים או חלופיים השקעות אלטרנטיביות 1
Y האם אתה מפזרים את ההשקעה על מספר מטבעות משיקולי מס? שוק ההון 45
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
A מטבעות קריפטוגרפיים (ביטקוין וכד׳) - הפן הכלכלי-פוליטי-חוקי השקעות אלטרנטיביות 2994
ברננקי רכישת מטבעות בוליון כסף (סילבר) השקעות אלטרנטיביות 60
Henchman34 רכישת מטבעות זהב בוליון בישראל השקעות אלטרנטיביות 1
Izik דיווח על מטבעות זהב/ כסף בשדה התעופה השקעות אלטרנטיביות 15
Y לאיזה מטבעות הקרן הזו חשופה? שוק ההון 15
T טכניקת או אסטרטגיית המסחר שלכם בבורסות מסחר למטבעות וירטואליים השקעות אלטרנטיביות 7
פיטר גריפין סטאטוס דו״ח והצהרת הון מיסים 6
מ טופס 867 והצהרת הון מיסים 0

נושאים דומים

Back
למעלה