1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מח"מ סינטטי/סולם אג"חים - רק לוודא שהבנתי נכון:

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י Benjy, ‏7/3/15.

 1. vieri

  vieri משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏28/2/15
  הודעות:
  218
  לייקים שהתקבלו:
  99
  אז כשמדברים על לבנות סולם אגח עם מחמ סינטטי - זה בעצם מה שהקרנות המחקות האלה (לדוגמא) עושות, נכון?

  "פסגות מחקה מדדיות 2-5 שנים ממשלתיות"
  "פסגות מחקה שקלי ר. קבועה 2-5 שנים ממשלתיות"
   
 2. רומן

  רומן משתמש ותיק

  הצטרף ב:
  ‏24/1/15
  הודעות:
  85
  לייקים שהתקבלו:
  59
  לא בדיוק.
  מתוך ויקיפדיה:
  • משך חיים ממוצע (מח"מ): זהו הממוצע המשוקלל של זמן פירעון הקרן ותשלומי הריבית של האיגרת. באיגרת שבה אין ריבית והקרן מסולקת בסוף התקופה, המח"מ יהיה זהה לאורך החיים ה"רגיל". לעומת זאת, באיגרת בה הקרן מסולקת לשיעורין, המח"מ יהיה קצר משמעותית מאורך החיים הרגיל מכיוון שחלק מהקרן נפרעת, כאמור, מוקדם יותר. באיגרת סטנדרטית, בה הקרן משולמת בסוף חיי האיגרת והריבית משולמת בכל תקופה, המח"מ יהיה קצר במעט מאורך חיי האיגרת.
  לדוגמא, נניח ויש אג"ח לשנתיים, אבל עוד שנה היא משלמת חצי מהקרן (+הריבית) ושנה לאחר מכן את החצי הנוסף. אז המח"מ של האג"ח יהיה שנה וחצי.
  היות וכל (תקנו אותי אם אני טועה) והאג"ח מדינה הם כאלה שמשלמים את כל הקרן בסוף התקופה המח"מ של הניירות האלה קרוב ל"אורך חיים" הנומינאלי.
  מצד שני לא כל חודש\שנה מונפקות פה אג"ח, לכן אם פלוני רוצה להשקיע באג"ח עם "אורך חיים" של לדוגמא 4 שנים, אז יכול להיות שאין לו אפשרות כזאת כי פשוט אין נייר שנפדה בעוד 4 שנים.
  אז מה עושים?
  קונים נייר שנפדה עוד 3 שנים, ואחד שנפדה עוד 5, וכך מקבלים מח"מ סינטטי של 4 שנים.

  קרנות של 2-5 לדוגמא, פשוט קונות מחכות את המדד של כל האג"ח שנפדה ב2 עד 5 שנים מהיום. ניתן לחשב את המח"מ של המדד הזה (לפי משקל כל נייר בו) והוא יהיה איפשהו בין 2 ל-5.
   
  Benjy אוהב/ת את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
 1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.