• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחשבה לעתיד לגבי חיסכון לדירה

• פותח הנושא Oraz
  • פורסם בתאריך

Oraz

משתמש רגיל
דירוג
312
צהריים טובים,

לאחר שיחה קלה עם בת זוגתי, עלו כמה סוגיות מעניינות ואשמח להתייחסות.

קצת רקע,

בן 28, לא נשוי, גר ביחידה ללא שכירות, מכניס כרגע 8.5K נטו בחודש (צפוי לעלות ל10K בקרוב- כרגע לא מתייחס לזה עד שזה יקרה), מוציא 3K בערך (נורא משתדל לא לחרוג)

נוצר מצב כיום שבו מתוך השכר 3K הולך לתיק השקעות הפאסיבי, 3K הוצאות, נשאר לי 2.5K בערך ביד בסוף חודש.

ל2.5K שנשאר לי כל סוף חודש אני נותן להצטבר בעו"ש כדי ליצור שם סוג של "קרן חירום" שתהיה בערך בסכום של 15K.
מעבר לזה פנוי לבזבוזים (חופשות / מתנות / הוצאות קטנות)

בת זוגתי העלתה טענה שהיא תרצה לקנות דירה בכמה שנים הקרובות (אם להשקעה ואם למגורים)
ושכדאי שאתחיל לחסוך בצד כדי שיהיה לי משהו כמו הון של 200K-300K נזיל ובתוספת של החלק שלה + רווחים מחתונה שתהיה כנראה בשנה הקרובה (מקווה שיהיו) + עזרה מההורים וככה נוכל לקחת משכנתא.

לטענתה (והיא די צודקת) ברגע שנתחתן ונתחיל לחשוב על ילדים נאלץ לעבור לשכירות מכיוון שהיחידה היא די קטנה לגידול ילדים ומה גם שהיא לא רוצה לגור באיזור הזה בכלל.

השאלה שלי איך אני יכול באמת להגיע למצב שאני חוסך לדירה / משלם שכירות אם כרגע אני נשאר עם 2.5K ביד כל סוף חודש? חייב בהכרח להוריד מההפקדות לתיק השקעות / להקטין הוצאות?

זה כבר יגיע למצב חונק ואני לא רואה איך אפשר לפתור את הסוגיה הזו, מבחינתה הכסף בעו"ש צריך להיות מנוצל בחלקו גם לחופשות ולחיות כמו שצריך ולא צריך לחסוך גם את ה2.5K בחודש האלה מעבר לקרן חירום כדי ש"עוד כמה שנים יהיה כסף לקנות דירה" כדי לא לחיות בצמצום.

לסיכום,
היא רוצה דירה בשנים הקרובות (3-5 שנים) או לגור בשכירות, תוך כדי היא רוצה לשמור על רמת חיים סבירה.
מבחינתה עדיף להוריד משמעותית את ההפקדות לתיק השקעות כי הכסף הזה יונזל רק בעוד 20-30 שנה.

איך אני לעזאזל פותר את הסוגיה הזו עם ההכנסות - הוצאות שלי?
איך אני מגיע בעוד 5 שנים מקסימום להון של 200-300 אלף ש"ח? (לא מעוניין לפדות את הקרן השתלמות לצורך העניין)

אגב, גם היא משתתפת בהוצאות הבית שווה בשווה.

לתפיסתי - דירה אינה מטרה דירה היא אמצעי.
ממליץ על זה מאד עזר לי לסדר את הראש.
אחרי שתקרא את זה תשכח מהחישובים שלו כי דירה יכולה להיות משתלמת כלכלית זה פשוט תלוי בהמון דברים והסיכון שונה מבמניות.

אם קראת את כל מה שכתבתי לעיל והמסקנה שלך הייתה: "בסדר אז אני אקנה דירה כשזה יסתדר לי מבחינת אסטרטגיית ההשקעה הכוללת והרצונות האחרים שלי מבחינת דיור" (שזה איפה שאני עומד כיום) אז תצטרך להיות יותר מפורט לגבי מה התוכנית הפיננסית הכוללת שלך ומה אתה רוצה מהדירה שתרכוש.

ספציפית לגבי מה ששאלת אם תקח את כל הסכום החודשי שאתה צובר ובמקום להשקיע אותו תשים בעו"ש תגיע לכמה שרצית בטווח הנדרש - על חשבון גודלו של תיק ההשקעות.

השאלה שלי איך אני יכול באמת להגיע למצב שאני חוסך לדירה / משלם שכירות אם כרגע אני נשאר עם 2.5K ביד כל סוף חודש? חייב בהכרח להוריד מההפקדות לתיק השקעות / להקטין הוצאות?
זוגתך לא עובדת? ההוצאות שלך כרגע כוללות אותה? אתם גרים יחד כעת?
עד שתתחתנו ויגיעו הילדים, תוכלו לחסוך סכום מכובד. אם ההורים עוזרים אז בכלל נפלא.
תצטרך לתת קצת יותר פרטים על עלות משוערת של דירה שתרצו לקנות או שכירות חודשית של הדירה שתרצו לגור בה.
לאחר כל הנאמר, כן סביר להניח שתצטרך להקטין את ההפקדות לתיק בשנים הקרובות - הוצאות גדולות לפנייך :) .

זוגתך לא עובדת? ההוצאות שלך כרגע כוללות אותה? אתם גרים יחד כעת?
עד שתתחתנו ויגיעו הילדים, תוכלו לחסוך סכום מכובד. אם ההורים עוזרים אז בכלל נפלא.
תצטרך לתת קצת יותר פרטים על עלות משוערת של דירה שתרצו לקנות או שכירות חודשית של הדירה שתרצו לגור בה.
לאחר כל הנאמר, כן סביר להניח שתצטרך להקטין את ההפקדות לתיק בשנים הקרובות - הוצאות גדולות לפנייך :) .
תודה על התשובה חבר.

היא כרגע סטודנטית, תתחיל לעבוד רק בעוד שנתיים במקצוע להערכתי.
ההוצאות שלי כוללות בעיקר אותי, אם זה נוגע בה זה בדברים קטנים ולא משהו רלוונטי.

אנחנו גרים ביחד ביחידה שבניתי ליד בית הוריי.

בוא נגיד שארצה לגשת לפחות עם סכום של 400 אלף שלי ושלה ביחד (לא מכליל פה הכנסות חתונה אם יהיו ולא עזרה מההורים) ואז לקחת משכנתא על הון התחלתי של 600,000 ש״ח בערך אחרי כל העזרות מבחוץ.

לגבי שכירות אני לא מאנשי ה״דירת חדר בת״א ב5k לחודש״, מאמין שנספק במשהו כמו 3.5-4 אלף שכירות בחודש באיזור המרכז (ראש העין/פתח תקווה/הוד השרון וכד׳)

לפי מה שאתה אומר כרגע עדיף להמשיך כרגיל ושנגיע לגשר לצמצם את ההפקדות החודשיות?

לא עדיף להתחיל לחסוך מעכשיו כמו שבת זוגתי טוענת ? (מחדד שלדעתי עדיף כרגע לדחוף כמה שיותר כסף לתיק השקעות)

זה כבר יגיע למצב חונק ואני לא רואה איך אפשר לפתור את הסוגיה הזו, מבחינתה הכסף בעו"ש צריך להיות מנוצל בחלקו גם לחופשות ולחיות כמו שצריך ולא צריך לחסוך גם את ה2.5K בחודש האלה מעבר לקרן חירום כדי ש"עוד כמה שנים יהיה כסף לקנות דירה" כדי לא לחיות בצמצום.

היי
יש גבול עד כמה ניתן להצטמצם כאשר רוצים לחיות ברמת חיים סבירה,
עליכם לפעול בשני חזיתות, לחסוך לדירה ולנסות להגדיל את ההכנסות והחיסכון.

היי
יש גבול עד כמה ניתן להצטמצם כאשר רוצים לחיות ברמת חיים סבירה,
עליכם לפעול בשני חזיתות, לחסוך לדירה ולנסות להגדיל את ההכנסות והחיסכון.

א. מכאן ואילך אני מאמין ודי בטוח שההכנסות שלנו יגדלו.
הבעיה שגם ההוצאות יגדלו במקביל ויהיה נורא קשה לצמצם עוד בהתחשב בזה שאנחנו כרגע גרים בדירה ללא שכירות וללא תשלומים כלל.

ב. הדרך היחידה שאני רואה כדי לקבל עוד איזשהי עזרה לחיסכון הוא צימצום ההפקדות, השאלה אם כבר מעכשיו עדיף לצמצם או לחכות למצב שבאמת ההוצאות יגדלו ורק אז להתחיל למזער את ההפקדות כדי לצבור עוד כסף.

צהריים טובים,

לאחר שיחה קלה עם בת זוגתי, עלו כמה סוגיות מעניינות ואשמח להתייחסות.

קצת רקע,

בן 28, לא נשוי, גר ביחידה ללא שכירות, מכניס כרגע 8.5K נטו בחודש (צפוי לעלות ל10K בקרוב- כרגע לא מתייחס לזה עד שזה יקרה), מוציא 3K בערך (נורא משתדל לא לחרוג)

נוצר מצב כיום שבו מתוך השכר 3K הולך לתיק השקעות הפאסיבי, 3K הוצאות, נשאר לי 2.5K בערך ביד בסוף חודש.

ל2.5K שנשאר לי כל סוף חודש אני נותן להצטבר בעו"ש כדי ליצור שם סוג של "קרן חירום" שתהיה בערך בסכום של 15K.
מעבר לזה פנוי לבזבוזים (חופשות / מתנות / הוצאות קטנות)

בת זוגתי העלתה טענה שהיא תרצה לקנות דירה בכמה שנים הקרובות (אם להשקעה ואם למגורים)
ושכדאי שאתחיל לחסוך בצד כדי שיהיה לי משהו כמו הון של 200K-300K נזיל ובתוספת של החלק שלה + רווחים מחתונה שתהיה כנראה בשנה הקרובה (מקווה שיהיו) + עזרה מההורים וככה נוכל לקחת משכנתא.

לטענתה (והיא די צודקת) ברגע שנתחתן ונתחיל לחשוב על ילדים נאלץ לעבור לשכירות מכיוון שהיחידה היא די קטנה לגידול ילדים ומה גם שהיא לא רוצה לגור באיזור הזה בכלל.

לסיכום,
היא רוצה דירה בשנים הקרובות (3-5 שנים) או לגור בשכירות, תוך כדי היא רוצה לשמור על רמת חיים סבירה.
מבחינתה עדיף להוריד משמעותית את ההפקדות לתיק השקעות כי הכסף הזה יונזל רק בעוד 20-30 שנה.

איך אני לעזאזל פותר את הסוגיה הזו עם ההכנסות - הוצאות שלי?
איך אני מגיע בעוד 5 שנים מקסימום להון של 200-300 אלף ש"ח? (לא מעוניין לפדות את הקרן השתלמות לצורך העניין)

אגב, גם היא משתתפת בהוצאות הבית שווה בשווה.
ההודעה שלך מטרידה.
היא רוצה לקנות דירה, אתם חושבים על ילדים, היא לא רוצה לגור באזור בו יש לכם מגורים בחינם (?), כמובן "לחיות כמו שצריך" וכל זה כשאתם מכניסים יחד, אם הבנתי נכון, בערך פעמיים שכר מינימום.
אתה צעיר ועוד יכול לאמץ הרגלים חדשים. ההוצאות נגזרות מההכנסות. קודם תגיעו לשכר שמאפשר יותר חלומות (וממה שכתבת נראה שאתם בדרך לשם) ואז תתקדמו, לא להיפך.
בהצלחה.

תראה, כרגע אתה בעצם לא משלם שכירות וחוסך, אני הייתי חוסכת גם את ה2.5K שנשארים. זה קצב חיסכון מצויין.
תשאיר קצת מזומן בשביל השקט הנפשי אבל תיק השקעות הוא נכס נזיל ומותר למכור במצב חירום כמו אבדן עבודה וכו'
בגדול שחק על הייתרונות שלך, תחסוך עכשיו כמה שאתה יכול כי אחר כך ההוצאות יגדלו עם שכירת דירה וכו'. תמשוך כמה שניתן את תקופת יחידת הדיור כי היא מאפשרת לך לצבור חיסכון שישרת אותך בהמשך.

אספר לך שכזוג סטודנטים חסכנו יותר מאשר כמשפחה עם שכירות וגנים פרטיים אבל גם עם משכורות גבוהות. אם לא היינו חוסכים בתחילת הדרך לא היה לנו הון שיגדל בתקופות שאנחנו חיים ממשכורת למשכורת. שזה כנראה מה שצפוי לכם אחרי שתקימו משפחה וילדים וכו'.

ההודעה שלך מטרידה.
היא רוצה לקנות דירה, אתם חושבים על ילדים, היא לא רוצה לגור באזור בו יש לכם מגורים בחינם (?), כמובן "לחיות כמו שצריך" וכל זה כשאתם מכניסים יחד, אם הבנתי נכון, בערך פעמיים שכר מינימום.
אתה צעיר ועוד יכול לאמץ הרגלים חדשים. ההוצאות נגזרות מההכנסות. קודם תגיעו לשכר שמאפשר יותר חלומות (וממה שכתבת נראה שאתם בדרך לשם) ואז תתקדמו, לא להיפך.
בהצלחה.
אנסה לפשט את העניין בעוד קצת פרטים.
כרגע אנחנו נגור בדירה הזו עד שנגיע למצב של קרוב לילדים (מה שיקשה על מגורים בדירה קטנה) ונאלץ לחשוב על אלטרנטיבה אחרת.

כרגע היא נכנסת עוד שנה להתמחות (משפטים) שאחריה היא צפויה להכניס יותר משכר מינימום וגם אני. (עליי אוכל להעיד שבחדושים הקרובים צפויה העלאה ל10,511 ש״ח נטו בחודש)

כמו כן אציין שאנחנו מחזיקים 2 רכבים פרטיים.
שלי שנת 2018 ולא מתכוון למכור אותו בקרוב.

כמו כן, גם לדעתי התכנון שלה רחוק מידי כי המספרים הם רק בתיאוריה וכרגע אין עוד שום דבר על הנייר. (גם חתונה אגב-עוד לא הצעתי)

תודה על התשובה איש יקר.

תראה, כרגע אתה בעצם לא משלם שכירות וחוסך, אני הייתי חוסכת גם את ה2.5K שנשארים. זה קצב חיסכון מצויין.
תשאיר קצת מזומן בשביל השקט הנפשי אבל תיק השקעות הוא נכס נזיל ומותר למכור במצב חירום כמו אבדן עבודה וכו'
בגדול שחק על הייתרונות שלך, תחסוך עכשיו כמה שאתה יכול כי אחר כך ההוצאות יגדלו עם שכירת דירה וכו'. תמשוך כמה שניתן את תקופת יחידת הדיור כי היא מאפשרת לך לצבור חיסכון שישרת אותך בהמשך.

אספר לך שכזוג סטודנטים חסכנו יותר מאשר כמשפחה עם שכירות וגנים פרטיים אבל גם עם משכורות גבוהות. אם לא היינו חוסכים בתחילת הדרך לא היה לנו הון שיגדל בתקופות שאנחנו חיים ממשכורת למשכורת. שזה כנראה מה שצפוי לכם אחרי שתקימו משפחה וילדים וכו'.

תודה רבה על ההכוונה, לגמרי ה2.5 אלף ש״ח האלו הם ״חיסכון״ מהסיבה הפשוטה שאני לא נוגע בהם ונותן להם להצטבר בעו״ש.
בסופו של דבר מה שקורה הוא שכל חודש העו״ש עולה בעוד 2,500 ש״ח.

אנסה לפשט את העניין בעוד קצת פרטים.
כרגע אנחנו נגור בדירה הזו עד שנגיע למצב של קרוב לילדים (מה שיקשה על מגורים בדירה קטנה) ונאלץ לחשוב על אלטרנטיבה אחרת.

כרגע היא נכנסת עוד שנה להתמחות (משפטים) שאחריה היא צפויה להכניס יותר משכר מינימום וגם אני. (עליי אוכל להעיד שבחדושים הקרובים צפויה העלאה ל10,511 ש״ח נטו בחודש)

כמו כן אציין שאנחנו מחזיקים 2 רכבים פרטיים.
שלי שנת 2018 ולא מתכוון למכור אותו בקרוב.

כמו כן, גם לדעתי התכנון שלך רחוק מידי כי המספרים הם רק בתיאוריה וכרגע אין עוד שום דבר על הנייר. (גם חתונה אגב-עוד לא הצעתי)

תודה על התשובה איש יקר.
אני שמח שלקחת את התגובה שלי באופן הזה.
הכנסה של קרוב ל-20 K לזוג, גם עם ילד, זו הכנסה יפה מאד. מאחל לך שתגיעו לשם במהרה ואז יהיה קל יותר להגשים חלומות וגם לחסוך.

תודה רבה על ההכוונה, לגמרי ה2.5 אלף ש״ח האלו הם ״חיסכון״ מהסיבה הפשוטה שאני לא נוגע בהם ונותן להם להצטבר בעו״ש.
בסופו של דבר מה שקורה הוא שכל חודש העו״ש עולה בעוד 2,500 ש״ח.
תראה, אני ממש הייתי משקיעה גם את הכסף שנצבר בעו"ש כי בגדול אתה לא חייב לקנות דירה עוד 2-5 שנים - אתה יכול גם לשכור. כיוון שכך יש לך גמישות ואתה יכול להשקיע את החסכונות שלך עד שיהיה לך מספיק כסף כדי לקנות דירה במינוף הגיוני לטעמך. ברגע שאתה שם חותמת זמן קשיחה על זמן הקנייה - "אני חייב לקנות עוד 5 שנים" אז פתאום קשה מאוד להשקיע את הכסף. וללא להשקיע יש מחיר כלכלי שלדעתי לא כדאי לך לשלם כרגע.

נערך לאחרונה ב:
תראה, אני ממש הייתי משקיעה גם את הכסף שנצבר בעו"ש כי בגדול אתה לא חייב לקנות דירה עוד 2-5 שנים - אתה יכול גם לשכור. כיוון שכך יש לך גמישות ואתה יכול להשקיע את החסכונות שלך עד שיהיה לך מספיק כסף כדי לקנות דירה במינוף הגיוני לטעמך. ברגע שאתה שם חותמת זמן קשיחה על זמן הקנייה - אני חייב לקנות עוד 5 שנים אז פתאום קשה מאוד להשקיע את הכסף. וללא להשקיע יש מחיר כלכלי שלדעתי לא כדאי לך לשלם כרגע.

זה בדיוק מה שהעלתי בפני בת זוגתי.

העניין הוא שאם אני מפקיד את ה2.5 אלף שח האלה גם כן לחשבון שלי בib אני נשאר בלי כסף נזיל.

אז היא טענה שאם עכשיו נרצה לטוס חודש לארה״ב מאיפה יהיה לנו כסף...
אישית אני לא חושב שזה משהו ספונטני אלא משהו שאפשר להתכונן אליו ובמקסימום כמה חודשים לפני לא להפקיד כלל.

השאלה אם באמת הדבר הנכון הוא להשקיע עכשיו 5.5 אלף ש״ח בחודש במקום ה3 אלף ש״ח שאני משקיע כרגע.
הרי גם כסף לשכירות לא יהיה לי כרגע, העניין הוא שכשאצטרך כסף לשכירות פשוט להוריד את סכום ההפקדה החודשית חזרה?

ועוד שאלה היא אם לדוגמא עוד 8 שנים ארצה דירה, מאיפה אני מביא כסף נזיל לקבל עליו מינוף? הרי כרגע אני משקיע כמעט את כל מה שיש ברשותי...

מושך כסף מהחשבון? סובל מהמיסוי רווח הון של ה25%?

זה בדיוק מה שהעלתי בפני בת זוגתי.

העניין הוא שאם אני מפקיד את ה2.5 אלף שח האלה גם כן לחשבון שלי בib אני נשאר בלי כסף נזיל.

אז היא טענה שאם עכשיו נרצה לטוס חודש לארה״ב מאיפה יהיה לנו כסף...
אישית אני לא חושב שזה משהו ספונטני אלא משהו שאפשר להתכונן אליו ובמקסימום כמה חודשים לפני לא להפקיד כלל.

השאלה אם באמת הדבר הנכון הוא להשקיע עכשיו 5.5 אלף ש״ח בחודש במקום ה3 אלף ש״ח שאני משקיע כרגע.
הרי גם כסף לשכירות לא יהיה לי כרגע, העניין הוא שכשאצטרך כסף לשכירות פשוט להוריד את סכום ההפקדה החודשית חזרה?

ועוד שאלה היא אם לדוגמא עוד 8 שנים ארצה דירה, מאיפה אני מביא כסף נזיל לקבל עליו מינוף? הרי כרגע אני משקיע כמעט את כל מה שיש ברשותי...

מושך כסף מהחשבון? סובל מהמיסוי רווח הון של ה25%?
תראה, אני עשיתי בדיוק את זה. חסכתי כסף שהושקע במניות. בשלב מסויים ערך התיק אפשר קניית נכס נדל"ן ללא מינוף והחלטנו להמיר את המניות שלנו בנכס נדל"ן משולב להשקעה ומגורים + מעט הלוואות. כיום אין לי השקעה אקטיבית במניות (קרן השתלמות ונכסים פנסיונים).

לגבי הוצאות גדולות וספונטניות, מודה שמעולם לא הייתה לי פריווליגיה כזאת אז אני לא יודעת :)

תראה, אני עשיתי בדיוק את זה. חסכתי כסף שהושקע במניות. בשלב מסויים ערך התיק אפשר קניית נכס נדל"ן ללא מינוף והחלטנו להמיר את המניות שלנו בנכס נדל"ן משולב להשקעה ומגורים + מעט הלוואות. כיום אין לי השקעה אקטיבית במניות (קרן השתלמות ונכסים פנסיונים).

לגבי הוצאות גדולות וספונטניות, מודה שמעולם לא הייתה לי פריווליגיה כזאת אז אני לא יודעת :)

אני לוקח בחשבון שכרגע שווי התיק שלי עומד על 70 אלף ש״ח בערך ושבשנה אני מפקיד 36 אלף ש״ח, אני לא רוצה למחוק את התיק שלי בשביל קניית דירה, ממש לא.

אם כבר אז אולי למשוך משהו כמו 200,000 ש״ח כדי להוסיף להון הצבור ולקבל מינוף...

בשלב מסויים ערך התיק אפשר קניית נכס נדל"ן ללא מינוף והחלטנו להמיר את המניות שלנו בנכס נדל"ן משולב להשקעה ומגורים + מעט הלוואות
מתי? ב-2017 או ב-2011? יש קצת הבדל.

לא עדיף להתחיל לחסוך מעכשיו כמו שבת זוגתי טוענת ? (מחדד שלדעתי עדיף כרגע לדחוף כמה שיותר כסף לתיק השקעות)
מה זה עדיף? קצת נשמע שאתה רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אולי קצת מסנוור אותך שיש פה בפורום זוגות שמרווחים הרבה (30K+ לזוג), ולכן יכולים גם להשקיע הרבה בשוק ההון, גם לקנות דירה, וגם להוציא 15K בחודש עם 2 ילדים בגנים וגם לטוס לחופשות בחו"ל. לא כולם יכולים הכל, הכל תלוי בהכנסה שלכם.

1. תפרט, על מה אתה מוציא 3K היום
2. אני יודע ששכר של עו"ד הוא שונה בין אופי המשרדים, אבל נניח שתתחילו מ-17K נטו יחד ותעלו לאט לאט לאורך 3 שנים ל-22K נטו יחד.
3. כשתשכרו יחד, בהנחה שאתם לא סולידים-רצח ולא פזרנים במיוחד (למרות שכרגע יש לכם 2 רכבים):
4K שכ"ד
1K חשבונות (כולל ארנונה)
0.5K רפואה וביטוחים
1.5K אוכל ובילויים
3K שני רכבים
1K חופשות (על גבי שנה, זה בערך 2 חופשות של שבוע באירופה, או חופשה אחת של שבוע-שבועיים בארה"ב... אתה רשמת חודש בארה"ב...).
כלומר אתם מתחילים ב-11K הוצאות. אם "כל אחד" חוסך 3.5K לדירה (=7 לחודש*12*5 שנים = 420K), זה כבר 18K. אז איך אתה רוצה להמשיך להשקיע 40K בשנה בשוק ההון וגם לחסוך לדירה "מהצד שלך" (וגם לאפשר לעצמך לטוס לחודש בארה"ב)? אלא אם אתה יודע שהיא תתחיל לעבוד במשרד גדול מאוד כבר אחרי ההתמחות או שתעלה בשכר שלך בעצמך.

נערך לאחרונה ב:
אתה חוסך יפה.
תתחיל לחשוב על איך אתה מרוויח יותר
כמה שעות אתה עובד כרגע? יש בשבוע 168
תנצל זמן פנוי ותראה איך אתה מנצל אותו כדי להכניס עוד לדעתי

מתי? ב-2017 או ב-2011? יש קצת הבדל.

מה זה עדיף? קצת נשמע שאתה רוצה לאכול את העוגה ולהשאיר אותה שלמה. אולי קצת מסנוור אותך שיש פה בפורום זוגות שמרווחים הרבה (30K+ לזוג), ולכן יכולים גם להשקיע הרבה בשוק ההון, גם לקנות דירה, וגם להוציא 15K בחודש עם 2 ילדים בגנים וגם לטוס לחופשות בחו"ל. לא כולם יכולים הכל, הכל תלוי בהכנסה שלכם.

1. תפרט, על מה אתה מוציא 3K היום
2. אני יודע ששכר של עו"ד הוא שונה בין אופי המשרדים, אבל נניח שתתחילו מ-17K נטו יחד ותעלו לאט לאט לאורך 3 שנים ל-22K נטו יחד.
3. כשתשכרו יחד, בהנחה שאתם לא סולידים-רצח ולא פזרנים במיוחד (למרות שכרגע יש לכם 2 רכבים):
4K שכ"ד
1K חשבונות (כולל ארנונה)
0.5K רפואה וביטוחים
1.5K אוכל ובילויים
3K שני רכבים
1K חופשות (על גבי שנה, זה בערך 2 חופשות של שבוע באירופה, או חופשה אחת של שבוע-שבועיים בארה"ב... אתה רשמת חודש בארה"ב...).
כלומר אתם מתחילים ב-11K הוצאות. אם "כל אחד" חוסך 3.5K לדירה (=7 לחודש*12*5 שנים = 420K), זה כבר 18K. אז איך אתה רוצה להמשיך להשקיע 40K בשנה בשוק ההון וגם לחסוך לדירה "מהצד שלך" (וגם לאפשר לעצמך לטוס לחודש בארה"ב)? אלא אם אתה יודע שהיא תתחיל לעבוד במשרד גדול מאוד כבר אחרי ההתמחות או שתעלה בשכר שלך בעצמך.

ערב טוב,
איזה כיף, זו בדיוק התגובה ה"ביקורתית" שחיפשתי.

אני ממש לא רוצה לאכול מהעוגה ולהשאיר אותה שלמה, העניין פה הוא אי ההסכמה ביני לבין בת זוגתי.

1. דלק 1.2K בממוצע (עובד עם הרכב), 250 חד"כ, 350 ש"ח ביטוחים, קניות לבית 700 בממוצע, 300 עוד שטויות (אוכל בחוץ, קניות באינטרנט וכו'),
200 ש"ח הנותרים בדר"כ הולכים לטבק.
עוד דבר שגורר הוצאות גבוהות בקניות הוא שאני מפתח גוף תחרותי ועניין האוכל מאוד משפיע כספית.

2. אני מאמין ורוצה לקוות שהיא תכניס יותר מ6.5K.

3.יש לנו 2 רכבים כי ככה הכרנו,
אין לי בעיה להנמיך את גובה ההשקעה בעתיד או אפילו לעצור לכמה חודשים טובים, העניין אם זה הדבר הנכון לעשות,
זאת אומרת אם עדיף לי מעכשיו להתחיל לשים כסף בצד או כרגע להשקיע כל שקל פנוי בתיק ההשקעות עד שהסטטוס שלי ישתנה?

נשמע שאתה וחברה שלך קצת מנוגדים בגישה.
הייתי מתחיל בלשבת איתה (למרות שאם אתם עוד לא נשואים, לא יודע כמה נכון להתנהל יחד, אבל זה כבר עניין אישי שלך), ולדבר על העתיד הכלכלי - להגדיר מטרות, להגדיר יעדים, מה רוצים להשיג ומתי, ומשם לגזור דרכי פעולה חודשיים.
אולי אם היא תראה את המספרים ומה צריך לעשות כדי להגיע ליעד, היא תוותר על דברים מסויימים.
אין קיצורים, אין כסף חינם, אף אחד לא יפיל עליכם דירות משמיים. אתם תצטרכו לעבוד בשביל זה קשה ולהקריב דברים. בין אם זה חופשה אחת לשנה ו/או רכב חדש.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S סתם מחשבה שעלתה לי וקשה לי למצוא את הקאץ' הכלכלי אוף טופיק 8
Y מחשבה חצי פילוסופית שוק ההון 12
ד כיווני מחשבה ישנים-חדשים שוק ההון 31
O תיק ההשקעות גדל ואיתו מחשבה על שינוי שוק ההון 11
א מחשבה על "קומבינה" בנטילת הלוואה להשקעה שוק ההון 14
ד מחשבה על משכנתאות נדל"ן 3
א מחשבה לגבי קרן השתלמות שוק ההון 19
ר שאלה על רכישת קרן לעתיד שוק ההון 5
P הסתמכות על השקעה במדדים - לבנות על תיק ההשקעות לעתיד. פוסטים מאיכות נמוכה 5
O רכיב הפריים במשכנתה בהסתכלות לעתיד נדל"ן 1
ס בין אושר ועושר. באמצע שנות ה-20 רופא לעתיד. יומני מסע אישיים 3
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
מ תכנון כלכלי לעתיד צרכנות פיננסית 0
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 27
N מתלבט בין 2 תארים באוניברסיטת רייכמן ומסלול לעתיד אוף טופיק 16
V בת 22, המון התלבטויות בקשר לעתיד... יומני מסע אישיים 100
O יומן מסע, מטרות ותהיות לעתיד. יומני מסע אישיים 21
B זוג צעיר מהמרכז- תכנון לעתיד יומני מסע אישיים 7
I הגבול שבין לחסוך ולהשקיע לעתיד לבין לחיות כאן ועכשיו יומני מסע אישיים 2
al'Thor בחזרה לעתיד יומני מסע אישיים 32
S מדד תשומות בנייה מגמה לעתיד נדל"ן 19
ה דרך פעולה לעתיד נדל"ן 6
D קניית מניית CGRO (INVZ לעתיד) ב- 5% מהתיק שוק ההון 67
י התוכנית שלי לעתיד יומני מסע אישיים 4
Benjamin W שפת תכנות לעתיד אוף טופיק 45
J סדר בתוכנית לעתיד (קופ"ג, השתלמות, פנסיה וביטוחים להמשיך החיים ותיכנון סגירה המשכנתא מוקדם) צרכנות פיננסית 7
ERE בלי ה E השקעה בשוק ההון כדחיית החיים "לעתיד" לעומת תזרים מזומנים "עכשיו" מנדל"ן שוק ההון 12
Roi כתבה מפתיעה ב YNET על חסכון לעתיד מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
ט מחשבות לעתיד יומני מסע אישיים 126
ITS סדר ותכנון פיננסי לעתיד שוק ההון 36
K השקעות INCOME לעתיד שוק ההון 4
J חוות דעת על אלוקציית השקעות ותכנון לעתיד שוק ההון 35
ד השקעה לעתיד הקטנטנים? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
amidar קצבאות ילדים => השקעה לעתיד? שוק ההון 17
ש שאלה לגבי טיהור בר מים אוף טופיק 8
N שאלה רגולציה קצת סבוכה לגבי הצעת רכש כפויה בבורסה בלונדון וטיפול לקוי בבנק ישראלי שוק ההון 3
M שאלות לגבי הצהרת בריאות בביטוח בריאות? צרכנות פיננסית 1
B שאלה לגבי קרן כספית שוק ההון 6
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 0
K התלבטות לגבי מסלולי השקעה בקופת גמל בתיקון 190 שוק ההון 0
K התיעצות לגבי קופת גמל בתיקון 190 עבור ההורים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
S התייעצות לגבי העברת קופת גמל לIRA שוק ההון 13
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 14
א שאלה נישתית לגבי מס רווחי הון מיסים 17
Y ייעוץ לגבי תיק השקעות - בן 28, רווק שוק ההון 18
א שאלה לגבי blackrock שוק ההון 24
A התלבטויות לגבי חשבון מסחר שוק ההון 7
ח לבטים לגבי דירת מגורים + דירה להשקעה נדל"ן 17
J התייעצות לגבי הקצאת נכסים שוק ההון 16

נושאים דומים