• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחקה סנופי 500- טבלה בין כל האפשרויות של דמי ניהול ופרמטרים חשובים נוספים

Dr.Pepper

משתמש רגיל
דירוג
32
שלום,
האם יש כאן בפורום לינק לטבלה עדכנית שמרכזת את הקרנות השונות שעוקבות אחרי מדד הסנופי, עם פירוט של דמי ניהול ופרמטרים חשובים נוספים?
קראתי בפורום הרבה דיונים על זה שהעלו הצעה לקנות קרן כזו או אחרת אך לא מצאתי מידע מרוכז ועדכני. אם יש לינק כזה, אמחוק בבושת פנים את הפוסט שלי :)

בנוסף לדמי ניהול אני מוצא שיש עוד פרמטרים חשובים (קרן מנוטרלת מטח, שיטות המיסוי השונות, קרן שקונה באופן שווה או לא את המדד, שינוי דמי הניהול לאורך השנים ועוד)
אם אין כזו טבלה בפורום, אשמח לעזרתכם

תודה

גוגל: הסולידית מייק
לא חייבים להמציא כל פעם את הגלגל מחדש

תודה @חתול לילה,
קראתי את זה, בלינק שהפנה אותי אליו אומרים לי מה לקנות לפי הפרופיל שלי, לא ראיתי שם טבלה עדכנית עם הפרטים של הקרנות, אם אני לא טועה

אם אתה רוצה לעשות את הדרך הארוכה, קרי להשוות בין הקרנות הישראליות, להבין מה טעות העקיבה, להסתכל על ההיסטוריה של העלאת דמי הניהול, להשוות AUM, להתלבט על מנוטרלת מט"ח או לא מנוטרלת מט"ח וכו' - אתה יכול להשוות במערכת מאיה.
כנראה שאחרי זה תחזור לעוד סיבוב בפורום כדי לדקדק בהשוואה בין קרן אירית לישראלית, סינטטית מול החזקה ישירה, מיסוי דיבידנד וכו'.
סביר להניח שבסופו של דבר תמצא את עצמך חזרה אצל מייק, אבל לפחות תצבור לא מעט ידע בדרך.

שוקל להוסיף נספח נוסף למאמר של מייק שיעסוק ב:
למה לא קופת גמל להשקעה?
למה לא קרנות ישראליות?
למה לא קרנות מנוטרלות מט"ח?
רעיון טוב, אבל עדיף פסקה קצרה וקישור למקום שבו זה מוסבר לעומק.
כל אחד מהנושאים הוא נפיץ והשרשור של מייק גם ככה טובע ברעש.

גוגל: הסולידית מייק
לא חייבים להמציא כל פעם את הגלגל מחדש
אני לא נכנסת אף פעם לשרשור הזה, רק בלגן וכאב ראש יש ממנו. לא מובן לי למה אתה ממשיך להמליץ עליו. אני בטוחה שיש שם מחטים בערימת השחת אבל קשה למצוא אותן.

אני לא נכנסת אף פעם לשרשור הזה, רק בלגן וכאב ראש יש ממנו. לא מובן לי למה אתה ממשיך להמליץ עליו. אני בטוחה שיש שם מחטים בערימת השחת אבל קשה למצוא אותן.
בעמוד הראשון כתוב בדיוק קרן טובה על הסנופי, שזה מה שפותש רצה.

בעמוד הראשון כתוב בדיוק קרן טובה על הסנופי, שזה מה שפותש רצה.
אז בשביל מה לשלוח לשרשור-מפלצת? לפחות תוסיף שיתמקדו בעמוד הראשון בלבד (אם כי הויכוחים מתחילים כבר בעמוד הראשון לזכרוני).

שוקל להוסיף נספח נוסף למאמר של מייק שיעסוק ב:
למה לא קופת גמל להשקעה?
למה לא קרנות ישראליות?
למה לא קרנות מנוטרלות מט"ח?
יש אופציה בפתיחת נושא של ''מאמר''
אולי זה הפתרון? כמה מאמרים טובים על הנושאים האלו שחוזרים שוב ושוב שיהיו נעוצים. כך הם גם לא יהפכו לשרשורים מפלצתיים

קראתי בפורום הרבה דיונים על זה שהעלו הצעה לקנות קרן כזו או אחרת אך לא מצאתי מידע מרוכז ועדכני. אם יש לינק כזה, אמחוק בבושת פנים את הפוסט שלי :)
אין משהו מסודר בפורם לדעתי
היה פעם דיון שערכנו על השוואה בין בלאקרוק VS ואנגארד VS משהו חדש שהוא גם שקלי אירי , לא זוכר את שמו
היה נחמד עם היה משהו מרכז בצורת טבלת אקסל אולי

כן יש מאמר נחמד בבלוג של נדב "פנסויני" שקצת מסביר את ההבדלים בעיקר בנושא מיסוי ראלי (אופטיצזציה מסדר שני)

https://pensuni.com/?p=7474
וגם את זה:

https://pensuni.com/?p=8164

בגדול על קצה המזלג כמה אופטיזציות שצריך / אפשר לעשות
1. דמי ניהול ישירים (כל קרן עם המספר שלה של בלאקרוק זה 0.07 לדוגמא)
2. דמי ניהול עקיפים, בעיקר הוצאות ניהול השקעות, דמי ניהול לבית השקעות או הפלטפורמה
3. מיסוי דיבדנדים (קרן ישראלית זה 25 אחוז, קרן אירית זה 15 אחוז, אמריקאית 30 אחוז, שקלית אירית 15 אחוז)
4. שקלי או דולרי או יורו - מטבע הקניה, אם זה לא שיקלי תתווסף לך עמלת המרת מטבע (ב2 הכיוונים)
5. מיסוי ראלי, בבלארוק הישראלי שזה החיסרון הגדול ההצמדה היא לשער הדולר כלומר לא יקזזו הפסדי אינפלציה מהרווח, מול קרנות אחרות שכן
6. אמינות בית ההשקעות בעיקר ברמת מלכודות דבש (בעיקר בניירות ישראלים נותנים דמי ניהול 0 ואחרי שנה מעלים בצורה חדשה ואתה לא יכול למכור כי אז תממש רווחים)

היה פעם דיון שערכנו על השוואה בין בלאקרוק VS ואנגארד VS משהו חדש שהוא גם שקלי אירי , לא זוכר את שמו

וכמובן יש גם את הפוסט של מייק.
3. מיסוי דיבדנדים (קרן ישראלית זה 25 אחוז, קרן אירית זה 15 אחוז, אמריקאית 30 אחוז, שקלית אירית 15 אחוז)
לא מדוייק בכלל.
קרן אמריקאית, בתור ישראלי, תשלם רק 25%.
קרן ישראלית זה תלוי בקרן. לרוב הן עוקבות אחרי NTR, כלומר תקבל תשואה כאילו יש 30% מס (למרות שבפועל הן עוקבות עם חוזים, אז אין באמת מס דיבידנד כי אין באמת דיבידנד).
קרן אירית מחלקת תשלם כ 36%.
נכון שבאירית צוברת תשלם רק 15% מס על הדיבידנד, אבל מצד שני תשלם עליו שוב מס (הפעם מס רווחי הון) במשיכה.
4. שקלי או דולרי או יורו - מטבע הקניה, אם זה לא שיקלי תתווסף לך עמלת המרת מטבע (ב2 הכיוונים)
יש לזה עוד כמה השפעות מעבר לעמלת הקניה. למשל בנושא מיסוי.
5. מיסוי ראלי, בבלארוק הישראלי שזה החיסרון הגדול ההצמדה היא לשער הדולר כלומר לא יקזזו הפסדי אינפלציה מהרווח, מול קרנות אחרות שכן
זה נכון רק לקרנות שלהם על מדדים אמריקאים.
הקרן העולמית כן ממוסה ריאלית שקלית.

ובכל מקרה, מיסוי "נומינלי" (כלומר לפי שער המטבע) יהיה לך בכל קרן שקנית במט"ח (כלומר גם קרנות זרות שאתה קונה בבורסות זרות).

• אהבתי
Reactions: A42
תודה על התשובות,
אני מבין שאין מידע טבלאי עדכני כרגע,
אשמח לאסוף מידע כזה לטבלה ולשתף פה, ועל הדרך ללמוד, מישהו.י רוצה להצטרף אלי? אשמח לעזרה.
תודה

אשמח לאסוף מידע כזה לטבלה ולשתף פה, ועל הדרך ללמוד, מישהו.י רוצה להצטרף אלי? אשמח לעזרה.
אתה יכול להעזר ב- funder.

הבעיה עם קרנות ישראליות היא שגם אם תאסוף את המידע, דמי הניהול ישתנו אחרי שנה.

תודה @חתול לילה,
לפנות אל funder באופן אישי? זה מנהל פורום, או שזה בכלל אתר?

ראיתי שיש דירוג לקרנות,
האם מראש כדאי לכלול בטבלה קרנות עוקבות רק בדירוג גבוה ,ראיתי כמה קרנות בדירוג 10 מ 10. דוגמא לקרן כזו,
5128368, למרות שדמי הניהול שלה גבוהים.
מה דעתכם?

תודה

אני הייתי יותר משמח למצוא טבלה שכזו.

ראיתי שיש דירוג לקרנות,
האם מראש כדאי לכלול בטבלה קרנות עוקבות רק בדירוג גבוה ,ראיתי כמה קרנות בדירוג 10 מ 10. דוגמא לקרן כזו,
5128368, למרות שדמי הניהול שלה גבוהים.
מה דעתכם?

תודה
1. זה לא סנופי
2. דמי ניהול מוגזמים
3. אין חשיבות לדרוג
4. מייק זה אחלה

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ג קנית קרן מחקה מדד סנופי + בחירת פלטפורמה שוק ההון 0
אוהד יהודה קרן סל אמריקאית מחקה סנופי נקובה ביורו שוק ההון 3
adamshalev מצב עדכני לקרן ישראלית מחקה סנופי או נאסדק? שוק ההון 11
M האם הייתם מרגישים בנוח לחסוך את חסכונות חייכם בקרן מחקה עולמית\סנופי *סינטתית*? פוסטים מאיכות נמוכה 13
M מה ההסתברות לקטסטרופה בקרן מחקה סנופי סינטתית של אינבסקו שתוביל לאיבוד הקרן? שוק ההון 8
I קרן השתלמות מחקה סנופי -הפרידה מאלטשולר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 46
D פנסיה בהפניקס מחקה מדד מניות עולמי או מחקה סנופי ממונף פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
ע כמות מזומן גדולה בקרן השתלמות מחקה סנופי ושאלה של מתחילים שוק ההון 10
ד מחקה סנופי כשרה לאזרח ארה"ב שוק ההון 83
amikal התלבטות בין קרן סל מחקה מדד סנופי לבין כזאת של ishares (בלקרוק) שוק ההון 21
4 איזה קרן מחקה עוקבת את מדד סנופי( הכי מדוייק s&p500 שוק ההון 14
B קרן מחקה סנופי (S&P500) של IBI-הלמן נסגרה למצטרפים חדשים שוק ההון 42
תפוזינה קרן השתלמות מומלצת מלבד IBI מחקה סנופי? צרכנות פיננסית 22
amidar מעבר לקרן השתלמות IBI מחקה סנופי בדמי השתלמות הגיוניים. צרכנות פיננסית 35
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
L האם יש קרן סל מחקה מדד עולמי שנסחרת ביורו? שוק ההון 1
M תשואות נמוכות במסלול מחקה S&P בקרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים השקעות אלטרנטיביות 5
ד קרן מחקה ביטקוין בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 1
A הפניקס השתלמות מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
G יש קופג להשקעה פאסיבי מחקה מדד עולמי ? שוק ההון 2
B ריבית בקרן נאמנות מחקה מדד אגח שוק ההון 5
מ האם החזקת קרן סל ישראלית מחקה מדד חו"ל שווה להחזקת כספים בחו"ל שוק ההון 1
H מחקה מדד נאסד"ק שוק ההון 2
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
א מחקה מדד שוק ההון 3
S הבדל בין קרן מחקה תל בונד לקרן אג"ח שוק ההון 4
א מה ההבדל בין קרן כספית לקרן מחקה מק"מ? שוק ההון 0
ח קרן ישראלית מחקה מדד לאזרח אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 6
B פנסיה למסלול מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 50
I קרן השתלמות לעצמאים - מחקה מדד S&P500 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
B איך בעצם קונים "מחקה מדד - מחקה msci" ועוד. שוק ההון 8
K למה מתכוונים כשאומרים קרן מחקה שוק ההון 1
C 10 סיבות למה אני לא כדאי להשקיע במדד מחקה שוק ההון 14
J פנסיה - מחקה מדד- למה בעצם ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
Y קופת"ג להשקעה מחקה S&P500- לא כולן אותו הדבר... פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
N קופת גמל להשקעה או תיק מחקה מדדים באקסלנס? פוסטים מאיכות נמוכה 4