• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפש עצות בנושא לקיחת משכנתא לדירה יחידה (להשקעה)

israblof

משתמש רשום
דירוג
0
* הדירה עולה כ ~2.5 מליון (מקבלן, כולל הוצאות נלוות)

* היעד כרגע הוא למכור את הנכס תוך 5 שנים, עד כדי בלת"מ (ככה"נ לצורך רכישה עתידית של דירת מגורים, בלי להוציא עוד 8% מס קניה)

* יכולת ההחזר חודשי, מוגבלת בהכנסה, אבל אני לא יודע עדיין איך תחושב ההכנסה הפנויה (אני מקווה שמעט יותר מ 10,000 בחודש, אם קצת מזל גם הרבה יותר מזה).

למען פשוטות הדיון, בהנחה שיש לי יכולת לרכוש את הנכס כולו גם ללא משכנתא, אבל אני מעוניין למנף את הריביות הזולות (+ הלואה מקרן השתלמות/פנסיה?)

א. האם עדיף לאחר את התשלומים לקבלן (בינתיים יש הצמדה למדד תשומות הבניה, שעלה כ ~1.5 באחוז לשנה בשנים האחרונות) - זה כמובן משפיע על (או שימוש בהון עצמי, או לקיחה של המשכנתא בתאריך מוקדם יותר).
ב. איך אני מוצא את נקודת שיווי המשקל לגובה המשכנתא האופטימלי (המקסימום לדירה יחידה הינו 75 אחוז, שזה בתנאי ריבית הכי פחות טובים).
ג. אמנם אני מעוניין למכור ולסיים את המשכנתא תוך כ-5 שנים, אך אני מניח שעדיף לי למנף ולפרוס את הסכום לאורך יותר זמן (כמו כן אי אפשר לפרוס החזרים ל 5 שנים מפאת גובה ההחזר החודשי המקסימלי), איך אני יכול לחשב את הפריסה האופטימלית על מנת שהמינוף יהיה הכי זול עבורי?

בתודה מראש לעונים (והקוראים),
@אורי ג.

א. לשלם כמה שיותר מההון העצמי שלך על ההתחלה, כל השאר במשכנתא לפי התקדמות הבנייה.
ב. תלוי במטרות שלך ובהנחות שלך, בהנחה שהתשואה גבוהה מעלות המימון ומטרתך להשיא את התשואה על ההון אז כמה שיותר משכנתא, ההבדלים בריביות אינם גדולים.
ג. ברור. אין אופטימלי, כמה שיותר שנים = ריבית יותר גבוהה בהחזר חודשי נמוך יותר וההפך.

חוץ מזה אני לא מבין איך אתה חושב לממן את העסקה הזו בכלל, בסכומים שרשמת תקבל משכנתא של בערך 650K עד 700K.

איך אני מוצא את נקודת שיווי המשקל לגובה המשכנתא האופטימלי
בהנחה שיש לי יכולת לרכוש את הנכס כולו גם ללא משכנתא
בהנחה כזו קח 75%.

מבחינת פריסה, זה תלוי בהחזר. יש מסלולים שלא תלויים במשך שלהם כמו מ"צ, מל"צ ופריים. ואחרים שכן.

אתה יכול לחשב הכנסה פנויה לפי 25% מהנטו. כמובן שזה משתנה מאדם לאדם לפי הסיכון של הבנק ולא בהכרח 25%.
לגבי ב' (איך אני מוצא את נקודת שיווי המשקל לגובה המשכנתא האופטימלי) יש מדרגות סיכון לפי אחוזי מימון 60%-75%, 45-60 ומתחת ל 45. תעשה את השיקולים שלך כמה הון אתה מוכן לשים כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר עבורך

האם המדרגות סיכון לפי אחוזי מימון 60%-75%, 45-60 ומתחת ל 45 זהות בכל הבנקים? - והאם תמיד זה בדיוק שלשת מדרגות אלו?

> תעשה את השיקולים שלך כמה הון אתה מוכן לשים כדי לקבל את התנאים הטובים ביותר עבורך
כמה הון ? זאת בדיוק השאלה שאני שואל פה:
אני יכול גם לשים הון של 55%, השאלה אם זה שווה עבורי את החסכון בעלות המשכנתא לעומת המינוף הזול יחסית (כי יתכן שאני אעדיף להשאיר את הכסף באפיקים אחרים ולקחת משכנתא גבוהה יותר, נניח 59% במקום 44%).

באיזה אופן עליי להתנהל מול הבנק בקבלת ההצעה על מנת לקבל תשובה קונקרטית מה המדרגות על מנת שיהיה אפשר לבקש הצעה אופטימלית?

זה תמיד יהיו שלושת המדרגות האלו אבל כל בנק ייתן הצעה שונה.

> באיזה אופן עליי להתנהל מול הבנק בקבלת ההצעה על מנת לקבל תשובה קונקרטית מה המדרגות על מנת שיהיה אפשר לבקש הצעה אופטימלית?

כאשר הבנק נותן לך הצעה יכולת ההתמקחות שלך די נמוכה כי אין הצעה נגד. הכי טוב זה לקבל את ההצעה מהבנק, ללכת לבנקים אחרים עם ההצעה של אותו בנק ולקבל מהם הצעה נגדית. קיבלת הצעה נגדית, תחזור לבנק הראשון ותראה אם הוא יכול להציע לך משהו יותר טוב. וככה לחזור על זה עד שלא יוכלו עוד לשפר את ההצעה.
זה לוקח זמן אבל בסוף ככה מקבלים את ההצעה הטובה ביותר
חשוב לדעת שגם יש הבדלים בהצעות בין סניף לסניף מאותו הבנק, כלומר, סניף של מזרחי אחד יכול לתת הצעה שונה מסניף של מזרחי אחר.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
P חדש לעולם ההשקעות - מחפש עצות שוק ההון 5
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה מחפש רעיון להכנסה נוספת יומני מסע אישיים 3
G מחפש מכשיר השקעה זול (ושישאר זול) על S&P500 שוק ההון 11
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל מחפש תעודות סל שוק ההון 0
S מחפש מקבילה אירית צוברת לBND שוק ההון 8
R מחפש קואצ'ר לטיפול אישי התפתחות אישית 12