• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפש מימוש מוכח ל- Algo-trade

ShakedK

משתמש רשום
דירוג
0
בתור "לא מתכנת קלאסי" אך בעל הבנה בעולם מימוש אלגורתמי Machine learning בתחומים אחרים (Computer Vision) רציתי לשאול האם יש למישהו פה נסיון במימוש של אלגוריתם אוטומטי באמצעות קוד מ Github.

לצורך העניין לקחת את 500 החברות הנוכחיות ב S&P500, ללמד על בסיס 350 מניות ב20 שנה האחרונות ואז לבדוק את הביצועים של המכונה לחיזוי על ה150 האחרות - להזין 19 שנה שלהן ולראות איך הן מתמודדות עם השנה האחרונה.

כמה הנחות ואמונות שלי:
1. אני מאמין בקרנות מחקות ולא בלהכות את השוק. בעיקר מתוך אימפלסיביות של בני אדם - מכונות יכולות להיות שקולות וקרות לחלוטין.
2. על בסיס ביצועי העבר ניתן יהיה להגיע למכונה שיודעת לחזות בסבירות מסויימת ביצועים של מניה או סל לאורך תקופה מסויימת.
3. ישנו תחום עצום שקשור ל"אקטואליה" - פרסומים לגבי חברות, כוונות של מדינות מסויימות לפעול בצורות כאלה ואחרות. אני לא מאמין שקל להכניס את התובנות של חדשות שכאלה כמו שקל להכניס ביצועי עבר למכונה. יכול להיות ואי שימוש בתובנות אלו יכיל הרבה מהשגיאה בחיזוי. מצד שני זה גם יכול להקטין את השגיאות שנובעות באימפולסיביות של האדם שמנסה להשתמש בתובנות האלה.

ובאופן כללי - יש מישהו שיודע איך ניתן לחבר קוד כזה לביצוע פעולות בפלטפורמת מסחר? בהנחה ורוצים לסדוק מה קורה עם המכונה רק פעם בכמה חודשים.
אשמח לשמוע אם מישהו מימש משהו דומה בעצמו.

ישנו תחום עצום שקשור ל"אקטואליה" - פרסומים לגבי חברות, כוונות של מדינות מסויימות לפעול בצורות כאלה ואחרות. אני לא מאמין שקל להכניס את התובנות של חדשות שכאלה כמו שקל להכניס ביצועי עבר למכונה.

גוגל: algo trading NLP
השוק מוצף בחברות שכבר עושות את זה.

2. על בסיס ביצועי העבר ניתן יהיה להגיע למכונה שיודעת לחזות בסבירות מסויימת ביצועים של מניה או סל לאורך תקופה מסויימת.
זאת הנחה שגויה, כי הרבה אנשים מנסים לעשות בדיוק מה שאתה עושה. לפחות בטווחי זמן גדולים משניות.

היוהרה של כל מי שעשה קורס ML בקורסארה שיכה את השוק בעזרת רעיון ישן כמו ML מדהימה אותי.
זה לא שהרעיון שלך לא טוב, זה זה שהוא מובן מאליו, ולכן המון חברות בשוק משקיעות המון כסף כדי לממש אותו טוב.
והאמת היא שספק עד כמה זה בכלל אפקטיבי לאורך זמן בהשוואה לבני אדם מקצועיים שעושים השקעות אקטיביות, כי זאת משימה מאד קשה להבין מי-מה-מו לפני שכל השוק מבין את זה. צריך לזכור שהשוק הוא אנושי בבסיסו, ונדיר לראות תחומים בהם ML מצליח יותר טוב מאנשים מקצועיים.
תצטרך ממש הברקה כדי להצליח, אבל בכל זאת בהצלחה.

היוהרה של כל מי שעשה קורס ML בקורסארה שיכה את השוק בעזרת רעיון ישן כמו ML מדהימה אותי.
זה לא שהרעיון שלך לא טוב, זה זה שהוא מובן מאליו, ולכן המון חברות בשוק משקיעות המון כסף כדי לממש אותו טוב.
והאמת היא שספק עד כמה זה בכלל אפקטיבי לאורך זמן בהשוואה לבני אדם מקצועיים שעושים השקעות אקטיביות, כי זאת משימה מאד קשה להבין מי-מה-מו לפני שכל השוק מבין את זה. צריך לזכור שהשוק הוא אנושי בבסיסו, ונדיר לראות תחומים בהם ML מצליח יותר טוב מאנשים מקצועיים.
תצטרך ממש הברקה כדי להצליח, אבל בכל זאת בהצלחה.
אני חושב, שחשוב להוסיף, שאלגוריתמים סוחרים חובבניים, מאוד פגיעים ליריבים שעושים מסחר אלגוריתמי. יש מקרים כאלה בתחום ה hft שגרמו לשחקנים כאלה לדמם סכומי עתק בזמן מאוד קצר.

אני חושב, שחשוב להוסיף, שאלגוריתמים סוחרים חובבניים, מאוד פגיעים ליריבים שעושים מסחר אלגוריתמי. יש מקרים כאלה בתחום ה hft שגרמו לשחקנים כאלה לדמם סכומי עתק בזמן מאוד קצר.
מסכים, ידידנו מהלינק שצירפתי למעלה כנראה הפסיד את ממונו והקישור שלו לפייסבוק נמחק.
אשמח לשמוע מ https://www.hasolidit.com/kehila/members/sergey.3325/ עדכונים.

המטרה שלך קצת סותרת את האמצעי שאתה רוצה להשתמש בו, לא?
בהינתן ולמישהו יש מערכת לומדת שבאמת מצליחה לחזות היטב מחירי מניות (וזו חתיכת הנחה מקדימה), הרי שפרסום שלה ב-Github יפגע בביצועים שלה.
אם מעניין אותך יותר העקרונות או אופן העבודה של מערכת כזו - ייתכן ותוכל למצוא מאמרים שניסו לעשות בדיוק את המשימה שתיארת

לצורך העניין לקחת את 500 החברות הנוכחיות ב S&P500, ללמד על בסיס 350 מניות ב20 שנה האחרונות ואז לבדוק את הביצועים של המכונה לחיזוי על ה150 האחרות - להזין 19 שנה שלהן ולראות איך הן מתמודדות עם השנה האחרונה
התכנית שהצגת לקויה באופן מהותי - אתה מלמד את המכונה נתוני עבר של 20 שנים, ואז בוחן האם היא יודעת להשליך מנתוני העבר של 350 מניות על נתוני העבר של 150 מניות אחרות שעליהן יש לה רק מידע חלקי.
אין לזה שום קשר לחיזוי העתיד. אני לא מדבר על השאלה האם אפשר לחזות את העתיד, אלא על כך שאתה לא מלמד את המכונה שלך לעשות זאת (או לכל הפחות לא בוחן האם הצלחת לעשות זאת), אלא רק מנסה להשליך מהתנהגות קבוצת מניות על התנהגות של קבוצה אחרת (בקיצור, הפרדיקציה שלך היא לא בזמן אלא "במרחב").

ובאופן כללי - יש מישהו שיודע איך ניתן לחבר קוד כזה לביצוע פעולות בפלטפורמת מסחר?
יש לך את ה API של IB.
היה לי ניסיון קצר איתו.
עקרונית, כל מה שאתה עושה ידנית בפלטפורמה שלהם, אפשר לעשות דרך ה API.

התגובות פה הן פחות או יותר באותה הרוח.
אנסה לתת את הזווית שלי לעניין:

כל החברות הגדולות בוודאי עושות NLP. אין לי עדות לזה, אבל אני חושב שזה מובן מאליו.
זה לא סימן שיש שם משהו? או שהפוך, זה סימן שלא נשאר שם כלום?
ההיגיון יכול ללכת לשני הכיוונים.

כנראה, באמצע.
יש שם edge, יש ב NLP איזשהו predictive value, אבל הוא קטן, ולא מאוד משמעותי.
למה?
  1. כי לא כולם עושים NLP.
    השחקנים הגדולים כן, אבל יש הרבה חברות שלא (מניסיון), בטח לא משקיעים פרטיים.
  2. זה לא קל.
    רף הכניסה גבוה, ויש צורך בידע טכני משמעותי.
    ניתוח גרפים לעומת זאת, גם אם היה בו תובנות, כל טמבל יכול ללמוד אותו - מה שמחסל סיכוי לרווח.
וזה נכון לא רק ל NLP אם אתה שואל אותי.
כל דאטה שאולי יש בו תובנות - כנראה נמצא בידיים של החברות הגדולות.
אבל זה שזה אצלן לא אומר שאין מה לחפש בדאטה הזה.
אז מה זה כן אומר?
זה כנראה אומר שתמצא שם תובנות כלשהן,
רק פחות משמעותיות ממה שהייתה מוצא אילו החברות הגדולות לא היו שמות את הידיים שלהן עליו.

וכל זה מביא אותי לזה:
תצטרך ממש הברקה כדי להצליח
אזהו שלא.
לא במובן העממי לפחות. זה הרבה יותר סזיפי ומורכב מזה, ופחות מבריק.
אין איזה כלי / מדד / רובוט / תבנית נרות יפניים / משהו שאדם פשוט מבין - שישיג רווחים משמעותיים יותר מהשוק לאורך זמן.
למה אין? כי אילו היה כזה, היה נורא קל לאחרים לגלות אותו גם כן (ניתוח גרפים אהממ אהממ) - מה שהיה הופך אותו ללא רווחי.
אז מה כן יש?
לא יודע, אבל אני יכול לנחש!
אני מעריך שיש מכונות ענק, שעוקבות אחרי המון סוגי דאטה שונים, ציבוריים ופרטיים,
כשמכל אחד מהם מזקקים תובנות "קטנות", לא משמעותיות כל כך.
שילוב התובנות יחד - מביא לכדי מכונה רווחית.

ועוד הערה קטנה לסיום:
ההשוואה בין גופים גדולים למשקיע פרטי היא לדעתי לא נכונה, אלה שתי חיות שונות.
תובנות שיגלה משקיע פרטי עשויות לא לעניין בכלל משקיעים מוסדיים,
כי לא מובן מאליו שהם יוכלו לנצל את התובנות הללו בנפחים (scale) שהם מחפשים.

אזהו שלא.
לא במובן העממי לפחות. זה הרבה יותר סזיפי ומורכב מזה, ופחות מבריק.
אין איזה כלי / מדד / רובוט / תבנית נרות יפניים / משהו שאדם פשוט מבין - שישיג רווחים משמעותיים יותר מהשוק לאורך זמן.
למה אין? כי אילו היה כזה, היה נורא קל לאחרים לגלות אותו גם כן (ניתוח גרפים אהממ אהממ) - מה שהיה הופך אותו ללא רווחי.
אז מה כן יש?
לא יודע, אבל אני יכול לנחש!
אני מעריך שיש מכונות ענק, שעוקבות אחרי המון סוגי דאטה שונים, ציבוריים ופרטיים,
כשמכל אחד מהם מזקקים תובנות "קטנות", לא משמעותיות כל כך.
שילוב התובנות יחד - מביא לכדי מכונה רווחית.

אתה מתפרץ ללב דיון שקיים בקהילת ה-ML לגבי האם למידה אינטיליגנטית יותר היא שאלה של משאבים, ארכיטקטורה או משהו כללי יותר.
בעוד שלזרוק משאבים על הבעיה זה הרבה פעמים מאד עוזר (אגב עיבוד שפה טבעית, GPT-3 שמאד אופנתי לדבר עליו לאחרונה זה בדיוק זה), בבירור יש המון מה לשפר בכל החלקים האחרים של הבעיה, וכן יש תקווה למישהו בלי מחשבי על, וגם לאנשים עם מחשבי על למצוא דרכים להשתפר בלי לזרוק עוד חומרה ודאטא על הבעיה.
התחום של מחקר ML הוא מאד מאד פעיל (יותר מ-100 מאמרים חדשים כל יום (!)), סמוך עלי שזה לא רק "זרקנו יותר חומרה על הבעיה והתוצאות יותר טובות".

זה חוקי בכלל? זה דבר אחד לנצל חוסר יעילות במחירים ודבר אחר לעשות מניפולציות במחירים בכוונה להפיל סוחרים אחרים. אין לי ספק שזה נעשה כל הזמן. השאלה איפה זה עומד מבחינת החוק ואם היו תביעות על זה.

לצורך העניין לקחת את 500 החברות הנוכחיות ב S&P500, ללמד על בסיס 350 מניות ב20 שנה האחרונות ואז לבדוק את הביצועים של המכונה לחיזוי על ה150 האחרות - להזין 19 שנה שלהן ולראות איך הן מתמודדות עם השנה האחרונה.

צר לי אבל על סמך המשפט הזה אני ממליץ לך בחום לא לעשות את זה.
(שימוש לא נכון בחלוקה של טריין/טסט, אין התייחסות לבניית פיצ׳רים, אין הגדרה של פונקציית מטרה, אין הגדרה של תיחום בזמן ועוד..)

עריכה: אם אתה רוצה ללמוד ולהתנסות אתה לא חייב להכניס כסף אמיתי. נגיד להשתמש בספרייה הזו: https://gbeced.github.io/pyalgotrade/

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה מחפש רעיון להכנסה נוספת יומני מסע אישיים 3
G מחפש מכשיר השקעה זול (ושישאר זול) על S&P500 שוק ההון 11
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל מחפש תעודות סל שוק ההון 0
S מחפש מקבילה אירית צוברת לBND שוק ההון 8
R מחפש קואצ'ר לטיפול אישי התפתחות אישית 12