• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחפש הצעות לפיתוח אישי

Ch3nnn

משתמש רשום
דירוג
0
היי חברים :)
אז אחרי תקופה ארוכה שאני רק לומד אם זה שנתיים לימודי אדריכלות, תואר בכלכלה ומנהל, השקעות, שיווק אינטרנטי ולימוד עצמי של תכנות כולל מציאת עבודה בתחום (כבר שנתיים + בעולם הייטק).
אני מרגיש לא מלא, לא מסופק ושלא מצאתי את עצמי באמת. אני יודע שיש לי עוד הרבה לאן לשאוף ולהשתפר, אני רוצה ומנסה להגיע לקצה גבול היכולת אם זה בתחום האישי או בתחום הקריירה.
כל הרעיונות שיש לי לא עושים לי את זה, אני מחפש כיוונים חדשים כל הזמן שכדי להתפתח ולחזק אותם (חשוב לי שהם יהיו שימושים או מספקים).

נושאים שיכולים לעניין (פתוח להכל לא מקובע על התחומים האלה) -
* פיתוח אישי וכל מה שמתלווה לזה - עמידה בלחצים, יכולת דיבור ואילתור, רטוריקה, חיזוק זהות וכ'ו
* עסקים
* יחסים חברתיים - בין חברים, בהכרות ראשונית של גברים\נשים.

אני יודע שזה קצת כללי מידי וכדי לקבל תשובה טובה צריך לשאול את השאלה הנכונה - מה שאני לא בטוח שעשיתי בצורה מספקת.

אך בכל זאת אשמח אם תוכלו לפתוח אותי לכיוונים חדשים או לתת המלצות גם מקצועיות וגם אישיות.

אולי מה שחסר לך זו תחושת שליחות ?
משרות במגזר הציבורי ? פוליטיקה ?

אך בכל זאת אשמח אם תוכלו לפתוח אותי לכיוונים חדשים או לתת המלצות גם מקצועיות וגם אישיות.
אין לי המלצה מקצועית כי לא כתבת מה מעניין אותך ואיך לך בהייטק, ולמה למדת כלכלה ואז עשית הסבה (מניח שבגלל המשכורות). אבל המלצה אישית:
אני מגלה שבמירוץ הזה של עבודה ולימודים, רע לי אם זה כל מה שאני עושה. למדתי לקבוע עתים למוזיקה (באופן אקטיבי), ולפני הקורונה גם דברים אחרים כמו קולנוע תיאטרון וכו'. חשוב להזין את הנפש שלנו בעוד דברים. מעבר ללימודי תכנות, נסה ללמוד אולי שפה (אנושית. ערבית, צרפתית, וואטאבר). יש כאלה שלימודי תורה עושים להם את זה, יש כאלה שקריאת ספרים טובים עושים להם את זה, אבל הלקח העיקרי שלי מעצמי מהשנים האחרונות הוא לא לתת לעצמי לשקוע בשגרה מקצועית גרידא.

היי חברים :)
אז אחרי תקופה ארוכה שאני רק לומד אם זה שנתיים לימודי אדריכלות, תואר בכלכלה ומנהל, השקעות, שיווק אינטרנטי ולימוד עצמי של תכנות כולל מציאת עבודה בתחום (כבר שנתיים + בעולם הייטק).
אני מרגיש לא מלא, לא מסופק ושלא מצאתי את עצמי באמת. אני יודע שיש לי עוד הרבה לאן לשאוף ולהשתפר, אני רוצה ומנסה להגיע לקצה גבול היכולת אם זה בתחום האישי או בתחום הקריירה.
כל הרעיונות שיש לי לא עושים לי את זה, אני מחפש כיוונים חדשים כל הזמן שכדי להתפתח ולחזק אותם (חשוב לי שהם יהיו שימושים או מספקים).

נושאים שיכולים לעניין (פתוח להכל לא מקובע על התחומים האלה) -
* פיתוח אישי וכל מה שמתלווה לזה - עמידה בלחצים, יכולת דיבור ואילתור, רטוריקה, חיזוק זהות וכ'ו
* עסקים
* יחסים חברתיים - בין חברים, בהכרות ראשונית של גברים\נשים.

אני יודע שזה קצת כללי מידי וכדי לקבל תשובה טובה צריך לשאול את השאלה הנכונה - מה שאני לא בטוח שעשיתי בצורה מספקת.

לא באמת מצאת את עצמך? מה אתה רוצה למצוא והאם חיפוש דרך העבודה זה הכיוון הנכון? לגבי הלימודים, תכלס, רב הדברים שלמדת נוטים לצד הטכני. דווקא רב האנשים שנפעמים מדברים שהם לומדים, לומדים דברים פחות 'פרקטיים' (מדעים, מדעי הרוח, וכו'). אתה רוצה מבט חדש על העולם, נסה פיזיקה או גיאולוגיה. רוצה מבט חדש על העולם ומקומך בתוכו, נסה פילוסופיה.
לגבי רטוריקה, עמידה בלחצים, דיבור מול קהל, יחסים בין אישיים וכו', כשהקורונה תגמר אתה יכול להצטרף לקבוצת אימפרוב. מחזק את כל הדברים הנ"ל, בד"כ יש קבוצות חובבים חינמיות, ורב האנשים שתפגוש שם דפוקים במובן המאוד חיובי של המילה. חוץ מזה, זה מכריח מופנמים, ביישנים, וכו' לצאת מאזור הנוחות....

אם היית יכול לעשות כל דבר, ללא מגבלות כלשהן, מה היית עושה?

מבין אותך לגמרי, גם לי היו הרבה מחשבות כאלו בחודשים האחרונים.

מן הסתם תחושה של חוסר מיצוי/חוסר שביעות רצון היא תחושה מורכבת ביותר שאנשים חיצוניים לא ידעו לתת לך תשובה עליה, התשובה נמצאת בתוכך (נשמע קלישאתי, אבל נכון).

הייתי אומר שתחתיל ממספר פעולות בסיסיות כדי לגלות מה באמת מעניין אותך.

כמה פעולות כאלו לדוגמא שאתה יכול לעשות הן:
  • לחשוב על איזה פעולות היית אוהבלעשות כילד/צעיר? (גילאים 8-15) למה אהבת לעשות את הדברים האלה? איזה כלים/יכולות/תכונות הדברים האלו נתנו לך/משדרים שיש לך?
  • איזה דברים אתה עושה היום שקשורים לתכונות החזקות שלך? (לא רק עבודה, כל הפעילויות שאתה עוסק בהן)
  • מהם 5 הסקילים הכי חזקים שלך?
  • מהם כל ה"פרויקטים הקטנים" שעשית בחיים שלך? (כל דבר - עבודה, התנדבות, קורסים, חוג שהיית בו, תוכנה שכתנתת וכו') מה יצא לך מכל אחד מהם? עד כמה נהינת מכל אחד מהם?
  • אם היית מחר זוכה ב20 מיליון שקלים בלוטו, איך באופן מדויק היית מחלק את הכסף ולמה?
  • אילו דברים אתה עושה היום ולמה אתה עושה אותם? (לא רק דברים שקשורים לתכונות החזקות שלך)
כמובן, יש עוד הרבה שאלות שיכולות לעזור בשביל לכוון אותך למצוא יותר טוב בעצמך את הדברים שמעניינים אותך באמת.
הייתי ממליץ אישית להתחיל מהדברים האלו, לעשות כל אחד מהם באופן מלא ורציני ובכללי לנוע לכיוון שבו שאתה מבין לאט לאט איזה דברים חשוב לך שיהיה במה שאתה עושה כדי להיות מסופק.
לדוגמא - אם גילית מכל זה שאתה אדם שאוהב לייצר דברים חדשים ובכלל להיות יצירתי והעבודה שלך לא מאפשרת לך בכלל חופש יצירתי, זה יכול להיות גורם חזק ללמה אתה מרגיש כמו שאתה מרגיש.

בהצלחה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
רוטב פיצה מחפש 20/80 באיזור המרכז להשקעה מעולה. מכירים? נדל"ן 1
ד היי, מחפש מינוף זול שוק ההון 20
S מחפש הזדמנות נדלן עד 1 מש"ח. נדל"ן 0
S מחפש בנרות רעיונות לעבודה כסטודנט התפתחות אישית 4
G מחפש קרן שנסחרת בארץ ודומה לVB שוק ההון 20
ה מחפש להשקיע בדירות יד 2 בצפון אנגליה, איך אתם יכולים לקדם אותי? פוסטים מאיכות נמוכה 0
Shnizelia מחפש אלטרנטיבה איכותית ל-ChatGPT פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 10
סנופקין מחפש עצה: כסף ממניות לסגירת מסלול פריים? נדל"ן 16
חובב_פנסיה2022 אני מחפש מחשבון שיכול לחשב ריבית פריים על תקופה אמיתית היסטורית אוף טופיק 3
ג זוג צעיר מחפש איפה לקנות דירה ראשונה להשקעה נדל"ן 9
א מחפש קרן מחקה מדד NASDAQ טובה. מה חוו"ד החברים? שוק ההון 42
E בן 15, מחפש איפה להשקיע את הכסף יומני מסע אישיים 18
P מחפש מחשבוני פנסיה להשוואת דמי ניהול ומסלולי תשואות, יש דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 1
F מחפש מדריכים בנושא השקעות בארה"ב נדל"ן 2
Michel מחפש עזרה בענייני רישום בטאבו ובטבלת איחוד וחלוקה. נדל"ן 0
S מחפש המלצה למיקרוגל דיגיטלי מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
ל מחפש בעל מקצוע מתאים אוף טופיק 0
G מחפש אגרות חוב ממשלת ארה"ב שוק ההון 24
F מחפש איש מקצוע עם נסיון במסחר אוף טופיק 0
N מחפש משהו דומה לקרן כספית נקובה דולר רק שנסחרת בארהב שוק ההון 19
de dud מחפש קטע ג׳אז כבר שנים .. HELP! אוף טופיק 4
א מחפש שמות של תעודות הנסחרת ביורו שוק ההון 5
P מחפש נייר עוקב מדד עולמי שמתאים להוראת קבע לילדים שוק ההון 2
flower מחפש להכיר אל-הורית אוף טופיק 9
O מחפש תעודה מקבילה ל XLE בשקלים פוסטים מאיכות נמוכה 2
O מחפש תעודת סל אנרגיה מקבילה ל XLE פוסטים מאיכות נמוכה 0
א אני מחפש הסבר ברור איך להעביר מלאומי לאקסלנס את התיק השקעות שלי פוסטים מאיכות נמוכה 1
ה מחפש רעיון להכנסה נוספת יומני מסע אישיים 3
G מחפש מכשיר השקעה זול (ושישאר זול) על S&P500 שוק ההון 11
S מחפש סלולרי חדש - בעקבות השרשור על הפלאפון שהלך לי.. אוף טופיק 10
S מחפש המלצה על חברה שמציעה חבילות נופש לחו"ל צרכנות פיננסית 8
A מחפש המלצה על כרטיס אשראי ללא דמי חבר צרכנות פיננסית 3
G מחפש את האפיק ההשקעה השני שלי לאחר הACWI של BlackRock שוק ההון 13
D מחפש מדריך לימודי להקמת עסק/חברה בעמ התפתחות אישית 26
Oracle מחפש המלצה והבדלים בין אלבומי תמונות אוף טופיק 3
ת מחפש לקנות לשכור את הספר המשקיע הנבון פוסטים מאיכות נמוכה 7
ל מחפש תעודות סל שוק ההון 0
S מחפש מקבילה אירית צוברת לBND שוק ההון 8
R מחפש קואצ'ר לטיפול אישי התפתחות אישית 12