• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחיר מופחת

מת על השטר

משתמש סולידי
דירוג
13
שלום לכולם אז אני בן הזוכים המאושרים שזכו לאחרונה בהגרלה של מחיר מופחת.

קצת פרטים על הזכייה:
פרויקט בבאר יעקב ( בסיס צריפין לשעבר)
מיקום זכייה: 13 מתוך 120 דירות בפרויקט
מחיר למ"ר 13,500ש"ח
סטטוס היתר : טרם הוגשה בקשה :(

מכיוון שלא מבין בכל הנושא אשמח לשמוע דעתכם על הזכייה , האם יש כאן שיחוק רציני? האם לפתוח שמפניות בהקדם?

או להירגע ומיד? :)

אפרט שאני לא מתכוון בשום צורה לעבור לגור בבאר יעקב כך שאם העסקה תצא לפועל זה נטו למטרת השקעה/מינוף עתידי.
אציין שאני ואשתי כרגע גרים בשכירות ומקווים בקרוב להתחיל לבנות במגרש שצמוד להורים במושב ( בתהליכים בירוקרטיה ארוכים..)

וזה למה ההגרלות האלה הן פתרון הזוי להורדת המחירים.. כל בן 26+ נהפך למשקיע בעל כורחו.

"בני ה26" עושים הכל כדי לשרוד במדינה - ככה שאם זה נקרא להפוך למשקיע אז נהפוך למשקיעים ברשותך כמובן..

תודה.

אשמח לעוד תובנות..

צריכים יותר נתונים לגבי המצב שלכם.
כמה הון עצמי, כמה משכנתא יכולים לקבל.
אתה הרי רוצה ללכת על שתי עסקאות במקביל, גם בנייה עצמית וגם מחיר מופחת.

בנוגע לכדאיות העסקה,
תעשה עבודת חקר ותחליט האם משתלם לכם בשקלול הבנייה העצמית במושב, תשומות בנייה, לחכות x+4 שנים לגמר הבנייה.

האם אתם יכולים להכיל זאת? ייתכן שזו הזדמנות טובה. יש הרבה גורמים ומעט מדי מידע.

תתאמץ יותר ותשתף יותר מידע ופרטים,
עליכם ועל הפרוייקט בו זכיתם .

כמה הון עצמי
עד שהקבלן יקבל היתר מעריך בשנתיים הקרובות 300K
כמה משכנתא יכולים לקבל.
לא ביררתי

הבנייה במושב אם תצא לפועל (כל כך מסובך שאני לא משתף בפרטים - ירושה,הפרדת נחלה וכ'ו וכ'ו ) תעלה בסביבות 1.5M.
יכול להיות שגם אם מחר אקבל היתר לבנייה אמתין עם הבנייה גם שנים עד שיהיה לי מקורות מימון ( אולי מכירת הדירה בבאר יעקב לאחר התקופה המותרת ברווח מספק?)

לגבי הדירה במחיר למשתכן אני לא יודע לאמוד - מה שכן אני מכוון ל4 חדרים שזה 100 מטר + - במחיר של 13,500 ש"ח למ"ר כפי שרשמתי,שלזה יתווספו מדדים,ריביות ועוד

אנחנו זוג צעיר שמצפים לבייבי
בעלי הכנסה משותפת של 22K ש"ח
נכון להיום חיים בדירה קטנה בשכירות של 3500K וחושבים על לחזור להורים לשנתיים שלוש הקרובות בכדי לחסוך ולעמוד בתשלומים צפויים.

הפרויקט שזכינו הוא למעשה הפרויקט הכי מבוקש במחיר מופחת
כרגע המחיר הממוצע למ"ר בסביבת הפרויקט הוא בסביבות ה19K כך שההנחה לפני מדדים היא מאוד אטרקטיבית.

"בני ה26" עושים הכל כדי לשרוד במדינה - ככה שאם זה נקרא להפוך למשקיע אז נהפוך למשקיעים ברשותך כמובן..

תודה.

אשמח לעוד תובנות..
ברוך הבא לפורום!

אני מניח שהכוונה היא שאם המדינה רוצה "להטיב עם האזרח" אז כנראה שהיא יכולה לעשות זאת בדרך טובה יותר מאשר להפוך אותם למשקיעי נדלן באזורים רנדומליים.

לעניין התובנות, זכית במיקום טוב ועוד אין בקשה להיתר כך שלא נדרש ממך שום השקעה כרגע, תוסיף לזה שאתה כבר בתהליך בנייה במושב של ההורים אז תמשיך בדרכך ושא ברכה.

בהצלחה!

מכיוון שלא מבין בכל הנושא אשמח לשמוע דעתכם על הזכייה.
מצטער שאני לא עוזר אבל אני לא חושב שאנשים יעשו עבורך את שיעורי הבית בחינם.

וזה למה ההגרלות האלה הן פתרון הזוי להורדת המחירים.. כל בן 26+ נהפך למשקיע בעל כורחו.
דווקא אני נוטה לא להסכים עם האמירה הזו לפחות בטווח הבינוני.
הגרלות הן דרך לשכנע אנשים להמר בלי קשר לערך האמיתי הרי זכית בהגרלה.

חשוב להדגיש כי רוב ה"משקיעים" הם למעשה ספקולנטים וכולנו יודעים כמה קשה לתזמן את השוק וכהגדרה רוב הספקולנטים טועים בסופו של דבר וטעויות הן דבר כואב במיוחד אם מדובר על הרבה מאוד כסף ביחס להון העצמי שלך וקנית כדי למכור את זה עוד כמה שנים להבא בתור ויותר מזה האדם הממוצע לא יכול לקחת רווחים ולהמשיך לשחק במשחק עם כספי הבית.
טעויות כואבות הן דרך מצויינת לסלק ספקולנטים מהשוק בטווח הבינוני ועל הדרך לקחת מהם את רוב כספם כחלק ממשחק הפוקר הזה וכמובן המדינה מרוויחה יותר ממחיר הקרקעות בזמן הזה אז למה שיהיה אכפת לה , מבחינתה שהטירוף ימשך.
לצערי אין לי כדור בדולח ואני לא יודע כמה זמן זה ימשך , אני רק יודע שמתישהו המנגינה תשמע אחרת.

נערך לאחרונה ב:

קצת פרטים על הזכייה:
מחיר למ"ר 13,500ש"ח

מכיוון שלא מבין בכל הנושא אשמח לשמוע דעתכם על הזכייה , האם יש כאן שיחוק רציני? האם לפתוח שמפניות בהקדם?

אפרט שאני לא מתכוון בשום צורה לעבור לגור בבאר יעקב כך שאם העסקה תצא לפועל זה נטו למטרת השקעה/מינוף עתידי.
אציין שאני ואשתי כרגע גרים בשכירות ומקווים בקרוב להתחיל לבנות במגרש שצמוד להורים במושב ( בתהליכים בירוקרטיה ארוכים..)
אני חושב שזה עסקה מצוינת והלוואי עליי.

לפי מה שכתבת בשרשור כאן נראה שיש לך דרכים איך לעמוד בהחזרים החודשיים לכן לי מבחוץ זה נראה באמת זכייה. במיוחד שאם עוד כמה שנים תמכור אין מס כי זה דירה יחידה.

שיחוק רציני. מה השאלה שלך בעצם?

קשה לחשוב על סיטואציה בה לא תרצה לממש את הזכייה.

אני חושב שהנקודה הכי חשובה לגביך - אם אכן תבנו במושב, בשלב מסוים כסר לא תהיה זכאי במחיר למשתכן. אם זה קורה *אחרי* שחתמת על חוזה, אין בעיה. אבל אם זה קורה לפני (ולא מופרך שמתן ההיתר יתעכב, אנחנו מחכים כבר מעל שנתיים) תאבד את הזכאות. אם אתם מוכנים להמתין עם רכישת הקרקע/בנייה (צריך לוודא את תנאי הזכאות), לא חושב שיש דילמה.

תודה.

אשמח לעוד תובנות..
לא נשמע ככה. נשמע שזרקת את הקוביות כי למה לא, וזכית ברולטה. למרות שאין לך בכלל צורך בה.
אם זה נקרא להפוך למשקיע? בוודאי, בעצם זכית באופציה להשקעה ש(כמעט)מחייבת אותך להשקיע.
אני האחרון שיצא נגד מי שרוצה להשקיע. ועדיין מלגות וכד' שיכולתי לקבל בקלות לא ניצלתי, אם ידעתי שזה בא על חשבון מי שזקוקים לזה יותר ממני. אבל זה רק אני.
וזה למה זו הגרלה מטומטמת.
לנושא, כל שנתיים יש פרוייקט חסר תוח\עלת כזה או אחר של המדינה, לפעמים מתקמבנים (אפילו הגרילו בתל אביב, ברור שמי שזכה קשה יום), לפעמים נתקעים לא באיזורי ביקוש

לא נשמע ככה. נשמע שזרקת את הקוביות כי למה לא, וזכית ברולטה. למרות שאין לך בכלל צורך בה.
אם זה נקרא להפוך למשקיע? בוודאי, בעצם זכית באופציה להשקעה ש(כמעט)מחייבת אותך להשקיע.
אני האחרון שיצא נגד מי שרוצה להשקיע. ועדיין מלגות וכד' שיכולתי לקבל בקלות לא ניצלתי, אם ידעתי שזה בא על חשבון מי שזקוקים לזה יותר ממני. אבל זה רק אני.
לנושא, כל שנתיים יש פרוייקט חסר תוח\עלת כזה או אחר של המדינה, לפעמים מתקמבנים (אפילו הגרילו בתל אביב, ברור שמי שזכה קשה יום), לפעמים נתקעים לא באיזורי ביקוש
מזכיר לי את הפוסטים בפייסבוק של החבר׳ה שלא זכו בהגרלה ולא מפסיקים להתבכיין.

אני מרגיש טוב עם עצמי במיוחד שממוצע שכר הזוכים בפרויקטי רמת גן הוא 30k - מה אז תגיד?

טיפ לחיים בישראל: נותנים לך תיקח.

מזכיר לי את הפוסטים בפייסבוק של החבר׳ה שלא זכו בהגרלה ולא מפסיקים להתבכיין.

אני מרגיש טוב עם עצמי במיוחד שממוצע שכר הזוכים בפרויקטי רמת גן הוא 30k - מה אז תגיד?

טיפ לחיים בישראל: נותנים לך תיקח.
אני אגיד שבישראל אנשים מומחים בלהגיד כמה הם בסדר, רק לפי כמה אחרים לא בסדר.
מה שאני מאמין בו לא זז לפי מה שאחרים עושים, להרבה דברים לא הגשתי.
בגדול, לא התכוונו לתת למי שלאבא יש מגרש והוא אוטוטו בונה, אלא למי שבאמת מתקשה להגיע לדירה ראשונה משלו.
במקרה שלך (כן, ושל רבים אחרים) זה באג במערכת, שאם מחר תאושר הבנייה, גם ה"נותנים לך" ילקח.

זאת הסיבה שמדיניות סמי-קומוניסטית תמיד כושלת, כי תמיד ימצא מי שמנצל את הבאגים במערכת כדי לעלות ("נותנים לך תיקח").

קצת פרטים על הזכייה:
מחיר למ"ר 13,500ש"ח

א.מזל טוב
ב. כל זמן שאין ההיתרי בניה, תשב בשקט תקח את הזמן!!, (אתה לא משלם שקל עד אז)
ג.ברגע שיש לך זכיות בקרקע עם היתרי בנייה אתה "מאבד" את המחיר המופחת, לכן תבדק מה הצפי לזכיות בניה ואיך אתה יכול לעקב את זה (אם אתה רוצה את המחיר המופחת)
ד. כמה הון עצמאי יש לך? איפה זה נמצא?
אתה נכנס כאן לעסקה גם בבאר יעקב וגם בית ליד הורים שזה מינומום 2,900,000 ש"ח!!
יש הבדל ענק האם כל חודש אתה חוסך כסף או במינוס, וכן האם יש לך ביד 1,000,000 ש"ח או רק 500,000 ש"ח
ה. בקשר לשאלה ד', יש לך אופציה לשלם מתי שיהיה את כל היתרים (שנה,שנתים, ועוד) את כל הסכום של הדירה?
בקיצור קח תזמן ויש לך, רוצה תספק כאן מידע,

בגדול, לא התכוונו לתת למי שלאבא יש מגרש והוא אוטוטו בונה, אלא למי שבאמת מתקשה להגיע לדירה ראשונה משלו.
אני בספק אם התכוונו למשהו חוץ מאשר לכותרות בעיתונים, כי לא קבעו שום קריטריון שקשור אפילו בעקיפין למה שכתבת (ואני מסכים איתך שאם כבר תוכניות קומוניסטיות, אז שיעזרו למי שמתקשה להגיע לדירה). כי אין התחשבות בהכנסות, נכסים שאינם דירה או כל קריטריון כלכלי אחר.
מה שכן דאגו לעשות זה להקטין עד כמה שאפשר את ה"סיכון" שחיילים מהסוג שעושה 3 שנים יהיו זכאים להטבה ביום השחרור, ואת זה עשו דרך הקריטריון המוזר של נישואים בגיל צעיר.

אני בספק אם התכוונו למשהו חוץ מאשר לכותרות בעיתונים, כי לא קבעו שום קריטריון שקשור אפילו בעקיפין למה שכתבת (ואני מסכים איתך שאם כבר תוכניות קומוניסטיות, אז שיעזרו למי שמתקשה להגיע לדירה). כי אין התחשבות בהכנסות, נכסים שאינם דירה או כל קריטריון כלכלי אחר.
מה שכן דאגו לעשות זה להקטין עד כמה שאפשר את ה"סיכון" שחיילים מהסוג שעושה 3 שנים יהיו זכאים להטבה ביום השחרור, ואת זה עשו דרך הקריטריון המוזר של נישואים בגיל צעיר.
אני מדבר על התוכניות שמיועדות לחסרי דירה. צר לי, אני לא רואה מי שעומד לבנות על מגרש של ההורים ומשתתף לטובת דירה להשקעה, כמחוסר דיור. גם כשזה על הנייר.
כך גם הקריטריון של נישואים, הכל זועק פופוליזם של "לדאוג לילדים שלנו לדירה!", שקורץ כמובן למעמד הביניים ומעלה (ויקי כנפו פאסה), ולכן גם אין קריטריון כלכלי אחר.

אם זה למשפרי דיור, אהלן וסהלן, אתה מתחרה עם קפיטליסטים אחרים (בעלי דירות) על הטבות סוציאליות על פי מזל מהמדינה (מוזר ככל שיהיה).
אבל אם זה לחסרי דירה, אתה פוטנציאלית לוקח מאדם ששוכר בבאר יעקב ורוצה להשתקע בה, את האופציה. ואפילו לא כדי לגור. ברור לי שאם לא הוא, אז אחרים היו.

אני מדבר על התוכניות שמיועדות לחסרי דירה. צר לי, אני לא רואה מי שעומד לבנות על מגרש של ההורים ומשתתף לטובת דירה להשקעה, כמחוסר דיור. גם כשזה על הנייר.
כך גם הקריטריון של נישואים, הכל זועק פופוליזם של "לדאוג לילדים שלנו לדירה!", שקורץ כמובן למעמד הביניים ומעלה (ויקי כנפו פאסה), ולכן גם אין קריטריון כלכלי אחר.

אם זה למשפרי דיור, אהלן וסהלן, אתה מתחרה עם קפיטליסטים אחרים (בעלי דירות) על הטבות סוציאליות על פי מזל מהמדינה (מוזר ככל שיהיה).
אבל אם זה לחסרי דירה, אתה פוטנציאלית לוקח מאדם ששוכר בבאר יעקב ורוצה להשתקע בה, את האופציה. ואפילו לא כדי לגור. ברור לי שאם לא הוא, אז אחרים היו.
מסכים לכל מילה. ועדיין, כשהמדינה עצמה לא דורשת ממחוסרי הדיור לגור בדירה ואפילו לא אוסרת על השכרתה לאחרים, אז כולם מבינים שהכל בדיחה ואין מטרה אמיתית זולת יח"צ.

אם המדינה היתה רוצה לעזור לאנשים "היותר זקוקים" היא יכלה לשים הגבלות שונות. מטרת המדינה באופן כלכלי זה להגדיל תמג ריאלי. כרגע אנחנו לא רואים הגירה מסיבית לחול אז גם לא ברור כל מטרת "המחיר למשתכן", אבל כנראה שזה מגדיל תמג ריאלי על ידי הלוואות ומינופים של אנשים יותר ממה שצריך וזה טוב לצמיחה של המשק (עד שיש חדלות פירעון ומיתון אם לא ידעו לתת קריטריונים בטוחים למינוף). לא נראה לי שקיימת תכנית של המדינה שנועדה לעזור ל-"אוכלוסיות החלשות והזקוקות" מסיבות אלטרואיסטיות. המדינה האידיאלית (כמובן שיש כל מיני שיקולים פוליטיים ושחיתות וכדומה, אז העולם לא אידיאלי) עוזרת בשביל להגדיל תמג ריאלי (כמו שחברה רוצה להגדיל רווחים).

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
stamEhad מה ההבדל בין "מחיר מופחת" ל"מחיר למשתכן"? נדל"ן 5
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
Y קניית נייר ערך העוקב אחרי מחיר SOLANA השקעות אלטרנטיביות 0
ע מחיר למטר נמוך מהממוצע ברשות המיסים - מה אני מפספס? נדל"ן 10
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
AsherV הערכת מחיר ללפטופ יד 2 אוף טופיק 2
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
E מחיר למשתכן+/דירה על הנייר נדל"ן 5
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
doc29 סעיף העלאת מחיר שכ"ד במימוש האופציה נדל"ן 12
M מחיר דינמי בחישוב שווי RSU עם Google Sheets שוק ההון 13
בובין חוט-השני לסגת מהצעת מחיר שנתתי על דירה, להצעת מחיר נמוכה יותר נדל"ן 54
ה מחיר למשתכן 2024 נדל"ן 5
T האם שטח שיש בו מכת נמלות אש משפיעות על מחיר הדירה? נדל"ן 1
ל הפחתת מחיר מימוש בסטארטאפ לאופציות קיימות מיסים 4
מ תוספות וטיפים לדירת מחיר למשתכן להשקעה נדל"ן 37
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0
Y ערבות בנקאית חוק מכר - מחיר למשתכן נדל"ן 3
א תשואה פנימית מול מחיר כניסה לetf של אגחים שוק ההון 13
B מחיר למשתכן - דרום חיפה - תשוב חוץ נדל"ן 0
H מחיר אינטרנט? צרכנות פיננסית 2
סול מחיר למשתכן למשפרי דיור בני 35 ומעלה נדל"ן 10
ה מחיר למשתכן - איסור מכירת הדירה נדל"ן 58
A מה באמת קובע עליית מחיר של מנייה שוק ההון 6
H מחיר למשתכן למשפרי דיור נדל"ן 7
R מחיר למשתכן אשקלון - כדאיות עסקה נדל"ן 12
M מחיר יחידה בקרן כספית פוסטים מאיכות נמוכה 2
Itayya מחיר למשתכן דימונה נדל"ן 6
F התייעצות מחיר למשתכן כפר קאסם נדל"ן 12
romrom התלבטות בין דירות (מחיר למשתכן) נדל"ן 2
י מחיר עלות נמחק לאחר ניוד תיק השקעות מיסים 2
T מחיר למשתכן - שינוי סטטוס מידועים לציבור לנשואים לאחר ״זכייה״ נדל"ן 0
R קרן נאמנות מחיר קניה וזמן עדכון שוק ההון 0
G תמהילי משכנתא מחיר למשתכן נדל"ן 8
ה למה הרווחים של חברה משפיעים על מחיר המניה? שוק ההון 117
B מחיר מטרה - דרום חיפה - מה תכלס? נדל"ן 22
S איך מקבלים את. המענק של מחיר למשתכן ללא משכנתא ? נדל"ן 3
D איך מחושב מחיר מניה בזמן אמת? פוסטים מאיכות נמוכה 10
R מחיר למשתכן בקדימה צורן נדל"ן 6
G מחיר למשתכן ירושלים נדל"ן 12
A מחיר למשתכן נדל"ן 6
ס מחיר קרנות סל (ETFs) בזמנים כלכליים שונים שוק ההון 3
T מחיר למשתכן משפרי דיור נדל"ן 3
ב התלבטות בין 3 ל- 4 חדרים - מחיר למשתכן נדל"ן 8
T חלוקה ע״פ מחיר ולא משקל בקרן שוק ההון 4
M מרגיש מרומה (מחיר למשתכן) נדל"ן 31
ttmoon מחיר למשתכן - דירה בב"ש נדל"ן 8
ס זוכי מחיר למשתכן הגרלה מס 2020 פסגת זאב פוסטים מאיכות נמוכה 2
K מחיר למשתכן - סיכון בעקבות אג"ח של הקבלן נדל"ן 4
פיש נסיון להבין קורלציה בין מחיר אג"ח ממשלתי שקלי ל-30 שנה לאינפלציה שוק ההון 11

נושאים דומים

Back
למעלה