• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מחיר למשתכן גליל ים הרצליה - אשמח לעזרה

Detrimented

משתמש סולידי
דירוג
7
שלום,

זכינו לפני כחודשיים במחיר למשתכן בהרצליה בפרויקט של חברת אזורים.
כיון שהפרויקט ללא היתר (יש אישור ועדה), הנחתי, בטיפשותי, שיש עוד זמן עד שיקראו לנו לבחור דירה.
באופן מפתיע הודיעו לנו לפני שבועיים על כנס לזוכים שהתקיים השבוע (אליו לא יכולנו להגיע בהתראה כה קצרה), ובאופן עוד יותר מפתיע השבוע הודיעו לנו כי ביום שני הקרוב נצטרך לבחור דירה!
אנחנו עוברים על המסמכים השונים לקראת יום שני ומסתבר, שצריך להתחיל בתשלומים בעת החתימה על הסכם המכר עם הקבלן, שעליו יש לחתום במעמד בחירת הדירה, דהיינו יום שני הקרוב, או עד עשרה ימים ממועד בחירת הדירה.

לא ברור לי איך זה חוקי ב"מחיר למשתכן" שהתשלומים לקבלן מתחילים כשאין היתר לפרויקט, אך הדבר הגרוע מכל הוא שהבנתי שאם אין היתר לפרויקט אז הבנק לא נותן משכנתא ולא ברור איך אנחנו אמורים לשלם את התשלומים לקבלן ללא קבלת משכנתא.
מצד שני, התקשרנו אתמול לקבלן ושם טוענים כי אפשר לקחת משכנתא למרות שאין היתר לפרויקט.

מישהו יודע מה נכון מהגירסאות ומה קורה פה?
אנחנו ממש ממש בלחץ ולא יודעים מה נכון ומה לעשות, נורא נשמח אם מישהו יודע משהו בנושא.

תודה מראש!

אני לא מכיר אישית את נושא 'מחיר למסתכן' אבל:
באופן מפתיע הודיעו לנו לפני שבועיים על כנס לזוכים שהתקיים השבוע (אליו לא יכולנו להגיע בהתראה כה קצרה)
היי, מה קורה? אתם מדברים על נכס שערכו מאות אלפים ואולי מעל 1M, על העתיד שלכם ולא יכולתם לפנות את הלו"ז שלכם למפגש חשוב?
כמתבונן מהצד זה משדר חוסר עניין בפרוייקט...אנשים בפרוייקטים כאלו מגיעים בשעות שלפני הזריחה כדי לתפוס תור ולבחור את הדירות הטובות יור.
בפאן המשפטי/חוקי אתן למלומדים להגיב.

.אנשים בפרוייקטים כאלו מגיעים בשעות שלפני הזריחה כדי לתפוס תור ולבחור את הדירות הטובות יותר.
לא יעזור להם, התור נקבע מראש לפי הסדר שלך בהגרלה.
אם כבר היה את הכנס והאנשים בחרו את הדירות אז הדירות היחידות שישארו אלו הדירות הגרועות ביותר בפרוייקט.

ולשואל: חבל שאינך לוקח את הזכייה הזו ברצינות, זה הפרוייקט אחד הטובים ביותר במחיר למשתכן בכל הארץ, השכונה הזו מעולה יחסית (כלומר מתוכננת חרא כמו כל השכונות בארץ אבל זה מה יש), וההנחה ממחיר מלא היא הגבוהה ביותר שאני מכיר בכל מחיר למשתכן, זכייה בפרוייקט הזה משולה לזכייה בלוטו.

רוצה להסביר שבכנס לא בוחרים את הדירות, רק מקבלים הסברים כלליים. התקשרנו לקבלן לפני הכנס ושאלנו מה עושים אם אי אפשר להגיע ואמרו לנו שכל המידע נמצא באתר.
כאמור, הבחירה של הדירה היא ביום שני הקרוב לפי סדר שנקבע מראש, כך שהגעתנו לכנס לא הייתה משנה במאום.

כאמור, הבחירה של הדירה היא ביום שני הקרוב לפי סדר שנקבע מראש, כך שהגעתנו לכנס לא הייתה משנה במאום.
אולי כן, ואולי לא.
מה שכן, הופעה לפגישה הראשונה הייתה אולי מונעת חוסר וודאיות לשאלות שנשאלו כאן ויכלו לקבל תשובות from the horse's mouth.
*** תוספת ***
בפרוייקט כזה אי אפשר לקחת קיצורי דרך ולדבר עם הקבלן בטלפון.
יש גם מינגלינג עם זוכים אחרים שאולי יש להם כבר נסיון מפרוייקטים אחרים, אפשר אולי לאתגר את הייזם בשאלות ועוד.
בכול אופן ומכול הלב - בהצלחה!

נערך לאחרונה ב:
מעולה אז בחר לך דירה טובה שבתקציב שלך וצא לדרך.

אני לא מכיר אישית את נושא 'מחיר למסתכן'
יוסיק ברשותך, אפשר לשאול למה השתמשת במילה למסתכן? אני שומע לא מעט שמתבאסים שהתוכנית הולכת להסתיים, ואילו כאן אני יכול להבין קצת רמיזות שאנשים לא הכי בעד התוכנית.
יש נושא בפורום שמסביר קצת לכאן או לכאן?
אגב, למי שארצה אצרף כתבה איפה אמרו שהתוכנית הולכת להסתיים. כמדומני ראיתיה באתר ynet.

יוסיק ברשותך, אפשר לשאול למה השתמשת במילה למסתכן?
כי מחיר למסתכן היא לפעמים מלכודת דבש לאלו שלא מבינים עניין ומתפתים לקחת משכנתא בכאילו תנאים טובים מעבר ליכולת ההחזר שלהם ובעוד 3-10 שננים יהיו הומלסים כי לא יוכלו לעמוד בהחזרים - 75-90% משכנתא - מתכון כמעט בטוח לפשיטת רגל...
my humble opinion.

יוסיק, האם זה לא נכון שבמדינת ישראל לא מפנים אנשים מבתיהם? הכוונה חייבי משכנתא? בהקשר ליהיו הומלסים. חושב שקראתי זה איפה שהוא, אולי אפילו כאן בימים שהייתי רק בתור משתמש אורח, לא רשום.

יוסיק, האם זה לא נכון שבמדינת ישראל לא מפנים אנשים מבתיהם? הכוונה חייבי משכנתא? בהקשר ליהיו הומלסים. חושב שקראתי זה איפה שהוא, אולי אפילו כאן בימים שהייתי רק בתור משתמש אורח, לא רשום.
@אורי ג.

נחמד לדעת שאפשר לתייג פה משתמשים - ח"ח למנהלי הפורום. לא מכיר עוד פורום שמשתמש באפשרות הזאת, ואני מתכוון לפורמים עם מאסה לא קטנה של משתמשים.
אני לא מכיר נכון לעכשיו משתמשים לנסות עליהם את המערכת, אז רק לצורך הבדיקה אשמח לנסות עליך יוסיק, ואם מישהו יוכל לתייג אותי אשמח גם. מעניין אותי לראות איך מתקבלת ההתראה בתור מתויג. תודה!
@yossik
תוייגתי וקיבלתי אלרט

זה לא נכון, זה תהליך יקר וארוך אבל אפשרי וקורה.

תודה יוסיק, ועכשיו ברשותך אמחק בכדי לא לזבל לבחור את הנושא - מתנצל, ונחמד לראות עוד פיצ'ר שימושי פה - האפשרות למחוק הודעה.
גם את ההודעה הזאת אמחק, הגבתי כמובן רק להגיב לך יוסיק, ולהודות לך שזרמת עם הבדיקה שלי - תודה!

זה לא נכון, זה תהליך יקר וארוך אבל אפשרי וקורה.
תודה, חשבתי שלא מפנים במדינה לעומת ארה"ב. אז כנראה זה קורה, אבל לעיתים? או במקרים מאוד חריגים?

יוסיק ברשותך, אפשר לשאול למה השתמשת במילה למסתכן? אני שומע לא מעט שמתבאסים שהתוכנית הולכת להסתיים, ואילו כאן אני יכול להבין קצת רמיזות שאנשים לא הכי בעד התוכנית.
יש נושא בפורום שמסביר קצת לכאן או לכאן?
אגב, למי שארצה אצרף כתבה איפה אמרו שהתוכנית הולכת להסתיים. כמדומני ראיתיה באתר ynet.
כי רוב התוכנית היא זבל טהור.
המדינה לא מוכנה לוותר על רווחי הקרקעות ,הקבלן מקבל הנחה לא משמעותית על הקרקע והוא מצידו חוסך איפה שרק אפשר ( 9 דירות בקומה ,מגדלי רכבת מחוברים בני יותר מידי קומות ועוד...).
כך שברוב הפרוייקטים ההנחה מתקזזת .
הפרוייקט בגליל ים שונה , זה פרוייקט הדגל שלהם ,ההנחה שם כל כך גדולה כך ששום נזק תכנוני לא יקזז אותה.
לא סתם חברת כנסת מכולנו זכתה שם בדירה.

תודה, חשבתי שלא מפנים במדינה לעומת ארה"ב. אז כנראה זה קורה, אבל לעיתים? או במקרים מאוד חריגים?
לא שילמת משכנתא ולא הגעת להסדר כזה או אחר עם הבנק אתה תפונה מהדירה, זה יקח זמן אבל אתה תפונה. הסיבה שזה לא קורה כי לוקח המשכנתא צריך להיות ממש אבל ממש טיפש כדי שזה יקרה, הרבה יותר חכם יהיה למכור את הנכס לבד ולסגור את המשכנתא לבד (ובגלל זה נדיר שזה קורה באמת) כי הריבית פיגורים והוצאות המשפטיות סתם יכניסו את הלווה לעוד יותר צרות והוא רק יפסיד מזה.

לא ברור לי איך זה חוקי ב"מחיר למשתכן" שהתשלומים לקבלן מתחילים כשאין היתר לפרויקט, אך הדבר הגרוע מכל הוא שהבנתי שאם אין היתר לפרויקט אז הבנק לא נותן משכנתא ולא ברור איך אנחנו אמורים לשלם את התשלומים לקבלן ללא קבלת משכנתא.
מצד שני, התקשרנו אתמול לקבלן ושם טוענים כי אפשר לקחת משכנתא למרות שאין היתר לפרויקט.

מישהו יודע מה נכון מהגירסאות ומה קורה פה?
זה לפי חוק מכר כמו כל רכישת דירה מקבלן אחרת במדינה. במחיר למשתכן תשלם מקדמה קטנה בעת בחירת הדירה. אח"כ משלימים אותה לתשלום ראשון של עד 7%.

אנחנו ממש ממש בלחץ ולא יודעים מה נכון ומה לעשות, נורא נשמח אם מישהו יודע משהו בנושא.
מציע שאת הסופ"ש תבלו בסקירת כל המידע על הפרויקט, התב"ע והתכניות של הפרויקטים השכנים, כדי שתוכלו לבחור את הדירה הכי מתאימה לצרכים שלכם. בנוסף, חפשו קבוצות פייסבוק ווואטסאפ של זוכים אחרים בפרוייקט ותנסו להבין כמה אנשים לפניכם ויתרו, כדי לדעת מה המקום האפקטיבי שלכם בסדר הבחירה. אם כבר יש בחירת דירות, אמורות להיות תכניות ומחירים באתר. סמנו את הדירה הכי זולה שתוכלו לקנות במידה וכל הדירות הזולות ממנה נבחרו על ידי הזוכים שלפניכם. בנוסף, סמנו דירות נוספות שהן הכי מתאימות לצרכיכם, כמספר מקומכם בתור. לדוגמה, אם אתם מקום 10 בבחירה, קחו את הדירה ה-10 הכי זולה, ועוד 10 הדירות הכי מתאימות לפי השיקולים שלכם - ודרגו אותם לפי סדר העדיפות שלכם.
בבוקר יום א', תתקשרו לכל הבנקים, ותבקשו לקבל אישור עקרוני למשכנתה בגובה המחיר של הדירה היקרה ביותר מתוך הרשימה שיצרתם. קחו בחשבון שיש הצמדה למדד תשומות הבנייה שיש בנקים שלא יכסו. אם אתם רוצים שהמשכנתה תכסה גם את ההצמדה, תשאלו אם הבנק מציע החזר הון עצמי או הלוואה בתנאים מועדפים לנוטלי משכנתה. אתם יכולים כבר בסופ"ש להשתמש באתרים שחלק מהבנקים מציעים כדי להזין פרטים וכו', לא יודע אם תקבלו אישור עקרוני במקום, כנראה שתהיה עוד שיחת טלפון.
בנוסף, ביום א' התקשרו לקבלן ותבררו איזה ערבות יש לפרויקט, אם זה לא מופיע באתר (כנראה שלא). אם זאת ערבות בנקאית, בררו מה הבנק המלווה, ותקבעו כבר פגישה עם נציג משכנתאות של אותו הבנק כדי להתחיל תהליך של משכנתה. אל תדאגו, לא תתחייבו לשום דבר בפגישה הראשונה, הרי עדיין לא בחרתם דירה - אבל הנציג ישמח לתקוע יתד כי יש סיכוי שתעשו את המשכנתה דרכו. המטרה כאן היא להבין בכמה הבנק מעריך את שווי הדירות שבחרתם, והוא יכול לעשות את זה לפי משהו שנקרא דו"ח אפס. הפער בין המחיר לבין הערכת השווי הזאת (בבנק אחר תהיה זאת שומה של שמאי, לא מובטח שיתן הערכה זהה) נחשב חלק מההון העצמי לצרכי הלימות הון, עד תקרה של 1.8 מיליון, וזה משפיע על הריביות שיציעו לכם. בנוסף, אתם יכולים כבר לקבל מהנציג הצעות למשכנתה לפי מחיר הדירה הזולה ביותר והדירה היקרה ביותר מהרשימה שלכם, ולהבין את סדרי הגודל של העלויות.

אם יש לכם השקעות שאתם מתכוונים לשלם באמצעותן על הדירה, תשקלו להעביר אותן למכשירים סולידיים.

מזל טוב ובהצלחה.

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ מיסוי דירה שנייה להשקעה כשהראשונה נקנתה במסגרת מחיר למשתכן נדל"ן 1
א בחירת דירה - מחיר למשתכן נדל"ן 16
D דירה להשקעה - ״מחיר למשתכן״ - איפה להתחיל? נדל"ן 5
E מחיר למשתכן+/דירה על הנייר נדל"ן 5
לאץ' שינוי סטטוס באתר מחיר למשתכן/דירה בהנחה נדל"ן 2
ה מחיר למשתכן 2024 נדל"ן 5
מ תוספות וטיפים לדירת מחיר למשתכן להשקעה נדל"ן 37
ttmoon תמהיל משכנתא, דירה ראשונה להשקעה, מחיר למשתכן נדל"ן 0