• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מזל"ט לסנופי ליום ההולדת העגול - 5000 הנקודות

Williamsburg

משתמש רגיל
דירוג
553
אני מנצל המעמד לצמצום חשיפה מסויים.

למה לצמצם ?
הרושם שלי הוא שכיום מוכרי הנעליים מדברים על השקעות בסנופי. זה הסימן שהמדד מנופח וצריך להיזהר.
ג.נ. : אני לא נוגע בהשקעות קיימות אבל לא מכניס כרגע כסף חדש. כן, אני יודע שזה תזמון שוק ופויה.

מתי תכניס, לאחר ירידה של -20%?

הרושם שלי הוא שכיום מוכרי הנעליים מדברים על השקעות בסנופי.
זה רושם ישראלי או כלל עולמי?
מניח שאין הרבה משמעות לרושם המקומי כאן, אלא אם כן הוא חלק מטרנד ענק שחוצה יבשות.

למה לצמצם ?
בטח מניח שהעליות של השנה כמעט מיצו את עצמן וצריך לתקן כמה אחוזים למטה מידי פעם כדי לשמור על תנודתיות סבירה.
תיקון משמעותי מעבר לזה (20% נכלל בזה לדעתי) דורש הסבר מעמיק למה התמחור הנוכחי רחוק מהמציאות ותמיד טוב לשמוע דעות כאלו.

נערך לאחרונה ב:
זה רושם ישראלי או כלל עולמי?
מניח שאין הרבה משמעות לרושם המקומי כאן, אלא אם כן הוא חלק מטרנד ענק שחוצה יבשות.
מודה שלא טרחתי לבדוק. אני גולש בעיקר בקבוצות ישראליות.

מתי תכניס, לאחר ירידה של -20%?
בהדרגה, 10% זה הסימן עבורי להתחיל.

רק כוכבית קטנה, שימו לב , שריאלית(לפחות לפי המספרים הרשמיים של האמריקאים...יש מצב שהאינפלציה הייתה הרבה יותר גבוהה) הסנופי flat/בתשואה שלילית מאז סוף 21...יש עליות, נכון...אבל ריאלית? לא באמת.

בטח מניח שהעליות של השנה כמעט מיצו את עצמן וצריך לתקן כמה אחוזים למטה מידי פעם כדי לשמור על תנודתיות סבירה.
תיקון משמעותי מעבר לזה דורש הסבר מעמיק למה התמחור הנוכחי רחוק מהמציאות ותמיד טוב לשמוע דעות כאלו.
ולמה בחרת להסתכל דווקא על שנה? קח יותר אחורה ותראה שסנופי עשה 6% בשנתיים (שזה הפסד ריאלי)…

מודה שלא טרחתי לבדוק. אני גולש בעיקר בקבוצות ישראליות.
אצל הישראלים זו בבירור מכה.
רק לאחרונה הגיע אלי לקוח שיש לו כעת מיליון ש''ח בחשבון, והוא להוט, להוט, להוט לשים את כל הכסף ישר בS&P. פשוט לא מסוגל להפסיד את המיליונים של השנים הקרובות.

ולמה בחרת להסתכל דווקא על שנה? קח יותר אחורה ותראה שסנופי עשה 6% בשנתיים (שזה הפסד ריאלי)…
קח יותר אחורה ותראה שהתמחור דיי קרוב לממוצע האקספוננציאלי ההיסטורי, אכן לבחור מקום שרירותי לא הופך את הטענה לנכונה.
אם אתה חושב שאנחנו בדשדוש או יותר מזה קרובים לקריסה הבאה אתה מוזמן להסביר למה הכלכלה כל כך שבירה כרגע בדיוק כאשר אנחנו לפני הורדת ריבית וחברות לא קטנות שמייצגות את הכלכלה כמו אמזון ומטא הציגו דוחות מצויינים.

קח יותר אחורה ותראה שהתמחור דיי קרוב לממוצע האקספוננציאלי ההיסטורי, אכן לבחור מקום שרירותי לא הופך את הטענה לנכונה.
אם אתה חושב שאנחנו בדשדוש אתה מוזמן להסביר למה הכלכלה כל כך שבירה כרגע בדיוק כאשר אנחנו לפני הורדת ריבית וחברות לא קטנות שמייצגות את הכלכלה כמו אמזון ומטא הציגו דוחות מצויינים.
אני לא חושב כלום ולא מתיימר לדעת. אני מכניס כסף כשיש לי כסף פנוי ולא לפי תמחור. אם זה היה כל כך ברור אז לא היה קשה להכות את המדד.

אז למה התייחסת לנקודת הרפרנס בה הסנופי בהפסד ראלי של 6% כרלוונטית?
לא התייחסתי אליה כרלבנטית אלא לזו שהוצגה כלא רלבנטית והראיתי זאת ע״י בחירה של נקודת זמן שונה.

אני מניח שזה הרבה בזכות נבדיה שלא מפסיקה לעלות ולשבור שיאים חדשים, כבר 50% מתחילת שנה…

לא התייחסתי אליה כרלבנטית אלא לזו שהוצגה כלא רלבנטית והראיתי זאת ע״י בחירה של נקודת זמן שונה.
נקודת הזמן שנתת לא רלוונטית לטיעון שרצית להעביר, בכל מקרה הטיעון שלך לגבי המילה שנה נכון באופן כללי.
הטיעון הנכון יותר לדעתי היה צריך להיות שאי אפשר לדעת שהעליות מיצו את עצמם (בדיוק כמו שאי אפשר לדעת שהעליות ימשיכו) כי אם תיקח נקודת זמן אחרת יכול להיות ויהיו עוד עליות ללא מעט זמן.
בכל מקרה, רשמתי את צמד המילים "בטח מניח" כלומר זה טיעון שיש אנשים שמשתמשים בו אבל הוא לא בהכרח נכון, תודה על ההדגשה שלא עשיתי בפוסט המקורי.
חיברת את השורה הזו הזו עם דעתי הלא מבוססת בשורה השניה שלפיה אני לא חושב שמחר בבוקר יהיה תיקון של 20% אבל כמובן יכול להיות שכדור הבדולח שלי מקולקל.
אין בדעותי ייעוץ או המלצה כלשהי כמובן.

נערך לאחרונה ב:
למה לצמצם ?
כתבתי על כך ביומן האישי- אני 100% מנייתי, התיק חווה עליות מטורפות, הגעתי לגיל 50- אני מעדיף כרגע להיות ב80/20 (20 סולידי). בנוסף מסכים עם חתול- כולם שועטים לסנופי, לפחות לפי הכותרות בביז- למדתי שכשכולם מדברים על זה, זה הזמן לרדד.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פסיוני מזל''ט לסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 29
unrealx קצת על חוסר מזל מהמקרה שלי, ולמה זה לא כל כך גרוע יומני מסע אישיים 6
G כמו בקזינו: צריך מזל כדי להרוויח בבורסה? שוק ההון 5
ק מזל טוב לנאסד"ק ומחשבה שוק ההון 6
א השוואת תשואות קופות גמל לסנופי שוק ההון 8
1337justme האם להחליף את החלק המנייתי לסנופי בלבד במקום חשיפה עולמית? שוק ההון 34
הoוליד תיקי גב ליום יום מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 18
O דיבידנד לבן ליום שחור? התפתחות אישית 38
E רעיונות ליום צוות בעבודה? אוף טופיק 4
H תוכנית ליום גשום צרכנות פיננסית 2
Rio 3 ארוחות ליום שלם בפחות מ5 שקלים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 93
T מה קורה לקציצה? מניית bynd מזנקת מיום ליום שוק ההון 1
M מה התוכנית שלכם ליום גרוע במיוחד (RBD) שוק ההון 39
י.ג הכנה ליום סגריר - איך להכין את החסכונות לטווח ארוך לפרוץ משבר פיננסי שוק ההון 97
yossik הומור ליום ראשון אוף טופיק 1

נושאים דומים

Back
למעלה