• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מזון חתולים

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,501
טוב. חצי פורום מתכנתים, ואני מניח שלא מעט רוסים.

במה אתם מאכילים את החתולים שלכם?

אימצנו שני גורים והם מסרבים לצוד למחייתם. אשמח להמלצה למזון איכותי ולא נורא יקר.

Natural Balance, מגיע בשק של 6.8 ליטר, באמצע טווח המחירים, מתאים לגורים ולבוגרים והחתולים שלי מאוד אוהבים את הטעם.

מהניסיון שלי, החלק הקשה הוא למצוא משהו שהחתולים מוכנים לאכול, ומשאיר את ארגז החול ב"מצב תקין".
מאוד ממליצים לא ללכת על השקי אוכל הזולים יותר, כי הם מכילים בעיקר דגנים ולא בשר, מה שלא כל כך מזין לחיה קרניבורית כמו חתול...

Royal Canin, אמנם בצד היקר של המחיר, אבל נחשב איכותי מאוד. החתולה שלי תמיד זוכה לשבחים על מצבה בביקור אצל הוטרינר.

בראייתי, משתלם גם לטווח הארוך: עדיף לשלם עוד 20 ש"ח לשק, ולא להגיע לטיפול וטרינרי שיכול לעלות אלפי שקלים.

חצי פורום מתכנתים, ואני מניח שלא מעט רוסים.

במה אתם מאכילים את החתולים שלכם?
מתכנתים ו/או רוסים= בעלי חתולים? איך הראש הנורא מתוחכם שלך עובד?
ולעניין- אם החתולים שלך הם מזן חתולי רחוב, קנה להם אוכל יבש פשוט ותוסיף להם קצת פינוקים כמו טונה (במים, לא בשמן), עוף מכובס (בלי תבלינים)
וגבינות מדי פעם. אני גרה במושב והחתולים שלי מוצאים גם השלמות חלבון מהטבע כך שאצלי רק אוכל יבש.

אימצנו שני גורים והם מסרבים לצוד למחייתם.
מאוד לא אנטי-שביר. תפנה אותם לבלוג הסולידית.

מאוד ממליצים לא ללכת על השקי אוכל הזולים יותר, כי הם מכילים בעיקר דגנים ולא בשר
+1.

ולעניין- אם החתולים שלך הם מזן חתולי רחוב, קנה להם אוכל יבש פשוט
להאכיל את החתולים שלך באוכל יבש "פשוט" זה בערך שקול ללהאכיל את הילדים שלך בדיאטת 90% קורנפלקס.
גם אם הם מקבלים/צדים השלמות מהצד, למה לתת להם לאכול מזה? החיסכון הכלכלי, אם הוא בכלל שיקול, קטן מאוד.
(וכן, אני קצת מדבר מתוך בית מזכוכית, כי אצלנו חתולי בית שמקבלים רק אוכל יבש, אבל לפחות עליו אני לא חוסך וקונה את אחד המותגים האיכותיים)

להאכיל את החתולים שלך באוכל יבש "פשוט" זה בערך שקול ללהאכיל את הילדים שלך בדיאטת 90% קורנפלקס.
לא בדיוק אבל גם אני לא מתה על האוכל המעובד הזה. פשוט גילינו שזה בזבוז זמן לטרוח בשבילם כי אי אפשר לדעת מה יתחשק להם היום וסתם זרקנו אוכל שהתייבש להם בקערה. בסך הכל הם חיים יפה כבר 8 שנים ואין להם תלונות :)

מתכנתים ו/או רוסים= בעלי חתולים?
בהחלט. אמפירית.

כרגע הם אוכלים רויאל קנין בהמלצת הווטרינר, ודיי מרוצים.
שוקל לנסות אקאנה... ההבדל במחיר לא משמעותי...
לקחנו דוגמית של BRIT בהמלצת מוכרת בחנות... החתולה סירבה לגעת. החתול ניסה וביקש להחזיר לחנות בדמות קיא על המיטה...

• אהבתי
Reactions: tdc
כרגע הם אוכלים רויאל קנין בהמלצת הווטרינר
לא הייתי ממליצה על רויאל קנין, משווק ומקודם היטב בשוק (בפרט על ידי וטרינארים) כאוכל פרמיום אבל מבחינת המרכיבים אין מה להשוות לאקאנה שהזכרת. אקאנה ואוריג'ן זה לא אוכל זול, אפילו הייתי אומרת היקר ביותר מהקיימים בשוק אבל נראה שאכן הטוב ביותר מבחינת המרכיבים. כל זאת בהנחה והולכים על אוכל יבש שזה נוח אבל מתוך כל האופציות (3 אופציות בסך הכל - ארחיב בהמשך) הכי פחות טוב משתי סיבות מרכזיות: 1 - זה לא טבעי לחיה להיות ניזונה ממזון מיובש. החתול בנוי לטרוף ומשם לקבל גם נוזלים. החתול לא בנוי לשתות מים אלא במצבים קיצוניים ולכן כשהוא ניזון ממזון מיובש הוא תמיד שותה פחות ממה שהוא אמור לשתות כדי לקבל מספיק נוזלים; 2- החתול הוא חיה טורפת, ז"א בנוי לאכול בשר. אי אפשר לייצר אוכל יבש ממרכיבי בשר בלבד ולכן מוסיפים לשם כל מיני זרעים וקטניות ופירות וירקות (כמקשרים כדי ליצור את הגושים) ואלה פחמימות מיותרות זרות לתפריט הטבעית של החיה. על כל פנים, אם הולכים על אוכל יבש צריך לקרוא את המרכיבים. רשימת המרכיבים היא מהגבוה לנמוך מבחינת ריכוז החומר בתוצר, כלומר המרכיבים הראשונים והעיקריים צריכים להיות בשר ומוצריו (גם כאן יש נושא לפוסט בפני עצמו, רוצים להרחיב, קחו את שם המרכיב באנגלית ועשו עליו גוגל), ועדיף שלא יהיו במרכיבים בכלל זרעים מכל סוג מלבד אולי אורז אפשר לסבול במקרים מסוימים וגם זה בספק גדול.
עכשיו, אוכל יבש זאת האופציה השלישית וההכי פחות טובה משלושת האופציות של אוכל לחתולים.
האופציה השנייה - שימורים. יכול להיות פשרה טובה כי ניתן היום למצוא בשוק המקומי המצומצם כמה שימורי אוכל לחתולים שעשויים בשר בלבד, פותר את הבעיה של תוספות מיותרות ואת בעיית הנוזלים והשתייה הבלתי מספקת. בקיצור פותר את בעיות האוכל היבש אבל הבעיה היא המחיר - יקר. צנצנת שימורים איכותיים לחתול עולה בסביבות 12 ש"ח וצריך 1.5-2 ליום לפי גודל החתול...

האופציה השלישית והטובה ביותר גם לחתול ונראה לי גם כלכלית זה raw. זה כרוך בשינוי פרדיגמה/השקעת מאמץ/למידה/גילוי יצירתיות, אבל נראה לי שהאופציה הזו היא גם ברוח מייסדת הפורום - מחייבת ומקדמת עצמאות. הכי טוב להתחיל במיוחד עוד בגיל גורים כי אחר כך אם יתרגלו לאספקה קבועה של צ'יפס לגמול ולהעביר יהיה אתגר בפני עצמו. עקרונות פשוטים: החתול חיה טורפת, ז"א אוכלת בשר לא מעובד. עד כמה לא מעובד? לגמרי לא מעובד - המקרה הקלאסי עכבר או ציפור נאכל מאף עד זנב עם כל העברים הפנימיים והעצמות. כאן הקושי - צריך לתת לא רק בשר אלא עברים פנימיים (לחפש ולהשיג, אחר כך לחשב פרופורציה נכונה ז"א למשל חתיחת כבד במידה ולא היום חצי קילו כבד כי היה במבצע) וצריך גם עצמות (גרונות עוף למשל). בארץ קיימת בעיה בלהשיג מספיק עברים פנימיים מגוונים מכל הסוגים ולגוון בבשרים. חייבים להסתמך בעיקר על עופות ולתסף בדגים קטנים (גם כן לא קונים בסופר). בעיה של בשר כשר (עודפי מלח), עדיף לחפש לא כשרים. אני נותנת קישור לאתר ממנו אפשר להתחיל ללמוד את הנושא, אחר כך אפשר לחפש עוד. צריך ללמוד...

גילוי נאות: מאכילה חתול בן שנתיים באוריג'ן ובוכה (ניסיתי להעביר ל-raw, בנתיים נכשלתי, לא אכל גרנות וחייב לאכול עצמות; מתקשה לגלות גישה בלתי מתפשרת של אוכלים פעמיים ביום את מה שנותנים, לומדת עוד את הנושא, הכל תירוצים כמובן)

נערך לאחרונה ב:
לא הייתי ממליצה על רויאל קנין, משווק ומקודם היטב בשוק (בפרט על ידי וטרינארים) כאוכל פרמיום אבל מבחינת המרכיבים אין מה להשוות לאקאנה שהזכרת. אקאנה ואוריג'ן זה לא אוכל זול, אפילו הייתי אומרת היקר ביותר מהקיימים בשוק אבל נראה שאכן הטוב ביותר מבחינת המרכיבים. כל זאת בהנחה והולכים על אוכל יבש שזה נוח אבל מתוך כל האופציות (3 אופציות בסך הכל - ארחיב בהמשך) הכי פחות טוב משתי סיבות מרכזיות: 1 - זה לא טבעי לחיה להיות ניזונה ממזון מיובש. החתול בנוי לטרוף ומשם לקבל גם נוזלים. החתול לא בנוי לשתות מים אלא במצבים קיצוניים ולכן כשהוא ניזון ממזון מיובש הוא תמיד שותה פחות ממה שהוא אמור לשתות כדי לקבל מספיק נוזלים; 2- החתול הוא חיה טורפת, ז"א בנוי לאכול בשר. אי אפשר לייצר אוכל יבש ממרכיבי בשר בלבד ולכן מוסיפים לשם כל מיני זרעים וקטניות ופירות וירקות (כמקשרים כדי ליצור את הגושים) ואלה פחמימות מיותרות זרות לתפריט הטבעית של החיה. על כל פנים, אם הולכים על אוכל יבש צריך לקרוא את המרכיבים. רשימת המרכיבים היא מהגבוה לנמוך מבחינת ריכוז החומר בתוצר, כלומר המרכיבים הראשונים והעיקריים צריכים להיות בשר ומוצריו (גם כאן יש נושא לפוסט בפני עצמו, רוצים להרחיב, קחו את שם המרכיב באנגלית ועשו עליו גוגל), ועדיף שלא יהיו במרכיבים בכלל זרעים מכל סוג מלבד אולי אורז אפשר לסבול במקרים מסוימים וגם זה בספק גדול.
עכשיו, אוכל יבש זאת האופציה השלישית וההכי פחות טובה משלושת האופציות של אוכל לחתולים.
האופציה השנייה - שימורים. יכול להיות פשרה טובה כי ניתן היום למצוא בשוק המקומי המצומצם כמה שימורי אוכל לחתולים שעשויים בשר בלבד, פותר את הבעיה של תוספות מיותרות ואת בעיית הנוזלים והשתייה הבלתי מספקת. בקיצור פותר את בעיות האוכל היבש אבל הבעיה היא המחיר - יקר. צנצנת שימורים איכותיים לחתול עולה בסביבות 12 ש"ח וצריך 1.5-2 ליום לפי גודל החתול...

האופציה השלישית והטובה ביותר גם לחתול ונראה לי גם כלכלית זה raw. זה כרוך בשינוי פרדיגמה/השקעת מאמץ/למידה/גילוי יצירתיות, אבל נראה לי שהאופציה הזו היא גם ברוח מייסדת הפורום - מחייבת ומקדמת עצמאות. הכי טוב להתחיל במיוחד עוד בגיל גורים כי אחר כך אם יתרגלו לאספקה קבועה של צ'יפס לגמול ולהעביר יהיה אתגר בפני עצמו. עקרונות פשוטים: החתול חיה טורפת, ז"א אוכלת בשר לא מעובד. עד כמה לא מעובד? לגמרי לא מעובד - המקרה הקלאסי עכבר או ציפור נאכל מאף עד זנב עם כל העברים הפנימיים והעצמות. כאן הקושי - צריך לתת לא רק בשר אלא עברים פנימיים (לחפש ולהשיג, אחר כך לחשב פרופורציה נכונה ז"א למשל חתיחת כבד במידה ולא היום חצי קילו כבד כי היה במבצע) וצריך גם עצמות (גרונות עוף למשל). בארץ קיימת בעיה בלהשיג מספיק עברים פנימיים מגוונים מכל הסוגים ולגוון בבשרים. חייבים להסתמך בעיקר על עופות ולתסף בדגים קטנים (גם כן לא קונים בסופר). בעיה של בשר כשר (עודפי מלח), עדיף לחפש לא כשרים. אני נותנת קישור לאתר ממנו אפשר להתחיל ללמוד את הנושא, אחר כך אפשר לחפש עוד. צריך ללמוד...

גילוי נאות: מאכילה חתול בן שנתיים באוריג'ן ובוכה (ניסיתי להעביר ל-raw, בנתיים נכשלתי, לא אכל גרנות וחייב לאכול עצמות; מתקשה לגלות גישה בלתי מתפשרת של אוכלים פעמיים ביום את מה שנותנים, לומדת עוד את הנושא, הכל תירוצים כמובן)
מצטער. לא מסוגל לשמוע את כל הלייצנים שהכריזו מלחמה על רוייאל קנין.

אגב,
החתול של אמא שלי אוכל חיטה. גבעולים שלמים עם הזרעים בעיקר ירוקים. והלילה הוא אכל עוגיית שיבולת שועל בריאה כזאת. על דעת עצמו. זרק קופסה מהשולחן היא נפתחה והוא אכל.

מצטער. לא מסוגל לשמוע את כל הלייצנים שהכריזו מלחמה על רוייאל קנין.

לא הבנתי למה אתה לא מסוגל לשמוע? מי הכריז מלחמה? :lol:
רויאל קנין הוא לא מזון איכותי. זה מזון בינוני שמקודם באופן מחשיד על ידי הרבה וטרינרים, אני מניח בגלל שיש לרויאל קנין הרבה מזונות רפואיים כך שוטרינרים מכירים אותם טוב.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
א קיצוץ בהוצאות מזון - טבעונים בשגרה עמוסה ונטולי מיקרוגל מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ה רכישת תווי קניה לרשתות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 27
1337justme רשת\חנות מזון שאפשר להזמין אונליין ממנה באופן ידידותי לקשישים אוף טופיק 3
S מציאת רשימת הרכיבים לסוגי מזון לחתולים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
unrealx מעבד מזון לחמאת בוטנים/שקדים אוף טופיק 16
I מזון יבש לכלבים אוף טופיק 1
P כרטיס נטען לקניה של מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 8
klayhamn איך לחסוך בהוצאות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 43
Myrath גיפטאקרד פרטי שניתן לשימוש ברשתות מזון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 12
מתכנת חימום מזון בעבודה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 22
T הוצאות מזון ומצרכים בחודש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
ק מזון שהוא חבר אוף טופיק 14
לא חשוב שמות בריאות| מוצרי מזון ומאכלים בריאותיים בבקשה? אוף טופיק 134
c881 מחירי מזון בפיקוח... אוף טופיק 10
Waler FarmBot לגידול מזון? אוף טופיק 19