• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מוכר את הבית בסכום נמוך ממחיר הקניה ועדיין מרוויח. איפה אני טועה?

PassiveInvest

משתמש רגיל
דירוג
133
היי,
הפוסט טיפה ארוך ואני נורא נורא אודה למי שיוכל לעזור ולראות היכן אני טועה? אני חושב שאני מחשב משהו לא נכון.
(אני מוכן גם לשלם למישהו שישב איתי על החישובים ויסביר לי פחות או יותר מה אני עושה לא נכון.
אם יש מישהו שמוכן לעשות את זה תמורת תשלום אנא רשמו לי בהודעה פרטית)
אני בודק את אופציית ההשקעה בדירת מחיר למשתכן במקביל להשארת רב הכסף בשוק ההון.
ובנוסף רוצה לדעת באופן כללי איך לתמחר נכון עסקה.
המטרה היא למכור את הדירה בעוד 6 שנים, לכן כל החישובים הם על תקופה של 72 חודשים.
חשבתי על תמהיל משכנתא של:
2/3 פריים למשך 30 שנה על סך 466 אלף בריבית 1.6%
1/3 קבועה לא צמודה למשך10 שנים 234 אלף בריבית 3%
סה"כ משכנתא 700 אלף.
הון עצמי העומד לרשותי: 750 אלף ש"ח, שמתוכם אני מקצה רק 130 אלף לטובת רכישת הדירה.
הטבה מהמדינה בקניה דירה בפריפריה: 60 אלף.
לכן סה"כ 190 אלף הון עצמי על דירה במחיר בסיס של 873513 ש"ח (לפי מצגת הקבלן, לפני עליית מדד תשומות הבניה)
החזר משכנתא צפוי לפי משכנתאמן - 3886 ש"ח במהלך ה- 6 שנים
מס' הנחות שלקחתי בחישוב והסבר קצר על הטבלה:

מחיר דירה.JPG

1) עליית מדד תשומות הבניה: 6% במהלך השנתיים וחצי הקרובות.
2) מכירת הדירה בעוד 72 חודשים.
3) ריבית על המשכנתא חושבה ע"י מחשבון משכנתא של משכנתאמן והראתה לפי לוח סילוקין למשך 72 חודשים ריבית של 68405 ש"ח על התמהיל שלמעלה.
4) דמי שכירות שנשלם במקביל למשכנתא עד גמר הפרויקט: 3200 ש"ח כפול 32 חודשים = 102400
5) הפסד תשואה אלטרנטיבית של 130 אלף שקל במשך 72 חודשים בהנחת תשואה של 3.5% (תיק מנייתי) - 54720 ש"ח.
6) לקחתי בחשבון שאחרי שהדירה תבנה, נוכל להשכיר אותה ב- 3000 בחודש, למשך 3 שנים. לקחתי הערכה של 11 חודשי שכירות בשנה.
לאחר כל החישוב יוצא שהתשלום על הבית הוא כפי שנראה באיור: בערך 1.1 מיליון ש"ח.
ושאר הטבלה לדעתי די ברורה, אם משהו לא ברור אשמח להסביר.

אוקיי, עד כאן, הכל בסדר.
אבל, פתאום להפתעתי כשאני מחשב האם ישתלם לי יותר להשאיר את הכסף בשוק ההון ולא לרכוש את הדירה אני מקבל תוצאות מוזרות,
ונראה שעל פניו גם אם אני מוכר במחיר של מיליון את הבית, אני עדיין מרוויח (למרות שלפי החישובים שלי הוא עלה 1.1 מיליון)

אז אלו החישובים שלי במידה ואני לא רוכש את הדירה:
השכר שלי ושל אשתי הוא 20 אלף נטו.
במידה ואני לא רוכש את הדירה: ההוצאות החודשיות שלנו יסתכמו בסכום של 11400 ש"ח בערך.
בהנחה שאת כל ההפרש אנחנו מפקידים לתיק ההשקעות, כעבור 72 חודשים זה הסכום שיהיה בתיק: 1.724 מיליון.

לא רוכש דירה.JPG

ובמידה ואני כן רוכש את הדירה:
ההוצאות הן אותן הוצאות רק שמתווספות עוד ההוצאות של הדירה עצמה.
(עשיתי ממוצע של המחיר על פני 72 חודשים, כלומר אם מזגנים עולים 20 אלף, אז 20 אלף חלקי 72 חודשים וזה הסכום)
אלו ההוצאות שהתווספו:

במקרה הזה, ההוצאות שלנו עולים ל- 14315 ש"ח.
השכר כאמור הוא 20 אלף נטו.
לכן ההפרש מנותב לתיק ההשקעות גם כן:

1638213840308.png

לפי מחשבון משכנתא מן, סכום המשכנתא שתשאר לאחר 72 חודשי תשלומים הוא 495 אלף.
לכן, אם אני מעריך שאמכור את הבית ב- 1.1 מיליון, יוצא מצב שבשורה התחתונה בסוף התקופה יהיה לי 1.9 מיליון לעומת 1.7 במקרה שאני לא רוכש את הדירה.
האבסורד אבל שגם אם אמכור את הדירה ב- 1 מיליון ואסלק את המשכנתא על סך 495 אלף עדיין יהיה לי בתיק 1.8 מיליון.
אבל איך זה הגיוני? הרי חישבתי שהבית עולה לי 1.1 מיליון, איך יכול להיות שאני מפסיד במכירת הבית ועדיין באוברול הכללי מורווח?
אני מחפש את הטעות.
שוב, אשמח גם לשלם למי שירצה לשבת איתי על זה, זה מעסיק אותי הרבה ואשמח כבר לפתור את זה.
תודה רבה לכם!

קבצים מצורפים

• 1638213654930.png
    1638213654930.png
    KB 22 · צפיות: 8
נערך לאחרונה ב:
אם אתה רוכש את הדירה וגר בה אתה חוסך את דמי השכירות שאתה משלם. התחשבת בהם?

צפה בקובץ המצורף 616
לא עברתי על הכל, אולי זה?
תודה על ההערה, באמת לא נכון.
אבל, מה שמציק לי עכשיו זה, אוקיי... הדירה עולה פתאום 1.2 מיליון ואפילו 1.3 מיליון, זה לא משנה לי כלום בחישובים.
כאילו פתאום אין תלות למחיר הדירה.
אני מתחיל לחשוב שזה קשור איכשהו לתשלומי המשכנתא אבל לא יודע להצביע בדיוק איפה הטעות.
חישבתי כמה עולה לי הדירה, אבל פתאום הנתון לא מעניין וזה מה שמוזר לי.
תודה על תשומת הלב אני אשנה את זה אצלי!

אם אתה רוכש את הדירה וגר בה אתה חוסך את דמי השכירות שאתה משלם. התחשבת בהם?
אז זהו, שאני לא מעוניין לגור בדירה אותה אני רוכש.
התחשבתי בכל שאני משלם שכירות בנפרד ומשכיר את שלי.

יש שני סעיפים שלא צריכים להיכלל בעלות של הדירה שלך.

- הראשון הוא שכר הדירה שתשלם במקביל למשכנתא, שכר הדירה שלך הוא הוצאה שתשלם בכל מקרה ולא קשור לאם תרכוש דירה או שלא תרכוש דירה. זה נתון חשוב שאתה זקוק לו בשביל להבין את התזרים שלך אבל הוא לא משפיע על הכדאיות הכלכלית של העסקה בצורה ישירה.
ההשפעה הנכונה של נתון זה היא

- השני הוא התשואה על השקעה אלטרנטיבית. המספר הזה אומר כמה כסף ההשקעה צריכה להניב לך כדי שיהיה מוצדק כלכלית להיכנס להרפתקה. החישוב כאן כנראה לא נכון, כי הוא צריך להתייחס לזה שהכסף שלך ילך לכסות את המשכנתא במקום להיות מושקע, אבל זה לא מאוד משנה כי זה לא נתון שנדרש לחישוב.
אתה לא לוקח ריבית דה ריבית על הכסף ששמת בהתחלה, אתה צריך להתחשב גם בהחזרי המשכנתא לאורך התקופה כי יהיה לך פחות כסף להשקיע בבורסה בגללם. לדוגמא תשלומי המשכנתא בשלוש השנים הקרובות לא יושקעו בבורסה, בשנה הראשונה תפסיד חמש שנים של השקעה, בשניה ארבע וכן הלאה. גם כשהדירה תושכר, תצטרך להוסיף כסף שלא יושקע בבורסה. חישוב מדוייק קצת ארוך -אבל הוא באמת לא הכרחי. סתם לדעת איך לחשב את זה נכון.

- כשאני בדקתי את העלות של הדירה הורדתי 60K על הטבה מהמדינה, ועוד 99K על דמי השכירות שהדירה תניב. הגעתי בחישוב גס בראש ל בערך 814K. בלי לבדוק את כל המספרים, אם תמכור ב מליון יש לך רווח של 200K וזה מסביר את התוצאה שקיבלת, ומהחישובים שלך עולה שהעלות האלטרנטיבית של ההשקעה בדירה היא בערך 100K בהערכה מאוד גסה אם מתייחסים לזה שאתה לא משקיע בבורסה יותר כסף ממה שחשבת. מה שמסביר את זה שאם הרווחת 200K אתה ב +100K על לא לקנות דירה.

מקווה שזה עוזר.

נערך לאחרונה ב:
אבל, מה שמציק לי עכשיו זה, אוקיי... הדירה עולה פתאום 1.2 מיליון ואפילו 1.3 מיליון, זה לא משנה לי כלום בחישובים.
כאילו פתאום אין תלות למחיר הדירה.
בהנחה ואתה לוקח משכנתא בסכום קבוע של 700K, מחיר הדירה אמור להשפיע על המשבצת "סכום התחלתי לתיק ההשקעות" (שצריך להיות תיק נוכחי - מחיר הדירה + מימון ממקורות אחרים (משכנתא, הטבות פריפריה וכד'))
קח בחשבון שאתה גם לא יכול למצע על השכירות - בשנים הראשונות אתה מפנה פחות לתיק ההשקעות, ובשנים האחרונות אתה מפנה יותר - ממוצע מתעלם מריבית דריבית.

@גילגה @חיים 111
תודה רבה לכם על התגובות, אני מנסה לקרוא שוב ושוב את התגובה שלך ולא מבין. גילגה.
כנראה זה הזמן להניח לזה.
אנסה לחזור לזה מחר, תודה רבה גם לך חיים אנסה להבין מה רשמת! מעריך מאד.

אתה יכול להסביר במשפט מה ניסיתי לחשב פה?

לדעתי יש פה קצת סלט. אם תסביר מה ניסיתי לעשות, אולי נוכל לנסות לכוון / לעזור.

אתה יכול להסביר במשפט מה ניסיתי לחשב פה?

לדעתי יש פה קצת סלט. אם תסביר מה ניסיתי לעשות, אולי נוכל לנסות לכוון / לעזור.
בקצרה,
יש לי הון עצמי של 750 אלף ש"ח.
עומדות בפניי 2 אפשרויות:
1) קניית דירה במחיר למשתכן עם הון עצמי של 130 אלף (כרגע יושבים בתור מזומן בבנק) + 60 אלף מהמדינה (הטבה פריפריה) ושאר הכסף (620 אלף) מושקע בשוק ההון.
2) לא לרכוש דירה - 750 אלף יושקעו בשוק ההון רב בקרן מנייתית עולמית VT.

בהרחבה על אפשרות 1:
המטרה היא לקחת משכנתא 700 אלף למשך 6 שנים בתמהיל משכנתא שרשמתי למעלה (שתי שליש פריים ושליש קל"צ) במקביל לתשלום שכירות ב3 שנים הראשונות.
הפרויקט אמור להסתיים עוד שנתיים וחצי, אני לוקח בחשבון 3 שנים.
וב-3 השנים הנוספות אנחנו מתכננים להשכיר את הדירה.
כעבור 6 שנים מתכנן למכור את הדירה.

זהו בגדול.

אני יודע שענו לי כבר, אבל אני טיפה לא מרוכז ולצערי לא יורד לסוף דעתם, אנסה מחר לחזור לפה ולקרוא שוב.
תודה רבה!

יהיה יותר קל אם תחלק את האקסל לעמודה של הוצאות ועמודה של הכנסות ותסכום כל אחת.
לגבי שכר הדירה היוצא שאתה משלם - לא הייתי מכניס אותו בכלל לחישוב (תשלם אותו דבר בשני המצבים), ושכר הדירה הנכנס הוא הכנסה, שמתקזזת עם הוצאות הדירה (ומצד שני מגדיל לך את הבעלות על הנכס).

הצעה אחת לי...
לבוא עם עו"ד שלך ולא של הקבלן.
ניגוד העניינים "צועק לשמיים".
החוזה הוא חוזה קשיח שנבדק על ידי משרד השיכון, אין מה לשנות שם. החוזה הוא אחיד וגם אם אביא עו"ד מטעמי, חוץ מלהקריא לי את החוזה במילים פשוטות ולקחת לי כסף, לא אפיק ממנו שום תועלת.
יהיה יותר קל אם תחלק את האקסל לעמודה של הוצאות ועמודה של הכנסות ותסכום כל אחת.
לגבי שכר הדירה היוצא שאתה משלם - לא הייתי מכניס אותו בכלל לחישוב (תשלם אותו דבר בשני המצבים), ושכר הדירה הנכנס הוא הכנסה, שמתקזזת עם הוצאות הדירה (ומצד שני מגדיל לך את הבעלות על הנכס).
זה מה שעשיתי, חילקתי את האקסל.
ההכנסות הן 20 אלף נטו בכל מקרה וההוצאות הן
עם רכישת דירה: 14.3 בממוצע על פני 72 חודשים.
ללא רכישת דירה: 11.4
לגבי השכירות, צודק, גילגה כבר הסבה את תשומת ליבי לעניין ומחקתי.
גיליתי שגם לא הוספתי לעמודת ההוצאות את עליית ערך מדד תשומות הבניה.
לדעתי גם המימון שלקחתי הוא לא חושב מספיק טוב, הרי לקחתי 700 אלף משכנתא ואני והמדינה מביאים 190 אלף, סה"כ 890.
והדירה רק עם עליית ערך המדד של 6% יוצאת 926.8 אלף. כלומר חסרים לי עוד 36.8 אלף למשכנתא.

בכל אופן, די הלכתי פה לאיבוד, כנראה שאפנה לאיש מקצוע.
על פניו, בשורה התחתונה העסקה לא נראית הכי משתלמת.
יש פה המון התעסקות ופגיעה קשה בתזרים המזומנים בתקופה הקרובה והוצאות שבטח שכחתי, כמו למשל קנס משכנתא לפני הזמן, חיבור לתשתיות (מים, חשמל, גז) ועוד פה ושם אישורים, פתיחת תיק משכנתא וכו' כך שלדעתי כנראה ארד מהעסקה.
אבל הייתי נורא שמח לדעת איפה אני טועה כדי להצליח לחשב נכון עבור עסקאות הבאות.
אשמח אם תוכל על רגל אחת להסביר לי איך אתה היית מחשב את העסקה?
תודה רבה לך ותודה רבה לכולם!

החוזה הוא חוזה קשיח שנבדק על ידי משרד השיכון, אין מה לשנות שם. החוזה הוא אחיד וגם אם אביא עו"ד מטעמי, חוץ מלהקריא לי את החוזה במילים פשוטות ולקחת לי כסף, לא אפיק ממנו שום תועלת.
אתה טועה.

אשמח אם תוכל על רגל אחת להסביר לי איך אתה היית מחשב את העסקה?
היית בכיוון אבל בצורה קצת מבולגנת.
הייתי לוקח אקסל, עמודה אחת להוצאות, עמודה נוספת להכנסות, ומשכפל את הגיליון פעם אחת למצב בו אני קונה דירה ופעם שנייה כאשר אינני קונה.
הוצאות שוטפות שלא תלויות ברכישת הדירה לא הייתי כלל מכניס לחישוב. גם לא הפסד תשואה אלטרנטיבית (הוא היה נכנס להכנסות בגיליון של ללא רכישה).
בגיליון של קניית דירה בהוצאות הייתי שם את עלות סילוק המשכנתא כעבור 6 שנים, ובהכנסות את מחיר מכירת הדירה שתקבל. לא לשכוח בהוצאות להכניס גם עלויות מכירה (לכל הפחות עורך דין).
בהכנסות משכירות כדאי אולי להיות קצת שמרן ולהניח שיש חודש בשנה בלי שכירות, ולהוסיף קצת בהוצאות על בלת"מים שדורשים תיקון.

אבל איך זה הגיוני? הרי חישבתי שהבית עולה לי 1.1 מיליון, איך יכול להיות שאני מפסיד במכירת הבית ועדיין באוברול הכללי מורווח?
אני מחפש את הטעות.
עברתי על הכל, קודם כל שאפו על הירידה לפרטים
יש לך כמה טעיות קטנות והנחות לא נכונות (לא החשבת ביטוח חיים למשכנתא + מבנה, מדד תשובות הבניה, מחיר הדירה בעוד 6 שנים שהוא מאוד אופטימי, מדד וכו..)
אבל זה קשור למספרים הקטנים במחשבון, אפשר לדייק את זה אבל לא תקבל תוצאה מהותית שונה

הטעות העיקרית שלך לדעת הוא שאתה משווה השקעה במינוף (מינוף של פי 7 !!!!) להשקעה בשוק ההון ללא מינוף

בפועל את הלקוח 130K משקיע אותם עם מינוף (משכנתא) של פי 7 - מניח תשואה של 10 אחוז בשנה (אתה מניח 4 אחוז תשואה על שכירות +6 אחוז תשואה על עליית ערך) ומשלם על המינוף רק 2 אחוז בריבית
כלומר אתה בחישובים שלך מרוויח נטו 8 אחוז על כל הסכום הממנוף אחרי כל העלויות
ואתה עוד לוקח את זה רק אל מול ה130K שלך כלומר מכפיל פי 7 את התשואה
ואז אתה מניח שאתה עושה תשואה של 56 אחוז השנה על ה130K
ברור שכמעט בכל מצב וכמעט בכל נתון שתזין זה יצא משתלם

תחשוב שההשוואה ההוגנת היא לקחת 130K לשוק ההון למנף פי 7 ולהשקיע במדד רחב (בעלות מינוף נמוכה מ2 אחוז) ואז היתה לך השוואה הוגנת

שורה תחתונה החישוב לא משקר, זה באמת מה שקורה בנדלן, אתה מקבל מהמדינה/ בנק מימון מאוד בזול, הנדלן כרגע בערך בעליה מאוד גדולה והתשואה עליו משמעותית יותר מעלות המימון, כל מה שאתה מרוויח בכל הסכום מוכפל בכמה מינוף לקחת.

אבל!!!
החישובים שלך מאוד אופטימים!!!
מחיר למשתכן במיוחד בפריפריה לא באמת כזה משתלם, בפועל יש המון בתים שפשוט אף אחד לא לקח כי לא משתלם לאנשים וכל מי שמגיש כמעט זוכה
למה אתה חושב שבעוד 6 שנים מישהו ישלם לך על הדירה סכום יותר גבוה ממה שהוא יכול לקנות בעצמו במחיר למשתכן באותו מקום (וגם לקבל מהמדינה את כל ההטבה וכו)
*ממליץ להקשיב לפודקסט של חיות כיס "חלומות גדרה" מסביר את זה די טוב

כנל לגבי שכירות, 3K שכירות על דירה של 800K זה נשמע אופטימי מידי, במיוחד שכמוך בונים במחיר למשתכן ליד מאוד דירות שרובם רוצים לעשות את אותו טריק ולהשכיר
כלומר בעיר מאוד קטנה יחסית ישתחררו לשוק מאוד דירות ביחד לשכירות מה אתה חושב זה יעשה למחירים ולא בטוח שיהיה בכלל בכל העיר מספיק שוכרים....

מעבר לזה יש פה מימד של סיכון אחר מאשר תיק בשוק ההון
הנכס הוא מוצר מאוד לא מפוזר
מספיק שהקבלן חסך קצת ויש בעיה בבניין או תקלות בדירה או כל בעיה או עיקוב אתה בסיכון
אתה ממונף משמעותית על הכסף ככה שאם מחר אתה לא משכיר את הדירה אתה בבעיה תזרימית בכלל

אני כמובן לא ממליץ להימנע מנדלן , להיפך לפעמים מאוד סובייקטיבי
רק מנסה לשים לך מראה מלאה

כמובן שלא יועץ או ממליץ או בעל עניין (-:

נערך לאחרונה ב:
הטעות העיקרית שלך לדעת הוא שאתה משווה השקעה במינוף (מינוף של פי 7 !!!!) להשקעה בשוק ההון ללא מינוף
+1.

בגלל זה שאלתי אם אתה יכול להסביר במשפט מה ניסית לחשב. ואני מניח שהתשובה היא - להשוות בין רכישת דירה עם משכנתא לבין השקעה בשוק ההון לפרק זמן של 6 שנים.

@A42
תודה רבה לך על התגובה המפורטת, גיליתי עוד כמה בעיות בסוף ואני חושב שהגעתי למסקנה שההפרש לטובת רכישת הדירה פשוט לא שווה את זה.
אבל לפחות למדתי משהו מכל התהליך והחישובים וזה לא יה לגמרי בזבוז של זמן.
אני ממש מודה לך שוב על התגובה המפורטת!
אני ואשתי כנראה נוותר על התענוג ואולי בהמשך נרכוש דירה במקום אחר.
@המשקיע המתחיל הדביל
כן זה בדיוק מה שניסיתי לחשב, את הכדאיות של הרכישה בעקבות ה"זכייה"..
גם אם הכל ילך כמו שמתוכנן, הרווח לדעתי בעסקה הזאת פשוט לא שווה את ההתעסקות ולכן אני יורד ממנה.
תודה רבה לכל מי שעזר, עזרתם לי מאד!

• אהבתי
Reactions: A42
מצטער. לא חסרים כאן בפורום שרשורים על כאלו שנתקעו אחרי שלא לקחו עו"ד. למשל:
אין עורך דין. לא שכרנו אחד. אכן בעייתי, אבל זה כבר נעשה ואני כלל לא בטוח שהייתי מצליח לשכנע את אמא שלי לשכור עורך דין ולשלם לו.
זה דירת מחיר למשתכן לכן אין לנו עו"ד שלנו סמכנו על זה שהחוזה הוא אחיד,
...
רק כעת הדבר הזה מאיים לתקוע אותנו ואולי לא נספיק את מועד התשלום הבא.
אני מבין שזה כבר לא רלוונטי לעסקה הנוכחית, אבל לעיסקה הבאה - אל תתקרב בלי עו"ד משלך.

אני הכי אוהב את הסעיף עו''ד של הקבלן.
עו''ד של הקבלן (דואג לאינטרסים של הקבלן) אבל הקליינט משלם.
מזכיר יועץ משכנתאות של הבנק שחי ממשכורת של הבנק ותפקידו לתת "עסקה טובה ללקוח"!

נ.ב.
יש בלוג של חתול פיננסי שאמר שלמזלו, אשתו הכריחה אותו לקחת עו''ד בעסקת נדל''ן מול חו''ל.
אנשי מכירות אמורים להרדים ולשכנע את הפראייר שהכל בסדר, אין מה לשנות, זה חוזה אחיד...
"אם אלוהים לא רצה שיגזזו כבשים, הוא לא היה נותן להם צמר"

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A בנק ירושלים מוכר את מחלקת ברוקראז׳ למיטב דש צרכנות פיננסית 2
T פתיחת קרן פנסיה ממעסיק לא מוכר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ב שאלה למבינים בתחום - חובות עו"ד כלפי מוכר הדירה נדל"ן 15
bsod וורן באפט מוכר מניות - הסנדלר הולך יחף? אוף טופיק 14
ב משקיע עם IB. לא מוכר. מקבל דיבידנדים לאחר 25%. צריך להגיש דו״ח? צרכנות פיננסית 27
DavidA בנק מזרחי מוכר 80% מתיק המשכנתאות למגדל אוף טופיק 10
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ "אי אפשר / נדיר מאוד להכות את השוק" שוק ההון 169
ל לזוג שמתחיל את החיים שלו - מה ההמלצות שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
מ מי שמעונין לקנות ביטקיון אמיתי ולא קרן שמחכה את הביטקיון איזה מהאפשריות עדיף השקעות אלטרנטיביות 1
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
E s&p 500 , נסד"ק 100, מדד עולמי, יש לי את כולם. אבל במה עדיף להשקיע? שוק ההון 23
ה איך דיסקונט מגדרים את הפוזיציה הזאת? - פיקדון מובנה השקעות אלטרנטיביות 7
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
M מקסום סכום מושקע בקרנות IRA? (נראה שמפסידים את היתרון בדמי ניהול בהפסד תשואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
A פרוייקטים מעניינים ששמתם עליהם את העין נדל"ן 32
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E חברים, איך נכון יהיה לי לחשב את ההוצאות האלה באקסל פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 5
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מעוניין למכור את התעודה 1159250 ולקנות 1159235 ב IRA שוק ההון 23
R עד כמה מפחיתים את ההפסד במידה ולוקחים ACWI למול S&P בתיק הפטור? שוק ההון 0
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
R האם אני יכול לעזוב את הבית של ההורים יומני מסע אישיים 27
מ מעביר את התיק השקעות ממיטב דש לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי שוק ההון 23
B איך מורידים את הקובץ אקסולידית? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
deussex התלבטות האם השקעה דרך בית השקעות ישראלי ובלאק רוק עולמית - מאבדת בעצם את הדיבידנד ? שוק ההון 10
yossik שכן אחד מחמם את המים של הבניין אוף טופיק 25
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
ע בת 24 לקראת לימודים, מתלבטת איפה לשים את החסכון יומני מסע אישיים 11
ט לשים את כל הכסף הפנוי בIB שוק ההון 10
S מה לספר בראיון העבודה העניין למה עזבתי את מקום העבודה האחרון אוף טופיק 28
oferM נתניהו דרש מראש השב"כ להזהיר את לפיד: בלי פשרה על עילת הסבירות הסכנה למלחמה תגדל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 47
A איך אני בודק את התאריך שבו קניתי מניה במערכת ספארק? פוסטים מאיכות נמוכה 1
C ככה מנצחים את האינפלציה? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה