• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה תעדיפו אחרי הפרישה? בחירה בנהנתנות או התכלבות והשארת ירושה?

ואני בבעיה אחרת

יש ירושה מאוד משמעותית כזו שיכולה לאפשר לילדים לא לעבוד כלל כל החיים

אני שואל את עצמי איך להכשיר אותם לנהל את זה?

ומתי להתחיל לחלק?

ברור לי שזה לא יגמר (בהנחה שהעולם ישאר..)

(אני נהנתן כמו שכבר הצהרתי לא פעם)

הם בשנות העשרים לחייהם.
יש עסק שלא נראה כרגע שמישהו מהם יכנס אליו.
יש נדלן מניב
יש נדלן שצריך להפוך למניב(להקים את המבנים ולהשכיר אותם)
יש ממון
ויש אהבה

תראה, לי עצמי אין יותר מדי לחלק להם נכון להיום אז קח את דבריי בערבון מוגבל.
מה שעשיתי מגיל צעיר שלהם, זה ללמד אותם לקנות צעצועים ליום הולדת מתוך תקציב מוגדר (ככה גם היו צריכים לבחור בשכל וגם אחלה שיעור בחשבון, זה היה בגיל גן וקצת אחרי). בגיל התיכון פתחתי להם חשבון בנק והעברתי להם כל חודש את מה שהחלטנו שהוא התקציב החודשי לביגוד, נעליים, סלולרי ודלק. את השאר היו צריכים לממן לעצמם. חוץ מזה הם הבינו מהר את הרעיון של להוציא תמיד פחות ממה שהכניסו ולחסוך (ואחר-כך למדו להשקיע).
אם יש לך נדל"ן מניב (מסחרי? דיור?) אז שווה לדבר איתם ככה בארוחת ערב מדי פעם על כל מיני בעיות ושיקולים. אם הם מגלים עניין, אפשר להציע להם חומר מעניין על הנושא. לגבי הקמת מיבנים על מגרש ריק - לא כולם בנויים לזה. אתה מצפה שהם ישלימו את הבניה כשאתה עשית את הבחירה לקנות מגרש? אולי כן ואולי הם ימכרו את המגרש הלאה.
יש עסק שלא נראה כרגע שמישהו מהם יכנס אליו.
לפחות את חיידק היזמות הם קיבלו ממך? אם כן - אפשר לעזור להם לפתח עסק משלהם ועל הדרך הם למדו שיווק ותכנית עסקית ותזרים וכד'. אם לא - אולי תצטרך למכור את העסק לקראת פרישה ולצרף את הסכום לירושה. בסופו של יום, אנחנו לא יכולים לצפות מהילדים שיהיו דגם נוסף (ומשופר) של עצמנו. יש להם את המסע שלהם והבחירות שלהם לעשות.

• אהבתי
Reactions: may
תלוי משפחה גם. כיצד היחסים במשפחה, האם הילדים מסודרים בכוחות עצמם? כך ההורים יכולים להרגיש יותר ב"נוח" לבזבז. לי זה הזיה שכל אדם שני מסביבי יודע שההורים יתנו כמה מאות אלפים כשהם יחליטו לקנות דירה. אבל ככה זה הורים מוכנים להקריב הרבה למען הילדים שלהם ולצערי הרבה ילדים מנצלים זאת - במיוחד אלו שלא חסר להם כלום אפעם. דוגמא - אני עוזר לאמא שלי פיננסית ועדיין אני מגיע לארוחות שישי וכל פעם יש איזה סירים, מצרכים או כלי נוי שהיא קונה בשבילי, בהתחלה הייתי מתעצבן כיאלו ראבק גם ככה קשה לך פיננסית מה את הולכת ומבזבזת על דברים שאני לא ביקשתי בכלל. בסוף הבנתי שהדברים הקטנים הללו שהיא קונה פה ושם נותן לה את ההרגשה של "לפנק" גם אם זה ברזולוציות קטנות משל אנשים אחרים.

דוגמא - אני עוזר לאמא שלי פיננסית ועדיין אני מגיע לארוחות שישי וכל פעם יש איזה סירים, מצרכים או כלי נוי שהיא קונה בשבילי, בהתחלה הייתי מתעצבן כיאלו ראבק גם ככה קשה לך פיננסית מה את הולכת ומבזבזת על דברים שאני לא ביקשתי בכלל. בסוף הבנתי שהדברים הקטנים הללו שהיא קונה פה ושם נותן לה את ההרגשה של "לפנק" גם אם זה ברזולוציות קטנות משל אנשים אחרים.
תיארת במדוייק גם את המצב אצלי.
+1.

ואני בבעיה אחרת

יש ירושה מאוד משמעותית כזו שיכולה לאפשר לילדים לא לעבוד כלל כל החיים

ומתי להתחיל לחלק?

ברור לי שזה לא יגמר (בהנחה שהעולם ישאר..)

(אני נהנתן כמו שכבר הצהרתי לא פעם)
תחשוב כמה זה יתרום להם.
אני לדוגמא חושב שאם אני אקבל מההורים שלי כמה מיליונים (או דירה בשווי) אני ארגיש בנוח להוריד גז מהקריירה והחיים ולהתעסק בדברים אחרים וכו'.

לדעתי זה מאוד מאוד אינדיבידואלי ותלוי בילדים, בך, בצרכים וברצונות שלהם מהחיים, ואיך אתה חושב שהם יתנהלו עם הכסף אם הם יקבלו אותו עכשיו.
לדוגמא לבן אדם שלא יודע להתמודד פיננסית, הייתי מוריש הון בסטייל קצבה חודשית מאוד יפה (קראתי שיש מוצרים כאלה).

מצד שני, עם אתה זורק על ילד בן 20 כמה מיליונים, לא בטוח שהוא יצליח להתמודד עם זה.
אולי כדאי להכניס אותם ל"עסקים" לאט לאט, שידעו איך זה לנהל חיים כאלה (להיות משכיר של דירה למשל), ושהכסף לא מגיע משום מקום.
אתה אומר שאתה נהנתן, אז המסקנה הכמעט מתבקשת היא שגם כנראה הם כאלה. אני לא חושב שזה לא טוב, פשוט כדאי להבין מה המחיר של זה.

לא חושב שלתת סכום כסף גדול למישהו שלא יודע מה לעשות איתו הניב תוצאות מזהירות בעבר.
אני כן בעד לעזור בהשכלה ובכל דבר שיעניק סט של כישורים עתידיים.

לא חושב שלתת סכום כסף גדול למישהו שלא יודע מה לעשות איתו הניב תוצאות מזהירות בעבר.
השאלה אם הכסף שניתן נועד רק כדי להגדיל אותו ביתר שאת או פשוט כי כיף לתת לילדים שלך. יש כאלה שהשקיעו כל חייהם וצברו נכסים ובסוף תרמו אותם למדינה או לעמותה כלשהי.

הגישה שלי היא לא לחשוב על היורשים בכלל - לפחות לא בפן של מה ישאר וכמה. כן לחשוב ברמת הצוואה.
אני חושב שאנשים צריכים להינות מפרי עמלם לפני הכל. אחרת, מה היה הטעם לחיים? החרטה #1 של אנשים לקראת המוות זה שהם עבדו יותר מדי במקום להינות.

לגבי כרסום מהתיק, השיקול הוא כזה: אף אחד לא יודע מתי הוא ימות. באידיאל, אתה תצרוך את השקל האחרון שלך ביום בו אתה תמות. אבל בגלל שאי אפשר להתכונן לזה, צריך לתכנן למות עם Net worth חיובי בכל זאת. אז אכילת הקרן עצמה כן באה בחשבון, רק צריך לחשוב על זה עשר פעמים מראש. וגם להבין שלא יהיה כסף חדש כשאתה זקן מכדי לעבוד.

השאלה אם הכסף שניתן נועד רק כדי להגדיל אותו ביתר שאת או פשוט כי כיף לתת לילדים שלך. יש כאלה שהשקיעו כל חייהם וצברו נכסים ובסוף תרמו אותם למדינה או לעמותה כלשהי.
זה שילוב, תמיד זה כיף לתת לילדים אבל זה יכול מהר מאוד להרוס אותם ומשם מאוד קשה לצאת אחרי שהתרגלת שהכל מגיע בקלות וכסף קונה אושר ושאר ירקות - אין תחליף לעבודה קשה כדי להשיג משהו שאתה רוצה - ככה מה לעשות מעריכים את העבודה הקשה ולומדים מטעויות בדרך וזה מתחבר לכל תחומי החיים, כושר איכות חיים וכו'.

הרעיון שלי הוא שהם יהיו עצמאיים

הכסף והמנגנון שאני בונה כרגע מיועד להגדיל את ההון המשפחתי

לא רואה אף אחד מהם בשל כרגע לעכל את הסכום והאחריות

המטרה שלנו בחיים היא לעשות טוב ולהנות כל יום מחדש ככה אני מאמין

אין שום תועלת אם יכתבו על המצבה מת והשאיר כסף בלי שנהנה מהחיים

אף אחד לא יודע מה יהיה איתו ולראיה הקורונה שינתה את העולם שהכרנו.

לטוב או לרע אנחנו לא יודעים עדיין..

מה לגבי כאלו שהם אל-הורי, ולא רוצים לתרום ?...

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
קפיטליסט_מרושע התוכנית שלי להתנהלות לאחר הפרישה המוקדמת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 113
Aslan החלטה בין אירית צוברת לאמריקאית מחלקת - היום שאחרי הפרישה שוק ההון 8
P השקעה סמוכה למועד הפרישה שוק ההון 2
C פרילנס אחרי הפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 7
B פנסיה מוקדמת - שינויים בגיל הפרישה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
ש קצבת הפנסיה לאחר הפרישה מושפעת מהשקעות הקרן? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 65
M העלאת גיל הפרישה - יש לזה בכלל משמעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
deussex חישוב סכום הפרישה עם מס רווח הון פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 11
G ללא דיבידנדים - איך דואגים שתמיד יהיה אפשר למכור מניות בזמן הפרישה ולשמור על איזון? שוק ההון 4
לא חשוב שמות השפעת תופעת הפרישה המוקדמת על המשק הישראלי פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
D מקדם המרה ודמי הניהול אחרי גיל הפרישה צרכנות פיננסית 1
M דמי ניהול בקרן ברירת מחדל לאחר הפרישה צרכנות פיננסית 3
Liron2035 האם האינפלציה מרסקת לי את חלום הפרישה המוקדמת? שוק ההון 13
ב דמי ניהול בקרן הפנסיה לאחר הפרישה צרכנות פיננסית 1
ב היום שאחרי הפרישה- הפוסט החשוף והכנה של הסולידית דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 24
Body Solid בשנת 2037 גיל הפרישה עשוי להגיע ל-72 לגברים ו-70 לנשים פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 63
א פנסיה אחרי גיל הפרישה צרכנות פיננסית 1
ח האם הפרישה קרבה? יומני מסע אישיים 77
K קופת גמל להשקעה אחר גיל הפרישה שוק ההון 0
S תכנון הפרישה- האם המשיכה מהתיק היא 3% או 4% כולל דידבידנדים או בנוסף ? שוק ההון 7
tomer111 מה ההשלכות של פרישה בגיל 60 ומדוע אני לא מצליח לשכנע את סוכן הביטוח לשנות את גיל הפרישה לזה? אוף טופיק 3
de dud אחרי הפרישה - נדל"ן להשכרה? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 92
yanosh34 נגיסה מהקרן בזמן הפרישה שוק ההון 6
T בחירה במסלול דומה בטרייד למסלולים הפנסיונים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Lag בחירה בין 2 כיווני קריירה התפתחות אישית 4
פטל ואוכמניות בחירה בין פנסיה כסכום חד פעמי לקצבה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
W בחירה בין ביטוחי בריאות פרטיים צרכנות פיננסית 3
N בחירה בין 2 אופציות - נדל"ן נדל"ן 8
P AGGU - בחירה גרועה? שוק ההון 26
nicepo1 סקר,בחירה בנכס ספקולטיבי ל20 שנה אוף טופיק 11
י קרנות עם תשואה של מעל 30 אחוז, בחירה מושכלת? שוק ההון 23
I כדאיות השקעה -בחירה בין אפשרויות שונות נדל"ן 22
M בחירה בין 2 קרנות מחקות שוק ההון 2
bobby חשיבות של בחירה נכונה בETF בחשבון פטור (פנסיה+קרה"ש) אם אפשר תמיד למכור ולקנות אחרת? צרכנות פיננסית 0
O בחירה בין קרן השתלמות מנייתית או IRA צרכנות פיננסית 10
ס בחירה בין חלופות - פרעון הלוואה או השקעה צרכנות פיננסית 28
E מסלולי בחירה בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 1
A בחירה אופטימלית של ETF אמריקאיים עבור חשבון קרן השתלמות מסוג IRA שוק ההון 31
Y בחירה נכונה של כ.א צרכנות פיננסית 4
I גם מדדים הם בחירה סלקטיבית של ני"ע שוק ההון 52
נ בחירה בין אפשרויות שונות בדמי ניהול לקרן פנסיה צרכנות פיננסית 7

נושאים דומים

Back
למעלה