• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושים עם הכסף? או: בחירת קרן השתלמות, קרן נאמנות ובית השקעות

RosDror

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן,

אשמח למיקוד לגבי האופציות שעומדות בפני ובפני בת זוגי - החלטנו לעשות חישוב מסלול מחדש של הנכסים הפיננסיים שלנו.

1. כל אחד מאיתנו העביר את קרן הפנסיה שלו למיטב דש במסלול מחקה S&P500 לפי דמי ניהול של 0.05% ו1.1%.

2. אנחנו מתלבטים בנוגע לקרן השתלמות - מהמידע שאספנו עד כה התרשמנו שהקרן של אנליסט מנפקת תשואה טובה (11-13% בממוצע ב-5 השנים האחרונות) בדמי ניהול של 0.7%. האם יש אופציות אטרקטיביות יותר? באפיק הזה אנחנו מעוניינים ברמת סיכון גבוהה.

3. בנושא החסכונות אנחנו חלוקים - בעוד אני מעוניין ברמת סיכון גבוהה עם החיסכון שלי (כ-150K), בת הזוג רוצה משהו קצת יותר סולידי עם החיסכון שלה (כ-300K).
- מאחר והתחלתי לעבוד בחברה מתחום הפיננסיים, אני רוצה לפתוח חשבון השקעות שינוהל 70% עבורי ו-30% על ידי - האם יש אפשרות כזו?
- בת זוגי ככל הנראה תלך לכיוון של קרן נאמנות, מה האופציות האטרקטיביות באפיק הזה?

עברתי על פוסטים בבלוג ושרשורים בפורומים השונים כאן אבל קצת הלכתי לאיבוד, אשמח להכוונה!

תודה רבה

2. אנחנו מתלבטים בנוגע לקרן השתלמות - מהמידע שאספנו עד כה התרשמנו שהקרן של אנליסט מנפקת תשואה טובה (11-13% בממוצע ב-5 השנים האחרונות) בדמי ניהול של 0.7%. האם יש אופציות אטרקטיביות יותר? באפיק הזה אנחנו מעוניינים ברמת סיכון גבוהה.
למה לא מחקה מדד כמו שעשיתם עם קרנות הפנסיה?
0.7% דמי ניהול זה הרבה. חפשו הצעה זולה יותר

- מאחר והתחלתי לעבוד בחברה מתחום הפיננסיים, אני רוצה לפתוח חשבון השקעות שינוהל 70% עבורי ו-30% על ידי - האם יש אפשרות כזו?
לקנות קרן נאמנות אקטיבית עם 70% מהסכום, ועם ה-30% הנותרים לעשות מה שבא לך. (לא ממליץ)

למה לא מחקה מדד כמו שעשיתם עם קרנות הפנסיה?
0.7% דמי ניהול זה הרבה. חפשו הצעה זולה יותר

לקנות קרן נאמנות אקטיבית עם 70% מהסכום, ועם ה-30% הנותרים לעשות מה שבא לך. (לא ממליץ)
אנליסט עושים בממוצע בשנים האחרונות 11-13% תשואה על דמי הניהול הזה, שזה 3-4% יותר מהתשואה של קרנות אחרות שבדקתי (גם אם דמי הניהול שלהן נמוכים ב-0.2/0.3%) - לא משתלם?

לגבי קרן נאמנות אקטיבית - למה אתה לא ממליץ?

זה השתלם. בזמן עבר.
אל תניח שזה ישתלם גם בעתיד.
על תשואה אין לך שליטה, על דמי ניהול כן.
תתמקד בלשלוט בדברים שיש לך שליטה עליהם.

לגבי קרן נאמנות אקטיבית - למה אתה לא ממליץ?
חל איסור על בקשת/מתן ייעוץ השקעות אישי!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
מ הר הכסף - מה עושים עם התוצאות צרכנות פיננסית 3
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E מה עושים ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 271
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
מ מה עושים מכאן? יומני מסע אישיים 31
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
י מה עושים במקרה שרוצים חופש ארוך? צרכנות פיננסית 8
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה