• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושים כשרוצים מינוף על נייר זניח ואין עליו אופציות

קובי_חדש

משתמש רגיל
דירוג
45
נניח ויש מניה יחסית זניחה שאני מאמין שהיא תעלה משמעותית בשנה הקרובה נניח 100% בשנה אבל אני לא יודע איזו תנודתיות תהיה בדרך , כלומר אני צוםה שיהיו "נדנדות משמעותיות" שבסופם (בסוף השנה) ערך המניה יעלה ב100% בטוטל.

כעת אני רוצה להתמנף עליה ע"מ להפוך עסקה שלדעתי טובה למצויינת.

הכיוון הראשון שארצה ללכת עליו הוא אופציות כי מצד אחד אני ממונף גבוה איתם (בהנחה שהשגתי אופציות שהפרמיה שלהם לא גדולה מ100% עליה שאני צופה) ומצד שני אני מוגן מהפסד מקסימלי של מחיר האופציות לכל אורך תקופת ההחזקה + אני לא מושפע מהתנודיות בתוך הזמן (אין MC שיעשה עליי ריקול ברגע שיש נדנדה גדולה).

הבעיה היא שלא על כל נייר יש אופציות בכלל...
בMC וודאי שאי אפשר להשתמש בגלל הנדנדות (גם אם נעשה MC עם STOP עדיין לא משתלם אני אדמם כסף ובספק אם ההרפתקה תשתלם).

יש CFD אבל שם אני חשוף להפסד גדול מידי (מה יקרה אם הנייר למרות התחזית שלי יורד 30% עד סוף שנה? אנייהיה חייב -30% ממונף לאנשים... זה לא נשמע רעיון מוצלח) + אני לא בטוח שאקבל CFD על כל נייר....

1. האם יש דרך טובה לבצע +- מה שאופציה נותנת לי עם ההגנות של האופציה גם בניירות שאין עליהם אופציות (כלומר שהסיכון המקסימלי הוא לממחור את מה שהשקעתי ולא להכנס לחובות מעבר לכך)? האם אני יכול להכריח את הבנק/ברוקר לתת לי אופציה על כל נייר (להבנתי לא).

האם אני יכול להכריח את הבנק/ברוקר לתת לי אופציה על כל נייר (להבנתי לא).
בסופו של יום, אופציה הוא הסכם בין שני יישויות על מחיר כלשהו בזמן כלשהו
אם הברוקר יסכים להיות חלק בעיסקה, זה צריך להשתלם לו, ואם זה לא, אז זאת סתם טירחה

מה לגביי נכס שהוא עם קורולציה שלילית לנכס שלך? יש חיה כזאת?

אז אתה רוצה להינות מהייתרונות של המינוף, אבל לא לסבול מהחסרונות של המינוף... עזוב את המניה שתעלה 100%, הקונספט הזה לבדו שווה כמה טריליונים טובים.
הקונספט קיים וקוראים לו אופציה...
השאלה היא האם יש אלטרנטיבות עם פרמטרים מספיק דומים שאוכל להשתמש בהם על כל נייר שארצה

בסופו של יום, אופציה הוא הסכם בין שני יישויות על מחיר כלשהו בזמן כלשהו
אם הברוקר יסכים להיות חלק בעיסקה, זה צריך להשתלם לו, ואם זה לא, אז זאת סתם טירחה

מה לגביי נכס שהוא עם קורולציה שלילית לנכס שלך? יש חיה כזאת?
1. למה יש ניירות עליהם יסכימו לעשות לי אופציה ועל אחרים לא? לפי מה זה נמדד?
2. אין לי נכס שיש לו קורלציה שלילית, אבל לשם הסקרנות, נניח והיה, איך זה היה עוזר לי?

אין איזה שהוא טריק שניתן לבצע עם חוזים עתידיים או כל כלי בורסאי מוזר אחר בשביל "לסמלץ" התנהגות של אופציה לניירות שעליהם אין אפשרות לקנות אופציה?

אין איזה שהוא טריק שניתן לבצע עם חוזים עתידיים או כל כלי בורסאי מוזר אחר בשביל "לסמלץ" התנהגות של אופציה לניירות שעליהם אין אפשרות לקנות אופציה?
שוב, כל כלי נוצר כדי לספק ביקוש
ואתה טוען שאין ביקוש

באיזה נכס מדובר? מניה של חברה?

שוב, כל כלי נוצר כדי לספק ביקוש
ואתה טוען שאין ביקוש

באיזה נכס מדובר? מניה של חברה?
לא אמרתי שאין ביקוש (הנה אני ביקוש)
זאת חברה זניחה יחסית וישראלית , לא נסחרת בנאסדק.

ואין לי דרך נראית לעין להשיג אופציה עליה :( זה דיי מתסכל אותי...
לכאורה אני מצפה שעל כל חברה (או לפחות יהיה ניתן לבקש על כל חברה) ישבו אנליסטים יחשבו את הסיכון שלה ויצמידו לה אופציות עם תמחור מתאים , למה לעזעזל זה לא ככה? איפה ההיגיון בעולם הזה?

שעל כל חברה ישבו אנליסטים
אל תצפה, למה שיעשו זאת בברוקרים?
אני כן מצפה זאת לאיזו קרן השקעות,
אבל שוב, אם צריך כסף כדי לחזק את ההימור, מה הבעיה לארגן סכום כסף למינוף עם הביטחון שלך כזה גבוה?

אגב, אני מניח שבארה"ב היא נחשבת ל Penny Stock ושם לא נותנים לאזרחים "פשוטים" בכלל לרכוש מניות מסוג זה

אל תצפה, למה שיעשו זאת בברוקרים?
אני כן מצפה זאת לאיזו קרן השקעות,
אבל שוב, אם צריך כסף כדי לחזק את ההימור, מה הבעיה לארגן סכום כסף למינוף עם הביטחון שלך כזה גבוה?

אגב, אני מניח שבארה"ב היא נחשבת ל Penny Stock ושם לא נותנים לאזרחים "פשוטים" בכלל לרכוש מניות מסוג זה
כי בהלוואה אני מסתכן יותר מאופציה.
תמיד יש את האפשרות שאני טועה בהימור וכעת בוא נבחן את ההבדלים:

1. הלוואתי 100 שח בריבית של 4% כאשר לי יש 10 שח המניה ירדה 50% אני חייב להחזיר עדיין 104 אבל המניות שלי שוות רק 50 כלומר הפסדתי 54 ש"ח
2. קניתי אופציות ב10 ש"ח , המניה ירדה ב50% הפסדתי 10 ש"ח.

אני רוצה מנגנון שבו לאורך השנה כולה לא אוכל להפסיד יותר מהכסף ששמתי ומצד שני אוכל להרוויח ללא גבול למעלה שזה בדיוק מה שאופציה תתן לי באחוז קטן משווי המניה אוכל לקנות אופציה שארוויח עליה שקל על כל שקל שהמניה עלתה למרות שהעלות של האופציה הייתה נמוכה בהרבה משווי המניה (כלומר השגנו כאן מינוף עם סיכון נמוך לתקופה קצובה)

אתה פשוט תצטרך לצאת כשערך המניה הגיע לערך ההחזר של ההלוואה

לכאורה אני מצפה שעל כל חברה (או לפחות יהיה ניתן לבקש על כל חברה) ישבו אנליסטים יחשבו את הסיכון שלה ויצמידו לה אופציות עם תמחור מתאים , למה לעזעזל זה לא ככה? איפה ההיגיון בעולם הזה?
אתה מוזמן לשאול את דר. מייקל בורי איך הוא הצליח לעשות את זה בשנים שקדמו למשבר הגדול של 2008. לפי הסרט, הוא פשוט ישב עם כמה בנקים והציע להם פרמיה מכובדת תמורת הזכות לעשות שורט על שוק הדיור (בעצם ליצור מוצר שלא היה קיים). הבנק עשה הערכת סיכונים והחליט ליצור את המוצר.

מציע לך לקבוע פגישות בהקדם עם שלוש הבנקים הגדולים ולהציע להם את הרעיון שלך.

אתה מוזמן לשאול את דר. מייקל בורי איך הוא הצליח לעשות את זה בשנים שקדמו למשבר הגדול של 2008. לפי הסרט, הוא פשוט ישב עם כמה בנקים והציע להם פרמיה מכובדת תמורת הזכות לעשות שורט על שוק הדיור (בעצם ליצור מוצר שלא היה קיים). הבנק עשה הערכת סיכונים והחליט ליצור את המוצר.

מציע לך לקבוע פגישות בהקדם עם שלוש הבנקים הגדולים ולהציע להם את הרעיון שלך.
אףאחד לא יישב איתי בשביל כמה אלפי השקלים שייש לי להשקיע :(
האנליסטים יעלו יותר

אתה פשוט תצטרך לצאת כשערך המניה הגיע לערך ההחזר של ההלוואה
יש כאן כמה דברים בעייתים:
1. יש 4% שאני צריך לשלם פרמיה. (שניתן להתווכח האם זה הבדל בהתחשב בפרמייה של האופציות)
2. אני אצטרך לצאת ולהכנס שוב ושוב וזה ישחק לי את התשואה המצופה. (זאת הבעיה המרכזית שלי עם השיטה)
3. המינוף שלי יהיה קטן מידי בדרך הזאת (יש גבול לכמות הכסף שאני יכול לקבל בהלוואה וזה לא ייתן לי מכפיל קרוב אפילו למכפיל של האופציה)

קח רק בחשבון שאם זה נייר שאמור לעלות 100% בשנה הקרובה וזה מה שהשוק צופה לו אז אופציה קרובה לכסף לא תעלה 10שח אלא פי כמה יותר, כי מחיר האופציות נקבע לפי הסטרייק ומועד הפקיעה וגם לפי ציפיות השוק.
מעבר לכך לכל רוכש אופציה יש כותב אופציה בצד השני, ואם אתה אומר שזאת מניה זניחה שאין בה כמעט מסחר אז למה שמישהו יטרח לכתוב לה אופציות כשהוא יודע שחוץ ממך אף אחד לא מעוניין בה?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
U מה עושים עם משכורת בדולרים? מיסים 2
ש איך עושים סדר בכל הבלגן של חסכונות/פנסיה/השתלמות וכו'? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
E מה עושים ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 271
מ נזק מנזילה לדירה שלי מהשכן למעלה - מה עושים עכשיו נדל"ן 10
מ מה הייתם עושים במצבי? שוק ההון 8
R מה עושים עם תיק השקעות לפני מעבר לארה"ב שוק ההון 1
מ מה עושים עם לחם יבש? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 15
ש מיטב דש לא מאפשרים להעביר ני״ע אמריקאי ל-IB. מה עושים? שוק ההון 11
ש מנהלת המשרד מנסה לבודד אותי. מה עושים? אוף טופיק 3
O תיק השקעות - עמלות גבוהות, מה עושים? שוק ההון 6
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
א סיכון מס בקרן השתלמות או שילוש של דמי הניהול - מה אתם הייתם עושים? שוק ההון 9
ט מה עושים עם 2.5 מליון כדי לדאוג לעצמך לעתיד? שוק ההון 10
Finfree עושים סדר...משפחה באמצע החיים יומני מסע אישיים 25
ב לחיות על הקצה או ללכת על בטוח - מה אתם הייתם עושים? נדל"ן 14
S ניתוח טכני - איך אתם עושים? פוסטים מאיכות נמוכה 9
GeraltOfHaifa אני רוצה להעשיר את העברית שלי - איך עושים זאת? התפתחות אישית 23
C מה הייתם עושים עם שבוע חופשי רק לטפל בבירוקרטיה? פוסטים מאיכות נמוכה 9
י מה עושים עם הכסף - פיקדון או קרן כספית? שוק ההון 3
ס משרת סטודנט בתוכנה - תחום ממש לא מעניין שאני לא רוצה להמשיך בו. מה עושים? התפתחות אישית 7
amidar פתיחת חשבון בנק לוועד הבית - איפה עושים? האם אפשר דיגיטלי? צרכנות פיננסית 20
Lamur יועץ פנסיוני גרוע - מה עושים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
לאץ' מתי ואיך עושים מעבר באסטרטגיית השקעה? שוק ההון 8
ל איך עושים השוואה בקרנות פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
ס מה אתם הייתם עושים ? דחיית תואר בשנה למען מקום טוב יותר אוף טופיק 13
A ביטול הקצאת אשראי וקרבה למינוס, מה עושים במקרה כזה שאי אפשר להכנס למינוס אך יש תשלום שמכניס למינוס ? צרכנות פיננסית 14
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
T האם התיק שלי בעייתי ומה עושים מכאן? שוק ההון 2
מ מה עושים מכאן? יומני מסע אישיים 31
ה איך אתם עושים את זה ? יומני מסע אישיים 40
י איך עושים את זה? שינוי תודעה, חשיפת ילדים בגילאי בית ספר לתכני הבלוג ולאוריינות פיננסית אוף טופיק 2
I אם אי אפשר לתזמן את השוק איך מרקט מייקר עושים כסף? שוק ההון 11
R מעבר לארה"ב עם ויזת L (עם תהליך מיידי של גרין קארד לאחר ההגעה)- מה עושים עם הפנסיה וקרנות ההשתלמות? מיסים 0
deussex האם אתם עושים משהו ספציפי בעקבות האינפלציה, והמצב בשווקים ? פוסטים מאיכות נמוכה 39
J העאלת משכורת - איך עושים זאת בצורה נכונה? התפתחות אישית 41
The Stoic הלוואות ללא ריבית - למה לא כולכם עושים את זה כל הזמן? צרכנות פיננסית 44
deussex האם אתם עושים פעילויות מנע בעקבות המלמחמה באוקראינה בתיק/קופות גמל ? שוק ההון 25
M מה אתם עושים עם הגמל להשקעה עם כל המצב? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
ה בן 20. בהתלבטות ואשמח לדעת מה אתם הייתם עושים שוק ההון 26
C על מה הסתכלתם לפני קניית הבית הראשון, ומה הייתם עושים אחרת? נדל"ן 9
Maureen קבלת תשלומים ביורו ותשלום לספק ביורו - איך עושים את זה היום? צרכנות פיננסית 7
klayhamn אופציות בנעילה אחרי IPO - מה עושים עם חוסר זמינות למסחר במועד? שוק ההון 11
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
I דולרים בחשבון - מה אתם הייתם עושים? אוף טופיק 16
י מה עושים במקרה שרוצים חופש ארוך? צרכנות פיננסית 8
R מה אתם הייתם עושים? משכנתא לדירה ראשונה ממשתכן שמחוסר ברירה היא להשקעה נדל"ן 9
א מה עושים עם מליון וחצי שקלים בפרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 9
stamEhad האם אתם עושים Staking בקריפטו שאתם מחזיקים? השקעות אלטרנטיביות 58
סול פנסיה - איך עושים את זה טכנית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
פ איזון התיק איך עושים את זה פרקטית שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה