• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה עושה לכם טוב - הרגשה טובה

deussex

משתמש רגיל
דירוג
489
שלום חברים,

בתור אדם שנוטה לחיפוש פנימי ואוהב את עולם שיפור העצמי, בחודשים האחרונים, במיוחד כשראיתי את עצמי בתקופות מדוכדכות, ניסיתי להבין איך אפשר לשפר את החוויה שלי בעולם.

זה נכון שאי אפשר לשלוט על כל מה שקורה מסביבנו, אבל למה לא לשפר את השליטה העצמית של מה שקורה בראשנו.

רציתי לשאול אתכם, אם נתתם דעת על שיפור החוויה האישית בעולם, ללא קשר לתוצאות החיצוניות שלנו, ומה מעלה את מצב הרוח שלכם, והאם עבדתם על עצמכם בכיוון של להחזיק מצב רוח טוב, או לדעת לצאת ממצב רוח לא טוב - באופן מיידי ?

אחד הדברים שעושים לי טוב, זה משחק מחשב שאתה ממש נכנס אליו, אבל לצערי אני לא מתחבר בקלות לכל משחק, וכרגע אין לי משהו כזה. אם יש עצות לגיימרים מביניכם, אשמח גם :)

נערך לאחרונה ב:
מיינדפולנס בעקביות
זה לא תמיד קל ונעים
אבל זה נותן תוצאות משמעותיות

ויש גם פרק של 'חושבים טוב' עם ד"ר טל בן שחר ובו הוא מונה את חמשת היסודות המוכחים מחקרית לאושר. מומלץ

במיוחד כשראיתי את עצמי בתקופות מדוכדכות, ניסיתי להבין איך אפשר לשפר את החוויה שלי בעולם.
לטפל באחרים.
*סליחה שאני חוזרת על זה אבל תנסה קצת להתנדב ולהועיל למישהו אחר ולראות אם זה עוזר לך.

לטפל באחרים.
*סליחה שאני חוזרת על זה אבל תנסה קצת להתנדב ולהועיל למישהו אחר ולראות אם זה עוזר לך.
בדיוק מה שהיא כתבה,
הכרת תודה. gratitude
ולא,לא מדובר בכך שתכתוב על דף ותזכיר לעצמך כמה צריך להכיר תודה על כך שאתה מסודר כלכלית ויש לך 2 דירות ורכב וכל השיט אלא התחושה והתודה שאתה מקבל מכך שאתה עוזר למישהו.

לטפל באחרים.
+100
תחושת הסיפוק מעזרה לאחר היא גדולה יותר מאשר לקנות בגד חדש או צעצוע חדש

עשה לי טוב לעשות פיקניק על חוף הים הבוקר עם האישה.

עושה לי טוב לתבל את החיים עם שינוי מקום (טיול/ניצול יכולת לעבוד מחו"ל)

מפגשים עם חברים/משפחה פעם ב..

יש משחק מחשב מולטיפלייר שאני עליו כבר 6 שנים, תמיד עושה טוב להריץ עוד משחק. אם תכתוב את הסגנון שלך אולי תקבל המלצות רלוונטיות.

יש משחק מחשב מולטיפלייר שאני עליו כבר 6 שנים, תמיד עושה טוב להריץ עוד משחק. אם תכתוב את הסגנון שלך אולי תקבל המלצות רלוונטיות.
מה המשחק ?

מיינדפולנס בעקביות
זה מושג כללי, לא ? מיידנפולנס, הכוונה להיות מודע לכאן ועכשיו ולהיות כל הזמן באותו הרגע ?
איפה את ממליצה, היכן את מתנדבת ?

עשה לי טוב לעשות פיקניק על חוף הים הבוקר עם האישה.

עושה לי טוב לתבל את החיים עם שינוי מקום (טיול/ניצול יכולת לעבוד מחו"ל)

מפגשים עם חברים/משפחה פעם ב..
טבע מוכח שעושה טוב, אני מופתע מכמה פעמים, שאין כח לכלום, ואני יוצא לסיבוב ריצה, חוזר עם מצב רוח ב 180 מעלות. המלכודת היחידה היא שבמצב רוח רע, יש אינרציה להישאר איפה שאתה ולא לזוז - אין חשק לעשות את כל מה שיכול לעזור - לזוז, לצאת החוצה, לספורט, לפעמים אפילו אין חשק למדיטציה כשזה רק ישיבה.

כן, אני בכיף הייתי נותן חצי שנה בחו"ל בשביל החוויה, רק בשביל ההרגשה של משהו חדש, או התחושה של לחזור אחרי זה... כרגע לא מעשי אצלי, אולי במציאת עבודה חדשה יתאפשר.

מה שכן התחלתי להרגיש, שזה כן ניתן לשליטה מסויימת. כשאתה מדוכדך, הכל נראה קודר, כשאתה במצב רוח טוב, הכל נראה פתיר. ואני יותר ויותר חוקר על זה, על היכולת לשנות פאזות.

בנוסף לכל מה שנכתב מעלה, עושה לי טוב להתגבר על פחדים, בין אם זה פחד מביקורת, מלטייל לבד, מגבהים או מהים.

איפה את ממליצה, היכן את מתנדבת ?
אתה צריך לחשוב לבד - מה חשוב לך, כמה זמן אתה יכול לתת, איזה תועלת אפשר להפיק ממך, אפשרויות באזור שלך וכו'.
ממליצה להיכנס ללינק הזה ולראות את מגוון האפשרויות.

בנוסף לכל מה שנכתב מעלה, עושה לי טוב להתגבר על פחדים, בין אם זה פחד מביקורת, מלטייל לבד, מגבהים או מהים.
פשוט להחליט שאתה יום אחד עושה את מה שאתה מפחד, והולך ועושה ?

זה אחד החומרים שמפשרים את מצב הרוח, ממה שאני יודע, הסיבה הפיזיולוגית. השאלה איך מעשית להעלות אותו.
אגב אם אני לא טועה יש עוד חומרים מעורבים, בתחושות טובות.

אני מוצאת פעילויות שאני פשוט נהנית להתמיד בהן כל יום מחדש שזכיתי לקום בבוקר. והן עוזרות עם דכאון מאד.

אני מכורה למדיטציה כבר שנתיים, שעה כל יום.
בעבר הייתי מגיעה גם ל3 שעות ואולי אחזור לזה שוב בעתיד

לאחר שנים של חיפוש פעילות גופנית, פיתחתי תרגיל תנועה שעובד על כל שריריי הגוף והשלד, (הודות לרקע שיש לי במחול ויציבה ונכונה), בשאיפה to master it ולהפיץ בעולם.
שעה כל יום - ממכר ברגע שקולטים את הפואנטה.*
(*צוין על החדווה שבעזרה לזולת.. לאחר חודשים שהפצרתי בחברה לנסות היא קלטה ונכנסה לזה גם, וזה מאד מספק לראות את ההלהבות שלה כאדם שלא בעניין של פעילות גופנית. היא קוראת לזה תרגיל קדוש.. וזה באמת כזה)

יש עוד תרגילים קטנים שעושה שקשורים למוזיקה ולימוד שפות.

כדי להפעיל את הראש וליצוק תוכן לתוכו אני קוראת ספרים, מהאיכותיים ביותר שנכתבו אי פעם. למשל קוראת עכשיו את 'סוף הדרך' של ג'ון בארת' שהחזיק אותי ערה אתמול עד השעות הקטנות של הלילה מרב שהוא מבריק. ספר מעולה זו אחת ההנאות הגדולות ביותר ביקום. אבל זה בזכות זה שזכיתי להתחבר עם גיק קשה של סיפרות. שיהיה בריא.

כדי להפעיל את הראש וליצוק תוכן לתוכו אני קוראת ספרים, מהאיכותיים ביותר שנכתבו אי פעם. למשל קוראת עכשיו את 'סוף הדרך' של ג'ון בארת' שהחזיק אותי ערה אתמול עד השעות הקטנות של הלילה מרב שהוא מבריק. ספר מעולה זו אחת ההנאות הגדולות ביותר ביקום. אבל זה בזכות זה שזכיתי להתחבר עם גיק קשה של סיפרות. שיהיה בריא.

ספר טוב בהחלט, אם כי קשה לי עכשיו למצוא זמן לקרוא טקסט או Pdf ואני מעדיף לשמוע. נראה לי שגם נכנס לי טוב יותר שמיעתית.

שחייה בים זה WOW! וזה כל כך הרבה יותר מסתם פעילות גופנית...
אני שוחה עם קבוצה פעמיים בשבוע כשעה עד שעה וחצי, יש אימונים כל השנה (חוץ מימים בהם הים מסוכן או שיש הרבה מדוזות).
מעבר לכושר גופני, שחייה בים מפתחת חוסן מנטלי ומאד עוזרת להתגבר על פחדים.
כל אימון הוא סוג של הרפתקה, כל פעם יש אתגר אחר, ודווקא ככל שהאימון מאתגר יותר - אתה יותר ב-HIGH בסיומו ומתמלא באנרגיות מטורפות לכל היום.

ואם נדמה לך שזה מתאים רק להרפתקנים מכורי אדרנלין, אז זה ממש לא נכון :) הקבוצה שלנו מורכבת ברובה מנשים וגברים בני 40-50 (יש אפילו 70+) שמנהלים חיים "רגילים" לחלוטין: עורכי דין, מהנדסים, אומנים וכו'.

ואם נדמה לך שזה מתאים רק להרפתקנים מכורי אדרנלין, אז זה ממש לא נכון :) הקבוצה שלנו מורכבת ברובה מנשים וגברים בני 40-50 (יש אפילו 70+) שמנהלים חיים "רגילים" לחלוטין: עורכי דין, מהנדסים, אומנים וכו'.
נשמע מעניין, זה מועדון חינמי ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S סחירות בקרנות סל בבורסת ת"א + רגולציה על עושה שוק שוק ההון 0
C מה בית ההשקעות עושה עם הכסף הנזיל בחשבון? שוק ההון 1
G מה מייק היה עושה עם דולרים? שוק ההון 12
Tsachi01 תתעוררו: הממשלה הזאת עושה בנו מניפולציות של שמאל ימין חרדיים חילונים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 54
כ הוצאה מוכרת דרך השקעות במניות או נדל"ן וכו'? (תכנון מס) (איך טראמפ עושה את זה?) שוק ההון 0
S עושה חשבון נפש בנושא התעסוקה ואולי גם קצת פריקה התפתחות אישית 49
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
stamEhad קבלת כספים בחשבון Wise - מה אני עושה איתם ? צרכנות פיננסית 12
S קרן סל ישראלית בלאקרוק בלי עושה שוק שוק ההון 5
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
סול ביטוח - אני עושה את זה נכון? צרכנות פיננסית 28
V עושה סדר בפנסיה (והאם יש איך להתכונן לקראת פגישה עם יועץ פנסיוני?) - התייעצות. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
P הרהורים על ההווה ועל העתיד - ומה אני עושה הלאה מכאן. יומני מסע אישיים 139
D הבנק עושה בעיות להכניס שקלים ממכירת קריפטו דרך פלטפורמה ישראלית השקעות אלטרנטיביות 147
בייניש עבר רבעון מאז שפתחתי את התיק, תוהה אם אני מפספס משהו בזה שאני לא עושה כלום שוק ההון 9
י ווליום , עושה שוק, ואיפה בודקים? שוק ההון 2
S קניה כאשר מחזור המסחר נמוך עם עושה שוק (בלאקרוק שקלי) שוק ההון 27
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
D מה אני עושה לא נכון ? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 118
נ קרן סל אירית sp 500 - "עושה שוק" שוק ההון 2
Danielovich Dragon Protfoloio - איזה תיק עושה הכי הרבה תשואה ב100 שנה האחרונות? שוק ההון 12
A אני לא מאמינה שאני עושה את זה יומני מסע אישיים 19
ק איך וורן באפט עושה את זה שוק ההון 29
J עלות המרת שקל לדולר למטרת מסחר בברוקר אמריקאי -עושה סדר שוק ההון 65
כימאי עדכני - iShare עושה עליה (או שזה רק עניין שיווקי?) שוק ההון 22
A איך אתם עונים ל "מה אתה עושה בחיים"? אחרי פרישה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 34
C מה אני עושה הלאה(עבודה/קריירה) ? אוף טופיק 49
ל בהחלט עושה חשק להשקיע... שוק ההון 14
אברם דוניץ מה אני עושה עם 8 מיליון ש"ח?!,זה ממש חוסר אונים! שוק ההון 11
פיטר גריפין כרטיסי אשראי חוץ בנקאיים - מה מהם שווה לכם? צרכנות פיננסית 123
א האם יש לכם המלצה לקרנות אג"ח אמריקאי (קונצרני) שוק ההון 14
YoniLevy אילו המלצות יש לכם לבן 19? פוסטים מאיכות נמוכה 9
סול מה חשוב לכם בנכס מניב? השקעות אלטרנטיביות 7
M האם עליות המחירים פוגעת לכם בחיסכון? אוף טופיק 97
Y פתיחת חשבון בנק אמריקאי- איפה יש לכם חשבון? צרכנות פיננסית 69
adamshalev ספרו איזה השקעות עבדו לכם ב-2021 ואיזה לא? שוק ההון 95
J אספר לכם עליי וספרו לי איך לדעתכם כדאי לי להשקיע מיליון₪ שוק ההון 14
נ יש לכם המלצה על ספר העוסק באינפלציה ונזקיה התפתחות אישית 0
נ נראה לכם שיש אינפלציה בארץ בגלל הקורונה? פוסטים מאיכות נמוכה 8
נ במה אתם מתחרטים שלא "השקעתם" כשהייתה לכם אפשרות? אוף טופיק 40
Q אם היה לכם מליון שקל במזומן עכשיו שוק ההון 25
ג אחרי המבול - מה קונים? יש לכם נתונים מ2009? שוק ההון 3
נ כמה עולה לכם הרכב בחודש? אוף טופיק 86
L סקר ביטול הוי הכחול בוואטסאפ - יש לכם ווי כחול בווטסאפ או שביטלתם את זה? אוף טופיק 54
Myrath תקריות צרכניות שהיו לכם אוף טופיק 0
נ האם ההשקעות במניות תרמו לכם בהבטים לא כלכליים? שוק ההון 11
K ציטוטים שגרמו לכם לחשוב אוף טופיק 189
P יש לכם אפשרות לקחת הלוואה בריבית שלילית, מה אתם עושים? שוק ההון 75
R גם לכם נעלם כסף מהחשבון (IBI טרייד)? שוק ההון 11
מתכנת סקר: יש לכם רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 34

נושאים דומים

Back
למעלה