• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לעשות עם הכסף(:

ramhal

משתמש רגיל
דירוג
289
אני מוצא את עצמי חושב בזמן האחרון הרבה על הנושא הזה.
מכרתי עסק לא מזמן כדי להתחיל ללמוד באוני' (משהו שרציתי לעשות כבר הרבה זמן).
אני בן 30 בערך. אחרי שאני יקבל את כל הכסף מהמכירה (עניין של כמה שבועות הרוב כבר אצלי) מעריך שההון שלי יעמוד בערך על 800 900. 300 מושקעים כבר בתיק מניות שבניתי לאורך השנים (לא משהו אבל זו כבר שיחה למקום אחר).
העניין הוא שאני במעין שנת חופש עד שיתחילו הלימודים באוקטובר 21 (מנצל את הזמן ללמוד ולהגיע לדרישות סף של אוניברסיטה טובה). ואז עוד שנתיים ללא הכנסה רצינית כנראה אפילו שלוש. שוקל כמה כסף להשאיר בצד נזיל לתקופה הזו (מזומן או להשקיע באגח שזה עדיין לא עשיתי) והאם את שאר הכסף להוסיף לתיק מניות או לעשות את הצעד הסטנדרטי לקנות דירה להשכיר למרות שתמיד הייתי נגד זה (לא רואה סיבה לרכוש נכס שעושה אחוז וחצי 2 ועוד להיכנס לחוב בשביל זה).
אני נשוי וכנראה בשנים הקרובות גם עם ילד חשוב לציין. אשמח לשמוע תובנות שלכם למדתי להעריך מאוד את העצות פה בפורום. תודה מראש(:

שוקל כמה כסף להשאיר בצד נזיל לתקופה הזו
דעתי - סכום ההוצאות לתקופת אי העבודה, פחות ההכנסות מעבודת אשתך והכנסות אחרות אם יש.
איך נדל"ן יעזור לך לעבור את התקופה הזאת?

מכרתי עסק לא מזמן כדי להתחיל ללמוד באוני' (משהו שרציתי לעשות כבר הרבה זמן).
אני חזרתי ללמוד באוניברסיטה בירושלים בין 2015 ל-2018 ובפרספקטיבה אלה היו כמה מהשנים היפות בחיי.

אני חזרתי ללמוד באוניברסיטה בירושלים בין 2015 ל-2018 ובפרספקטיבה אלה היו כמה מהשנים היפות בחיי.
השלמת תואר שהפסקת או תואר2/דוקטורט?
או סתם נכנסת לשיעורים להעשרה?

לא רואה סיבה לרכוש נכס שעושה אחוז וחצי 2
נכס באזורי הביקוש במרכז הארץ עושה הרבה יותר מ2.5%.
מדוע לא לקנות דירה שתוכלו לגור בה?

ועוד להיכנס לחוב בשביל זה
החוב מגדיל לך את התשואה. כלומר, לא להכנס לחוב בשביל זה יהיה צעד פחות כלכלי.

נכס באזורי הביקוש במרכז הארץ עושה הרבה יותר מ2.5%

תוכל לפרט/לתת דוגמאות בבקשה? ממה שאני מכיר זה באזור 3% (ברוטו)

בהנחה שתשואת הנכס גבוהה מעלות החוב.
בהמשך להתייחסותי לעיל, פרט למסלול הפריים איזה חוב נמוך מתשואה של כ 3%, או היכן באזורי הביקוש התשואה גבוהה הרבה יותר?

תוכל לפרט/לתת דוגמאות בבקשה? ממה שאני מכיר זה באזור 3% (ברוטו)
תוסיף עליית ערך ואופציית השבחה.
בהמשך להתייחסותי לעיל, פרט למסלול הפריים איזה חוב נמוך מתשואה של כ 3%, או היכן באזורי הביקוש התשואה גבוהה הרבה יותר?
זה כבר תלוי בהרבה גורמים נוספים, בעיקרון כל המסלולים יכולים להיות נמוכים מ3% וגם מה שחשוב זו הריבית הממוצעת שהיא בוודאות מתחת ל3%.

מה לגבי תיק אג"ח מפוזר היטב? אני חושב שכבר כתבתי כאן בפורום שאפשר לבנות תיק אג"ח סולידי לחלוטין - לתפיסתי, בתשואות של 4+ אחוז עם מחמי"ם קצרים

הגזמת.

הצעד הסטנדרטי הוא טוב ואף טוב מאד לדעתי.
הגזמתי אולי לאדם שקונה דירה בלי מימון בכלל. יש לי כמה חבר'ה שעשו את הצעד הזה באזורים שונים בארץ, השכירות מכסה להם את המשכנתא ל30 שנה ואולי עוד 100 200 שקל בקיצור כלום.
אני לא רואה את ההיגיון בלחשוב שמחירי הדירות יעלו לנצח בגלל זה אני לא מחשב עליית ערך. מחירי הדירות יכולים גם לרדת בדיוק כמו שהם יכולים לעלות. מספיק שתעלה פה איזו ממשלה שתשחרר קרקעות כמו שצריך והמחירים יינחתו לא ירדו. בעוד שבמניות אני מבין את הרציונל של עליית ערך לאורך זמן (טווח ארוך) בנדלן באמת שאין לי מושג מה זו התמימות דעים הזו שלמחירי הדירות יש רק כיוון אחד.
לשאלתכם למה לא לקנות דירה למגורים בהחלט הייתי חושב לכיוון הזה אם היה לי מושג איפה אני יגור בשנים הקרובות. זה תלוי בשאלה איזה מוסד יקבל אותי(:.

להפך, מימון מעלה לך את התשואה ולא מוריד אותה.
אורי הבנתי את זה. מימון מעלה לך את התשואה רק אם התשואה היא מעבר לעלות ההון את זה גם אתה יודע אני בטוח. השאלה האם ניתן למצוא נכס כזה בקלות? פה כנראה אנחנו חלוקים.

ודרך אגב מימון גם מעלה את הסיכון. אין נוסחאות קסם.

אורי הבנתי את זה. מימון מעלה לך את התשואה רק אם התשואה היא מעבר לעלות ההון את זה גם אתה יודע אני בטוח. השאלה האם ניתן למצוא נכס כזה בקלות? פה כנראה אנחנו חלוקים.
בקלות רבה, המימון מאד זול היום.
ודרך אגב מימון גם מעלה את הסיכון. אין נוסחאות קסם.
זה נכון כמובן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
B עזרה | מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
G רכישת דירה במחיר למשתכן עם משכנתא גבוהה ומה לעשות עם הכסף בינתיים נדל"ן 7
R מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 3
א הלוואה של 100K שח גרייס לשלוש שנים בP-0.5 . מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
S זוג נשוי בתחילת דרכו, מה לעשות עם הכסף? נדל"ן 3
ח מה לעשות עם הכסף הנזיל? שוק ההון 52
adamshalev הדבר הכי מטומטם שאתם יכולים לעשות עם הכסף שוק ההון 4
Y משקיע חדש תוהה: מה לעשות עם הכסף עד שאלמד את החומר שוק ההון 26
ע מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 9
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21

נושאים דומים

Back
למעלה