• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לעשות עם הכסף הנזיל?

חובב כסף

משתמש רשום
דירוג
0
היי
זוג בני 34
משתכרים כעצמאיים כ 35k בחודש.
2 ילדים
דירה בשיווי של כ 3,000,000.
50 אחוז מימון ממשכנתא שנכון להיום ב 4% ריבית ממוצעת.
900,000 כרגע נזיל בעו"ש.
קרן השתלמות 100,000 ש"ח.
חיים ברמת מחייה גבוהה שלא מופרש חיסכון כל חודש מהכנסות.
כרגע בצומת דרכים.
מעניין אותי מאוד מה הייתם ממליצים לעשות עם הכסף הנזיל.
תודה רבה

נערך לאחרונה ב:
ברוך הבא לפורום.
שיניתי את שם השרשור. כותרת ״המלצה״ זה בניגוד לתקנון - אסור להמליץ ואסור לבקש המלצות, הכול דיונים ׳תיאורטיים׳.
להבא, בבקשה לפתוח שרשור עם כותרת שמתארת בקצרה את הנושא.
תודה.

לא ממליצה ולא כלום, אבל נשמע שיש לכם כסף לסגירת חלק מהמשכנתא.

אני לא יכול להמליץ אבל אם הייתי במצבך הדבר הראשון שהייתי עושה זה לסגור חלק מהמשכנתא ואז תחסוך תשלומי ריבית חודשיים שיופנו לחיסכון והשקעה.
צעד נוסף הוא להוריד רמת חיים, לא דרסטית אבל בשלבים. 2 ילדים, 35k משכורת, 0 חסכון אז את מפוצצים כסף על אני לא יודע מה אבל זה חריג.
לשמור את קרן ההשתלמות ולא לפדות כי זה החיסכון היחידי שלך ונראה שאין לך בכלל רשת ביטחון במקרה שחו״ח אחד מכם יאבד את מקום הפרנסה.

חסכנו עד לפני 3 שנים בשביל רכישת בית.
חלק מסכום הכסף בעו"ש הגיע ממכירה של אחד העסקים.
צריך לחשב כמה נותר לשלם על ההלוואה והאם ניתן להקטין אותה לצורך חיסכון הריבית העתידית

אני לא יכול להמליץ אבל אם הייתי במצבך הדבר הראשון שהייתי עושה זה לסגור חלק מהמשכנתא ואז תחסוך תשלומי ריבית חודשיים שיופנו לחיסכון והשקעה.
צעד נוסף הוא להוריד רמת חיים, לא דרסטית אבל בשלבים. 2 ילדים, 35k משכורת, 0 חסכון אז את מפוצצים כסף על אני לא יודע מה אבל זה חריג.
לשמור את קרן ההשתלמות ולא לפדות כי זה החיסכון היחידי שלך ונראה שאין לך בכלל רשת ביטחון במקרה שחו״ח אחד מכם יאבד את מקום הפרנסה.

חשבתי להכניס את הכסף לבית השקעות לתקופה ארוכת שנים מבלי לגעת בו. להרוויח מההשקעה בריבית דריבית. נשמע שהתשואה תהיה יותר מ 4 אחוז שנתית של המשכנתא.

חשבתי להכניס את הכסף לבית השקעות לתקופה ארוכת שנים מבלי לגעת בו. להרוויח מההשקעה בריבית דריבית. נשמע שהתשואה תהיה יותר מ 4 אחוז שנתית של המשכנתא.
תן לי בית השקעות שמבטיח לי 4% שנתי ריאלי, ואני מעביר לשם את כל החסכונות שלי.
נראה שלך יש בית השקעות כזה בצורת המשכנתא...

900,000 כרגע נזיל בעו"ש.
קרן השתלמות 100,000 ש"ח.
יש לך מיליון ש"ח זמינים לסגירת המשכנתא.

כמו שאמרו לפני, ה- 4% שאתה משלם (ויכול לחסוך) שווים להשקעה שמניבה 5.33% בשנה (כי על רווחים צריך לשלם מס רווחי הון).
כמו כן, זה אומר שאתה חוסך סכום ששווה בערך להשקעה שמניבה 5.5% מדי שנה (אם נוסיף גם עמלות שונות שתשלם בבית השקעות/בנק).

אם היו נותנים לי השקעה קבועה ל-20 שנה שנותנת לי 5.5% בשנה באופן יציב, הייתי שם שם את כל הכסף שלי בלי למצמץ.

לכן, אם הייתי במצב התיאורטי שאתה מתאר, הייתי סוגר את המשכנתא בהקדם (לא ממליץ כלום, רק אומר מה אני הייתי עושה אם הייתי במצב דומה לשלך).

מעניין אותי מאוד מה הייתם ממליצים לעשות עם הכסף הנזיל.
אין פה שאלה בכלל, תסגור את המשכנתא, לפחות את החלקים שלה שלא במסלול צמוד לפריים.
כולל הכסף שבקה"ש.
אם זה לא סוגר את כל המשכנתא ונשאר שם סכום משמעותי הייתי בודק גם כדאיות למחזור.

מבחינה כלכלית, כבר קיבלתם את ההמלצה הנכונה לסגור את המשכנתה.
הבעיה היא שאז תחסכו עוד פחות מאשר עכשיו כי כנראה גם הרכיב שהלך היום לקרן המשכנתה ילך אצלכם לעוד צריכה.
אם מתאים לכם, אז סבבה.
אם לא, כדאי לחשב מסלול מחדש מבחינת הכנסות - הוצאות והתנהלות כלכלית באופן כללי.

הבעיה היא שאז תחסכו עוד פחות מאשר עכשיו כי כנראה גם הרכיב שהלך היום לקרן המשכנתה ילך אצלכם לעוד צריכה.
+1
2 ילדים, 35k משכורת, 0 חסכון אז את מפוצצים כסף על אני לא יודע מה אבל זה חריג.
כדאי לחשב מסלול מחדש מבחינת הכנסות

יש אנשים שמוצלחים יותר בלהחזיר הלוואות מאשר לחסוך כסף. אם @חובב כסף הוא אחד מאלה, אולי עדיף שימשיך להחזיר הלוואות ואת הכסף הנזיל יכניס להשקעות ארוכות טווח. כך אפשר להבטיח במידת מה שהפיתוי להגדלת הוצאות יוסר מהפרק.

תודה על העצות.
מה אתם אומרים על חיתוך בהוצאות, חיסכון חודשי בשביל לצמצם משכנתא, להשקיע את הכסף הנזיל בתיק השקעות,
ובעתיד הורוד יותר הגדלת הכנסה בשביל להאיץ בחיסכון...?

חיסכון חודשי בשביל לצמצם משכנתא
איך אפשר להחזיר משכנתא בסכומים קטנים ע"י חיסכון חודשי? האם הבנק מאפשר זאת?
לדעתי עדיף להחזיר בוכטה שתכסה את החלק היקר ביותר מהמשכנתא.
ובעתיד הורוד יותר הגדלת הכנסה בשביל להאיץ בחיסכון...?
לא הייתי בונה על זה. כאשר אתם עדיין צעירים ואנרגטים זה הזמן להגדיל הכנסות אלא אם העסק שלכם כבר רץ על טייס אוטומטי ואתם מתעסקים רק ביעול.
אל תשכך, כשהילדים גדלים כך גם ההוצאות - מורה נהיגה, רכב, מסיבות סיום יקרות, סבסוד הילדים בזמן שירות צבאי, הלוואה עומדת לטיול אחר צבא לחצי שנה, עזרה ברכישת דירה. כול זה עולה יותר מאשר תשלומים בגיל צעיר על חוגים, מורים פרטיים וכו'.

@חובב כסף חיתוך בהוצאות תמיד מומלץ (בטח ברמת ההכנסות היפה שלכם). כפי שאמרו לך קודם, ההשקעה עם ההחזר הכי בטוח שתוכל לקבל היא סגירת המשכנתא וחיסכון ארבעת אחוזי הריבית שהיא נושאת עימה. זה שקול להשקעה יפה בבית ההשקעות, רק שכאן התשואה מובטחת.
לכן הייתי הולך על כיסוי משכנתא -> חיתוך בהוצאות -> צבירת חיסכון יפה -> הפניה של שארית החיסכון מעבר ל"קרן שעת חירום" אל תיק ההשקעות שלי.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ מה לעשות עם הכסף ששוכב בעו"ש פוסטים מאיכות נמוכה 2
B עזרה | מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
ז מה לעשות עם הכסף בפנסיה בגיל פרישה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
G רכישת דירה במחיר למשתכן עם משכנתא גבוהה ומה לעשות עם הכסף בינתיים נדל"ן 7
R מה לעשות עם הכסף(: התפתחות אישית 78
R מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 3
א הלוואה של 100K שח גרייס לשלוש שנים בP-0.5 . מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 2
S זוג נשוי בתחילת דרכו, מה לעשות עם הכסף? נדל"ן 3
adamshalev הדבר הכי מטומטם שאתם יכולים לעשות עם הכסף שוק ההון 4
Y משקיע חדש תוהה: מה לעשות עם הכסף עד שאלמד את החומר שוק ההון 26
ע מה לעשות עם הכסף? שוק ההון 9
Y רעיונות מה לעשות עם זכויות של ישראכרט? צרכנות פיננסית 0
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
לאץ' איך לעשות סדר בדירה שכורה שהתנהלה עד כה בצורה לקויה? נדל"ן 19
T התמודדות עם מסרונים לא רצויים מה לעשות? אוף טופיק 13
AlexNOSAM מעבר לארצות הברית - מה לעשות עם הפנסיות וקה״שים למיניהם? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
B האם לעשות הסבת מקצוע? התפתחות אישית 11
J מתלבט מאוד מה לעשות, אשמח לכל עצה והארה התפתחות אישית 9
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
Y מה לעשות עם עודפי עו"ש (קצר טווח) שוק ההון 8
S דברים קטנים ופשוטים שאפשר לעשות כדי לשפר את איכות החיים ולהאריך אותם אוף טופיק 81
E האם דמי ניהול שאני משלם הם סבירים ומה לעשות עם כל המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
קפיטליסט_מרושע עם רגל אחת בחוץ - חושש לעשות את הצעד האחרון יומני מסע אישיים 57
R מה לעשות עם 2 מיליון שקל? נדל"ן 14
ל מה לעשות כשלא רוצים לעשות כלום? התפתחות אישית 76
ב קופת גמל לתגמולים - מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א מה לעשות עם קופת גמל הונית נזילה המיועדת לטווח בינוני פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
הפרופסור סתם מתוך סקרנות, איך זה לעשות PhD במקום כמו סטנפורד או הרווארד ? התפתחות אישית 1
O מה לעשות עם ההורים- חיסכון לילד שוק ההון 32
A מה לדעתכם הכי כדאי לעשות עם כסף זמין היום? עסקה או סגירת חובות? נדל"ן 4
S לקוח לא משלם - מה לעשות? אוף טופיק 17
D איפה הכי כדאי לעשות התמחות ברפואת ילדים התפתחות אישית 2
מ מה לעשות עם 80 אלף דולר? שוק ההון 7
י כרגע התחתנתי, מה צריך לעשות? אוף טופיק 13
N מתלבט מה לעשות ברקע הירידות האחרונות בשוק ההון שוק ההון 26
I מה לעשות עם ההשקעות בארץ בזמן רילוקיישן? שוק ההון 14
E אני רוצה לעשות ללוות צלמים באופן עסקי ולא יודע איך לתמחר את זה. אשמח לעזרה אוף טופיק 2
א לעשות פרויקטיים רק בשביל להשתפשף או שיש רעיונות טובים יותר התפתחות אישית 20
ש מרגיש שהולכים לי על הראש במשרד - מה לעשות? אוף טופיק 2
נ מתנגד להפיכה המשטרית, מה לעשות כצרכן פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 126
ד התלבטות באיזה מסלול לעשות פירעון חלקי של המשכנתא נדל"ן 15
ר התלבטות מה לעשות עם תיק ההשקעות שלי בהיבט הון עצמי לקניית דירה להשקעה שוק ההון 2
M הודעה על שינוי דמי ניהול - יש מה לעשות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
E אני מתעד בהוצאות כל שקל כבר מעל שנה וחצי וזה מתחיל להתיש קצת. מה לעשות? להמשיך? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 21
ר מה לעשות עם פנסיה לא פעילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
O איזה הקצאת נכסים לעשות שוק ההון 3
יבגני_ל מה אפשר לעשות עם יתרה שימושית בחשבון ביטוח אובדן כוח עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
R מה לעשות עם כספים שמיועדים לבניית בית ? שוק ההון 21

נושאים דומים

Back
למעלה