• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה לא בסדר עם אנשים, או מה קורה בזמן האחרון בנושא הפרמידות ?

• פותח הנושא Roi
  • פורסם בתאריך

Roi

משתמש בכיר
דירוג
4,891
כתבה שנתקלתי בה היום, בדה מרקר, שעוסקת בחברת הפורקס USG קפיטל שנסגרה, בכתבה ישנו ראיון עם אדם בשם דן, ממליץ לקרוא ולהשתהות מתשובותיו, כמה ציטוטים:
"הם פנו אלי. אני לא יודע עד היום איך הם מצאו את המספר שלי" - -> תשאל
"לא חשבתי בכלל שמדובר בסיכון, מכיוון שהבטיחו לי תשואה".--> הגיוני מאוד
"אני לא מומחה. הם סיפרו לי שהתשואה מעוגנת בחוזה, שהכסף שלי נרשם באג"ח ושאני מוגן מכל מיני דברים שיכולים לקרות. בכלל לא חשבתי שהם יפשטו את הרגל. -->תמימות גובלת בטיפשות
"הם אמרו שההשקעה היא באג"ח, שזה לא מסוכן"---> כנ"ל
שאלתי מה מצב החברה והם ענו שמצוין, ולראיה המשרדים היוקרתיים שלהם".---> מזכיר לכם משהו...?
התייעצתי עם רואה החשבון שלי. הוא אמר לי שהוא לא כל כך ממליץ, אבל לא אמר שהם נוכלים--> מאשים את רואה החשבון שלו, חוצפה
"האינטואיציה הנשית שלה גרמה לה להרגיש שמשהו לא בסדר---> הוא קורא לשכל "אינטואיציה נשית"

ועוד ועוד...
מה קורה במרחב שלנו שיש כל כך הרבה פרימידות שצצות ונופלות כל הזמן ואנשים ממשיכים להשקיע
עוד דוגמא מהיום, חשש לפרמידה נוספת

"במרחב שלנו" כלומר אתה חושב שהתופעה נפוצה יותר בישראל? (לא יפתיע אותי בכלל אגב)

"במרחב שלנו" כלומר אתה חושב שהתופעה נפוצה יותר בישראל? (לא יפתיע אותי בכלל אגב)
אני מאוד נזהר פה, אבל חושב שכן, במרחב הישראלי, אבל אין לי תימוכין לזה לכן זו רק דעה לא מבוססת

ברור שאין סימוכן (וחבל זה יכול להיות מעניין), לכן שאלתי מה אתה חושב. גם לי יש הרגשה שזה המצב כמו שרשמתי
מה אתה חושב - שזה בגלל שהישראלים יותר ערמומיים (יש יותר הונאות) או שזה בגלל שהישראלים לא חשדנים מספיק (קל לרמות) ?

ברור שאין סימוכן (וחבל זה יכול להיות מעניין), לכן שאלתי מה אתה חושב. גם לי יש הרגשה שזה המצב כמו שרשמתי
מה אתה חושב - שזה בגלל שהישראלים יותר ערמומיים (יש יותר הונאות) או שזה בגלל שהישראלים לא חשדנים מספיק (קל לרמות) ?
זה אולי החמדנות שמעבירה אנשים על דעתם !
וזה קיים משחר ההסטוריה .כבר בתורה כתבו : ״שוחד (כסף) יעוור עיני חכמים ויסלף דברי צדיקים ״
במקור בתורה דיברו על שוחד אבל הכוונה היא לכסף באופן כללי.

האמת שאני גאה בעצמי, כשסיפרו לי על הסיפור עם המחשבים חשבתי על זה קצת והבנתי שזה מאוד משתלם להיות החברה שמשתמשת במחשבים אבל פחות להיות "משקיע" שלה. כנראה שבאמת הלימודים של תחום ההשקעות החכימו אותי קצת.
תרגילי עוקץ תמיד היו ותמיד יהיו. עכשיו לדעתי קל במיוחד לפתות אנשים כי באמת שהריביות אפסיות, בשוק ההון אנשים לא מבינים, נדלן בארץ זה יקר והתשואות עליו נמוכות גם הן. אז נראה לי שאולי זה עניין של תקופה שפשוט לאנשים אין מה להשקיע היום אז הם מחפשים בנרות אלטרנטיבה.

אני חושב:
נראה לי שאולי זה עניין של תקופה שפשוט לאנשים אין מה להשקיע היום אז הם מחפשים בנרות אלטרנטיבה

אני מאוד נזהר פה, אבל חושב שכן, במרחב הישראלי, אבל אין לי תימוכין לזה לכן זו רק דעה לא מבוססת
למה שזה יקרה במקום מסויים דווקא? אני מניח שאתה לא חושב שהיהודים יותר רמאים מעמים אחרים.
אולי גם כאן אשמה התקשורת שמעבירה מסרים אנטישמיים באופן מוסווה ואולי בלי מודעות לכך.
אגב, מיידוף רימה בעיקר אמריקאים ולא ישראלים, אבל אין ספק שהוא מזין את הסטריאוטיפ האנטישמי של היהודים הרמאים שלמרבה הצער גם בארץ הקודש יש לו מאמינים.

ישראלים (זה מה שאני מכיר) ממש בורים, כל אחד בבועה שלו ויודע רק על מה שמעניין אותו. אנשים לא יודעים בכלל מה ימין ושמאל מייצג למשל. כשהייתי בצבא אז התפשט בבסיס כמו אש בשדה קוצים הפרמידה הזאת של החופשות בחו"ל ב"זול", לחיילים שאין להם כסף לחופשה ב10% מחיר מכרו במחיר כמעט מלא ועוד שילמו על כנסים. כאילו ימפגרים כל האינטרנט מלא בכתבות על העוקץ הזה וכולם רצו אחרי זה כמו כבשים..
כולם גם קונים דירות בלי לבדוק אם זה משתלם וקונים מכוניות יקרות מדיי בלי שמכוניות זה התחביב והתשוקה שלהם ברמה שמצדיקה סכומים אדירים כאלו, אנשים מאמינים ללייצנים עם בגדים שחורים וזקן, אנשים לומדים לתואר בלי לראות במה אפשר לעבוד אחרכך איתו, מתחתנים אחרי חצי שנה עם החבר/ה הראשונה בלי לגור ביחד אפילו, אנשים שוכרים דירות בכל הכסף שיש להם, מעשנים סיגריות עדיין ב2016...

ואת כל הדברים האלו אני רואה אצל אנשי הייטק וחכמים אחרים, זאת הסביבה שלי.

אז עם כל הפיגור הזה ששלפתי בשניה אני לגמרי לגמרי מבין למה אנשים נופלים לפירמידות פשוטות.

נערך לאחרונה ב:
אני מניח שאתה לא חושב שהיהודים יותר רמאים מעמים אחרים
די להכניס מילים לפה שלי, אין פה הכוונה ליהודים, גם נזהרתי בדברי קודם בקשר למדינה שלנו בכלל, אין לי נתונים של כל המקומות בעולם, זה בהחלט יהיה מעניין.
אני לא עוקב אחרי מה שמתרחש בכל העולם, אין לי מספיק זמן ורצון לזה, אולי ניתן להקיש מהמקרים בארץ לכל העולם, אין לי מושג
סופש נעים

אני חושב שזה נובע מעצלנות ומחיפוש אחר קיצורי דרך, סומכים על אחרים שייצרו עבורם כסף, ובטח כשצובעים את ההשקעות בצבעים ורודים חסרי סיכון.
איפה הסקרנות ? הרצון ללמוד, להבין, להתאמץ, ללכלך ידיים להתמודד עם אתגרים, לשאוף להתפתח, להתמקצע?
למה להתאמץ כשמשהוא שנראה טוב, מתנסח טוב ורבלית, בעל משרד מהודר, נוהג באוטו הנכון וגר במיקום הנכון יעשה זאת עבורם ?

די להכניס מילים לפה שלי
איפה אתה רואה הכנסת מילים לפה? כתבתי במפורש שאני מניח שאתה לא חושב כך ולכן נותרה השאלה: מה יכול לגרום לכך שבמקום מסויים יהיו יותר רמאויות מאשר במקומות אחרים? (בהנחה שכך הדבר. לדעתי ברמה העובדתית זה פשוט לא נכון).

ני מניח שאתה לא חושב שהיהודים יותר רמאים מעמים אחרים.
אולי גם כאן אשמה התקשורת שמעבירה מסרים אנטישמיים באופן מוסווה ואולי בלי מודעות לכך
אתה העלת את הדברים האלו על הכתב, לא אני.
לא התייחסתי לאנטישמיות, אולי אתה רוצה להתייחס לה?

לא התייחסתי לאנטישמיות, אולי אתה רוצה להתייחס לה?
בוא נדייק.
אתה כתבת שאתה מניח, בלי שום ביסוס עובדתי (כי לא בדקת, לדבריך), שבישראל יש יותר רמאים מאשר במקומות אחרים.
אני בטוח שאתה לא אנטישמי, ולכן מעניין אותי למה אתה סבור כך. כמובן אין חובה לענות.
יש כאן אמירה נוספת בשרשור שבישראל יש יותר "ערמומיים" במובן של רמאים, מאשר בקרב עמים אחרים. זה שיקוף של דעות אנטישמיות, וזאת על אף שאני מניח שהדובר אינו כזה.

ישראלים (זה מה שאני מכיר) ממש בורים, כל אחד בבועה שלו ויודע רק על מה שמעניין אותו. אנשים לא יודעים בכלל מה ימין ושמאל מייצג למשל. כשהייתי בצבא אז התפשט בבסיס כמו אש בשדה קוצים הפרמידה הזאת של החופשות בחו"ל ב"זול", לחיילים שאין להם כסף לחופשה ב10% מחיר מכרו במחיר כמעט מלא ועוד שילמו על כנסים. כאילו ימפגרים כל האינטרנט מלא בכתבות על העוקץ הזה וכולם רצו אחרי זה כמו כבשים..
כולם גם קונים דירות בלי לבדוק אם זה משתלם וקונים מכוניות יקרות מדיי בלי שמכוניות זה התחביב והתשוקה שלהם ברמה שמצדיקה סכומים אדירים כאלו, אנשים מאמינים ללייצנים עם בגדים שחורים וזקן, אנשים לומדים לתואר בלי לראות במה אפשר לעבוד אחרכך איתו, מתחתנים אחרי חצי שנה עם החבר/ה הראשונה בלי לגור ביחד אפילו, אנשים שוכרים דירות בכל הכסף שיש להם, מעשנים סיגריות עדיין ב2016...

ואת כל הדברים האלו אני רואה אצל אנשי הייטק וחכמים אחרים, זאת הסביבה שלי.

אז עם כל הפיגור הזה ששלפתי בשניה אני לגמרי לגמרי מבין למה אנשים נופלים לפירמידות פשוטות.
לא יודע מתי סיימת צבא, אבל עכשיו התופעה הזו עוד יותר חזקה.
אני מכיר לפחות 10 אנשים שהצטרפו לזה.

את כמות האנשים שניסו לצרף אותי הפסקתי לספור בכלל..
זה נקרא worldventures וזו דרך מצוינת לזהות מי מהחברים שלך הוא אהבל ואפשר למכור לו דברים בעתיד.

אני מחזיק בדעה כזו (שהיא חלשה ולא מבוססת). לא יודע מה הקשר לאנטישמיות, אני דווקא חושב שזה קשור לאופטימיות - שבמקומות אחרים יותר טוב מהבחינה הזאת. חשוב לציין שאף פעם לא גרתי בחו"ל ככה שאין לי עם מה להשוות (כמו שאמרתי, סתם השערה לא מבוססת מהמותן). אעצור כאן כי זה גולש לאוף טופיק.

מה להתאמץ כשמשהוא שנראה טוב, מתנסח טוב ורבלית, בעל משרד מהודר, נוהג באוטו הנכון וגר במיקום הנכון יעשה זאת עבורם ?
אני מסכימה איתך אבל בעיניי זו לא כל התמונה.
לאנשים רבים יש צורך שמישהו אחר יעשה ויחליט בשבילם, במיוחד בתחום שהם לא מרגישים שהם יכולים לבד. זה לא רק בהשקעות הון. זה גם ביעוץ לימודים, עבודה, טיפול גופני, טיפול נפשי, טיפול רוחני, נדל"ן (ליווי, מוכר לך?), יעוץ הורי, סידור הבית... בקיצור, עושה רושם שאנשים איבדו את ביטחונם העצמי ואת יכולתם להתעמק בנושא ולהחליט.
מעשנים סיגריות עדיין ב2016...
לא להעליב:>. אני מעשנת וזה ממש לא בגלל שאין לי מושג כמה זה מזיק לי, כלכלית ובריאותית. ממש לא קשור לעוקץ או חוסר הבנה.

אני מחזיק בדעה כזו (שהיא חלשה ולא מבוססת). לא יודע מה הקשר לאנטישמיות,
הקשר הוא שהדעה שיהודים יותר רמאים מלא יהודים היא דעה אנטישמית. בישראל רוב מכריע של יהודים, ואם אתה יהודי בעצמך אז סביר שרוב עוד יותר מכריע מבין האנשים שאתה מכיר הם יהודים. גזענות מכל סוג היא דבר לא אופטימי בעיני, אפילו כשמי שמצדד בה לא רואה עצמו כתומך בעמדות גזעניות, אבל זה בהחלט מקום טוב לעצור בו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
L האם אני ״בסדר״? יומני מסע אישיים 21
Level הכל בסדר עם מניית הפלטפורמה ThinkOrSwim ? (הbff שלי , אגב) שוק ההון 28
tomer111 אם נופלת פצצה גרעינית ויצאתי חיי הניירות ערך בברוקראז עדיין אצלי והכל בסדר? שוק ההון 353
Tsachi01 בסדר לתת ציק דחוי בחתונה? פוסטים מאיכות נמוכה 33
ע הכל בסדר בפסגות ? שוק ההון 97
tpr אז מה לא בסדר בתיק שוקולד מריר שוק ההון 13
ע במידה ותתחולל במדינה עכשיו קטסטרופה בסדר גודל עצום, מה קורה לתיק השקעות שלי? שוק ההון 33
J אני קווה שזה בסדר שאני שואל, מישהו פה סוחר דרך פסגות טרייד? שוק ההון 3
ס מה לא בסדר עם דלק רכב? שוק ההון 16
C למה אנשים פשוט לא קונים דירות, במקום לשכור דירה נדל"ן 186
S האם יש כאן אנשים שמפקידים לקופת גמל ולא לקרן פנסיה משלימה? אם כן - אשמח לשמוע למה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 69
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
J עסקת אשראי בין שני אנשים פרטיים. צרכנות פיננסית 11
פ האם הישראלים "אנשים חמים" לדעתכם? או שזה בדיוק ההפך? אוף טופיק 13
D למה אנשים בוחרים בקרנות עם דמי ניהול יקרים יותר? שוק ההון 9
י שלום אנשים. לימודים. קריירה. צומת דרכים. הייטק. לאן? התפתחות אישית 18
מוריה יותר אנשים משקיעים פתאום בנדלן? נדל"ן 310
S למה אנשים משקיעים במניות (לא דיבידנד)? אוף טופיק 61
Tsachi01 בעקבות המקרה של חברת ״אמוזה״ - איך אנשים נופלים בהשקעות האלה? פוסטים מאיכות נמוכה 103
J האם קיימים אנשים שעובדים במשרה חלקית בשכר נורמלי ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 40
ט שוק ההון: למה אנשים לוקחים הלוואה לצרכי מינוף? פוסטים מאיכות נמוכה 13
ש אנשים שבקשיים בעקבות הקורונה שוק ההון 71
4 איך אנשים עם משפחה משקיעים? שוק ההון 13
נ יש פה אנשים שמעבירים כסף באופן קבוע מארה"ב לישראל? צרכנות פיננסית 23
ת על מה בעצם אנשים מוציאים כסף בימנו? אוף טופיק 78
L 'אתה צריך להכיר חמישה אנשים כדי להגיע לאדם שאתה רוצה' מי מזהה מה מקור המשפט? אוף טופיק 2
נ מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים? צרכנות פיננסית 19
B למה אנשים מתכוונים כשאומרים שהשוק גבוה שוק ההון 11
M האם אנשים עלולים להישאר בלי פנסיה? צרכנות פיננסית 10
amikal אם יותר זול לנהל תיק השקעות בבית השקעות למה אנשים עדיין מנהלים אותו בבנק? שוק ההון 72
c881 צלם צילם 9 שנים את אותה פינת רחוב ותפס את אותם אנשים - האם גם אתכם יתפסו? אוף טופיק 0
כ פרשתי :) איפה מוצאים עוד אנשים עם זמן פנוי? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
amidar מחפש אנשים עם ניסיון ב"עידן פלוס". אוף טופיק 11
ש אנשים שהגיעו להכנסה פאסיבית משמעותית יומני מסע אישיים 13
א שני אנשים שלושה חשבונות צרכנות פיננסית 61
משה כתבה נחמדה לפתיחת "העולם הסולידי" עם אנשים אחרים מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 4
סתןלי ת'כסף קרן קלע2# ?? - לא להאמין איך אנשים נופלים שוק ההון 0
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
ס סולידיים - האם אתם אנשים רוחניים? אוף טופיק 50
עמוס יש אנשים שלא מבינים איך כל כך הרבה נוסעים לחול אוף טופיק 1
efrat ריאליטי צ'ק על מה באמת אנשים חושבים אוף טופיק 62
G אז יש אנשים שבשבילם השקעה פסיבית היא החלק הדפנסיבי בתיק שוק ההון 2
DiverGirl שרשור על אנשים יוצאי דופן ומעוררי השראה אוף טופיק 21
Delta שאלה עקרונית [האם אנשים שנהנים מהעבודה הם עכברים במרוץ] אוף טופיק 31
c881 "דמי הניהול זה פשע של התקשורת שהביא אנשים לחשוב שזה מה שחשוב" שוק ההון 9
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5

נושאים דומים

Back
למעלה