• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה יחסכם לתשלום "בשחור"? האם אתם תומכים בחובת דיווח כללית למס הכנסה?

• פותח הנושא RLM
  • פורסם בתאריך
עניינית, במקרים הנדירים (מאוד) שאני מזמינה אנשי מקצוע הביתה, אני מקפידה מאוד לדרוש חשבונית. הסיבה לכך היא פרקטית לחלוטין: מכיוון שרמת ההוצאות שלי נמוכה מאוד, מס הכנסה עלול לא להאמין לי, בבואו להשוות בין הצהרות ההון שלי, שאני מבזבזת כל כך מעט כסף (הוא משתמש בטבלאות מחייה שמושתתות על אורח חייו של הצרכניסט המטורלל הממוצע). הדרך היחידה שלי לסתור את החזקה שהעלמתי הכנסות היא לתעד כל הוצאה והוצאה ולתייק חשבוניות בקלסר.
הם לא פשוט יכולים לטעון ש"חסרים" לך חשבוניות?
אבל לא נראה לי שהם רודפים אחרי שוכרים של דירות, שלא מראים סימני עושר. בדרך כלל זה האלה שנוסעים במזראטי, מחזיקים הרבה דירות שנופלים ברשת המבקרים של מס הכנסה.

עניינית, במקרים הנדירים (מאוד) שאני מזמינה אנשי מקצוע הביתה, אני מקפידה מאוד לדרוש חשבונית. הסיבה לכך היא פרקטית לחלוטין: מכיוון שרמת ההוצאות שלי נמוכה מאוד, מס הכנסה עלול לא להאמין לי, בבואו להשוות בין הצהרות ההון שלי, שאני מבזבזת כל כך מעט כסף (הוא משתמש בטבלאות מחייה שמושתתות על אורח חייו של הצרכניסט המטורלל הממוצע). הדרך היחידה שלי לסתור את החזקה שהעלמתי הכנסות היא לתעד כל הוצאה והוצאה ולתייק חשבוניות בקלסר.
הם לא פשוט יכולים לטעון ש"חסרים" לך חשבוניות?
אבל לא נראה לי שהם רודפים אחרי שוכרים של דירות, שלא מראים סימני עושר. בדרך כלל זה האלה שנוסעים במזראטי, מחזיקים הרבה דירות שנופלים ברשת המבקרים של מס הכנסה.

אני רואה בהעלמת מס עניין מבורך, מאחר והיא מקטינה את הכנסות המדינה ומשאירה יותר כסף בידי אנשים עובדים, אלו שהרוויחו אותו. כל שקל שיש למדינה הוא רכוש גנוב שיש להחזיר לבעליו, ומעלים המס פשוט עוצר את המדינה מלגנוב עוד מרכושו.
מבחינתי ככל שהכנסות והוצאות המדינה יקטנו, הרי זה מבורך.
זו דעתך רק לגבי מדינת ישראל או גם מדינות אירופה וארה"ב?

אני חושבת שברמה הנורמטיבית יש פסול במיסוי הכנסה, הן במישור הדאונטולוגי (איסור על פגיעה בקניין) והן במישור התוצאתני (ענישת הצלחה). יחד עם זאת אני לא מעודדת ולא תומכת בהעלמת מס בפרט או בהפרת חוק בכלל. דיני המיסים בישראל בנויים באופן כזה שמי שמעיין ולומד אותם לעומק יכול להקטין באופן דרמטי את חבות המס שלו -- במסגרת החוק.

היי,
אני נוטה להסכים איתך.
לגבי המשפט האחרון - יש יתרון ל"מי שמעיין ולומד".
מה דעתך על ההנחה שחובת דיווח תשפר את האוריינות הפיננסית של חלק מהנדרשים לדווח? מי שכיום לא מעיין ולומד (ברור שגם תספק המון עבודה ליועצי מס / רואי חשבון). האם זו סיבה מספקת לתמוך?
במקום מסוים זה מתחבר למטרות הבלוג, אם כי בעקיפין ובכפייה ;)

מה דעתך על ההנחה שחובת דיווח תשפר את האוריינות הפיננסית של חלק מהנדרשים לדווח? מי שכיום לא מעיין ולומד (ברור שגם תספק המון עבודה ליועצי מס / רואי חשבון).
(בהכללה גסה עם יוצא מן הכלל) "העם" לא ילמד כלום אלא ישלם לחברה/יועץ שימלא עבורו.
המהלך בהחלט יוסיף עוד משרות לענף ייעוץ המס.
תשפר את האוריינות הפיננסית של חלק מהנדרשים לדווח?
חלק מועט שבמועט.

מה דעתך על ההנחה שחובת דיווח תשפר את האוריינות הפיננסית של חלק מהנדרשים לדווח?
אי-הטלת חובת דיווח על שכירים בישראל היא אחת מאבני הבניין של המטריקס הקרייריסטי :) זו דרך מצוינת להוציא את עניין המיסוי מהתודעה. אנשים מתרגלים שמנכים להם מס מהתלוש ומקבלים את זה כעובדת החיים -- אחרי הכל, מבחינתם זה כסף שמעולם לא היה בחזקתם. זה יוצר תמריץ קטן מאוד להתעניין בנושא, כל שכן להקטין את חבות המס האישית -- וזאת אף על פי שמיסים, לצד דיור, מזון, ילדים, תחבורה וחוב נושא ריבית, נמנים על ה"אבנים הגדולות" בדרך לעצמאות כלכלית.

דיני המיסים בישראל בנויים באופן כזה שמי שמעיין ולומד אותם לעומק יכול להקטין באופן דרמטי את חבות המס שלו -- במסגרת החוק.
לשכיר עם מס שולי גבוה האפשרויות מוגבלות למדי, וגם אם יצליח להקטין את חבות המס זה לא יהיה דרמטי.

אני לגמרי בעד חובת דיווח, ובאותה הזדמנות למסות הכנסות מנדל"ן ושוק ההון באופן התואם למס השולי.

לגבי תשלום בשחור, זה משהו שאני עושה ולעיתים אפילו יוזמת, עם בעלי מקצוע מסויימים, הגונים, שיש ביננו יחסי אמון.
ווין-ווין סיצ'ואיישן מבחינתי.
גם ככה חצי מדינה מעלימה מיסים, ו 90% מהכספים שהמדינה מוציאה מנוצלים באופן שאינו לרוחי.
זו המחאה הקטנה שלי.
אין להבין מכך שאני מעודדת עבריינות מס.

אני לגמרי בעד חובת דיווח, ובאותה הזדמנות למסות הכנסות מנדל"ן ושוק ההון באופן התואם למס השולי.

אז שילמת כבר מס שולי על הכסף והחלטת לסכן אותו בהשקעות שונות ועכשיו את רוצה שוב למסות את הרווח במדרגה השולית רק בגלל שבן אדם העז לקבל דיבידנד בזמן שהוא עדיין עובד?
אם את רוצה לעודד השקעות המיסוי עליהן צריך להיות פחות ממס על עבודה. בצורה זו זה גם יעזור לבעלי הכנסות נמוכות להשקיע כשהם יודעים שלא יצטרכו עכשיו לשלם 25% על הרווחים

הרעיון שלי (שלא אני המצאתי אותו) זה שבסוף השנה לוקחים את כל הרווחים, מיגיעת כפיים, שוק ההון וכו' וכו' - וממסים את כולם לפי המס' השולי הרלוונטי.

אז שילמת כבר מס שולי על הכסף והחלטת לסכן אותו בהשקעות שונות ועכשיו את רוצה שוב למסות את הרווח במדרגה השולית רק בגלל שבן אדם העז לקבל דיבידנד בזמן שהוא עדיין עובד?
אבל גם היום ממסים את הדיוידנד ב- 25% - שזה מס גבוה יותר ממה שרוב התושבים משלמים.
ולכן לא הבנתי מה אתה מציע שונה ממני -
אם את רוצה לעודד השקעות המיסוי עליהן צריך להיות פחות ממס על עבודה. בצורה זו זה גם יעזור לבעלי הכנסות נמוכות להשקיע כשהם יודעים שלא יצטרכו עכשיו לשלם 25% על הרווחים
בעלי הכנסות נמוכות ישלמו פחות על רווחי הון כי המס השולי שלהם נמוך יותר.
ואני בכלל לא יודעת אם אני רוצה לעודד השקעות על חשבון עבודה.
זאת סוגייה מורכבת.

אני בעד מנגנון מיסוי שדומה ל-FairTAX. ביטול של כל צורות המיסוי על עבודה ויצרנות (מס הכנסה, מס חברות, מס רווחי הון וכו'), והחלפתם במס צריכה (העלאת המע"מ לצורך העניין). אני כמובן גם בעד צימצום נטל המיסוי בכללי וצמצום תקציב המדינה בצורה דרסטית.

לגבי תשלום בשחור - אני מתנגד. מי שמשלם בשחור מעלה את נטל המיסוי על אנשים אחרים בלי לפתור שום בעיה יסודית. זה פסול מוסרית.

הדבר היחיד שאני מכיר מלבד הדברים הרגילים זה להעביר הפקדות פנסיוניות עצמאיות בין בני זוג למרוויח הגבוה וכך זה מנוכה מהשכר שלו
תפרט

נושאים דומים

Back
למעלה