• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

"מה יגידו..."

• פותח הנושא aziz
  • פורסם בתאריך

aziz

משתמש רגיל
דירוג
200
לדעתי אחד הדברים הראשונים שעל אדם ללמוד לעשות הוא להתעלם ממה שיגידו חבריו, משפחתו, השכנים ושאר חבריו לקהילה. יש להבחין בין "..מה יגידו.." לבין קבלת עצה מאדם שאתה חושב אותו למתאים כנותן עצה. הלחץ החברתי הנובע מהשוואות מטופשות מוליד צרכנות חסרת אחריות והתנהלות כלכלית מבוקרת. ההשוואה בין מכוניות, חבילות תיור לחו"ל, ההופעה האחרונה והגדג'ט האחרון הם מוקדי הצריכה המטורפת של אנשים רבים והרוב מתבסס על "מה יגידו, מה יחשבו..". דוגמא מצויינת היא ענף החתונות שהוא לדעתי סוג של צרכנות רומנטית חסרת אחריות, כי, את הכסף שבני הזוג הטרי מעיפים על זוטות כאילו אין מחר - הם יצטרכו מחר בשביל דירה, לימודים ועוד.
אני באופן אישי הסתפקתי כמעט תמיד בעצת עצמי, השתמשתי בראש שלי במקום בראש של אחרים, נזהרתי מהנסיון של אחרים שלא היה אלא אוסף השגיאות שהם עשו, ומעולם לא עניין אותי מה יגידו או יחשבו אחרים (כמובן שאין צורך לפגוע באנשים אבל לפעמים אין ברירה בפרט בענף החתונות....).

Back
למעלה