1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מה זה מסחר "לאחר השעות הרגילות" ? זה סוג של פרוטקציה כאילו ?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י ori123, ‏15/5/19.

תגיות:
  1. ori123

ori123 משתמש רשום

אני רואה הרבה פעמים שיש למסחר של מניות את המסחר הרגיל שכולנו מכירים בזמנים שלו בבורסה בניו יורק או בתל אביב, ויש את המסחר שקורה "אחרי השעות הרגילות" שהבורסה כבר נסגרת.

יש לי המון שאלות על זה -
    1. למה לטרוח לסגור את הבורסה אם יש מסחר לאחר השעות הרגילות ?
    2. מי יכול לסחור אחרי השעות הרגילות ? למה אני לא יכול ?
    3. מי קבע כמה זמן תהיה הבורסה פתוחה ? למה ?
    4. זה מרגיש לי טיפה לא הוגן - נניח ויש מנייה שאני חושב שהיא טובה לקנייה, אבל עברה דקה מרגע סגירת השווקים, ואז ביום למחרת המסחר "לאחר השעות" כבר העלה את זה ב-15 אחוז וכמובן זה מאוחר מדי בשבילי להיכנס פנימה ולקנות, מה זה השחיתות הזאת ??

תודה מראש לעונים !!

sogi אוהב/ת את זה.
  2. Yevgeny

Yevgeny משתמש בכיר

כי האנשים שעובדים בבורסאות בעולם ורוב האנשים שסוחרים בהן - רוצים גם מדי פעם לישון או לראות את המשפחה שלהם...

תוצאת החיפוש הראשונה בגוגל תענה על רוב השאלות שלך:
    https://www.investopedia.com/ask/answers/after-hours-trading-am-i-able-to-trade-at-this-time/

כימאי ו-grimble grumble אוהבים את זה.
  3. ori123

ori123 משתמש רשום

תודה על המענה המהיר
    אבל הזה לא ענה לצערי על השאלות שלי -
    א. הרי למיטב ידיעתי בורסה זה הוראות ממוחשבות, לא צריך באמת את האנשים... כל האנשים שמסתובבים בוול סטריט לא באמת נחוצים שם..
    ב. איך אני סוחר אחרי השעות הרגילות ? אני צריך לבקש מהסוכן בורסה בקשה מיוחדת ?

4. sogi

sogi משתמש בכיר

אתה לא היחיד שהנושא מטריד אותו.
    וזה אכן מקומם כי זה פוגע בעיקר באזרחים העובדים שבאים בערב אחרי העבודה ואין להם יכולת לשדר פקודות לבורסה המקומית שנסגרה עוד לפני שהם יצאו מהעבודה.

כל מי שחי מספיק בעידן האינטרנט מבין שכל עסק אינטרנט אמור לעבוד 24/7.
    האם נשמע למישהו הגיוני שאמזון או נטפליקס יהיו סגורים חלק מהיום כי העובדים/משתמשים "רוצים גם מדי פעם לישון או לראות את המשפחה שלהם." ?

לכן בורסות בעולם הקריפטו (שהתחיל ב-2009) עובדות 24/7. הבורסות בעולם הישן עובדות עם שעות מוגדרות בעיקר בגלל מסורת. זה לא בעיה של עובדים כי אפשר לעבוד במשמרות. וזו גם לא בעיה של סוחרים כי רוב המסחר גם ככה אלגוריתמי ואין לו בעיה לעבוד בכל היום.

נערך לאחרונה ב: ‏15/5/19
    Mamaof ו-nicepo1 אוהבים את זה.
  5. Yoss

Yoss משתמש בכיר

לא המסחר לאחר השעות העלה את המחיר, אלא משהו (מוצדק או לא, לא משנה) גרם למחיר לעלות במסחר לאחר השעות. אותו "משהו" היה גורם למחיר לעלות בפתיחה למחרת גם אם לא היה מסחר לאחר השעות (בהנחה שה"משהו" עדיין רלוונטי. אם הוא כבר לא יהיה רלוונטי אז המחיר בפתיחה ירד ביחס למסחר לאחר השעות כך שהעליה לאחר השעות לא תפגע בך. כמובן, בפועל, יש כל הזמן דברים שמשפיעים על המחיר ולכן זה אף פעם לא "אחד לאחד").
    זה לא שבלי המסחר לאחר השעות היית יכול למחרת לקנות במחיר שלפני העליה.

(ליתר דיוק, ה"משהו" הזה זו העובדה הפשוטה שהקונים והמוכרים כעת מאמינים שהמחיר הנכון הוא המחיר החדש. גם אם הקונים והמוכרים לא יסחרו לאחר השעות, עדיין למחרת הם יאמינו שהמחיר הנכון הוא המחיר החדש.)

tdc אוהב/ת את זה.
  6. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

אאל"ט ב TD אפשר לסחור ב after hours trading ויש אפילו רשימה של ETF שנסחרים 24\5

השאלה היותר מעניינת היא למה ב2019 אין מסחר 7\24.
    פעם חפרתי על זה קצת ולא מצאתי תשובה מספקת.
    קשה להשיג תשובות מהממסד,מה שזכור לי כסיבה העיקרית זה קודם כול
    שמירה על נזילות
    עלתה גם טענה בסגנון של שמירה על המשקיע האמריקאי שלא יוכלו לנצל אותו בזמן שהוא ישן.

אני מעריך שהסיבות האלה לא מספקות ובעידן המודרני מסחר רציף מתאים הרבה יותר.
    מעריך שתוך 10 שנים הבורסות המובילות יעברו למסחר 7\24.

sogi אוהב/ת את זה.
  7. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

אם אתה "חושב שהיא טובה" תקנה אותה בזמן, אתה מחכה לבעל המכולת שיסגור את החנות כדי לקנות משהו מהדלפק?
    כשהבורסה סגורה, היא לא באמת סגורה, רק הדלפק סגור, שאר העיסקאות נעשות מ"כניסת ספקים" עם לקוחות גדולים
    רוצה לעשות עיסקה? יפתחו לך אם תתעקש

מסחר 24/7 זה נכון לכלי השקעה שיש לציבור נגיעה בו, רוב הסחורה שנסחרת הינה של אנשים שזאת עבודתם, והם לא מעוניינים להאריך את היום עבודה "הסטנדרטי" שלהם, ובצדק, למה להם?
    אמנם הכל אלקטרוני, אבל עדיין יש אנשים שצריכים לעבוד
    מסחר 24/7 זה ביזבוז כסף, מיותר ואין בו שום תועלת
    "אני רוצה לקנות כאן ועכשיו" זה לא תירוץ בעד

8. adamshalev

adamshalev מודרטור

אם מסחר בבורסה היה פועל 24/7 אנשים שזאת העבודה שלהם לא היו יכולים להרשות לעצמם להתנתק מהמסחר והמעקב אחריו.
    זה רע מאד לבריאות הנפשית והפיסית של כל המעורבים ולא תורם בשום אופן למסחר עצמו.
    זה טוב שהבורסה לא עובדת 24/7 וזה משהו שלקח לי זמן להבין גם כאשר עברתי מעולם הקריפטו למניות.

i3arnon, Benjamin Willard, Yevgeny ומשתמש נוסף אוהבים את זה.
  9. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

אבל היא לא באמת סגורה
    מה זה הכניסת ספקים הזאת ? המוסדיים?

10. bengi

bengi משתמש סולידי

לא לרואה שום יתרון בלסחור לפני הפתיחה או אחרי הסגירה, לדעתי זה התעסקות בטפל. בכל אופן אם אתה מתעקש, אז כל ברוקר אמריקאי נורמלי נותן את האפשרות לסחור גם במסחר המוקדם וגם במסחר המאוחר. פשוט תשנה את הזמן של הפקודה מday לioc, גם באינטראקטיב ניתן לעשות זאת.

adamshalev אוהב/ת את זה.
  11. nicepo1

nicepo1 משתמש בכיר

במה הם שונים מחבריהם סוחרי הנפט\זהב\סחורות בכלל\מט"ח\קריפטו שסוחרים 24\7 ?
    למה דווקא 30 שעות בשבוע זה המספר הנכון? במידה וזמן המסחר לא משנה,למה לא לרדת לנגיד 10 שעות בשבוע?
    כרגע זה פשוט נשאר מהתקופה שהיו סוחרים ידנית\טלפונית.

מעשית גופים גדולים סוחרים בכול שעה. למה לא ליצור גישה אחידה ונוחה לכלל המשקיעים?

12. adamshalev

adamshalev מודרטור

שעות מחוץ למסחר פועלות רק כמה שעות לפני הפתיחה וכמה שעות אחרי, לא 24 ביממה, ובטח לא 7 ימים בשבוע.
    וגם אז, אתה לא רוצה לסחור בשעות הללו כי הנזילות מאד מאד נמוכה, ואתה יכול לקבל עסקה גרועה, אלא אם כן אתה בוט שפועל ברזולוציה של ננו-שניות או שיש לך מידע או תובנה שאין לשאר משתתפי השוק, על שניהם אני בספק.

קריפטו זה חיה אחרת. לגבי סחורות, חוזים, מט״ח וכד׳ - אני חושב שהם נסחרים כמעט רצוף כי הם חיוניים למסחר עולמי ומי שסוחר בהם לרוב אלו עסקים, לעומת מניות שאינם חיוניים למסחר עולמי וסוחרים בהם הרבה יותר אנשים רגילים.
    פקודת קניה ב-IB זה לא מספיק נח לך?

Yoss ו-Shlomi Z אוהבים את זה.
  13. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

מדוע?
    קנייה כנגד מכירה, נפגשים באמצע.
    למה צריך אנשים ערים בשביל זה ?

14. adamshalev

adamshalev מודרטור

לא צריך, זה שונה כי ״בורסות״ קריפטו זה כל מי שיודע קצת תכנות ואיך מרימים שרת ב-EC2, אין להם שום רגולציה ושום צורך באנלמנט אנושי, אז אין שום סיבה שהמסחר לא יהיה 24-7 כי אין מי שיכפה את זה ואף אחת מהבורסות לא רוצה את זה, אז למה שזה יהיה?

15. Shlomi Z

Shlomi Z משתמש בכיר

למה צריך אלמנט אנושי אם אני קונה 10 מניות של X בת"א ? מישהו בודק משהו ? [שואל ברצינות]

16. sogi

sogi משתמש בכיר

למה שלא יעבדו במשמרות כמו בכל שאר העסקים שפועלים יותר מ-8 שעות ביום (בתי חולים, חנויות, מפעלים) ?

מעבר לכך, הרוב המוחלט של המסחר הוא בכלל אלגוריתמי. רובוטים קונים אחד מהשני ואנחנו כופים עליהם שעות בגלל "זכויות עובדים".

17. adamshalev

adamshalev מודרטור

אני לא יודע, אבל מנחש שהבורסות והברוקרים מחוייבים (בין אם רגולטרוית או בין אם מבחינת רמת שירות תחרותית) לאיוש שלל פוזיציות אנושיות של תמיכה טלפונית, תחזוקה טכנית, הנהלה, אבטחה פיסית ודיגיטילית ומה לא. זה עסק, ולא סתם עסק, עסק שהוא חלק אינטגרלי מהכלכלה העולמית, זה לא צחוק.
    קריפטו, כמעט ללא יוצא מן הכלל, זה עדיין צחוק.

אורי ג. ו-Shlomi Z אוהבים את זה.
  18. adamshalev

adamshalev מודרטור

היכן שנדרש, יש משמרות - כמו מט״ח, סחורות וכד׳.

19. sogi

sogi משתמש בכיר

אז למה שלא יוסיפו לזה את שאר ניירות הערך ?
    זה לא ש"הפיקוח" שונה בין מוצרים שונים.

אולי אפילו אפשר להכשיר את האנשים שמפקחים על מט"ח שיפקחו גם על ניירות אחרים.

20. קפה שחור

קפה שחור משתמש בכיר

למה לעשות את זה?
    למי איכפת ממסחר מחוץ לשעות הפעילות?

אורי ג. ו-adamshalev אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
שאלה של מתחיל - מסחר במט"ח לבד פינת המשקיעים ‏15/5/19
לימוד מסחר יומי. איפה כדאי? פינת המשקיעים ‏1/5/19
המלצה לברוקר עם אפלקיציה למסחר בארה"ב? פינת המשקיעים ‏14/4/19
חשבון מסחר פינת המשקיעים ‏8/4/19
כל כמה זמן אתם מסתכלים בתיק שלכם או בנתוני המסחר? פינת המשקיעים ‏28/3/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. המשך גלישתך באתר מאשרת את השימוש בעוגיות דפדפן.