• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה הלאה?

lazyprogrammer

משתמש רגיל
דירוג
288
היי בשנות ה20 המוקדמות לחיי, מתכנת, עובד, מעט ניסיון, סטודנט למדמ״ח, באחת המוסדות הגדולים והידועים בארץ. בשנתיים הקרובות אני מתכנן לסיים תואר ראשון, ואני מתלבט מה הלאה. הממוצע שלי לא בשמיים, אני מתכנן לסיים תואר בממוצע של בין 82-86(הטווח האפשרי הגדול ביותר הוא בין 78 ל88 בערך), בעבר חשבתי ללכת לכיוון של machine leraning וכל העולם הזה אבל הממוצע שלי כפי שאתם מבינים לא מאפשר לי תואר שני בתל אביב/טכניון/מדרשת פיינברג), חשבתי אולי ללכת לכיוון של MBA או לנסות להתקבל לאחת מהחברות הגדולות, ששם השכר גבוה. תמיד אהבתי ליזום, מגיל צעיר, וחשבתי לעשות סטארטאפ, אבל כמה דברים בחיים, לימדו אותי שאני נחמד וחרדתי מידי, אני חושב שזה עדיין אופציה אבל אולי כדאי לי להתבשל עוד בדברים אחרים וללמוד לפני שאני הולך לכיוון הזה.

אני יודע שאתם לא יכולים להחליט בשבילי, אבל אני כן יודע מה אני טוב ומה אני אוהב, עד כה היו לי שני קורסים שקשורים לסטטיסטיקה והסתברות ובשניהם הלך לי מאוד טוב ומאוד נהנתי, חשבתי להמשיך לכיוון של כל מה שקשור בתצוגה של נתונים, ניתוח מידע, אני לא יודע עד כמה זה קשור לmachine learning ועד כמה באמת אוכל בהמשך להתקדם בזה(האם מדובר אפילו בירידה בשכר ביחס לתכנות).

עוד כיוון שחשבתי ללכת אליו זה עולמות הproduct, אני מאוד נהנה מלתכנן דברים ופחות בהכרח לכתוב את שורת הקוד עצמה, דיונים על מוצר, על אסטרטגיות, על איפיון היו דברים שאני מאוד אהבתי/אוהב.

המטרה הסופית שלי היא כן להצטרף לסטארטאפ(לדעתי לא בתור CEO אלא בתור CTO/CO-FOUNDER/CPO) ואני לא יודע מה המסלול הכי טוב, מאיפה אני מוצא שותפים למשל, בעבר היו לי אנשים שמאוד אהבתי לעבוד איתם אבל הזמן עבר, הסביבה שלי עכשיו ובכללי כשעבדתי פחות מרגישה לי מכוונת לקיחת סיכונים, ואני מתלבט. חשבתי שבmba או משהו בסגנון אפשר להכיר. מהתואר אין לי הרבה חברים כי עשיתי אותו מאוד מפוזר ועם הפסקות ולרוב לא חלקתי המון קורסים עם אנשים.

לגבי הmachine leraning וmba, אני מתקבל לדעתי ברייכמן לשניהם, וmba אולי אפילו בתל אביב. דעתכם ללכת לmba ? דעתכם ללכת ללמוד ברייכמן תואר שני(שהוא יותר מחקרי)?
הסיבה שאני רציתי ללכת ללמוד machine learning זה כי רוב הסטארטאפים שהתסכלתי הם או בתחום הזה או בsecurity או בבלוקצ׳יין היום, ולדעתי זה נותן המון added value לדעת את התחום הזה, וקשה לי עם המחשבה של יאללה נלמד אותו על הדרך, נכון אני מבין את הצורך בגמישות מחשבתית בסטארטאפ אבל מרגיש לי לא בנוח ללכת למשקיעים לגייס כסף לרעיון על בסיס משהו שאין לי ידע בו(אפילו שלב אחד לפני זה שבו אני מנסה לגייס שותף).

שוב אציין שלאחרונה אני הבנתי שאני מאוד אוהב סטטיסטיקה, אני גם אוהב לתכנת, פשוט הרבה פעמים מרגיש לי שאני רוצה משהו מעבר, במיוחד כשאני אבוא להקים startup וצריך לתת added value מאוד גדול ותחרותי.

קחו בחשבון שיש פה גם רצון להתעשר או לפחות לחיות חיים נוחים אבל למדתי לשים אותו על אש קטנה והרבה יותר חשוב לי היום התחושה של להגשים את עצמי. אני יודע שזה נשמע קלישאתי ובטח אני אחטוף על זה המון אבל אני כן מרגיש שאני פתית שלג.

קיבלתי מכמה אנשים ביקורת על זה שאני מאוד טוב עם אנשים. לדעתי אני יודע לרצות/ לבדר/להתחנף/להתחבר, לפעמים יש לי הבזק שבו אני מרגיש שגם נהיה לי בטחון עצמי וזה סביב הנושא של סטארטאפ, רעיונות וחדשנות. מעניין אותי לדעת לאן אפשר למנף את זה.

עריכה : המטרה של ללכת לחברה גדולה, זה גם לצבור ניסיון וגם לצבור קצת כסף ובטחון כלכלי

הקושי בהקמת סטראטאפ הוא לא בשכנוע המשקיעים שיש לך ידע ייחודי.

הקושי הוא:
א. Product/market fit - התאמה של מוצר שאתה מציע לשוק - כלומר שיש מי שישלם כסף על המוצר שלך.
ב. יכולת הצוות לבצע את התוכנית לאחר שהוכח שסעיף א ישים.

אתה כנראה תיפול בשלב א, כמו רוב מוחלט של הסטרטאפים. מה שתלמד ישפיע על התחלת הקריירה, ויהיה כנראה חסר משמעות אחרי התפקיד השני.

בתוחלת - התמקצעות בלמידת מכונה תמקסם את ערכך בשוק של היום, לעומת תואר שני במנהל עסקים. בכל מקרה, אין שום דרך לדעת איך הקריירה שלך תתגלגל, וכנראה שאף אחת מהבחירות האלו לא תשפיע מאוד.

מה משפיע? עם מי עבדת ולמדת, וכמה הצטיינת בלימודים ובעבודה. תתמקד בהצטיינות ושיפור מתמיד. זה העיקר.

הקושי בהקמת סטראטאפ הוא לא בשכנוע המשקיעים שיש לך ידע ייחודי.

הקושי הוא:
א. Product/market fit - התאמה של מוצר שאתה מציע לשוק - כלומר שיש מי שישלם כסף על המוצר שלך.
ב. יכולת הצוות לבצע את התוכנית לאחר שהוכח שסעיף א ישים.

אתה כנראה תיפול בשלב א, כמו רוב מוחלט של הסטרטאפים. מה שתלמד ישפיע על התחלת הקריירה, ויהיה כנראה חסר משמעות אחרי התפקיד השני.

בתוחלת - התמקצעות בלמידת מכונה תמקסם את ערכך בשוק של היום, לעומת תואר שני במנהל עסקים. בכל מקרה, אין שום דרך לדעת איך הקריירה שלך תתגלגל, וכנראה שאף אחת מהבחירות האלו לא תשפיע מאוד.

מה משפיע? עם מי עבדת ולמדת, וכמה הצטיינת בלימודים ובעבודה. תתמקד בהצטיינות ושיפור מתמיד. זה העיקר.
לא אבל אתה גם רוצה ידע ייחודי כלשהו לא?
אני לא האדם הכי מצויין. אני חושב שיש לי דברים אחרים.

ידע ייחודי זו לא דרישת בסיס.

לא אמרתי שאתה צריך להיות הכי מצוין. אמרתי שאתה צריך להצטיין במה שאתה עושה. זה ממש לא אותו דבר.

נשמע שאין לך כיוון ספציפי בכלל, ואתה ממש מפוזר ולא מכיר כל כך את התחומים.

הייתי ממליץ פשוט ללכת להתנסות במשהו.
אפשר לעסוק בדאטא גם בלי לעשות תואר שני בML.
תתחיל אולי לחפש משרות סטודנט רלוונטיות.

אם פחות יתאים תוכל ללכת לנסות לעבוד בפרודקט.

אם אתה כן יודע שאתה רוצה לעשות תואר שני במשהו ספציפי, עוף על זה. עדיף מוקדם ממאוחר.

נשמע שאין לך כיוון ספציפי בכלל, ואתה ממש מפוזר ולא מכיר כל כך את התחומים.

הייתי ממליץ פשוט ללכת להתנסות במשהו.
אפשר לעסוק בדאטא גם בלי לעשות תואר שני בML.
תתחיל אולי לחפש משרות סטודנט רלוונטיות.

אם פחות יתאים תוכל ללכת לנסות לעבוד בפרודקט.

אם אתה כן יודע שאתה רוצה לעשות תואר שני במשהו ספציפי, עוף על זה. עדיף מוקדם ממאוחר.
לרוב קודם לומדים אחרי זה מכירים לא? כרגע אני עובד ומרוצה מהמקום עבודה שלי. לגבי לדעת שאני רוצה משהו, אני לא יודע מה כל דבר אומר, כמו שתואר במדעי המחשב ממש לא קשור בתכנות, גם תואר בmachine learning יכול להיות לא קשור במשהו שמעניין אותי(משהו שאפשר לקחת וליזום/לי תואר משהו חדש, זה משהו מאוד אמורפי לומר)

גם לגבי מנהל עסקים הבנתי שזה לא בהכרח אומר משהו או שזה must לעסקים, אולי זה לא הניצול זמן או הכיוון הנכון

מן הסתם במקום העבודה שלך יש פרודקט ואולי גם אנשי דאטא? דבר איתם.

לרוב קודם לומדים אחרי זה מכירים לא? כרגע אני עובד ומרוצה מהמקום עבודה שלי. לגבי לדעת שאני רוצה משהו, אני לא יודע מה כל דבר אומר, כמו שתואר במדעי המחשב ממש לא קשור בתכנות, גם תואר בmachine learning יכול להיות לא קשור במשהו שמעניין אותי(משהו שאפשר לקחת וליזום/לי תואר משהו חדש, זה משהו מאוד אמורפי לומר)

גם לגבי מנהל עסקים הבנתי שזה לא בהכרח אומר משהו או שזה must לעסקים, אולי זה לא הניצול זמן או הכיוון הנכון
- לא רשמת איפה (באיזה תחום) אתה עובד היום.
- לא ברור לי למה אנשים אומרים שתואר במדעי המחשב לא קשור לתיכנות. נמאס להתווכח על הנושא הזה, אבל זה באמת כל כך קלישאטי להגיד את זה. לא עשית קורס על קומפיילרים, אבל אתה מצליח להריץ את הקומפיילר שלך. מעולה.

- לפי הטקסט שלך, מראה שאין לך שמץ של מושג מה אתה אמור ללמוד בכל אחד מהמסלולים האלה, חוץ מהשם שלו. תתחיל קצת לחקור על מה לומדים, ותחליט אם זה יכול לעזור לך להתקדם להיות הבן אדם שאתה רוצה להיות.
כן, אנשים מנהלים עסקים גם בלי MBA. יש לך מושג מה כן לומדים בMBA? למה אתה רוצה ללמוד את זה? שמעת שעוברים את התואר ובסוף יש אופציה להיות חכם?

שוב אגיד שלדעתי אתה צריך לעשות קצת יותר בדק בית על מה כל דבר אומר לפני שאתה זורק לנו לבחור לך מסלול של כמה שנים בלי שום נתונים

- לא רשמת איפה (באיזה תחום) אתה עובד היום.
- לא ברור לי למה אנשים אומרים שתואר במדעי המחשב לא קשור לתיכנות. נמאס להתווכח על הנושא הזה, אבל זה באמת כל כך קלישאטי להגיד את זה. לא עשית קורס על קומפיילרים, אבל אתה מצליח להריץ את הקומפיילר שלך. מעולה.

- לפי הטקסט שלך, מראה שאין לך שמץ של מושג מה אתה אמור ללמוד בכל אחד מהמסלולים האלה, חוץ מהשם שלו. תתחיל קצת לחקור על מה לומדים, ותחליט אם זה יכול לעזור לך להתקדם להיות הבן אדם שאתה רוצה להיות.
כן, אנשים מנהלים עסקים גם בלי MBA. יש לך מושג מה כן לומדים בMBA? למה אתה רוצה ללמוד את זה? שמעת שעוברים את התואר ובסוף יש אופציה להיות חכם?

שוב אגיד שלדעתי אתה צריך לעשות קצת יותר בדק בית על מה כל דבר אומר לפני שאתה זורק לנו לבחור לך מסלול של כמה שנים בלי שום נתונים
אני אדם לא מאוד חכם באופן כללי, קיוויתי לשמוע דעות מאנשים פה בפורום שיסבירו לי מהניסיון שלהם ולא עלון שיווקי כזה או אחר.
Machine learning יצא לי לגעת בנושא פה ושם.
אני פחות מעוניין במה לומדים בתואר כמו מה היכולות שהוא מקנה לי. בתואר במנהל עסקים אני מקווה, בעיקר, לאותת לאנשים שהנה יש לי איזה גושפנקא, ומעבר לזה להכיר אחלה networking .

לגבי תואר במדעי המחשב , עשיתי חלק נכבד ממנו ותכנתתי, לא אותו דבר. בשניהם מתכנתים (בתואר במדעי המחשב זה קורה נקודתית פה ושם) .

לגבי הקריירה שלי , רשמתי אני מתכנת. התת תחום כזה חשוב?

עכשיו אם אני הולך הפוך, מאוד אוהב סטטיסטיקה מה אפשר לעשות עם זה כתואר שני(מעבר לobvious של סטטיסטיקה)?

אני אדם לא מאוד חכם באופן כללי, קיוויתי לשמוע דעות מאנשים פה בפורום שיסבירו לי מהניסיון שלהם ולא עלון שיווקי כזה או אחר.
Machine learning יצא לי לגעת בנושא פה ושם.
אני פחות מעוניין במה לומדים בתואר כמו מה היכולות שהוא מקנה לי. בתואר במנהל עסקים אני מקווה, בעיקר, לאותת לאנשים שהנה יש לי איזה גושפנקא, ומעבר לזה להכיר אחלה networking .

לגבי תואר במדעי המחשב , עשיתי חלק נכבד ממנו ותכנתתי, לא אותו דבר. בשניהם מתכנתים (בתואר במדעי המחשב זה קורה נקודתית פה ושם) .

לגבי הקריירה שלי , רשמתי אני מתכנת. התת תחום כזה חשוב?

עכשיו אם אני הולך הפוך, מאוד אוהב סטטיסטיקה מה אפשר לעשות עם זה כתואר שני(מעבר לobvious של סטטיסטיקה)?
אף אחד לא אמר שאתה לא חכם. אני לא מכיר אותך.
לפי דעתי ממה שאני מבין אתה אתה מסתכל על החיים ועל אופקים לימודיים כאלה בראייה יחסית צרה וילדותית. כאילו בתור משהו להוסיף לקורות חיים ופחות האופציה ללמוד משהו שישפר את היכולות שלך.

- ברור שהתת-תחום משנה. אם אתה עושה X והקשר בין X לML הוא מאוד קטן, מה זה משנה שבשניהם כותבים קוד?
אם אתה עוסק בתחום קרוב, אולי אתה מרחק מקריאה של ספר אחד כדי להבין אם מתאים לך או לא.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ל לזוג צעיר נמאס מהאוטובוסים. מה הלאה? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 63
א לא יודעת מה הלאה בקריירה התפתחות אישית 41
C הבנק התנהג כמו בנק וגבה ממני ״עמלת ייצוא״ על הכנסות מאתר, מה יכול לעשות הלאה? אוף טופיק 25
A הלאה של ריבית הפריים ל3.5% - האם זה הזמן להחזיר את המינופי משכנתא נדל"ן 15
S חשבון מט"ח דולרי על שמי בארץ: דיווח, עמלות, ומה הלאה? צרכנות פיננסית 18
ק גיל 40, מצב כלכלי חדש - מה הלאה? יומני מסע אישיים 32
Lag בניית הכנסות צדדיות כפרילנסר- בניית אתרים, עיצוב גרפי, e-commerce וכן הלאה התפתחות אישית 3
E פספסתי הזדמנות גדולה, לא יודע איך אני ממשיך הלאה אוף טופיק 73
הפרופסור סיימתי תואר ראשון ואין לי מושג מה הלאה התפתחות אישית 107
P הרהורים על ההווה ועל העתיד - ומה אני עושה הלאה מכאן. יומני מסע אישיים 139
W לאן ללכת הלאה? שוק ההון 32
I איך להמשיך הלאה שוק ההון 6
abby1994 רעיון לאפליקציה יש מה הלאה? התפתחות אישית 12
C מה אני עושה הלאה(עבודה/קריירה) ? אוף טופיק 49
ע הרבה מאחורינו - מה הלאה? שוק ההון 26
oz1987 קרן חיסכון פרטית - מה הלאה ? צרכנות פיננסית 1
B הגעתם לעצמאות כלכלית, מה הלאה? התפתחות אישית 12

נושאים דומים

Back