מה היא התזונה הנכונה (או לא הנכונה)?

dudio92

משתמש ותיק
דירוג
47
פחות קולה, יותר מים
פחות חטיפים, יותר תפוחים
תפריט עם כמות חלבונים, שומנים ופחמימות מספקת
מעט סוכר ומעובד

אני מפספס משהו?

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
2,350
לאחרונה ערכתי שינויים קלים בתזונה, ואתמול חזרו התוצאות של בדיקת דם #3.

את התוצאות ניתחתי בעזרת שני מחשבוני גיל ביולוגי (Levine's PhenoAge + Aging.AI) שאפשר למצוא במסמך שהכנתי:
https://docs.google.com/document/d/13GD1fVs3kFsLSqfTM3ebV3S8t2lmelc0LrHbz4aLGYw/edit

בתקופה שקדמה לבדיקת דם זו, הייתי על דיאטה ים תיכונית עם הרבה פירות וירקות, דגים, קטניות ויוגורט, לצד כמויות קטנות של בשר בקר, עוף וביצים.

* עברתי מצריכת דגים 2-3 פעמים בשבוע ל-5-6 פעמים בשבוע כדי לנסות להפחית את הקריאטינין (מדד כליות) היחסית גבוה (0.94) מהבדיקה הקודמת.
* בנוסף, צרכתי יותר תפוחים מכיוון שמחקרים אפידמיולוגיים מראים שזהו הפרי שמקושר הכי חזק לתמותה נמוכה (יותר מכל פרי או ירק אחרים) אז נתתי להם צ'אנס.

תזונה (כמויות משוערות):
~750 גרם ליום של פירות וירקות - בעיקר מלפפונים, עגבניות, גזר שום, בצל, סלק, כרוב אדום, תרד, פירות יער ותפוחים.
300 גרם ליום של יוגורט (1.5% שומן)
~30 גרם ליום של גבינה עם אחוז שומן גבוה
~150 גרם ליום של דגנים מלאים (בורגול ולחם מחיטה מלאה)
~100-150 גרם ליום של חומוס + 10 גרם ליום טופו
~100 גרם אגוזים וטחינה ביום
5-6 פעמים בשבוע סרדינים/מקרל/סלמון טרי (90 גרם כל אחד, בדרך כלל סרדינים)
בשר אדום - מנה אחת לשבועיים בערך
עוף - מנה אחת לשבועיים בערך.
ביצים - 1-2 ביצים בשבוע
1-2 כוסות קפה ביום עם חלב סויה ללא סוכר.
תבלינים: כורכומין, פלפל שחור, אורגנו ופלפל אדום.
כמעט ללא שמנים.
לא לוקח תוספים מלבד ויטמין D.

חוטא בשטויות בערך אחת לשבועיים.

פעילות גופנית: 15-20 דקות על אופניים ביתיים אחת ליומיים + הליכה למקומות שאני צריך להגיע אליהם (אין לי רכב).

שינה: אני ישן די נורא, ולא ישנתי טוב בלילה שלפני בדיקת הדם. ייתכן שזה השפיע על התוצאות לרעה.

תוצאות:
  1. בסך הכל, רוב המדדים השתפרו למעט: RDW% שעולה עם הגיל (כדוריות הדם נהיות יותר ויותר לא אחידות בגודלן) ועלה בבדיקה האחרונה ל-13.6%, ה-MCV גם כן עולה עם הגיל וגם הוא עלה מעט, אחוז הלימפוציטים (תאי דם לבנים) יורד עם הגיל וירד בבדיקה זו מ-34% ל-29.1%.
אני חושד שהסיבה לעליות החריגות ב-RDW וב-MCV היא אנמיה קלה שכן ה-Ferritin (מחסני הברזל) שלי עמדו על 19.9 שזה כנראה מעט נמוך מדי.
הלקח העיקרי - לאכול יותר כבד עוף!
  1. ה-CRP (דלקתיות) שלי היה בפעם השלישית ברציפות על 0.4 mg/L, מה שמרמז על כך שהוא ברמות נמוכות כל כך עד שהגיע לערך זיהוי הסף של המכשור של "כללית".
  2. קריאטינין (מדד כליות) שהיה קצת בעייתי בבדיקה הקודמת ירד מ-0.94 ל-0.79!
תוצאות שעונים ביולוגיים:
  1. Levin's PhenoAge: לא טוב! בעיקר בגלל העליה ב-RDW, הפער בין הגיל הכרונולוגי שלי לגיל הביולוגי הצטמצם מ-11.25 שנים (בבדיקה מס' 2) ל-7.67 שנים בלבד בבדיקה מס' 3.
לפי Levin's PhenoAge, הגיל הביולוגי שלי הוא קצת פחות מ-24.

Levine_Pheno_Age.JPG

2. Aging.AI: מצויין! הפער בין הגיל הכרונולוגי שלי לגיל הביולוגי גדל מ-6.95 שנים (בבדיקה מס' 2) ל-8.61 שנים בלבד בבדיקה מס' 3.
לפי Aging.AI, הגיל הביולוגי שלי הוא 23.

נערך לאחרונה ב:

וינסנט

משתמש ותיק
דירוג
122
אתמול חזרו התוצאות של בדיקת דם #3.
מעניין, תודה על השיתוף. לפני כמה חודשים/שנים עשית את בדיקות 1,2?

באופן די מפתיע, מחשבון הגיל הביולוגי של Levin מצא שהגיל הביולוגי שלי צעיר מהגיל הכרונולוגי ב-5 שנים. לעומת זאת, במחשבון של Aging.AI הגיל הביולוגי שלי (שהוא ניחש) היה מבוגר מהגיל הכרונולוגי שלי ב-20 שנה!
מצד אחד המחשבון הראשון כולל פחות בדיקות מהשני, מצד שני הקורולציה של המחשבון השני נמוכה יותר משל הראשון.

בקיצור, יצאתי לראות דירות בדיור מוגן :)

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
2,350
באופן די מפתיע, מחשבון הגיל הביולוגי של Levin מצא שהגיל הביולוגי שלי צעיר מהגיל הכרונולוגי ב-5 שנים. לעומת זאת, במחשבון של Aging.AI הגיל הביולוגי שלי (שהוא ניחש) היה מבוגר מהגיל הכרונולוגי שלי ב-20 שנה!
לא כל כך סביר, כנראה שטעית בהזנת ה-Unit הנכון כמו שקרה לי בעבר.

אתה יכול לעבור מדד מדד לפי המסמך ולראות איפה סביר שהתוצאה חריגה.

תרצה לשתף צילומי מסך שלהם?
לפני כמה חודשים/שנים עשית את בדיקות 1,2?
בדיקה #1 - אוקטובר 2020
בדיקה #2 - ספטמבר 2021
בדיקה #3 - אפריל 2022 (כחודש אחרי החלמה מקורונה).

נערך לאחרונה ב:

c881

משתמש בכיר
דירוג
9,828
אני בן 24 עם 20 שנות נסיון.

OnTheVerge

משתמש בכיר
דירוג
2,350
אתה לא חושש מכספית?
מכיר שיש ויכוח בנושא, אבל 5-6 מנות דגים בשבוע זה לא יותר מדי?
1. סרדינים אוכלים פלנקטון ולכן הם מהדגים הנמוכים ביותר בכספית ומומלצים על ידי ה-FDA לנשים בהיריון. יוזכר שאני לא אוכל רק סרדינים.

2. לפי מטה אנליזה, ככל שרמות חומצות האומגה 3 בדם גבוהות יותר - כך סיכויי התמותה נמוכים יותר (פרט ל-EPA שיכול להגיע גם ממזונות שאינם דגים):

EItu3UvCP8wwtAiv5cTDtOT-6uxeVpS2D327dMaqI8Iu4qjguEKjuFjRvopjStWwFdZuHMaStvwuOiRPo20K83ky5Ggfp-gnzbDUPuml8CJjnzRkTK9HzxgAJxzkl9yYaO1fcjhm

3. מטה אנליזה על מחקרים אפידומולוגיים המבוססים על שאלוני דיווח-עצמי מצאה שאכילה של 200 דג גרם ביום מקושרת עם תמותה נמוכה יותר ב-10%:

fish.JPG

4. עיניך רואות שאין הבדל מהותי במדדי הבריאות הסיסטמטיים כשעליתי מ-2-3 מנות דג בשבוע ל-5-6 מנות בשבוע.
מדדי הכבד (שרגישים לרעלנים כגון כספית) ברמות מעולות אצלי:
ALT
AST
GGT
ALP

נערך לאחרונה ב:

shlomi171

משתמש ותיק
דירוג
185
אתה לא חושש מכספית?
מכיר שיש ויכוח בנושא, אבל 5-6 מנות דגים בשבוע זה לא יותר מדי?
להבנתי בסרדינים אין סיכון של ספיגת כספית בגלל אורך החיים הקצר יחסית שלהם בים לעומת דגים יותר גדולים.
עם זאת, לא מצאתי מחקר שיאשר את זה.

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
992
שמתם לב שסנפרוסט , שנחשבת הכי איכותית או משהו כזה, בכלל לא מציינת מדינת ייצור/ספק על גב שקיות המוקפאים שלה? בזמן ששופרסל והחברה של טיב טעם מציינות גם מציינות, שחור על גבי לבן.

אתמול אני מסתכל על הפול הירוק של שופרסל ורואה בבירור :״ארץ ייצור: מצרים״, עובר לשקית הברוקולי של סנפרוסט ו..נאדה.. גורנישט..
התקשרתי לשירות לקוחות והם אמרו לי שזה מדיניות החברה לא לציין ארץ מקור. כאילו מה לעזא?

ואני אומר, איך אנחנו שותקים על זה? אם הברוקולי המהולל מגיע מסודן או מעזה מאשר מדינה אחרת זכותי לדעת על זה.
אני גם שם לב בתור צרכן ותיק של סנפרוסט שהרבה פעמים האיכות של אותו ירק משתנה בטעם ובצורה ,
ייתכן והספקים והמדינות מוצא משתנים מדי פעם וזה עוד סיבה למה נוח להם לא לציין מדינת ייצור.

אני לתומי חשבתי שחובה לציין ייצור ושייוק בנפרד. אם סנפרוסט היא רק המשווקת , היא אמורה על פי חוק לרשום מי היצרן.
אני חושב שיש לי כאן עילה לתביעה ייצוגית. אני צריך לבדוק את זה.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
14,018
אני צריך לבדוק את זה.
תבדוק גם בשבילי :)
באופן כללי החוק בישראל לא מחייב רישום המגדל וכתובתו (ולפעמים גם לא היצרן) - לא בפירות וירקות, לא בביצים, לא בחלב וגבינות לא בבשר (מי המגדל, מי בית המטבחיים), לא בלחמים שאינם ארוזים וכן הלאה. מעצבן מאד

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
992
באופן כללי החוק בישראל לא מחייב רישום המגדל וכתובתו (ולפעמים גם לא היצרן) - לא בפירות וירקות, לא בביצים, לא בחלב וגבינות לא בבשר (מי המגדל, מי בית המטבחיים), לא בלחמים שאינם ארוזים וכן הלאה. מעצבן מאד

את בטוחה? אם כן זה ממש מוזר כי רב המוחלט של כל המוצרים שציינת שאני בודק אותם בסופר תמיד יש מדינת ייצור ומשווק ישראלי הכתובים בנפרד ובבירור.
לדעתי לסנפרוסט יש מה להסתיר אחרת אין סיבה שלא יציינו מדינת מקור, כמו שרב מוצרי המזון כולל המתחרות בקטגוריה הספציפית שלה מציינות.

לדעתי הם פשוט לא רוצים להסגיר שהירקות שלהם לא באים מאירופה אלא מאפריקה , כי זה עלול לפגוע במיתוג היוקרתי שלהם.
בגלל זה לשופרסל אין בעיה שיהייה כתוב ״מדינת מקור: מצרים״ כי לירקות שלה אין איזה מיתוג יוקרתי כמו זה של סנפרוסט.

ולנו כצרכנים זה משנה, כי ייתכן ושיטות ההדברה והגידול, כמו גם הטעם פחות מוקפדות ממדינות אלה להבדיל מירקות המיובאים מאירופה,
בה יש רגולזציה אכיפה , ובקרה הרבה יותר מהימנה בנושא החקלאות.
מעניין בכלל אם משרד החקלאות שלנו בודק שאריות חומרי הדברה על ירקות קפואים מיובאים. במדינת הקומבינות והחלטורה שלנו, אני מאוד בספק.

נערך לאחרונה ב:

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
992
מרוקו בהחלט טובים, איזה חברות מלבד תומר מייבאות ממרוקו?

מתלבט אם גם לנסות להזמין מiherb. ראיתי שם מותגים מעניינים כמו king oscar וwild planet

טוב לאחר רצף של אכזבות מהיצא הסרדינים הנמכרים בארץ, הזמנתי אחד מכל סוג מהפופולרים ביותר שיש לiherb להציע. יצא לי 100 שקל כולל משלוח עד הבית.
מצרף תמונת מסך של הסרדינים, מקווה שלא אתאכזב, יש ממש ביקורות טובות עליהם באתר.

Screen Shot 2022-05-02 at 23.24.50.png

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
992
1. סרדינים אוכלים פלנקטון ולכן הם מהדגים הנמוכים ביותר בכספית ומומלצים על ידי ה-FDA לנשים בהיריון. יוזכר שאני לא אוכל רק סרדינים.

נכון, אבל גם לזה יש סכנות משלו:

Spanz

משתמש ותיק
דירוג
675
+1
נושא מאד מרגיז.
אין פרוט על הרבה מרכיבים, או שיש שימוש במושגים עמומים כמו "תערבות תבלינים", "שמנים מהצומח", איזה?

ולנו כצרכנים זה משנה, כי ייתכן ושיטות ההדברה והגידול, כמו גם הטעם פחות מוקפדות ממדינות אלה להבדיל מירקות המיובאים מאירופה,
בה יש רגולזציה אכיפה , ובקרה הרבה יותר מהימנה בנושא החקלאות.
זו ספקולציה שלך.
בכל מדינה יש חקלאים שמחפפים והבדיקות והרגולציה לא בהכרח מגיעות לכל פרי ופרי, ירק וירק...
אגב תופתע שגם במדינות שנחשבות על "רמה" אפשר לשלם רישיון למדבקת "אקולוגי" וזהו... מעכשיו המוצרים יסומנו אקולוגי (ללא כל בקרה...) והצרכנים מסכימים לשלם תוספת מחיר בעבור המוצר הזה.

אם כבר היתי אומר שבמוצרים מהחי כן יש באופן כללי הקפדה הרבה יותר גבוה במדינות מסוימות ובחלקן המצב קיצוני ממש (לצד השלילי)

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
992
זו ספקולציה שלך.
בכל מדינה יש חקלאים שמחפפים והבדיקות והרגולציה לא בהכרח מגיעות לכל פרי ופרי, ירק וירק...
אגב תופתע שגם במדינות שנחשבות על "רמה" אפשר לשלם רישיון למדבקת "אקולוגי" וזהו... מעכשיו המוצרים יסומנו אקולוגי (ללא כל בקרה...) והצרכנים מסכימים לשלם תוספת מחיר בעבור המוצר הזה.

אם כבר היתי אומר שבמוצרים מהחי כן יש באופן כללי הקפדה הרבה יותר גבוה במדינות מסוימות ובחלקן המצב קיצוני ממש (לצד השלילי)

כמבון שקומבינות, עיגולי פינות ו״זריקת זין״ תמצא בכל מקום בעולם ברמה זו אחרת, כי זה חלק מהטבע האנושי.
אבל אם מסתכלים על הbig picture , אין מה להשוות את הרגולציה והאכיפה האדוקה ברב מדינות אירופה בנושא חומרי ההדברה בחקלאות, לעומת זו באפריקה ובישראל.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
14,018
אין מה להשוות את הרגולציה והאכיפה האדוקה ברב מדינות אירופה בנושא חומרי ההדברה בחקלאות, לעומת זו באפריקה ובישראל.
על סמך מה אתה אומר את זה?
מה אתה יודע על הרגולציה בכל מדינה באירופה - גם החוק וגם רמת האכיפה?
מה אתה יודע על הרגולציה בישראל? ואיך אתה משווה אותה לאפריקה? אתה מכיר את הרגולציה באפריקה?
בקיצור, יש כאן 4 נושאים שונים (לפחות) שיכולים לתת אינדיקציה לצורך השוואה ולא הבאת אסמכתא לאף אחד מהם.
אני לא אומרת שאתה טועה אבל גם אין כאן אימות, רק תחושות בטן.

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
992
על סמך מה אתה אומר את זה?
מה אתה יודע על הרגולציה בכל מדינה באירופה - גם החוק וגם רמת האכיפה?
מה אתה יודע על הרגולציה בישראל? ואיך אתה משווה אותה לאפריקה? אתה מכיר את הרגולציה באפריקה?
בקיצור, יש כאן 4 נושאים שונים (לפחות) שיכולים לתת אינדיקציה לצורך השוואה ולא הבאת אסמכתא לאף אחד מהם.
אני לא אומרת שאתה טועה אבל גם אין כאן אימות, רק תחושות בטן.

היו לא מעט כתבות בנושא על ההבדלים המהותיים ביננו.
יכולה לדוגמא לעיין פה ולראות קצת על ההבדלים בייצוא קולורבי מכאן:

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
14,018
יכולה לדוגמא לעיין פה ולראות קצת על ההבדלים בייצוא קולורבי מכאן:
לא מבינה איך אתה משליך את זה לגבי כל ארבעת הנושאים שבהם כתבת בנחרצות שישראל היא סוג של עולם שלישי.
אני יכולה בעצמי לחפש אבל זאת חתיכת עבודה אז אוותר. בינתיים אשאר בלי דעה :)

Tsachi01

משתמש ותיק
דירוג
992
לא מבינה איך אתה משליך את זה לגבי כל ארבעת הנושאים שבהם כתבת בנחרצות שישראל היא סוג של עולם שלישי.
אני יכולה בעצמי לחפש אבל זאת חתיכת עבודה אז אוותר. בינתיים אשאר בלי דעה :)

בבקשה, תחום אחר, תראי איזה שכונה:

עכשיו לכי לשאר מדינות אירופה, לכי לארה״ב , במיוחד לכי להוואי ותראי איזה מלחמה, אכיפה ותקציבים יש שם נגד מינים פולשים.
אני גם יכול להעיד שאישית התקשרתי כמה פעמים באזור מגוריי להתריע על נמלות אש ועל מיינה מצויה, לאף אחד לא אכפת.

אנחנו כושלים בכל התחומים האלה שלא סובבים סביב הייטק וביטחון. תראי איך מע׳ החינוך נראית למשל. תראי את מע׳ הבריאות. מה שמציל את שני המע׳ האלה מלקרוס טוטאלית זה אנשים חכמים , טובים עם שליחות שעדיין מחזיקים אותם עוד עם קצת דופק, אבל זה דופק מאוד לא סדיר שמאיים להיכנס לפרפור פרוזדורים בכל רגע.

ולא צריך להבין למה זה ככה שמסתכלים על 120 המושחתים הצעקנים והאימפולסיבים שמנהלים אותנו. כל מה שמעניין את רובם זה לעשות לביתם והם אפילו לא מנסים יותר מדי להסתיר את זה מול המצלמות. אין שום זעקה ברחובות, הישראלי שאוהב להגיד כמה הוא ״לא פראייר״ הוא הכי כנוע בעולם לשליטים שלו שמשתינים עליו בקשת. לא סתם היה קל לרדוף אותנו באלפי שנות גלות, אנחנו צייתנים מדיי ולא מתמרדים על השכונה שהולכת פה. העיקר על קוטג ידענו לצאת לרחובות.

כי מה לעשות, זו מדינת שכונה. מה שמציל אותנו אבל גם קובר אותנו בו זמנית זה הראש היהודי שאוהב להמציא ״פטנטים״.
זו מדינת קומבינות, מדינת ה״יהייה בסדר״, מדינת ה״כל טוב אח שלי סמוך עליי״. אין מה להשוות בכלל לשאר המערב , בטח לא לאירופה המערבית.
כמובן שאם ממש נחפש גם נמצא שם תחלואות, קומבינות שחיתות ופרוטקציות, כי הדשא של השכן אף פעם לא באמת ירוק - נכון;
אבל זה ממש לא מתקרב לקנה המידה כאן.
מזל שאנחנו מעצמת הייטק עם צבא חזק אה? לפחות אפשר להתגאות במשהו..

נערך לאחרונה ב:

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
14,018
תראי איזה שכונה:
מצד אחד אני מסכימה שכל פעם שיוצא דו"ח המבקר אני דופקת את הראש בקיר מיאוש.
מצד שני - אין לי מושג איך נראים דוחות המבקר במדינות שונות באירופה ואמריקה. האם שם לא מתגלים שחיתויות, טיפשות, עצלנות מחשבתית ואדישות מצד חלק ממשרתי הציבור? אולי גם שם יש בת עמק שדופקת את הראש בקיר? אולי גם שם יש צחי שמשוכנע שהארץ שלו היא הנחשלת ביותר?
בקיצור, אם אין לך מסמכי השוואה לאיכות החקיקה ורמת האכיפה בין מדינות שונות - אין טעם לעשות "קטיף דובדבנים".

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
S האם ההשקעה ב-B2B היא הנכונה למצבי? שוק ההון 5
U משכנתא בחירת האסטרטגיה "הנכונה" נדל"ן 7
D איך לבחור את המסלול והחברה הנכונה עבור קרן השתלמות ופנסיה צרכנות פיננסית 14
אורן מה הדרך הנכונה/ההפוכה לחשב ריבית שנתית? שוק ההון 3
ה הדרך הנכונה והנבונה להשקעה בניירות ערך שוק ההון 6
Odysseus ביטוחי בריאות - הרכבת המעטפת הנכונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 58
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
א חדש בתחום, תוהה מהי הדרך הנכונה שוק ההון 58
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
א בחו"ל להשתמש באשראי או מזומן? צרכנות פיננסית 8
adamshalev מצב עדכני לקרן ישראלית מחקה סנופי או נאסדק? שוק ההון 11
ע האם בנקים מקבלים העברות ביואנים או בדולר הונקונגי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Flex דירת 4 או 3 חדרים למגורים נדל"ן 13
Giladd כסף או אופציות? שוק ההון 16
Y בנק אגנוסטי להשקעה בארץ או בחו"ל צרכנות פיננסית 6
צ מסלול מחקה מדד או IRA וקניית אירית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D האם מקובל לשלם לעורך הדין רק על עסקה בפועל או שמשלמים גם על בדיקת דירה? נדל"ן 1
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 23
ש רכב ליסינג או פרטי? מיסים 0
מ איך להשקיע במחקה מדד נסדק או סנופי בשקלים?? שוק ההון 4
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
R מיטב דש פאסיבי או מנייתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
e4e5nf3nc6 קניית ניירות ערך בשקלים או בדולרים שוק ההון 3
F האם מחירי דירות 3 חדרים עולים מהר יותר מ-4 או 5? נדל"ן 24
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
Z האם נקודת זיכוי נוספת לנערים בגיל 18 ניתנת למימוש גם כנגד מס רווחי הון או רק כנגד יגיעה אישית? מיסים 6
קוף שמבין תשואות דומות או שונות באותה קרן מחקה? שוק ההון 1
TheOneTech משכיר דירה או שוכר אמור לנקות מזגנים? פוסטים מאיכות נמוכה 13
H האם להשקיע בשקלים או בדולרים כאזרח אמריקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
A קידום או משכורת התפתחות אישית 10
ד הקדמת או דחיית תשלומים נדל"ן 3
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
M הנדסת חשמל או הנדסת מכונות? התפתחות אישית 27
JBUZZ קה״ש מנייתית: אקטיבית או פאסיבית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
אוגורן טופס תביעה לקצבת אזרח ותיק - ריבית מחסכונות או דיבידנד ממניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
האזרח החשדן הלוואה מקרן השתלמות או מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
M המרה של דולרים בבנק והעברה לבית השקעות או המרה בבית השקעות? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
C סנופי בבית השקעות או בבנק? שוק ההון 16
ת הלוואה צמודת מדד או פריים צרכנות פיננסית 13
M דירה להשקעה- מחיר למשתכן או דירות תמא נדל"ן 2
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 4
S עמלות בנקים בדרך בהעברת SWIFT - אחוזים או FIXED? שוק ההון 6

נושאים דומים

למעלה