מה היא התזונה הנכונה (או לא הנכונה)?

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,631
רק על עצמי לדבר ידעתי
-נגד תרבות ה PC.
לא חושב שזה קונצנזוס. אלא אם אתה מדבר על האיש קש שחושב שאסור להגיד כלום לאף אחד.
-ימין כלכלי. (מן הסתם, לא מפתיע)
אני חושב שיעילות המדינה משפיעה יותר מגודלה.
-בעד הפרדת דת ומדינה וכל המשתמע מכך.
יש מצב אבל גם לזה יש חריגים כמובן.
-מדעי הרוח= מדעי הדשא.
אני חושב שזו תפיסה כללית בקרב מי שממדעי הלא-דשא. (אני לא חולק את התפיסה, יש יותר ופחות מוצלחים בכל תחום)
-תחביבים אישיים כמו נגינה, כתיבה, תכנות, מתמטיקה וכו' מוערכים יותר מבילויים חברתיים.
זה פשוט אנשי פורומים באופן כללי :)

איש ירח

משתמש בכיר
דירוג
1,987
תזונה בריאה- פליאו, או ואריאציה דומה של פליאו
ממש לא קונזנזוס, ראה כאן בשרשור.
ימין כלכלי. (מן הסתם, לא מפתיע)
-נגד תרבות ה PC.
+1
-בעד הפרדת דת ומדינה וכל המשתמע מכך.
הרבה מאד אבל תתפלא, יש מגוון גם כאן.
מדעי הרוח= מדעי הדשא.
לא בהכרח אבל בוודאי שאלו לא מקצועות שפרנסתם בצדם
תחביבים אישיים כמו נגינה, כתיבה, תכנות, מתמטיקה וכו' מוערכים יותר מבילויים חברתיים.
גם כאן, מגוון התחביבים גדול מאד (גינון למשל, היו כאן כמה דיונים) אבל בגדול כן.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,301
או קיי.
פירות מלאים בויטמינים
לא. רוב הויטמינים, והברזל, שיש בפירות לא זמינים למערכת העיכול האנושית.
לא סתם הגוף מתגעגע אליהם
הגוף מתגעגע אליהם כי הם מלאים בהמוווון סוכר - פרוקטוז. והגוף שלנו, מה לעשות, הוא נרקומן של סוכר, ובמיוחד פרוקטוז. לכן, מוסיפים אותו ל 1001 מאכלים של מזון אולטרה- מעובד בתעשיית המזון האמריקאית. לכן ממתיקים איתו משקאות. אכילת סוכרים פשוטים, ובמיוחד פרוקטוז, עם סוג הפירוק שהוא עובר, מטיסה את האינסולין, גורמת לסוכר להפוך מהר לשומן, ומשאירה את הבולס רעב למנה נוספת.

זה מנגנון טבעי, שאִפְשר לנו, כשהיינו קופיפים, לבלוס כמה שיותר פירות, כמה שיותר מהר, ולברוח לפני שהנמר בא. היום בעידן השפע זה בעוכרינו.
בבסיס טבלת התזונה של הרווארד
אלה שקיבלו שוחד מחברות מזון, כן?
לינק למחקר רציני על זה מופיע בשרשור.
שלעניות דעתי עשו פי אלף מחקרים מהגורואים של הפליאו ביוטיוב.
אלה שאני עוקב אחריהם, הם רופאים, או בעלי תארים מתקדמים בביולוגיה או תזונה. ככה שאני בכלל לא בטוח.
ואני לא ממש משתייך לחבר'ה של הפליאו. ודאי לא לישראלי.
אבל לפעמים חלק מהשינוי הוא להתרגל להיות על בטן ריקה ולא להקשיב לחשקים.
כן... לא חייבים להיות רעבים בשביל זה. למעשה אפשר לפתח הרגלים בריאים סביב הרעב. אני משתדל, כאשר אני רעב, לאכול ארוחה גדולה ומזינה. וזה משאיר אותי יותר ויותר שבע, ועם הרבה פחות חשקים... לפחות מבחינתי זה הרבה יותר קל.
מעניין להסתכל במטה אנליזה הזאת שניסתה לבדוק קשרים בין פירות וירקות ספציפיים לבין מחלות ומוות.
תפוחים תמיד בראש. פירות הדר ופירות יער מככבים גם הם.

גם כשמשווים בין פירות לירקות באופן כללי, פירות נמצאו כמפחיתות תמותה קצת יותר מירקות לכל תוספת של 200 גרם ביום.
מעניין, אם זה קשור לעובדה שאנשים שאוכלים פירות, אוכלים הרבה יותר בריא באופן כללי, וכנראה שיש להם יותר כסף (בארהב במיוחד).

לא שזה נורא לאכול פירות, להפך.... השאלה כמה? ומה האלטרנטיבה? לבן שלי, לדוגמה אני נותן פירות. מגוונים, לא המון, וכל יום. בד"כ עם מזון יותר איכותי ומזין (גבינה שמנה, מסקרפונה, קצפת, יוגורט שמן, רפרפת, פנקייק מוח :>). ומצד שני, אני כמעט שלא נותן לו אף פעם חטיפים, או מתוק (שוקולד מריר לעיתים רחוקות - הוא מעדיף; לעיתים רחוקות כפית דבש כממתיק).

נערך לאחרונה ב:

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,301
@בת העמק
אגב, יעניין אותך, להעיף פרוקטוז כמעט לחלוטין, זה מהדברים, שעזרו לי להוריד חומצה אורית לנורמה.

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
14,067
הם מלאים בהמוווון סוכר - פרוקטוז. והגוף שלנו, מה לעשות, הוא נרקומן של סוכר, ובמיוחד פרוקטוז.
שטויות במיץ פירות. אני אוכלת פרי אחד ביום ושאר הסוכרים שלי מגיעים משאר המאכלים (לחמים ודגנים, שוקולד, ירקות שורש, קיטניות).
ציטוט מ"מדע גדול, בקטנה":
אז מה היתרון של הסוכר בפירות? התשובה פשוטה מאוד – אין לו שום יתרון על סוכר "רגיל".

היתרון של פירות על דברי מתיקה אחרים לא טמון בסוג הסוכר שבהם, אלא בשאר הרכיבים שהם מכילים – הסיבים התזונתיים, הויטמינים, המינרלים והפיטוכימיקלים. למעשה, פירות הם דוגמא מצוינת לכך שיש חשיבות לחבילה – כל רכיבי התזונה שאנו מקבלים יחד – ולאו דווקא לרכיבי התזונה הבודדים, בקביעה האם מזון בריא או מזיק.
פירות הם בהחלט "ממתקים מהטבע" – כל פרי מכיל 2-3 כפות סוכר, אך גם שופע ברכיבי תזונה חשובים. בכדי להרוויח את כל היתרונות הבריאותיים רצוי לאכול פירות כמו שהם, ולצמצם ככל הניתן שתיית מיצי פירות (גם כאלו שנסחטו במקום) המכילים בעיקר את סוכר הפרי ולא הרבה יותר.
אגב, יעניין אותך, להעיף פרוקטוז כמעט לחלוטין, זה מהדברים, שעזרו לי להוריד חומצה אורית לנורמה.
אני מניחה שהתכוונת לגאוט. בעלי אוכל בננות, תפוחים, פרי-הדר, ענבים, אבטיח, מלון. פרי או שניים ביום. אף דיאטיקנית לא רשמה לו שפירות הם אסורים, לא ראיתי באף אתר גאוט המלצה כזאת, מעולם לא היה קשר בין פרי להתקף אצלו. כן היה קשר לשתיית בירה ואכילת בשר ובמיוחד כשזה ביחד.

yossik

מודרטור
דירוג
13,370
אני מניחה שהתכוונת לגאוט. בעלי אוכל בננות, תפוחים, פרי-הדר, ענבים, אבטיח, מלון. פרי או שניים ביום. אף דיאטיקנית לא רשמה לו שפירות הם אסורים, לא ראיתי באף אתר גאוט המלצה כזאת, מעולם לא היה קשר בין פרי להתקף אצלו. כן היה קשר לשתיית בירה ואכילת בשר ובמיוחד כשזה ביחד.
@בת העמק
אני מכבד את זכותך לטעות.
:)
אני חושב שבת בעמק צודקת.
יש לי גאוט ולא הזהירו אותי ממיצי פירות וירקות אבל מומלץ להימע ממשפחת המצליבים שלדאבוני כולל ברוקולי.
למרות זאת אני צורך ברוקולי והתרופה [אלוריל] עושה עבודה נהדרת וכבר 8 שנים אין לי כאבים בכף הרגל.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,631
יש לי גאוט ולא הזהירו אותי ממיצי פירות וירקות אבל מומלץ להימע ממשפחת המצליבים
. אף דיאטיקנית לא רשמה לו שפירות הם אסורים,
אני די בטוח ש @Benjamin Willard מודע לקונצנזוס הקיים ויוצא נגדו באמירה שלו. הוא אמר את זה מכיוון שהדיאטה שלו נחשבת ככזו בסיכון גבוה לגאוט לפי הקונצנזוס והוא יודע אחרת בגלל התקדמויות בתיום שהוא מכיר ומנסיונו האישי. תקן אם טעיתי.
אני לא מחזיק גדול אישית מ דיאטניות יש להן מנסיוני יש לה סכמהone size fits all, הן לא מתעדכנות במחקר ולא מבינות יותר בתזונה מהרבה מהאנשים כאן בשרשור.

DesertMinimalist

משתמש ותיק
דירוג
58

אין לי דעה חזקה מאוד על דיאטקניות, אני בטוח שגם יש כאלו שיסכימו עם מה שנאמר כאן - עם זאת, לאורך החיים, מסיפורים ששמעתי על אנשים שביקרו אצל כאלו, ההמלצות היו כמעט תמיד אותו הדבר ומלאות במאכלים שהיום לא מקובלים לפי השקפות תזונתיות דיי פופולריות. הרבה לחם "מלא", הרבה פירות, הרבה גבינה... כמו שמר ביגלסוורט' אמר - ממש לא בטוח שהן מתעדכנות במידע המחקרי באופן שוטף, בדומה לרופאים רבים.

אגב, יש קונזנצזוס בפורום שעצות של אנשי מקצוע הם אנדרייטד - למה בנושאי השקעות זה תקף ובתזונה לא? גם תזונה היא תחום שהוא פחות או יותר ג'ונגל, עוד לא יודעים להגיד בפירוש "מה נכון".
אלה שאני עוקב אחריהם, הם רופאים, או בעלי תארים מתקדמים בביולוגיה או תזונה. ככה שאני בכלל לא בטוח.
ואני לא ממש משתייך לחבר'ה של הפליאו. ודאי לא לישראלי.

פיטר עטיה? רונדה פטריק? Who's your guru?

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,301
אני די בטוח ש @Benjamin Willard מודע לקונצנזוס הקיים ויוצא נגדו באמירה שלו. הוא אמר את זה מכיוון שהדיאטה שלו נחשבת ככזו בסיכון גבוה לגאוט לפי הקונצנזוס והוא יודע אחרת בגלל התקדמויות בתיום שהוא מכיר ומנסיונו האישי. תקן אם טעיתי.
אני לא מחזיק גדול אישית מ דיאטניות יש להן מנסיוני יש לה סכמהone size fits all, הן לא מתעדכנות במחקר ולא מבינות יותר בתזונה מהרבה מהאנשים כאן בשרשור.
@yossik @בת העמק
המדע לא באמת יודע מה גורם לגאוט. יש תאוריה מסויימת (על חומצה אורית וכו), העיניין שיש לה הרבה יוצאי דופן. יש הבנה של חלק מהתהליכים הביולוגיים, אבל היא לא שלמה.

אני יכול להעיד על שלושה אנשים שאני מכיר היטב (אני אחד מהם, וגם אבי), ויש עוד כמה מכרים, שעבור שלושתינו, דיאטה ללא דגנים, קטניות, שמני זרעים, ומעט מאוד סוכר (ברמות שונות), הורידה את החומצה האורית לנורמה, לאחר שנים או עשורים של רמות גבוהות, והעלימה את ההתקפים כמעט לחלוטין (לי מעולם לא היו). ובלי שום תרופות.

זה כן דורש הקפדה (יותר קשה ממה שזה נשמע), ואצל שלושתינו כלל זינוק בהתחלה.

עכשיו... יש כל מיני הסברים לזה. אין לי מאמרים בשלוף, אבל לא מסובך לחפש. הם נעים סביב דלקתיות, ופעילות של הכליות. עניין אותי בהתחלה. אבל, מאז שראיתי שזה עובד, ושיש שיפור בבדיקות הדם בכלל (טריג, A1C, כולסטרול בסימן שאלה) , ובמשקל (אם כי איטי משהו), פחות מרגש אותי התיקוף המדעי על האוכלוסייה הכללית.
פיטר עטיה? רונדה פטריק? Who's your guru?
אין לי גורו :)
יש כנס של מטבוליקס בקרוב אז בגדול בכיוון הזה, אבל ממש לא חפיפה מלאה.

yossik

מודרטור
דירוג
13,370
המדע לא באמת יודע מה גורם לגאוט. יש תאוריה מסויימת (על חומצה אורית וכו), העיניין שיש לה הרבה יוצאי דופן. יש הבנה של חלק מהתהליכים הביולוגיים, אבל היא לא שלמה.
אולי המדע לא יודע אבל לעולם הפארמה והרפואה יש פתרון לבעיה. ואם יש פתרון אז כנראה שזה מבוסס על מדע ומחקר.
לפני שצרכתי את התרופה היו לי כאבי תופת, אמרו לי תאכל אתזה ואל תאכל אתזה, לא עזר וירדתי במשקל.
התרופה פתרה את הבעייה והיום אני אוכל כל מה שבא לי בלי לעשות חשבון ומדלג על כל הכתבות והמחקרים של דיאטנים.

yossik

מודרטור
דירוג
13,370

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
14,067
אני מכבד את זכותך לטעות.
:>
אני מודה לך מקרב לב, בנימין.
אולי המדע לא יודע אבל לעולם הפארמה והרפואה יש פתרון לבעיה
בעלי אובחן כבר לפני יותר מ-20 שנה ועדיין לא לוקח את התרופה (וגם לא יקח). הוא מחזיק בבית אקרוקסיה לזמני התקף וגם אז הוא יחכה עד שבאמת יהיה בלתי נסבל ולרוב יוותר עליה.
המדע לא באמת יודע מה גורם לגאוט
המדע לא נמצא אף פעם במצב של ידיעה מוחלטת...גם אנחנו לא.
יש תובנות חדשות, יש ניסוי וטעיה ויש מה שעובד עד שלא עובד וצריך לחזור לניסוי.
אין לי דעה חזקה מאוד על דיאטקניות
זה בסדר, גם לי לא :)
אני פשוט חוזרת כל כמה חודשים לקרוא אם יש חדשות בנושא. לפני 20 שנה חשבו שקיטניות ומצליבים הם לא רצויים. היום יש גם דעות אחרות (מהניסיון שלנו אין שום בעיה כל עוד התזונה מגוונת). נכון להיום, ההבנה שלנו במשפחה זה שצריכת יתר של בשר עם בירה תזרז את ההתקף הבא, אז הורדנו את כמות המנגלים בשנה למינימום.

Benjamin W

משתמש בכיר
דירוג
7,301
בעלי אובחן כבר לפני יותר מ-20 שנה ועדיין לא לוקח את התרופה (וגם לא יקח). הוא מחזיק בבית אקרוקסיה לזמני התקף וגם אז הוא יחכה עד שבאמת יהיה בלתי נסבל ולרוב יוותר עליה.
הבעיה אינה דלקת פרקים בלבד. גאוט מוביל לכל מיני בעיות אחרות (הצטברות של הגבישים וכו'). והרבה פעמים בא יחד עם כל מיני בעיות מטבוליות או סס2.

yossik

מודרטור
דירוג
13,370
[אוף טופיק]
ארקוקסיה היא נהדרת. משכיחה כאבים תוך 10 דקות וגם אנטי אינפלמנטורי מדהים. משתמש בה רק למצבי חירום כמו לאחר טיפול שורש או כאב גב תחתון לאחר עמידה ממושכת בישול ושטיפת כלים.
בניגוד להצעת הרופאה שלי אני אנסה להוריד את מינון התרופה לגאוט ונראה מה תהייה התוצאה.

Mr. Bigglesworth

משתמש בכיר
דירוג
3,631

איש ירח

משתמש בכיר
דירוג
1,987
גם תזונה קטוגנית נוצרה במקור לטיפול בהתקפי אפילפסיה אצל ילדים בהם תרופות אחרות לא עזרו. זה לא אומר בהכרח שתזונה קטוגנית היא בריאה ועדיפה לכולם.
מנקודת מבט אבולוציונית זה גם לא הגיוני (לא שבדרך כלל אני מחזיקה מטיעונים כאלה). אילו תזונת האדם הייתה צריכה להיות מבוססת רק על כמויות כאלה של בשר וגבינה (שבנג'מין קורא להם מזון איכותי) הוא היה גווע הרבה לפני שהצליח לביית את הפרות (או הכבשים או מה שזה לא יהיה)

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
14,067
ארקוקסיה היא נהדרת.
יש מינון ארקוקסיה במיוחד לגאוט, הכי חזק מכולם - 120 מ"ג. צריך לקרוא היטב את ההתוויות.
בניגוד להצעת הרופאה שלי אני אנסה להוריד את מינון התרופה לגאוט ונראה מה תהייה התוצאה.
אני לא מכירה את הכדורים כיום אבל בזמנו, הרופא אמר לבעלי שהכדור היומי הזה הוא לכל החיים ומי שמתחיל איתו, אסור לו להפסיק כי זה עושה נזק.
זאת היתה הסיבה שבעלי העדיף לא להתחיל עם זה. בכל מקרה, כדאי להתייעץ עם הרופאה וגם לקרוא על זה באינטרנט.
הבעיה אינה דלקת פרקים בלבד. גאוט מוביל לכל מיני בעיות אחרות (הצטברות של הגבישים וכו').
לא הבנתי את המשפט הזה. הצטברות הגבישים היא מה שגורם להתפרצות ההתקף. זה לא דלקת פרקים קלאסית.
הדבר הכי חשוב בתזונת חולי גאוט היא שתייה מרובה מאד של מים כל יום, ובמיוחד בהתקף. זה מזכיר לי שגם זה אחד מהגורמים להתקפים אצל בעלי, כשהוא שוכח לשתות מספיק.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A האם באמת השוק מתמחר את המניות שבו בצורה הנכונה? שוק ההון 3
S האם ההשקעה ב-B2B היא הנכונה למצבי? שוק ההון 5
U משכנתא בחירת האסטרטגיה "הנכונה" נדל"ן 7
D איך לבחור את המסלול והחברה הנכונה עבור קרן השתלמות ופנסיה צרכנות פיננסית 14
אורן מה הדרך הנכונה/ההפוכה לחשב ריבית שנתית? שוק ההון 3
ה הדרך הנכונה והנבונה להשקעה בניירות ערך שוק ההון 6
Odysseus ביטוחי בריאות - הרכבת המעטפת הנכונה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 58
H מחפשת את הדרך הנכונה להתחיל את החיים בשביל להגיע לעצמאות כלכלית יומני מסע אישיים 49
Henchman34 מה הדרך הנכונה ללכת בה אם המטרה הסופית היא תיק מניות דיבידנד? שוק ההון 44
א חדש בתחום, תוהה מהי הדרך הנכונה שוק ההון 58
C "בדרך הנכונה" אבל עדיין משהו חסר יומני מסע אישיים 40
ל איך בודקים אם יש החרגות או הצהרת בריאות בקרן פנסיה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E עצמאי - חיסכון באופן עצמאי . אפשרי או לא? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 27
א בחו"ל להשתמש באשראי או מזומן? צרכנות פיננסית 8
adamshalev מצב עדכני לקרן ישראלית מחקה סנופי או נאסדק? שוק ההון 11
ע האם בנקים מקבלים העברות ביואנים או בדולר הונקונגי? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Flex דירת 4 או 3 חדרים למגורים נדל"ן 13
Giladd כסף או אופציות? שוק ההון 16
Y בנק אגנוסטי להשקעה בארץ או בחו"ל צרכנות פיננסית 6
צ מסלול מחקה מדד או IRA וקניית אירית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
D האם מקובל לשלם לעורך הדין רק על עסקה בפועל או שמשלמים גם על בדיקת דירה? נדל"ן 1
D קניית דירה שהיא לא בית משותף, אלא מושע, מגורים או השקעה לעתיד בפינוי בינוי, אם יהיה נדל"ן 23
ש רכב ליסינג או פרטי? מיסים 1
מ איך להשקיע במחקה מדד נסדק או סנופי בשקלים?? שוק ההון 4
R האם לשים את כל החסכונות על משכנתא או להשאיר חלק מהחיסכון ולהשקיע במדד ל30 שנה שוק ההון 3
R מיטב דש פאסיבי או מנייתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
e4e5nf3nc6 קניית ניירות ערך בשקלים או בדולרים שוק ההון 3
F האם מחירי דירות 3 חדרים עולים מהר יותר מ-4 או 5? נדל"ן 24
F דירה יחידה - חדשה על הנייר לעוד 5 שנים, או ישנה שתעבור פינוי בינוי יום אחד? נדל"ן 27
Z האם נקודת זיכוי נוספת לנערים בגיל 18 ניתנת למימוש גם כנגד מס רווחי הון או רק כנגד יגיעה אישית? מיסים 6
קוף שמבין תשואות דומות או שונות באותה קרן מחקה? שוק ההון 1
TheOneTech משכיר דירה או שוכר אמור לנקות מזגנים? פוסטים מאיכות נמוכה 13
H האם להשקיע בשקלים או בדולרים כאזרח אמריקאי ברוקרים ופלטפורמות מסחר 7
A קידום או משכורת התפתחות אישית 10
ד הקדמת או דחיית תשלומים נדל"ן 3
לב מישקין מה עדיף לקנות רכב יד שנייה או לקחת מהעבודה תמורת תשלום? צרכנות פיננסית 12
I למכור את התיק לצורך רכישה דירה או להתמנף בזול? שוק ההון 3
M הנדסת חשמל או הנדסת מכונות? התפתחות אישית 27
JBUZZ קה״ש מנייתית: אקטיבית או פאסיבית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
אוגורן טופס תביעה לקצבת אזרח ותיק - ריבית מחסכונות או דיבידנד ממניות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
L נהג צעיר רכב ראשון - יד 2 או ליסינג פרטי צרכנות פיננסית 3
האזרח החשדן הלוואה מקרן השתלמות או מקרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
M המרה של דולרים בבנק והעברה לבית השקעות או המרה בבית השקעות? ברוקרים ופלטפורמות מסחר 3
A רכב קטן במחיר משתלם, יד שנייה או חדש? שמעתי 0 קילומטר עם הנחות מאוד משמעותיות-"חבר" וכו'. צרכנות פיננסית 4
C סנופי בבית השקעות או בבנק? שוק ההון 16
ת הלוואה צמודת מדד או פריים צרכנות פיננסית 13
M דירה להשקעה- מחיר למשתכן או דירות תמא נדל"ן 2
K השקעה במדד שמחלק או משקיע חזרה דיווידנד, איך מבצעים? שוק ההון 4
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה