מה ההצדקה כיום להשקעה בביטקוין לטווח ארוך?

אליהו

משתמש בכיר
דירוג
1,037
בטוח שהשתנה השאלה זה כמה ואיך ואת זה רק ניתן להעריך.......
תבחן את שווי השוק, הוא נותן(עוד) זווית טובה על העניין.
בעליה מ100 ל1000 הביט היה עדיין בשווי שוק קטן מאוד יחסית לשוק ההון העולמי.
היום בעליה כזאת של פי 10 הוא יגיע בערך לשווי כול הזהב(מעל הקרקע)בעולם.
צריך כוחות פיננסיים הרבה יותר גדולים כדי להזיז אותו במצב כזה.

הקהילה שמקדמת את הביטקוין שינתה כיוון במהלך השנים מבחינת הנרטיב
כבר מדובר פחות במטבע שישמש לקניות קטנות ויותר ב"זהב הדיגיטלי" החדש כלי לאגירת\שמירת ערך

בקשר לסיכון הוא כן ירד כי יש כבר הרבה גופים גדולים שמכירים בלגיטימציה שלו וסוחרים בו(עדיין סיכון גבוה כמובן)
מה שמקטין את הסיכוי לאי חוקיות ו"מעבר לדבר הבא".
הקהילה המדוברתי של הביטקון שינתה כיוון כי היא ראתה שאין לה סיכוי להתמודד בתחרות על המטבעות ובגלל שיש לה ביקוש למותג הזה ששמו ביטקון אז ממילא יותר מדובר שזה יהיה כלי לאגירת ערך אבל כאן בדיוק נמצאת השאלה האם זה ישאר על המפה כי כלי לאגירת ערך שאין לו עדיפות על הכלים האחרים בשוק זה סיכון גבוה להמחק וזה שחלק מהגופים הגדולים מכירים בו זה לא מקטין סיכון משמעותי כי גם אם כולם יקבלו אותו עדיין הוא יכול לקרוס במהירות
כדי להצליח לפעמים אתה מצליח כי אתה העסק המוכר והוותיק בשוק ולפעמים כי אתה הכי יפה אבל בדרך כלל (לדעתי) יש תוקף להצלחות שמנותקות מהשטח והם רק כי הם הוותיקים והמפורסמים
בסוף מגיע עסק טוב ויעיל והוא עולה למעלה והשאר יורדים למטה למטה

הסטודנט התפרן

משתמש ותיק
דירוג
77
אני מבין שכשהביטקוין היה בחיתוליו היה לא פוטנציאל עצום אבל עכשיו, כשהוא נכנס לתפוצה כל כך רחבה מה מאזן את העמלות המופרזות, הקושי החוקי לפעמים לסחור והסיכונים? מה ההגיון בהשקעה לטווח של 10 שנים מעבר לעובדה שהביטקוין מוגן מאינפלציה?

רק בכל העולם

שרון4

משתמש סולידי
דירוג
5
לא דברתי על פריצה של ההצפנה, דיברתי על האפשרות להוציא אינפורמציה חלקית מהבלוקצ'יין הציבורי שיאפשר לעקוב באופן מסוים אחרי עסקאות. נדמה לי שהNSA עשה משהו כזה וזה נעשה כבר עם כמה הצפנות די חזקות.

אליהו

משתמש בכיר
דירוג
1,037

noam23

משתמש ותיק
דירוג
363
יש משהו שנראה לי טריוויאלי לציין אבל איכשהו ברוב הדיונים האלה מתפספס.

בד"כ כשמדברים על ביטקוין בעצם מדברים בת'כלס על קריפטו/בלוקצ'יין.

אבל הטכנולוגיה של קריפטו/בלוקצ'יין - על אף שדי ברור שהיא שימושית (כבר כיום, ואולי בעתיד אפילו יותר, עד לרמה שאולי לא נבין איך חיינו בלעדיה קודם, כמו האינטרנט או מערכת ביוב מתפקדת כהלכה) - היא לא רק ביטקוין. ביטקוין הוא רק אחד המטבעות (גם אם הגדול, הותיק, המפורסם, "הפנים של" וכו')

אז לגמרי ייתכן שבעתיד הפיננסים יתנהלו כולם על גבי בלוקיצ'יין אבל הביטקוין יהיה רלוונטי בערך כמו טלכרט או אסימון כיום.

שום דבר לא אומר שבהכרח הוא זה שיהיה בשימוש.

גישה סבירה יותר (לדעתי) היא השקעה רחבה ומפוזרת על סל מטבעות (אולי ממושקל לפי ה-CAP שלהם, או אולי משהו אחר). בצורה כזו, אפשר להיחשף לטכנולוגיה או ל-ASSET CLASS בלי להמר על שום מטבע ספציפי. לחילופין (או בנוסף), אפשר גם להשקיע בקרנות סל שמשקיעות בחברות שעוסקות בתחום (אם רוצים לתת חשיפת יתר לתחום מעבר למה שיש לה באופן טבעי במחקי מדדים).

לא ממליץ כמובן (אני אישית מושקע ישירות בביטקוין ו-ETH בגלל כרייה בעבר הרחוק)
צריך להבין מה ביטקוין נותן שאחרים לא נותנים.

ביטקוין הוא נכס הקריפטו היחידי היום בעולם שהוא גם בעל שווי שוק לא זניח (עשרות אחוזים משוק הקריפטו), גם המטבע הותיק ביותר, גם מבוזר לגמרי, וגם בעל כמות סופית (שכמעט הגענו אליה). לכן, נכון להיום רק לנכס הזה יש פוטנציאל להתחרות בזהב כ Store of value העולמי, או להוות מטבע של "כלכלה אוסטרית" למדינות שיבחרו בכך.

אם הביטקוין הולך לעשות לתחום ה Store of value מה שנטפליקס, אמאזון ושאר המפלצות הדיגטליות עשו לתחומים הפיזיים אותם החליפו, שווי השוק של ביטקוין הולך להיות הרבה הרבה יותר מטריליון דולר אחד.

נערך לאחרונה ב:

klayhamn

משתמש בכיר
דירוג
1,515
אני לא פה בשביל לסנגר ולא בשביל ללמד קטגוריה על ביטקוין.
רק אמרתי שלא בטוח שהוא יהיה המטבע ש-"ינצח", גם אם אתה ממש מאמין בו וגם אם כל מה שכתבת נכון ורציונאלי.

זה נאמר בתגובה למי שדיבר על היתרונות העצומים של הקריפטו / בלוקצ'יין ואיך הם ישנו את העולם.
כל מה שאמרתי זה: יכול להיות שזה באמת יקרה, אבל לא בהכרח עם ביטקוין.

וצריך לקחת את זה בחשבון.
זה הכל.

noam23

משתמש ותיק
דירוג
363
אני לא פה בשביל לסנגר ולא בשביל ללמד קטגוריה על ביטקוין.
רק אמרתי שלא בטוח שהוא יהיה המטבע ש-"ינצח", גם אם אתה ממש מאמין בו וגם אם כל מה שכתבת נכון ורציונאלי.

זה נאמר בתגובה למי שדיבר על היתרונות העצומים של הקריפטו / בלוקצ'יין ואיך הם ישנו את העולם.
כל מה שאמרתי זה: יכול להיות שזה באמת יקרה, אבל לא בהכרח עם ביטקוין.

וצריך לקחת את זה בחשבון.
זה הכל.
יכול להיות, אבל כרגע לא נראה שזה יכול לקרות עם אף מטבע דיגיטלי אחר פרט לביטקוין, כי לאף מטבע אחר אין את התכונות הדרושות (כמות סופית וקירבה אליה, ביזור מלא, שווי שוק גדול, ותק ומוניטין). בעוד עם ביטקוין זה קורם עור וגידים כרגע. אז מכאן האופטימיות שבהשקעה. כמובן ששום דבר לא בטוח, אבל לדעתי זה נראה אטרקטיבי מאוד, ביחס לסיכוי/סיכון של השקעות אחרות שיכולות לעשות 20-30X מהנקודה הזו.

נחייה ונראה, איך שאומרים.

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,469
יש לי 29,874,710,591,893 סיבות, והן רק ממשיכות לגדול :)

בתרחיש הכי פסימי שאני רואה לנגד עיניי, ביטקוין ייתפוס את שווי השוק של זהב תוך כעשור גג - יוביל לקפיצה של פי 16 מהשווי הנוכחי.

המיינסד לגבי ביטקוין כרגע הוא כמו המיינסד שהיה למשקיעים ביחס לאפל כשהיא הייתה בשווי של 100/300/1000 מיליארד דולר - "לאיפה עוד יש לעלות מכאן?"

רק כדי שתבין כמה מוקדם אנחנו, שווה להעיף מבט כאן: https://bitinfocharts.com/top-100-richest-bitcoin-addresses.html
רק ב-5,826,592 ארנקים יש סכום שגבוה יותר מ-1,000$.

נערך לאחרונה ב:

YPV

משתמש בכיר
דירוג
2,513
טוויסט מעניין בעלילה

Russia plans to tackle US sanctions with Bitcoin investment, says Kremlin economist

Vladislav Ginko, an economist at the Russian Presidential Academy of National Economy and Public Administration, a state-funded institution, said the government is taking steps to minimise the impact of US sanctions that have hit the Russian rouble by replacing some of its US dollar reserves with the world’s most popular cryptocurrency.​

אליהו

משתמש בכיר
דירוג
1,037

ביטקוין הוא נכס הקריפטו היחידי היום בעולם שהוא גם בעל שווי שוק לא זניח (עשרות אחוזים משוק הקריפטו), גם המטבע הותיק ביותר, גם מבוזר לגמרי, וגם בעל כמות סופית (שכמעט הגענו אליה). לכן, נכון להיום רק לנכס הזה יש פוטנציאל להתחרות בזהב כ Store of value העולמי, או להוות מטבע של "כלכלה אוסטרית" למדינות שיבחרו בכך.

אם הביטקוין הולך לעשות לתחום ה Store of value מה שנטפליקס, אמאזון ושאר המפלצות הדיגטליות עשו לתחומים הפיזיים אותם החליפו, שווי השוק של ביטקוין הולך להיות הרבה הרבה יותר מטריליון דולר אחד.
להשוות ביטקוין למהפכות זה בדיוק כמו לומר שמקדחה היא המהפכה התעשיתית
יש מהפכות כמו רכב אוטונומי רובוטים שכל אחד שמצליח לדמיין את זה הוא מתפעל מהשינויים שזה יעשה במשק את הביטקוין שהוא הפנים של הבלוקצ'יין יש היום שימושים חמודים (לא הייתי נותן לזה יותר מהגדרה חמודים) ואני מאמין שזה התפתח אבל מהפכה....
יש את אמאזון שבעולם הקמעונאות שינה הרבה אבל הוא לא מהפכה הוא פשוט עסק מקוון שעובד בצורות יותר יעילות מאחרים הוא לא המציא את השיטה ואין לו בלעדיות על השיטה בדיוק כמו שביטקוין לא קשור לבלוקציין יותר מכל מטבע אחר או כל שימוש אחר בבלוקצ'יין אבל אמאזון יש לו עדיפות על אחרים במחירים והנוחות שבזה ביטקוין לא מזכיר אותו ולא מדגדג להם באצבע הקטנה של הרגל
אם אמאזון יפול אנחנו נצטרך הסבר למה כי הראיון הזה הוא די פשוט שהוא דבר שצריך לעבוד (לפעמים נופלים בגלל משהו צדדי שהעסק ניסה להמשיך להתפתח אבל הראיון שלהם הוא פשוט שזה ראיון מצוין) אבל אם ביטקוין יפול כל טיפש מתחיל יוכל להבין

Libertad

משתמש בכיר
דירוג
1,045
יש תרחיש דמיוני בו רוסיה פולשת לאוקראינה ומנתקים אותה מה-swift או משהו בסגנון, ואז היא תשתמש בביטקוין.

בנוסף, פוטין התבטא בנושא השבוע ואמר שלרוסיה יש יתרון בכריית ביטקוין, וגם שר האוצר שלהם אמר שצריך לאמץ את התחום. בהחלט מעניין.

• אהבתי
Reactions: YPV

אליהו

משתמש בכיר
דירוג
1,037
כרגע העברייני רשת ודורשי כופר למיניהם באמת יותר טוב להם ביטקוין ואם רוסיה תפעל כמו גרמניה של איטלר אז הגיוני שגם הם שווה להם להשאיר את זה כאופציה פתוחה
אבל מי שעובד בשחור הכסף שלו מוגבל אני לא הייתי בונה על כאלה תפניות במיוחד שהסיכוי שלהם הוא....

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,469
כרגע העברייני רשת ודורשי כופר למיניהם באמת יותר טוב להם ביטקוין ואם רוסיה תפעל כמו גרמניה של איטלר אז הגיוני שגם הם שווה להם להשאיר את זה כאופציה פתוחה
אבל מי שעובד בשחור הכסף שלו מוגבל אני לא הייתי בונה על כאלה תפניות במיוחד שהסיכוי שלהם הוא....

דווקא ביטקוין לא מתאים להאקרים או עבריינים, פשוט כי הבלוקצ'יין היא פסאודו-אנונימית, לא אנונימית לחלוטין
מניח שמונרו או Zcash יותר מתאימים להם

אליהו

משתמש בכיר
דירוג
1,037
אני אישית הייתי צריך לשלם פעם בביטקוין למשהו לא נקי וגם אם יש כאלה יותר טובים לדעתך בכל מקרה כנראה שזה פסאודו אנונימית שמספיק בשביל לדרוש אם זה כופר

YPV

משתמש בכיר
דירוג
2,513
בנוסף, פוטין התבטא בנושא השבוע ואמר שלרוסיה יש יתרון בכריית ביטקוין, וגם שר האוצר שלהם אמר שצריך לאמץ את התחום. בהחלט מעניין.
בסוף נגלה שהמסמך שפורסם על ידי הבנק המרכזי של רוסיה, נועד להפיל את ביטקוין, כדי שהממשל הרוסי יוכל לאסוף סחורה במחירי חיסול...

סול

משתמש ותיק
דירוג
1,215
שאלה,
האם למישהו יש קוד הנחה לרכישת Ledger Nano S?

nicepo1

משתמש בכיר
דירוג
4,059
יש תרחיש דמיוני בו רוסיה פולשת לאוקראינה ומנתקים אותה מה-swift או משהו בסגנון, ואז היא תשתמש בביטקוין.

הכן מעניין זה יכול להיות פעם ראשונה שהביטקויין משחק תפקיד גאופוליטי משמעותי.
במקרה שזה יגיע לסנקציות חמורות על רוסיה והתרחיש יתממש,זה יכול לבוא בהפוך ולגרום לנטישה שלו במערב,או במקרה אפילו עוד יותר קיצוני אימוץ יותר מהיר שלו ונטישה\הקטנה של הדולר כמטבע העולמי.......

דור ה-Z

משתמש בכיר
דירוג
1,469
מה זה קוד פתוח? ואיזה ארנקים כן משתמשים בו?
קוד פתוח - הכוונה לקוד שידוע לכולם ופומבי, כך שאפשר לבצע לו ביקורת עמיתים - לשפר אותו, ולוודא שאין בו פרצות או דלתות אחוריות.
זה אחד מהמאפיינים הבסיסיים של ביטקוין, של לינוקס ושל עוד שלל פרויקטים מוצלחים

חברת Ledger לא חושפת את הקוד אשר הארנקים שלה מריצים - דבר שחושף אותך לדלתות אחריות בתוכנה (סיכוי זניח, אך קיים להערכתי). בנוסף, ראוי לציין שמידע אודות המשתמשים שלהם דלף לרשת

אישית, יש לי ארנק של Trezor, הם משתמשים בקוד פתוח
יש עוד כמה, אתה יכול לחפש בגוגל

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ח מה לדעתכם עדיף כיום לצעיר בן 23 לסכומים של כמה עשרות אלפי שקלים ולטווח ארוך, לא למסחר מדי אקטיבי שוק ההון 16
shirbi אני לא מבין למה הבנקים המרכזים קונים אגרות חוב ממשלתיות כיום שוק ההון 35
cypriano de rore האם יותר קשה למצוא כיום אמנות איכותית מבעבר? אוף טופיק 45
M האם אני יכול לפרוש כבר כיום? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 21
ת השינה כיום - כמה שעות שינה אתם ישנים, ומתי אתם מתעוררים? אוף טופיק 42
ITS מהי הדרך הטובה ביותר להתנייד כיום בגוש דן ללא רכב? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
K מה סוג ההשקעות האטרקטיבי ביותר כיום לסכומים מעל 100K שוק ההון 12
Y למה קופת גמל להשקעה פחות טוב מהשקעה עצמאית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
Flex כיוון להשקעה מיטבית לטווח של 10 שנים פוסטים מאיכות נמוכה 6
A קופת גמל להשקעה בניהול אישי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y בנק אגנוסטי להשקעה בארץ או בחו"ל צרכנות פיננסית 6
לואי וו השקעה של 100K בקופת גמל להשקעה לאישה בת 50 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
מ משיכה חלקית מקופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
T השקעה במספר קופות גמל להשקעה- האם נותן ערך מוסף? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
N דירה להשקעה - מחיר למשתכן - לעומת קנית דירה עצמאית נדל"ן 14
G קופג להשקעה שמסייעת להורדת מס מפנסיה כללית פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
S סכום להשקעה- אשמח לחוות דעתכם שוק ההון 1
A השאלות החשובות בבחירת דירה להשקעה נדל"ן 10
T גמל להשקעה - הוצאות ניהול השקעות תלויות בכמות המסלולים? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
Z-Matrix מה לעשות עם קופות הגמל להשקעה בתקופה שהבורסה יורדת? שוק ההון 5
M דירה להשקעה- מחיר למשתכן או דירות תמא נדל"ן 2
א דירה להשקעה שלא מכניסה נדל"ן 2
T האם להעביר קופת גמל להשקעה לאחר שירדה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
B קופת גמל להשקעה או השקעה במדד שוק ההון 4
N קופת גמל להשקעה-התייעצות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
מ מעבר מקופת גמל להשקעה באופן עצמי שוק ההון 5
A מינוף להשקעה בנדלן בחו"ל נדל"ן 4
מ דירה להשקעה בקרית אתא, רחוב פינסקר. יש מכיר? פוסטים מאיכות נמוכה 0
G התייעצות: האם להוציא קופת גמל להשקעה+פוליסת חיסכון ולשלם מס לטובת הפחתת העמלות? שוק ההון 7
T קופת גמל להשקעה - האם כדאי להעביר את הסכום שהצטבר לברוקר? איך? שוק ההון 4
א איזו קרן סל נחשבת להשקעה פאסיבית קלאסית באגרות חוב? שוק ההון 1
A קופת גמל להשקעה האם כדאי לפתוח עכשיו שהמניות בירידה שוק ההון 5
M כדאיות הרחבת דירה להשקעה נדל"ן 20
M קופת גמל להשקעה vs ברוקר. חישוב דמי ניהול, מס רווחי הון. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
mk1 המכניקה מאחורי ביצוע הוראות בגמל להשקעה או בקרן השתלמות שוק ההון 0
E דירה ראשונה להשקעה - החזר חודשי ומגורים נדל"ן 42
F קרנות גמל להשקעה מסלול מנייתי שוק ההון 2
I רכישת דירה להשקעה וקניית דירה למגורים עוד כעשור נדל"ן 2
ש למה לחכות עם דירה להשקעה? נדל"ן 18
U דירה להשקעה- השכרה נדל"ן 9
M השוואת תשואות בS&P 500 בקרונות השתלמות / קופות גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
I פדיון ביטוח חיים להשקעה עצמאית - בעד או נגד פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 6
M השוואת קרנות השתלמות וקופות גלמל להשקעה מחקה מדד SP 500. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
E קופת גמל להשקעה - האם לשנות מסלול בתקופה של ירידות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13
M קיימת קופת גמל להשקעה, שוקל לעבור לברוקר? שוק ההון 146
N קופת גמל להשקעה בנוסף לתיק השקעות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 7
N קופת גמל להשקעה פאסיבית וזולה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
I ביצועים על פני טווח תאריכים בקופת גמל להשקעה שוק ההון 2
א מה עדיף: חשבון מסחר עצמאי או קופ"ג להשקעה בדמי ניהול זולים? שוק ההון 4

נושאים דומים

למעלה