• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה ההבדל בין קופת גמל להשקעה פסיבית ומחקה מדד?

Ayeletkel

משתמש רשום
דירוג
7
היי, שאלה קצת נובית, תסלחו לי מראש :)

אני מתלבטת איפה לפתוח קופת גמל להשקעה, ורציתי לשאול אם יש הבדל בין קופות גמל להשקעה פסיביות (למשל של מיטב דש, הלמן אלדובי, אקסלנס) ובין קופת גמל להשקעה מחקה מדד (למשל מחקה מדד S&P של הלמן אלדובי). האם הקופות הפסיביות גם מחקות מדד? ואם כן איך יודעים איזה?

תודה!

ברוכה הבאה לפורום @Ayeletkel !

אני מתלבטת איפה לפתוח קופת גמל להשקעה
למה בחרת דווקא במוצר הזה?

האם הקופות הפסיביות גם מחקות מדד?
מדד או מספר מדדים. נראה לי שלרוב ההגדרה של פסיבי מתיחס לחיקוי מדד (או מדדים).

ואם כן איך יודעים איזה?
לחלק מבתי ההשקעות יש תשקיף של המסלולים השונים וניתן לבדוק. האם יש מסלול מסוים שמעניין אותך?

לא מייעץ ולא ממליץ...
בהצלחה רבה! :)

תודה רבה!

יש לי כמה מאות אלפי שקלים ששוכבים בבנק והחלטתי לתפוס את עצמי בידיים ולעשות איתם משהו. יש לי קרן השתלמות של המעסיק שאני עכשיו מעבירה למסלול עם סיכון גבוה יותר ודמי ניהול נמוכים יותר. יש לי קופת גמל ישנה שגם אותה אני רוצה להעביר למסלול עם סיכון גבוה יותר ודמי ניהול נמוכים יותר. בערך 70% מהכסף בחשבון הבנק אני רוצה להשקיע בקופות גמל להשקעה (פעימה אחת השנה ופעימה אחת בשנה הבאה, חצי אג"ח חצי מניות). מקריאה פה בבלוג ובמקומות אחרים הבנתי שזו אופציה טובה להשקעה לטווח ארוך (שזה מה שאני רוצה) בלי להתעסק יותר מדי בניהול עצמי (שכרגע לא מתאים לי).

לגבי מסלולים - אני מסתכלת כרגע על מניות פסיבי באקסלנס או הלמן אלדובי או על מניות מחקה מדד S&P 500 בהלמן אלדובי.

נערך לאחרונה ב:
בהנחה שהתכוונת קופת גמל להשקעה, יש להם תקרת הפקדה של 71,000 לשנה.

אכן התכוונתי לקופת גמל להשקעה - רואים שאני קוראת פוסטים כבר שלוש שעות והכל הפך למקושקשת אצלי בראש...? ואני יודעת לגבי תקרת ההפקדה.

אכן התכוונתי לקופת גמל להשקעה
את לא מקושקשת, את דוג' מצוינת לבחירת שמות תואר למוצרים בצורה מזעזעת בוועדת מכשירים פיננסיים.
נעמדתי על כתפי ענקים, תכירי @roneng סמוראי ראשי - לא קוטל קנים לא לוקח שבויים, כל מילה בסלע:
https://www.hasolidit.com/kehila/threads/קבוצות-מאורגנות-להשגת-דמי-ניהול-לקופ-ג-להשקעה.12067/#post-273623

נערך לאחרונה ב:
אני גם מתעניין במוצר הזה. בעיון בנכסים של הלמן אלדובי רואים שזה לא 100% s&p500 ושיש גם אג"ח ומזומן. יש לזה הסבר? האם דמי הניהול כוללים את דמי הניהול של תעודות הסל שהקופה מחזיקה?

האם אפשר לבצע תמהיל של 60/40 או 50/50 אג"ח מניות? במוצר קופת גמל להשקעה?

יש לי כמה מאות אלפי שקלים ששוכבים בבנק והחלטתי לתפוס את עצמי בידיים ולעשות איתם משהו.
רואים שאני קוראת פוסטים כבר שלוש שעות והכל הפך למקושקשת אצלי בראש...
הייתט מציע שתקראי עוד קצת (את הבלוג וגם בפורום).
כמובן שההחלטות האלה הפיכות, אבל עדיין תסכני סכום כסף רב.
וברוך הבא :)

בגלל שאי אפשר להכניס כמה מאות אלפים בשנה אחת לגמל להשקעה, אפשר את השאר לפוליסת חיסכון.
זה די דומה לגמל להשקעה, יש יתרונות וחסרונות. חסרון מרכזי אחד הוא דמי ניהול גבוהים יותר לסכומי השקעה נמוכים, אבל בכמה מאות אלפים ייתכן שזה דומה. יתרון הוא שאין הגבלת הפקדה. ומשם, אם רוצים, אפשר לעשות משיכה שנתית והעברה לגמל"ה.

האם דמי הניהול כוללים את דמי הניהול של תעודות הסל שהקופה מחזיקה?
לא. זה מפורט תחת "הוצאות ניהול השקעות". אבל אחוז התשואה השנתית המדווח הוא אחרי הפחתת הוצאות ניהול ההשקעות.

האם אפשר לבצע תמהיל של 60/40 או 50/50 אג"ח מניות? במוצר קופת גמל להשקעה?
לדעתי לרוב אפשר לבחור, אבל זה כנראה יתייחס רק להפקדות חדשות. לא יהיה איזון תקופתי במה שכבר בפנים.

תודה @paskar

הסיבות הן שאני מנסה לבחון את הכלי הזה בתור תיק השקעות מנוהל וזול עבור מי שלא מעוניין ללכלך את הידיים. אני יודע שאפשר לפתוח תיק עצמאי בזול יותר (החל מסכום מסויים ).

העניין הוא שהמסלולים נראים לי איומים אחד אחד.. מבלבלים ומגושמים עם שלל ני"ע לא קשורים.

אפילו מחקה s&p של הלמן אלדובי מחזיק עשר אחוז במזומן ועשרים בהתייבויות ממשלתיות. ממה שראיתי בדיווח שלהם.

יש חלופות עדיפות?

אני גם מתעניין במוצר הזה. בעיון בנכסים של הלמן אלדובי רואים שזה לא 100% s&p500 ושיש גם אג"ח ומזומן. יש לזה הסבר? האם דמי הניהול כוללים את דמי הניהול של תעודות הסל שהקופה מחזיקה?
נדון בעבר...
מחזיקים בחוזים עתידיים על 100% מהסכום וכל היתר נשאר במזומן/אגח ממשלה.
https://www.hasolidit.com/למה-הקרן-המחקה-שלי-מחזיקה-מקמ

מחזיקים בחוזים עתידיים על 100% מהסכום וכל היתר נשאר במזומן/אגח ממשלה
מכיר את הפוסט של הסולידית. עיינתי בפירוט הנכסים ברבעון האחרון של הלמן אלדובי קופ"ג להשקעה S&P500 בקישור (מוריד אקסל).

ממה שאני מבין:
  • 55.48% מושקעים בקרנות סל ישראליות סינטטיות עם דמי ניהול של 0.53% על הS&P500 (תמהיל של כמה קרנות עם אותם דמי ניהול).
  • 35.15% מושקעים באג"ח אמריקאי US912796ST76. אם אני מבין נכון זהו מק"מ אמריקאי.
  • 8.6% מושקעים במזומן בארץ ובחו"ל
  • 0.76% מושקעים בחוזים עתידיים. אם הבנתי נכון החוזה הוא F09/19 E-S&P 500 ESU9.
@c881 אתה רוצה להגיד לי שהמזומן והאג"ח האמריקאי הם הערבות ל0.76% של החוזה העתידי ושבסה"כ הקרן מחקה את מדד הייחוס? ניסיתי לחפש השוואה בתשקיף (כמו שיש בקרנות עצמן) אבל לא מצאתי. איפה קל לעשות את ההשוואה הזו?

תודה

היי שוב,

קראתי עוד קצת על קרנות נאמנות מחקות עצמאיות ועכשיו אני רוצה לוודא שהבנתי נכון - בתכלס, אם שתי האופציות שלי הן:

1. לקנות יחידות בקרן נאמנות מחקה מדד S&P או
2. להשקיע את אותו סכום כסף בקופת גמל להשקעה במסלול מנייתי מחקה מדד S&P

האם ההבדלים היחידים הם גובה דמי הניהול (קרן נאמנות זולה יותר), בעובדה שאין הטבת מס אחרי גיל הפרישה, ובעובדה שקרן נאמנות היא נזילה תמיד וקופת גמל להשקעה נזילה רק אחרי 6 שנים? בשני המקרים אשלם 25% מס רווח הון אם אמשוך את הכסף לפני גיל הפרישה?

כמובן שזו רק דוגמה (כנראה שאם אקנה קרנות נאמנות עצמאיות אני לא ארכוש רק מניות), יש עוד משהו שאני מפספסת בנוגע להבדלים בין שתי האופציות האלו? תודה!

אפרופו קופת גמל להשקעה,
נאמר ובמקרה הנ"ל איילת היקרה היא פנסיונרית יום לפני יציאה לפנסיה.
במידה ויש לה בעו"ש
יש לי כמה מאות אלפי שקלים ששוכבים בבנק והחלטתי לתפוס את עצמי בידיים ולעשות איתם משהו.
א. היא יכולה יום לפני היציאה לפנסיה להפקיד את הכל ואז למחרת זה יהפוך לקצבה ?
ב. המוצר הזה בעצם לא יגרום לאנשים להפקיד את הכל לקראת יציאה לפנסיה במקום להפקיד ב"מסודר" לקופת גמל באופן שנתי ולא להגיד "יהיה בסדר" ?
ג. בפרסומים השונים ניתן להבין שקופ"ג להשקעה ניתן לניוד בין החברות השונות בזמן שבפורום פה הבינותי שזה לא נכון... מישהו ניסה לנייד בין בתי ההשקעות?

אפרופו קופת גמל להשקעה,
נאמר ובמקרה הנ"ל איילת היקרה היא פנסיונרית יום לפני יציאה לפנסיה.
במידה ויש לה בעו"ש

ב. המוצר הזה בעצם לא יגרום לאנשים להפקיד את הכל לקראת יציאה לפנסיה במקום להפקיד ב"מסודר" לקופת גמל באופן שנתי ולא להגיד "יהיה בסדר" ?
ג. בפרסומים השונים ניתן להבין שקופ"ג להשקעה ניתן לניוד בין החברות השונות בזמן שבפורום פה הבינותי שזה לא נכון... מישהו ניסה לנייד בין בתי ההשקעות?

א. יכולה. יש תקרה שנתית.
ב. התשואה ואפקט הריבית דריבית לאורך זמן הוא חלק משמעותי במכשיר. לחסוך בעו"ש ואז בפרישה להפקיד לדעתי מפספס.
ג. עדיין לא הוסדרו התקנות לניוד והנחיות לגופים , ברגע שתקום ממשלה אני מעריך שזה יוסדר כחלק מועדת הכספים.

גם אם כן, מה זה נותן?
במקרה כזה אין לה רווחים בקופגל"ה אז אין שום חסכון במס, ומצד שני היא תמשיך לשלם דמי ניהול במשך כל זמן משיכת הקצבה.

גם אם כן, מה זה נותן?
שהכסף ששכב בצד "הופך" לקצבה?
מצד שני היא תמשיך לשלם דמי ניהול במשך כל זמן משיכת הקצבה.
אם אתה בקרן פנסיה ברירת מחדל והופך ל"מושך"
אתה לא משלם דמי ניהול אפסיים?
הכסף שהכנסת הופך לקצבאות כך שהוא יהיה "שווה" יותר מסתם 70K לא?
"הרווחת" עוד כמה וכמה קצבאות מאשר אותה קופה ללא ה-70K ?

שהכסף ששכב בצד "הופך" לקצבה?
וזה שווה לך את כל הכסף שאתה משלם להם?
לא יותר פשוט למשוך קצבה בעצמך בחינם, בלי לשלם דמי ניהול?
אם אתה בקרן פנסיה ברירת מחדל והופך ל"מושך"
אתה לא משלם דמי ניהול אפסיים?
לא. להיפך - דמי הניהול שלך עולים למקסימליים.
הכסף שהכנסת הופך לקצבאות כך שהוא יהיה "שווה" יותר מסתם 70K לא?
לא. בעיקרון מה שאתה מושך זה אנונה.
אתה יכול גם להוסיף ביטוח אריכות חיים (יכול להיות שאפילו יחייבו אותך). אבל זה בעלות נוספת.

לא יותר פשוט למשוך קצבה בעצמך בחינם, בלי לשלם דמי ניהול?
לא הבנתי. איך ?
אם יש לי 1000 ש"ח בעו"ש שיהפכו לקצבאות
הם שווים יותר מאשר 1000 ש"ח שהשתמשתי בהם פעם אחת...
[לא?]
לא. להיפך - דמי הניהול שלך עולים למקסימליים.
מה?! אם אני בפנסיה ברירת מחדל התנאים משתנים כשאני יוצא לפנסיה ?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
נ מה ההבדל בין פוליסת חיסכון לבין קופת גמל להשקעה? שוק ההון 5
ס מה ההבדל בין קופת גמל לפי תיקון 190 , לקופות הגמל החדשות שמדברים עליהן ? שוק ההון 3
שם משתמש בעייתי מה ההבדל בין "כספית" ל"כספית שקלית"? שוק ההון 1
א מה ההבדל בין קרן כספית לקרן מחקה מק"מ? שוק ההון 0
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 12
N מה ההבדל בין היוון לבין אינפלציה? פוסטים מאיכות נמוכה 16
R אפשר להסביר לי בבקשה מה ההבדל בין הקרנות שוק ההון 40
אוהד יהודה מה ההבדל בין הקרנות של קסם על מדד S&P 500 שוק ההון 5
stamEhad מה ההבדל בין "מחיר מופחת" ל"מחיר למשתכן"? נדל"ן 5
Y מה ההבדל בין mutal fund ל etf? שוק ההון 0
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
ט ההבדל בין מדד ת"א נדלן לבין תא מניב ישראל שוק ההון 2
קוף שמבין ההבדל בין בתי השקעות שוק ההון 6
A מה ההבדל בין מניית ערך לבין מניית צמיחה? שוק ההון 4
ש מה ההבדל בין VTI ל ACWI פוסטים מאיכות נמוכה 5
ש מה ההבדל בין ספליט לדילושיין שוק ההון 7
T מה ההבדל בין המלצה להבעת דעה? אוף טופיק 3
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
R מה ההבדל בין רכישת ETF ישירות מ-iShares לעומת רכישת ETF מאלטשולר? שוק ההון 3
A מה ההבדל בין ני"ע ניו יורק לני"ע ת"א? פוסטים מאיכות נמוכה 1
א מה מקורה של המילה אנונה? ומה ההבדל בינה ובין רנטה? פוסטים מאיכות נמוכה 11
ת ההבדל בין קרן בלאקרוק ישראלית צוברת לבין האירית הצוברת שוק ההון 5
N מה ההבדל בין קרן סל לקרן נאמנות שוק ההון 8
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
waskindalost אדמות מנהל - טאבו - כנסייה - מה ההבדל? שוק ההון 6
O ההבדל בין VT לבין VTI+VXUS שוק ההון 22
H ההבדל בין ביטוח א.כ.ע לביטוח נכות בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 20
H מה ההבדל כרגע בין קרן שקלית להשקעה באג"ח ממשלתי? שוק ההון 1
E ההבדל בין ריבית נומינלית לריבית ריאלית בקרנות מחקות שוק ההון 8