• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה ההבדל בין עמלת Fixed לעמלת tiered

משקיע מתחיל

משתמש בכיר
דירוג
674
ראיתי שהמושגים הללו מסתובבים בפורום ואין לי מושג מה משמעותם. אשמח לכל עזרה בנושא. תודה מראש לכל העונים.

זה נאמר בהקשר של Interactive Brokers בלבד.
כל המידע נמצא כאן: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=commission&p=stocks
למי שסוחר ממש המון, ה-tiered כנראה יותר משתלם.
אני העברתי את החשבון שלי היום ל-tiered כדי לראות כמה שונה זה יוצא לעומת fixed על פעולות טיפוסיות.

לא הבנתי עדיין מה ההבדל. (האם tiered זה תשלום קבוע בלי קשר למספר הפעולות ו fixed זה תשלום פר פעולה? האם טיירד זה תלום קבוע לפעולה ופיקסד זה תשלום באחוזים או בהתאם לכמות המניות?)

@מתכנת מה הקשר בין האם מוסיפים נזילות לשוק או לוקחים אותה לבין מה זה כל סוג עמלה? (אני באמת לא מבין אלו מושגים זרים לי לחלוטין ואשמח להבינם)

למיטב הבנתי הצנועה:
בבורסות האלקטרוניות עצמן יש 2 שיטות לחישוב עמלות מסחר - שיטה קבועה (הקלאסית) ושיטת הקרדיט (ההחזרים).
השיטה הקבועה קלאסית - על כל פעולה משלמים עמלה.
שיטת הקרדיט עובדת אחרת - משלמים עמלה על הורדת הנזילות ז"א על קנייה/מכירה במחיר השוק ומקבלים תשלום על העלאת הנזילות ז"א פעולה שלא על מחיר השוק הנוכחי (למשל LIMIT).
(כמובן שבנוסף לעמלה של הבורסה האלקטרונית יש עמלות נוספות).

אז ב TIERED משתמשים בשיטת הקרדיט + עמלת הברוקר (IB) פר מניה לפי כמות המניות הנסחרות בחודש (עם מינימום כלשהו לפעולה).

*השערה בלבד* כי למשקיע פאסיבי פרטי לא יהיה יתרון בשיטת הקרדיט מאחר והוא קונה במחיר השוק (=מוריד נזילות) וממילא לא סוחר בהיקפים גדולים-תדירויות גבוהות.

ראה כאן דוגמא לחישוב עמלות בשיטת קרדיט:
https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=713&nhf=T

אני העברתי את החשבון שלי היום ל-tiered כדי לראות כמה שונה זה יוצא לעומת fixed על פעולות טיפוסיות.
טוב לדעת שזה אפשרי עבור תושבי ישראל - חידשת לי!

@אורי ג. תודה על ההסבר אבל עדיין לא הבנתי איך זה משפיעה על איזו עמלה עדיפה ועדיין לא הבנתי כלל מה זה כל עמלה.
אני מצטער שאני קצת קשה תפיסה אבל אשמח להסבר ברור מה זו כל עמלה. תודה מראש לעונים.

אני לא חושב שתושבי ישראל (שאינם תושבי/אזרחי ארצות הברית) יכולים להיכנס לתכנית ה-tiered של אינטראקטיב וכדאי שתוודא זאת לפני שאתה מניח עמלת מינימום של 35 סנט.
כמו כן תוכנית ה-tiered מגלגלת אליך עלויות נוספות כך שבפועל אתה תשלם יותר מ-35 סנט גם אם אתה יכול להיכנס לתכנית הזו.
טוב לדעת שזה אפשרי עבור תושבי ישראל - חידשת לי!
למיטב זכרוני @adamshalev עובד ישירות מול IB לא דרך מתווכים, ייתכן ודרך BT אכן לא ניתן להשתמש במסלול העמלות הזה, צריך פשוט לבדוק..

דרך אגב, האם בתוך חשבון ניתן לצפות בעמלות או לפני פעולה מקבלים את העמלה שעומדת להיות משולמת?
אני שואל כי אנחנו לא יודעים את כל העמלות של BT

@אורי ג. תודה על ההסבר אבל עדיין לא הבנתי איך זה משפיעה על איזו עמלה עדיפה ועדיין לא הבנתי כלל מה זה כל עמלה.
אלא אם כן אתה סוחר יומי בכמויות גדולות, או בכמויות קטנות יותר אבל מבצע פקודות שהם עושות שוק כנראה שהFIXED יהיה עדיף.
בארה"ב נהוג לקבל החזרים מהבורסות על עשיית שוק או עמידה ביעדי מחזורי מסחר, בשיטת הTIERED הם מחזירים לך חלק מהחזרים האלה בדמות עמלות מופחתות. בכל מקרה אני לא חושב שזה רלוונטי לרוב האנשים גם ככה העמלות שלהם כ"כ נמוכות.
אגב אני לא חושב שBT תומכים בשיטת הTIERED.
דרך אגב, האם בתוך חשבון ניתן לצפות בעמלות או לפני פעולה מקבלים את העמלה שעומדת להיות משולמת?
כן אבל לא יודע אם זה כולל את העמלות של BT.

אז טיירד זה שבמידה ואתה עושה פעולות שהן עושות שוק הבורסה נותנת לך עמלות נמוכות יותר?

אז טיירד זה שבמידה ואתה עושה פעולות שהן עושות שוק הבורסה נותנת לך עמלות נמוכות יותר?
בערך, העמלה אותה העמלה אבל אתה תקבל החזר אם אתה עומד בתנאים מסוימים שם, אני חושב יתכן מצב שבו ההחזר יהיה אף גבוה יותר מהעמלה אבל עוד הפעם אני לא חושב שזה רלוונטי למשתמשי הפורום.

אנחנו לא יודעים את כל העמלות של BT
אתה אולי לא יודע - אני כלקוח שלהם יודע טוב מאוד מה העמלה שנגבית ממני (היא נגבית ע"י אינטראקטיב ולא ע"י BT - להם אין דרך לקחת ממך כספים).

אתה אולי לא יודע - אני כלקוח שלהם יודע טוב מאוד מה העמלה שנגבית ממני (היא נגבית ע"י אינטראקטיב ולא ע"י BT - להם אין דרך לקחת ממך כספים).
התכוונתי לעמלות בבורסות לונדון פריז ועוד,
כל הנתונים הללו מתפרסמים באתר של IB בלבד, אך לא אצלך באתר ולא אצל ביטריידר.
אני לא חוזר בי, אנחנו לא יודעים את כל העמלות. (הכוונה היא מחסור בידע לגבי העמלה הרשמית לא התכוונתי עמלות נסתרות/שקר)

כל הנתונים הללו מתפרסמים באתר של IB בלבד, אך לא אצלך באתר ולא אצל ביטריידר.
שאלת אותם בטלפון?
זה שאני לא התמקחתי על העמלות הללו לא אומר שהן לא ידועות מראש.

אנחנו לא יודעים את כל העמלות.
אתה לא יודע כי לא ביררת - לא כי המידע מוסתר ממך.

היא נגבית ע"י אינטראקטיב ולא ע"י BT - להם אין דרך לקחת ממך כספים
נכון וזה ברור אבל כאשר עובדים דרך BT משלמים עמלה גבוהה יותר ל IB, לזה הייתה כוונתי שלא ידוע מה עמלות המסחר באירופה למי שעובד דרך BT
אם אני זוכר טוב אתה קונה רק מניות בארה"ב וגם במסגרת הקבוצה לא נוהל משא ומתן על מסחר באירופה אז לא מדויק לומר "שאתה יודע על סמך מה שנגבה ממך" כי בכלל לא נגבית ממך העמלה המדובת :)
במידה ויש לך מידע לגבי העמלות מסחר בבורסות אירופה נשמח ונודה לך אם תוכל לשתף כאן או בעמוד הקבוצה.
אתה לא יודע כי לא ביררת - לא כי המידע מוסתר ממך.
לא באתי בטענות לאף אחד אז אל תרגיש צורך להתגונן ;)
פשוט ציינתי עובדה לגבי אינפורמציה שחסרה לנו ואיננה מופיע באינטרנט.
אם בדברי הייתה נימה של "מידע מוסתר" אז אדגיש שוב שהכוונה הייתה למידע חסר ולא למידע מוסתר ובוודאי לא הסתרה בזדון.
שאלת אותם בטלפון?
לא ניסיתי אפילו, אין לי מה להתקשר בשביל לקבל מהם תשובה שאיננה מחייבת, אנשים כאן (כולל אני) סיפרו שבטלפון נמסר להם תנאים שונים למרות שציינו שהגיעו דרך הקבוצה, כבודו בעצמו ענה כאן שמה שמחייב את BT זה התנאים שפורסמו בעמוד הקבוצה ומי שגבו לו אחרת שידווח וכל עוד לא גבו בפועל עמלה אחרת הוא לא מתערב, והיות וזה משהו שלא פורסם בעמוד הקבוצה אז אין לנו דרך לוודא את התנאים.
מטרת המסמך היא השוואה מסודרת וכעת פשוט חסרים נתונים ואסכמתא שלהם, אין לי תלונות.

נערך לאחרונה ב:
לא ניסיתי אפילו, אין לי מה להתקשר בשביל לקבל מהם תשובה שאיננה מחייבת, אנשים כאן (כולל אני) סיפרו שבטלפון נמסר להם תנאים שונים למרות שציינו שהגיעו דרך הקבוצה
כפי שאמרת בעצמך - אתה יודע שאין תנאים שונים לקבוצה מאשר התנאים הרגילים של ביטריידר.
אני די בטוח שכל הנציגים של ביטריידר מכירים את התנאים הרגילים של ביטריידר ואם מטריד אותך לקבל את התשובה טלפונית כי "זה לא מחייב" אז תשאל אותם במייל ותקבל תשובה במסמך כתוב.

לי אישית אין סיבה לברר זאת כי אין הבדל בתנאים לחברי הקבוצה ולכן כולם יקבלו את התנאים ברירת מחדל שלהם (בניגוד לעמלות שעליהן נוהל משא ומתן ששם הם צריכים לשנות את העמלות עבור חברי הקבוצה באופן פרטני).

שלום לכולם, שלום @adamshalev ,
עברו כמה חודשים מאז עברת לחיוב בTIRERED. יש ממצאים?
הצלחת להבין את עניין הנזילות לעומק?
ועוד דבר - יש מינימום לתיק במודל העמלות הנ"ל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
שם משתמש בעייתי מה ההבדל בין "כספית" ל"כספית שקלית"? שוק ההון 1
א מה ההבדל בין קרן כספית לקרן מחקה מק"מ? שוק ההון 0
מ ההבדל בין אינטראקטיב ברוקר ישראל לאינטראקטיב ברוקר האמריקאי אוף טופיק 13
N מה ההבדל בין היוון לבין אינפלציה? פוסטים מאיכות נמוכה 16
R אפשר להסביר לי בבקשה מה ההבדל בין הקרנות שוק ההון 40
אוהד יהודה מה ההבדל בין הקרנות של קסם על מדד S&P 500 שוק ההון 5
stamEhad מה ההבדל בין "מחיר מופחת" ל"מחיר למשתכן"? נדל"ן 5
Y מה ההבדל בין mutal fund ל etf? שוק ההון 0
נ מה ההבדל בין מדד תל אביב נדלן למדד תל אביב בניה? נדל"ן 3
ט ההבדל בין מדד ת"א נדלן לבין תא מניב ישראל שוק ההון 2
קוף שמבין ההבדל בין בתי השקעות שוק ההון 6
A מה ההבדל בין מניית ערך לבין מניית צמיחה? שוק ההון 4
ש מה ההבדל בין VTI ל ACWI פוסטים מאיכות נמוכה 5
ש מה ההבדל בין ספליט לדילושיין שוק ההון 7
T מה ההבדל בין המלצה להבעת דעה? אוף טופיק 3
ד מה ההבדל בדיוק בין -נדל"ן קרן ריסק,קרנות חוב וקרן נד"לן.מה ההבדל בין שלושתם?מה כול אחד מהם בדיוקוכן איפה בכלל משקיעים בהם-באתר הבנק שלי למשל?? השקעות אלטרנטיביות 1
aminadav לא הצלחתי להבין מה ההבדל בין קסם ת"א בניה לבין MTF סל ת"א בניה שוק ההון 2
G מה ההבדל בין שער עלות מתואם לנומינלי? שוק ההון 13
R מה ההבדל בין רכישת ETF ישירות מ-iShares לעומת רכישת ETF מאלטשולר? שוק ההון 3
A מה ההבדל בין ני"ע ניו יורק לני"ע ת"א? פוסטים מאיכות נמוכה 1
א מה מקורה של המילה אנונה? ומה ההבדל בינה ובין רנטה? פוסטים מאיכות נמוכה 11
ת ההבדל בין קרן בלאקרוק ישראלית צוברת לבין האירית הצוברת שוק ההון 5
N מה ההבדל בין קרן סל לקרן נאמנות שוק ההון 8
ש רוצה להתנתק, מה ההבדל בין הפסקת שירות/ניתוק/סיום? צרכנות פיננסית 11
waskindalost אדמות מנהל - טאבו - כנסייה - מה ההבדל? שוק ההון 6
O ההבדל בין VT לבין VTI+VXUS שוק ההון 22
H ההבדל בין ביטוח א.כ.ע לביטוח נכות בקרן פנסיה צרכנות פיננסית 20
H מה ההבדל כרגע בין קרן שקלית להשקעה באג"ח ממשלתי? שוק ההון 1
E ההבדל בין ריבית נומינלית לריבית ריאלית בקרנות מחקות שוק ההון 8