1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מה ההבדל בין עמלת Fixed לעמלת tiered

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י משקיע מתחיל, ‏25/8/16.

1. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

ראיתי שהמושגים הללו מסתובבים בפורום ואין לי מושג מה משמעותם. אשמח לכל עזרה בנושא. תודה מראש לכל העונים.

2. adamshalev

adamshalev מודרטור

זה נאמר בהקשר של Interactive Brokers בלבד.
    כל המידע נמצא כאן: https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=commission&p=stocks
    למי שסוחר ממש המון, ה-tiered כנראה יותר משתלם.
    אני העברתי את החשבון שלי היום ל-tiered כדי לראות כמה שונה זה יוצא לעומת fixed על פעולות טיפוסיות.

3. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

לא הבנתי עדיין מה ההבדל. (האם tiered זה תשלום קבוע בלי קשר למספר הפעולות ו fixed זה תשלום פר פעולה? האם טיירד זה תלום קבוע לפעולה ופיקסד זה תשלום באחוזים או בהתאם לכמות המניות?)

4. מתכנת

מתכנת מודרטור

5. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

@מתכנת מה הקשר בין האם מוסיפים נזילות לשוק או לוקחים אותה לבין מה זה כל סוג עמלה? (אני באמת לא מבין אלו מושגים זרים לי לחלוטין ואשמח להבינם)

6. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

http://ibkb.interactivebrokers.com/node/201

7. TEM

TEM משתמש רשום

למיטב הבנתי הצנועה:
    בבורסות האלקטרוניות עצמן יש 2 שיטות לחישוב עמלות מסחר - שיטה קבועה (הקלאסית) ושיטת הקרדיט (ההחזרים).
    השיטה הקבועה קלאסית - על כל פעולה משלמים עמלה.
    שיטת הקרדיט עובדת אחרת - משלמים עמלה על הורדת הנזילות ז"א על קנייה/מכירה במחיר השוק ומקבלים תשלום על העלאת הנזילות ז"א פעולה שלא על מחיר השוק הנוכחי (למשל LIMIT).
    (כמובן שבנוסף לעמלה של הבורסה האלקטרונית יש עמלות נוספות).

אז ב TIERED משתמשים בשיטת הקרדיט + עמלת הברוקר (IB) פר מניה לפי כמות המניות הנסחרות בחודש (עם מינימום כלשהו לפעולה).

*השערה בלבד* כי למשקיע פאסיבי פרטי לא יהיה יתרון בשיטת הקרדיט מאחר והוא קונה במחיר השוק (=מוריד נזילות) וממילא לא סוחר בהיקפים גדולים-תדירויות גבוהות.

ראה כאן דוגמא לחישוב עמלות בשיטת קרדיט:
    https://www.interactivebrokers.com/en/index.php?f=713&nhf=T

י.ג אוהב/ת את זה.
  8. daat99

daat99 משתמש בכיר

טוב לדעת שזה אפשרי עבור תושבי ישראל - חידשת לי!

adamshalev אוהב/ת את זה.
  9. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

@אורי ג. תודה על ההסבר אבל עדיין לא הבנתי איך זה משפיעה על איזו עמלה עדיפה ועדיין לא הבנתי כלל מה זה כל עמלה.
    אני מצטער שאני קצת קשה תפיסה אבל אשמח להסבר ברור מה זו כל עמלה. תודה מראש לעונים.

10. מתכנת

מתכנת מודרטור

למיטב זכרוני @adamshalev עובד ישירות מול IB לא דרך מתווכים, ייתכן ודרך BT אכן לא ניתן להשתמש במסלול העמלות הזה, צריך פשוט לבדוק..

דרך אגב, האם בתוך חשבון ניתן לצפות בעמלות או לפני פעולה מקבלים את העמלה שעומדת להיות משולמת?
    אני שואל כי אנחנו לא יודעים את כל העמלות של BT

11. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

אלא אם כן אתה סוחר יומי בכמויות גדולות, או בכמויות קטנות יותר אבל מבצע פקודות שהם עושות שוק כנראה שהFIXED יהיה עדיף.
    בארה"ב נהוג לקבל החזרים מהבורסות על עשיית שוק או עמידה ביעדי מחזורי מסחר, בשיטת הTIERED הם מחזירים לך חלק מהחזרים האלה בדמות עמלות מופחתות. בכל מקרה אני לא חושב שזה רלוונטי לרוב האנשים גם ככה העמלות שלהם כ"כ נמוכות.
    אגב אני לא חושב שBT תומכים בשיטת הTIERED.
    כן אבל לא יודע אם זה כולל את העמלות של BT.

daat99 אוהב/ת את זה.
  12. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

אז טיירד זה שבמידה ואתה עושה פעולות שהן עושות שוק הבורסה נותנת לך עמלות נמוכות יותר?

13. אורי ג.

אורי ג. משתמש בכיר

בערך, העמלה אותה העמלה אבל אתה תקבל החזר אם אתה עומד בתנאים מסוימים שם, אני חושב יתכן מצב שבו ההחזר יהיה אף גבוה יותר מהעמלה אבל עוד הפעם אני לא חושב שזה רלוונטי למשתמשי הפורום.

passive income, מתכנת ו-daat99 אוהבים את זה.
  14. משקיע מתחיל

משקיע מתחיל משתמש בכיר

passive income ו-אורי ג. אוהבים את זה.
  15. daat99

daat99 משתמש בכיר

אתה אולי לא יודע - אני כלקוח שלהם יודע טוב מאוד מה העמלה שנגבית ממני (היא נגבית ע"י אינטראקטיב ולא ע"י BT - להם אין דרך לקחת ממך כספים).

passive income אוהב/ת את זה.
  16. מתכנת

מתכנת מודרטור

התכוונתי לעמלות בבורסות לונדון פריז ועוד,
    כל הנתונים הללו מתפרסמים באתר של IB בלבד, אך לא אצלך באתר ולא אצל ביטריידר.
    אני לא חוזר בי, אנחנו לא יודעים את כל העמלות. (הכוונה היא מחסור בידע לגבי העמלה הרשמית לא התכוונתי עמלות נסתרות/שקר)

passive income, i3arnon ו-daat99 אוהבים את זה.
  17. daat99

daat99 משתמש בכיר

שאלת אותם בטלפון?
    זה שאני לא התמקחתי על העמלות הללו לא אומר שהן לא ידועות מראש.

אתה לא יודע כי לא ביררת - לא כי המידע מוסתר ממך.

passive income אוהב/ת את זה.
  18. מתכנת

מתכנת מודרטור

נכון וזה ברור אבל כאשר עובדים דרך BT משלמים עמלה גבוהה יותר ל IB, לזה הייתה כוונתי שלא ידוע מה עמלות המסחר באירופה למי שעובד דרך BT
    אם אני זוכר טוב אתה קונה רק מניות בארה"ב וגם במסגרת הקבוצה לא נוהל משא ומתן על מסחר באירופה אז לא מדויק לומר "שאתה יודע על סמך מה שנגבה ממך" כי בכלל לא נגבית ממך העמלה המדובת :)
    במידה ויש לך מידע לגבי העמלות מסחר בבורסות אירופה נשמח ונודה לך אם תוכל לשתף כאן או בעמוד הקבוצה.
    לא באתי בטענות לאף אחד אז אל תרגיש צורך להתגונן ;)
    פשוט ציינתי עובדה לגבי אינפורמציה שחסרה לנו ואיננה מופיע באינטרנט.
    אם בדברי הייתה נימה של "מידע מוסתר" אז אדגיש שוב שהכוונה הייתה למידע חסר ולא למידע מוסתר ובוודאי לא הסתרה בזדון.
    לא ניסיתי אפילו, אין לי מה להתקשר בשביל לקבל מהם תשובה שאיננה מחייבת, אנשים כאן (כולל אני) סיפרו שבטלפון נמסר להם תנאים שונים למרות שציינו שהגיעו דרך הקבוצה, כבודו בעצמו ענה כאן שמה שמחייב את BT זה התנאים שפורסמו בעמוד הקבוצה ומי שגבו לו אחרת שידווח וכל עוד לא גבו בפועל עמלה אחרת הוא לא מתערב, והיות וזה משהו שלא פורסם בעמוד הקבוצה אז אין לנו דרך לוודא את התנאים.
    מטרת המסמך היא השוואה מסודרת וכעת פשוט חסרים נתונים ואסכמתא שלהם, אין לי תלונות.

נערך לאחרונה ב: ‏26/8/16
    daat99 ו-Yevgeny אוהבים את זה.
  19. daat99

daat99 משתמש בכיר

כפי שאמרת בעצמך - אתה יודע שאין תנאים שונים לקבוצה מאשר התנאים הרגילים של ביטריידר.
    אני די בטוח שכל הנציגים של ביטריידר מכירים את התנאים הרגילים של ביטריידר ואם מטריד אותך לקבל את התשובה טלפונית כי "זה לא מחייב" אז תשאל אותם במייל ותקבל תשובה במסמך כתוב.

לי אישית אין סיבה לברר זאת כי אין הבדל בתנאים לחברי הקבוצה ולכן כולם יקבלו את התנאים ברירת מחדל שלהם (בניגוד לעמלות שעליהן נוהל משא ומתן ששם הם צריכים לשנות את העמלות עבור חברי הקבוצה באופן פרטני).

20. י.ג

י.ג משתמש ותיק

שלום לכולם, שלום @adamshalev ,
    עברו כמה חודשים מאז עברת לחיוב בTIRERED. יש ממצאים?
    הצלחת להבין את עניין הנזילות לעומק?
    ועוד דבר - יש מינימום לתיק במודל העמלות הנ"ל?

passive income, שניצלוינאי ו-youngpanther אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
נושאים דומים פורום תאריך
מי יודע מה ההבדל בין IBTA ל-CBU3 פינת המשקיעים ‏25/11/19
מה ההבדל בין קופת גמל להשקעה פסיבית ומחקה מדד? פינת המשקיעים ‏2/11/19
ההבדל בין חשובונות מסחר פינת המשקיעים ‏12/10/19
יתרונות וחסרונות על ההבדלים בין הqqq ל tqqq פינת המשקיעים ‏20/9/19
יצירת דו"ח Trade Confirmation ב-IB, מה ההבדלים בין ה-Options השונים? פינת המשקיעים ‏17/9/19
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.