• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה האינטרס של הבנק לתת לנו עמלות נמוכות?

• פותח הנושא AIML
  • פורסם בתאריך

AIML

משתמש בכיר
דירוג
5,953
שאלת תם.
אני בעיצומו של תהליך השוואת עמלות הבנקים
ואני עדיין קצת בהלם מהתהליך
אז תודה רבה לסולידית ולכל המשתתפים
כמו כל מוכר, גם בבנקים הרבו "להסביר" לי שהדרישות שלי לא הגיוניות, ש"אני משלם יותר" ו"גם הבנק צריך להרוויח"
אז כן, מבט חטוף בכותרות העיתונים מבהיר שאין שום צורך לרחם על הבנקים, לא בארץ אבל גם לא בחול, שם העמלות נמוכות יותר משמעותית.
ועדיין, אם "עמלת החזקת הביטים" היא אפס והתיק מושקע כלומר אי אפשר להלוות את הכסף, וסביל, כלומר אין הרבה עמלות קניה ומכירה, ואני לא לוקחת הלוואות,
אז מה האינטרס של הבנק? מאיפה הרווח של הבנק?

אז מה האינטרס של הבנק?
שברגע שתצטרכי משהו שהוא מרוויח ממנו (הלוואה, משכנתא, העברות מט"ח, כרטיס אשראי, אוברדרפט) את כבר תהיי אצלו.
כמו כן, עם הזמן הוא ינסה לדחוף עלויות בשיטת הסלאמי (80% הנחה, אח"כ 60, אח"כ 50...).

כמה רעיונות:
1. אם הכוונה לחשבון עו"ש אז הוא מרוויח מכך שהוא יכול להלוות את הכסף שאת צפקידה אצלו (ביחס מסוים שפחות טוב לו מפק"ם אבל עדיין סביר).
2. ביום שתהיי במשיכת יתר הוא יוכל לגבות הרבה כסף כריבית או עמלה. אף אחד לא רוצה להיות במינוס, אבל מנקודת מבטו של הבנק כדאי לו שתהיי אצלו אם את מהאנשים שזה יקרה להם.
3. אם תבקשי שירותים נוספים כמו הלוואות/מט"ח וכו', יש יותר סיכוי שלא תעשי השוואת מחיר ותקחי את מה שהבנק מציע לך פשוט כי הוא שם.
4. אם אנחנו מדברים על חשבון השקעות - אז הוא עדיין מרוויח עמלות כלשהן על קנייה או מכירה. הוא לא אמור לשאול ולך אין סיבה להגיד שהתיק יהיה פסיבי.

לבנק כבר יש מערכת שתומכת בכל השירותים הפיננסיים והוא צריך לתחזק אותה גם אם את לקוח וגם אם לא. זה לא עולה לו יותר אם הוא מחזיק גם בחשבון שלנו או לא, ולכן האינטרס שלו זה פשוט למקסם את הרווח הכולל. אם הוא לא יכול לקבל אותך כלקוח שמשלם X בחודש על עמלות, עדיין ישתלם לו לקבל אותך כלקוח עם 0.5X עמלות.
מובן שזה קצת פחות פשטני, והבנק לא ירצה לקבוע תקדים, כי אז כולם ידרשו ממנו הנחות. אבל נקודת ההנחה היא שלבנק עדיף אותך כלקוח גם אם הוא מרוויח קצת פחות ממה שהוא מציע.

אני לא משלמת עמלות עו"ש בבנק, גם לא מינימום, ולא משלמת על אף אחד מכרטיסי האשראי. יש לי רק חשבון עו"ש, ואת ההשקעות אני מחזיקה בבית השקעות, אבל יש לי שתי משכנתאות בבנק שלי, שאפשרו לי מינוף. המשכנתאות כמובן מגיעות עם ריבית, והריבית שהציעו לי בבנק שלי היתה משמעותית אטרקטיבית יחסית למתחרים. זה לא דרש הרבה משא ומתן, בסך הכל אמרתי שאני לא מוכנה לשלם שום דבר, וזה היה בסדר גמור מצדם. יצא לי לשלם עמלת העברת מטח פעם אחת בחמש שנים האחרונות, כשהעברתי כסף לבן משפחה בחו"ל, ולדעתי העמלה היתה מטורפת למרות שהתמקחתי גם עליה.

עם זאת, בכרטיסי האשראי הבנקאיים, למשל, אני בטוחה שהם מקבלים הרבה עמלות. חברת האשראי גובה 4% מהחנות שבה אתה קונה, ואני מניחה שהעמלה מתחלקת עם הבנק וזו הסיבה שבכרטיסי אשראי חיצוניים יותר קל לקבל פטור מעמלות. כלומר, על כל 3000 ש"ח הוצאות בחודש, יש 120 ש"ח עמלות שמקבלים בגללי, ואם רק חצי מזה מגיע לבנק אז בטוח שזה לפחות טוב בשבילם כמו לקבל ממני ישירות 50-60 ש"ח לחודש עבור כרטיסי האשראי ועמלות המינימום בעו"ש. עכשיו, מה קורה אם אתה מוציא 15,000 ש"ח בחודש? זה קורה לי כאשר אני נוסעת לחו"ל מהעבודה ואחר כך מקבלת החזר לחשבוני, ואפילו די הרבה, אולי 5-6 פעמים בשנה שמגיעה לסכום כזה. במצב כזה העמלות בחודש הן כבר 600 ש"ח וברור לך מה עדיף לבנק.

מזה בדיוק אני חוששת - מה ש yotamd כתב, שהבנק מניח שאני יקנה וימכור בהתאם להצעת היועצים שלו ובשנה הבאה כשהם יראו שזה לא קורה הם יעלו את עמלות ני"ע ואני יצטרך שוב לעבור בנק.
ההסבר של אקדמיה על כרטיס אשראי הוא הגיוני, אבל הוא לא תואם את התנהלות הבנקים. אם הרווח שלהם הוא מכרטיסי האשראי היתי מצפה שהם ישתוקקו לתת לי כרטיס אשראי ללא עמלות בכלל, גם לא במט"ח, בשביל להבטיח שאני לא יעשה בנוסף\במקום כרטיס חיצוני דרכו יעברו לפחות חלק מהתשלומים. במקום זה כרטיסי האשראי היה הנושא הקשה ביותר במיקוח, ועדיין עדיף לי לקחת כרטיס חיצוני כי שם התנאים לא מוגבלים בזמן. גרוע מזה - הבנקים לא אומרים במפורש - אנחנו מורדים לך עמלות ני"ע ועו"ש בציפיה להרווח מכרטיס האשראי. אם היו אומרים היתי לפחות יודעת מה החוזה הניסתר והיתה לי מוטובציה לקיים את ה"צד שלי בעיסקה".
ההשערה שלי היא שיש לסניף יתרונות אחרים - אולי רגולטורים? - מזה שמופקד אצלו סכום גדול. האם ני"ע של הלקוחות נחשבים לבנק כחלק מה 9% מזומן שהם חייבים לגבות בו את הסיכונים שלהם? (לא שזו מחשבה מעודדת במיוחד..) אולי מנהלי הסניף מתוגמלים לפי הסכום שמופקד בסניף?? משהו יודע?? ומה הנסיון שלכם בעמלות השנה השניה והשלישית בתיק פסיבי?

אל תדאג לבנק.
גם ב - 0.1% פטור הוא מרוויח כמעט את כל עמלות הקניה מכירה ואת כל עמלות ההפצה אם תקנה קרנות אקטיביות. בנוסף, הוא מניח שתעשה איתו עסקים נוספים: פקדונות וחסכונות, הלוואות, משכנתא, המרות מט"ח, כרטיסי אשראי, אולי תביא גם הילדים לפתוח חשבון. ועוד.
חוץ מזה, ההטבות הן לפרק זמן מוגבל ויבחנו בהמשך את הרווחיות ממך. אם לא תהיה מספיק רווחי לא יאשרו לך את אותן ההטבות (שישחקו בין כה וכה אם לא תתמקח).

הבנקים לא אומרים במפורש - אנחנו מורדים לך עמלות ני"ע ועו"ש בציפיה להרווח מכרטיס האשראי.
לי דווקא כן אמרו זאת. התנאי היה פעילות ממוצעת כלשהי בכרטיס האשראי כל חודש.

אתה באמת שואל את זה ממה הוא מרוויח? ממה הוא לא מרויח?
הוא עובד לפי אחוזים, והוא אונס את הציבור כספית.

מתי בפעם האחרונה נכנסת לבנק? הרבה זמן עבר מאז.. נכון? הם כמעט ולא נותנים לך שירות ולוקחים לך *טונה* של כסף. סתכל על כל הפקידים שם שעובדים עד שעה 2 בצהריים ומקבלים משכורת שלמה. מאיפה אתה חושב הפינוק הזה מגיע? ממשלמי המיסים חביבי...

אז כן, ישמצב ש*אתה* תעשה סקר שוק ותשווה ותקנה במקום הכי זול. אבל יש גם הרבה שלא, ועליהם הם עושים קופה ועוד וואחאד איזה קופה. תראה מי עומד מאחורי הבנקים ואתה תמצא שם לא פחות ממליארדרים.
אם כבר מדברים על בנקים לאומי לאחרונה חסמו העברות לביטקוין- לא יאומן איזה בדיחה, אומרים לך מה לעשות עם הכסף שלך.(מי שרוצה לקנות ביטקוין יכול עדיין לקנות דרך מישהו / לעבור בנק / להעביר כסף לבנק אחר - אם יש מישהו מלאומי שכן רוצה לקנות ביטקוין)

אז כן, ישמצב ש*אתה* תעשה סקר שוק ותשווה ותקנה במקום הכי זול. אבל יש גם הרבה שלא

לעניות דעתי, העכשוית וחסרת הניסיון, בלבד:

זה לא בדיוק ככה.. בתור חייל משוחרר תעשה סקר שוק ותמצא בנק מסוים כ-"משתלם יותר", ואילו בשלב הבא אשר בו תצטרך משכנתא הבנק השני יהיה "משתלם" יותר או בכלל יהיה מוכן להסתכל עליך עם ההון העצמי של ה-300K שלך, אבל במקביל יעשוק אותך בעמלות. ואם אתה ממש LUCKY GUY, יתכן ואתה תמצא בנק "משתלם" (שיהיה כזה ספציפית איתך, כי אתה מכניס לחשבון 16K נקיים, משמע קריסה כמעט וודאית בהלוואות ובלייפסטייל פזרני ובזבזני בהמשך = רומן צרפתי עם הבנק שלך), אבל תסבול משירות הזוי ביותר או בעת מצוקה תגלה כמה שהבנק לא אוהב אותך פתאום.

אין באמת כזה דבר "משתלם" (או "זול" במקרה זה), זאת אשליה יחסית לתקופה, למצב, ולטיפשותנו.

או במילים אחרות, ההשוואות וסקרי השוק לא משתלמים בטווח הארוך וברמה ה-"הוליסטית" והשלמה (במובן זה שאם הצלחנו לאתר בנק משתלם, כנראה שנדפקנו ונדפק בהיבט כלשהו, שלא תמיד יהיה קשור לכסף, ושלא בהכרח נמצא בתודעתנו באותו הזמן). אם הרוב לא עושים סקר שוק, זה לא כי הם טיפשים אלא יותר מגלמים את "חוכמת ההמונים" (שכמה שנומר שהיא לא "נכונה" במיוחד, בזכותה שרדנו 6 מיליון שנים לדעתי).

אשמח לתיקונים והערות ממלומדי ניסיון במערכות יחסים רומנטיות עם הבנקים.

נ.ב. - היתכן שאם לא היו יהודים בעולם, כנראה שלא היו בנקים היום? https://www.youtube.com/watch?v=BKS6-MRj5r0&t=1s

נערך לאחרונה ב:
אתה באמת שואל את זה ממה הוא מרוויח? ממה הוא לא מרויח?
הוא עובד לפי אחוזים, והוא אונס את הציבור כספית.

מתי בפעם האחרונה נכנסת לבנק? הרבה זמן עבר מאז.. נכון? הם כמעט ולא נותנים לך שירות ולוקחים לך *טונה* של כסף. סתכל על כל הפקידים שם שעובדים עד שעה 2 בצהריים ומקבלים משכורת שלמה. מאיפה אתה חושב הפינוק הזה מגיע? ממשלמי המיסים חביבי...

מה הם "הציבור" ולמה אתה חושב אותו כאנוס? השוק חופשי ואני אישית עברתי מבנק אחד לשני בגלל הטבה. כל אחד/ת יכול לעשות בדיקה ויש חשבונות ירוקים עם מעט מאד עד 0 עמלות. הסולידית מדברת (או שאני מבין מהדברים) נגד תחושת הקורבן ושכולם גנבים וכו'. סה"כ אם אתה לא במינוס,ממושכן,הלוואות וכו מול הבנק לא רואה מצב בו אתה "אנוס" אני באמת אומר האדם הסביר לא אמור לשלם המון לבנק. גם ללא הטבה מטורפת יש מסלולים של 10 ש"ח בחודש או משהו כזה. אם אתה מבצע המון פעולות מסוגים שונים אז אולי תשלם יותר זה כבר עיניין של רצון/צורך ובחירה. ורוב הבנקים עשו התקדמות בדיגיטלי משנת 2017 לא רואה המון סיבות להגיע פיזית לבנק.

והוא אונס את הציבור כספית.
הם כמעט ולא נותנים לך שירות ולוקחים לך *טונה* של כסף
מאיפה אתה חושב הפינוק הזה מגיע? ממשלמי המיסים חביבי
תראה מי עומד מאחורי הבנקים ואתה תמצא שם לא פחות ממליארדרים.
אתה בטוח שאתה בפורום הנכון?

אתה גם בעד לשלם מיסים? כמו שאתה בעד הבנקים? אם כן, אתה מוזמן לשלם את שלי
"בעד לשלם מיסים" לרוב אומר "בעד שכולם ישלמו את חלקם".
ואיך בדיוק זעמך על הגוף העסקי הקרוי בנק ומתייחס בזלזול למרבית לקוחותיו (התנהגות נפוצה בקרב גופים עסקיים, אהם, הוט) קשור לתשלום מיסים לממשלה?

לעניות דעתי, העכשוית וחסרת הניסיון, בלבד:

זה לא בדיוק ככה.. בתור חייל משוחרר תעשה סקר שוק ותמצא בנק מסוים כ-"משתלם יותר", ואילו בשלב הבא אשר בו תצטרך משכנתא הבנק השני יהיה "משתלם" יותר או בכלל יהיה מוכן להסתכל עליך עם ההון העצמי של ה-300K שלך, אבל במקביל יעשוק אותך בעמלות. ואם אתה ממש LUCKY GUY, יתכן ואתה תמצא בנק "משתלם" (שיהיה כזה ספציפית איתך, כי אתה מכניס לחשבון 16K נקיים, משמע קריסה כמעט וודאית בהלוואות ובלייפסטייל פזרני ובזבזני בהמשך = רומן צרפתי עם הבנק שלך), אבל תסבול משירות הזוי ביותר או בעת מצוקה תגלה כמה שהבנק לא אוהב אותך פתאום.

אין באמת כזה דבר "משתלם" (או "זול" במקרה זה), זאת אשליה יחסית לתקופה, למצב, ולטיפשותנו.

או במילים אחרות, ההשוואות וסקרי השוק לא משתלמים בטווח הארוך וברמה ה-"הוליסטית" והשלמה (במובן זה שאם הצלחנו לאתר בנק משתלם, כנראה שנדפקנו ונדפק בהיבט כלשהו, שלא תמיד יהיה קשור לכסף, ושלא בהכרח נמצא בתודעתנו באותו הזמן). אם הרוב לא עושים סקר שוק, זה לא כי הם טיפשים אלא יותר מגלמים את "חוכמת ההמונים" (שכמה שנומר שהיא לא "נכונה" במיוחד, בזכותה שרדנו 6 מיליון שנים לדעתי).

אשמח לתיקונים והערות ממלומדי ניסיון במערכות יחסים רומנטיות עם הבנקים.

נ.ב. - היתכן שאם לא היו יהודים בעולם, כנראה שלא היו בנקים היום? https://www.youtube.com/watch?v=BKS6-MRj5r0&t=1s
טרול

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מהם המרכיבים של תמריץ איכותי ומהו האינטרס של המעסיק בעניין אוף טופיק 23
א האם ביטוח מנהלים באמת לא כדאי ומה האינטרס של חברות הביטוח? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 20
כנשר מה האינטרס של האתרים בזמן האחרון לרצות לדחוף לי "התראות" בדפדפן? אוף טופיק 6
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 27
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב הניסוי של ארגנטינה: מס ליברטריאני מינימאלי מיסים 7
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
H סיפוח של טיוואן ע"י סין. אוף טופיק 9
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א אחזקה של חברה זרה הנסחרת בny - חשוף למס ירושה? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה