• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מה גורם לירידות החדות באג"חים הישראלים כרגע?

• פותח הנושא Naz
  • פורסם בתאריך

Naz

משתמש סולידי
דירוג
7
הי,
אם תסתכלו על קרנות אג"ח צמוד מדד או ריבית קבועה הייתה ירידה משמעותית בשבועות האחרונים.
מה הסיבה לירידה? הבטחות של טרמפ? העלאת ריבית בארה"ב?

איך נכון להתמודד עם הירידות באפיק הסולידי של האג"ח? רק לאזן?

הבטחות של טרמפ?
בעיקר.
העלאת ריבית בארה"ב?
העלאת ריביות צפויה בארה"ב.
תשואת האג"ח ל10 שנים שם טיפסה בחדות שם.
איך נכון להתמודד עם הירידות באפיק הסולידי של האג"ח? רק לאזן?
קח בחשבון באם המח"מ שלך ארוך אז זה לא ממש אפיק סולידי, אם הוא במח"מ בינוני קצר אז הוא לא אמור להיות מושפע יותר מדי, בכל מקרה אם אתה שמח בהקצאה שלך אין הרבה מה לעשות למעט לאזן וגם זה לא רצוי לעשות יותר מדי.

הי,
אם תסתכלו על קרנות אג"ח צמוד מדד או ריבית קבועה הייתה ירידה משמעותית בשבועות האחרונים.
מה הסיבה לירידה?

הצמודות ירדו גם בעקבות פרסום מספר מדדים נמוכים ואף שליליים. השוק כרגע מעריך שלא תהיה אינפלציה בשנים הקרובות.

ככל שאני קורא יותר על משבר החוב העולמי וההרחבות הכמותיות, אני הולך ומשתכנע שהאינפלציה תחזור ובגדול. אבל השוק אומר שאני טועה.

הצמודות ירדו גם בעקבות פרסום מספר מדדים נמוכים ואף שליליים. השוק כרגע מעריך שלא תהיה אינפלציה בשנים הקרובות.

בארה״ב האינפלציה הרשמית היא 1.6% וה-Core CPI (האינפלציה בלי דלק ומזון) כבר באזור ה-2.3%.
לגבי הארץ ציפיות האינפלציה מאוד נמוכות, אבל לדעתי היא עוד תחזור ובגדול בטווח הזמן הקרוב.

הפחד כנראה מעליה באינפלציה ובעקבותיה עליה בריבית בגלל הרחבה תקציבית בעידן טראמפ. הירידה כרגע היא באגחים הארוכים ובזהב. מי שנפגע בעיקר זה תיק הארי בראון שהיסטורית בדרך כלל מצליח לשמור על יציבות גדולה.
מקסימום נעשה מגבית קטנה לחברתנו הסולידית!

הפחד כנראה מעליה באינפלציה ובעקבותיה עליה בריבית בגלל הרחבה תקציבית בעידן טראמפ. הירידה כרגע היא באגחים הארוכים ובזהב. מי שנפגע בעיקר זה תיק הארי בראון שהיסטורית בדרך כלל מצליח לשמור על יציבות גדולה.
היא כתבה לא פעם, שהסכום שהיא *צריכה* נמוך בהרבה מהסכום שהיא מוציאה בפועל, כלומר ב 4K בחודש היא גם מתפנקת.

מה שמוזר בעיני שמצד אחד השוק צופה עלייה באינפלציה, אבל הדולר למעשה מתחזק. הזהב הוא הגנה מאוד טובה מפני אינפלציה אבל מצד שני הוא קורס. ההסבר לדעתי הוא שהשוק צופה שהפד יעלה את הריבית כך שתהיה יותר גבוהה מהאינפלציה - כלומר תהיה ריבית ריאלית חיובית, מה שלא היה כבר עשור בארה״ב.

מה שמוזר בעיני שמצד אחד השוק צופה עלייה באינפלציה, אבל הדולר למעשה מתחזק
עליה באינפלציה מעלה את הסבירות להעלאות ריבית שבתורן מחזקות את הדולר בעקבות עליה בביקושים.
אבל זה הרבה רעשים גם, אולי שבוע הבא נגיד בדיוק את ההפך.
סה"כ לא קרה שום דבר דרמטי בשבוע האחרון. לא בשוק ולא בציפיות. קצת תנועות אולי כמעט אקראיות של נכסים.

סה"כ לא קרה שום דבר דרמטי בשבוע האחרון.
קרה דבר אחד דרמטי.

הכלכלה של ישראל קשורה הדוקות לאלו של ארהב ואירופה. נפילות באגח שנובעות משינוי ציפיות ברמה מספיק חזקה כפי שראינו שבוע שעבר גוררת גם את האגח הישראלי. הרי מי ישקיע באגח ישראלי בתשואה נמוכה כשיש אגח אמריקאי בתשואה יותר טובה. הכל קשור אחד לשני.

ומי ישקיע באג"ח של גרמניה, ומי בשל יפן? עובדה שמשקיעים, אפילו שהתשואות בארה"ב גבוהות יותר.
גם אג"ח ישראלי נסחר בערך באותן תשואות כמו אג"ח ארה"ב (לפעמים קצת מעל, לפעמים קצת מתחת) כבר תקופה ואנשים קונים.

כוונתי הייתה אחרת - לא השתנה כלום - כלומר, ברמת המקרו לא השתנה כלום. האג"חים ירדו אז מסבירים שהצפי לאינפלציה עלה והצפי למתווה מוניטרי מרסן עלה, ולכן גם הדולר התחזק. כמובן. באותה מידה בדיוק האג"חים גם יכלו לרדת בשבוע החולף והכלכלנים היו אומרים בדיוק את ההפך. פונדמנטלית, לא היה שום שינוי דרמטי. בעיני יותר מהלך אקראי שמוסבר בדיעבד. לדעתי הרבה יותר נכון להציג את זה כך. הסבירות להעלאת ריבית בדצמבר לפי החוזים, אגב, באותה מקום שבו היתה לפני שבועיים כ - 68%. קיצור - השוק רוקד קצת ואנשים מלהגים קצת.

בעיני יותר מהלך אקראי שמוסבר בדיעבד
אתה מבין קצת לא נכון את משמעות המונח "הליכה אקראית". אין הכוונה שמחירי המניות נעות באקראי ללא סיבה, אלא שהאירועים שגורמים למחירים לזוז הם אקראיים ולא ניתנים לחיזוי מראש ע"ב היסטוריית המחירים בעבר. אבל - האירועים והסיבות הם אמיתיים בהחלט, והם מזיזים את המחירים מסיבות קונקרטיות, לא אקראיות. הנצחון של טראמפ וההכרזות שלו והפעולות שלו בעולם האמיתי שינה את ציפיות המשקיעים לגבי האינפלציה העתידית והתמחור ההוגן של האג"חים תחת הציפיות הללו הוא נמוך יותר שכן הם מצפים לתשואה גבוהה יותר בעתיד. אין שום דבר אקראי בזה.

ומי ישקיע באג"ח של גרמניה, ומי בשל יפן? עובדה שמשקיעים, אפילו שהתשואות בארה"ב גבוהות יותר.
ברור שמשקיעים בהכל. אבל תוך התייחסת לסיכון. אם התשואה של אג"ח ארה"ב עלתה, ושל ישראל לא, מבלי שהסיכון של ישראל השתנה, אז האג"ח הישראלי (והגרמני, והבריטי והיפני ...) נהיה פחות אטרקטיבי והוא מתומחר נמוך יותר.

נערך לאחרונה ב:
זהב הוא הגנה מאוד טובה מפני אינפלציה

הרשה לי לשאול אותך, למה אתה מתכוון בכך?
שזהב הוא מגדר פני אינפלציה? (טווח ארוך או קצר) משמע שמחיר של זהב צריך לנוע בקורלציה קרובה ל1.0 עם מדד הצרכן.
או שזהב שומר על ערכו בטווח הארוך? משמע תשואה ראלית של 0%.
וגם מול איזה סוג של אינפלציה? צפויה או לא צפויה?

הרשה לי לשאול אותך, למה אתה מתכוון בכך?
שזהב הוא מגדר פני אינפלציה? (טווח ארוך או קצר) משמע שמחיר של זהב צריך לנוע בקורלציה קרובה ל1.0 עם מדד הצרכן.
או שזהב שומר על ערכו בטווח הארוך? משמע תשואה ראלית של 0%.
וגם מול איזה סוג של אינפלציה? צפויה או לא צפויה?
אינפלציה אמיתית אינה עליה במדד ,אלא בכמות הכסף בשוק. זהב מגדר בפני האובדן ערך המטבע בכל המוצרים שכסף קונה (כלומר גם מניות, נדל"ן ואג"ח). בטווח הארוך לזהב תשואה שלילית לאור עלויות ההחזקה.

אינפלציה אמיתית אינה עליה במדד ,אלא בכמות הכסף בשוק. זהב מגדר בפני האובדן ערך המטבע בכל המוצרים שכסף קונה (כלומר גם מניות, נדל"ן ואג"ח). בטווח הארוך לזהב תשואה שלילית לאור עלויות ההחזקה.

מצטער, לא הבנתי את התחלת הטענה שלך.
אתה טוען שאם משקיע ירכוש זהב בזמן נתון ואז המטבע באותה מדינה יתנהג באופן כלשהוא, אותו משקיע יוכל למכור את הזהב אחרי זמן מה ולקבל את אותו כוח קנייה?
תקן אותי אם אני טועה.

אתה טוען שאם משקיע ירכוש זהב בזמן נתון ואז המטבע באותה מדינה יתנהג באופן כלשהוא, אותו משקיע יוכל למכור את הזהב אחרי זמן מה ולקבל את אותו כוח קנייה?תקן אותי אם אני טועה.
אכן, אתה צודק. בתנאי שתגדיר כוח קניה כמתייחס גם למוצרי הון ולא רק מה שכלול במדד.

הנצחון של טראמפ וההכרזות שלו והפעולות שלו בעולם האמיתי שינה את ציפיות המשקיעים לגבי האינפלציה העתידית והתמחור ההוגן של האג"חים תחת הציפיות הללו הוא נמוך יותר שכן הם מצפים לתשואה גבוהה יותר בעתיד.
ציפיות המשקיעים השתנו לא רק לגבי האינפלציה העתידית אלא גם לגבי האסטרטגיה שינקוט בה הפד תחת נשיאותו של טראמפ שהכריז שלדעתו צריך להעלות את הריבית (גם בתנאים הקיימים כרגע ומבלי שתחול עלייה משמעותית באינפלציה).
זו אחת הסיבות לכך שכעת עלה הסיכוי שחוזים לעליית ריבית בדצמבר לשיעור של כ-80%.

אכן, אתה צודק. בתנאי שתגדיר כוח קניה כמתייחס גם למוצרי הון ולא רק מה שכלול במדד.

אוקיי, אז תרשה לי לבקש ממך להיות יותר מדיוק בטענה הזו ולציין שהיא קבילה רק לטווח ארוך מאוד.

קח לדוגמא את ברזיל שבין 1980 ל-2000 סבלה מאינפלציה שנתית של 250% באותו הזמן שזהב איבד כ-70% מהמחיר הראלי שלו עד אותה שנה.
משמע שמשקיע שהיה קונה זהב ב1980 היה נשאר רק עם 30% מכוח הקנייה שלו ב2000.
ברור שמצבו היה הרבה יותר גרוע אם הוא היה רוכש אג"ח או מחביא את המזומן במזרון, אבל זה לא "טוב נגד אינפלציה".

@Osterreicher
זה קל לנצח כל וויכוח על השקעות. בבקשה:
http://awealthofcommonsense.com/2014/11/win-argument-market/
אם רק היית משנה את מסגרת הזמן שלך ל-1978 עד 2000 היה יוצא כפלוס 2% נומינלי וכמינוס 2% ריאלי שנתי.
או אולי עד 2011 ואז היית מקבל מעל 6% נומינלי.
זה כמו לטעון שהשקעה בשוק האמריקאי היא רעיון רע ע"י הדגמה על 2000 עד 2009. יופי.

דבר ראשון, אהבתי.
שנית, אני עדיין לא רואה איך זה מכתיר את הזהב כמגדר נגד אינפלציה

Back
למעלה