1. אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על בקשת או מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ אישי מבעל הרישיון המתאים.

מה אם אף אחד לא ירצה לקנות את המניות שלי לקראת פרישה?

הנושא בפורום 'פינת המשקיעים' פורסם ע"י mRiddle, ‏24/7/19.

1. mRiddle

mRiddle משתמש סולידי

עם כל האהבה שלי ל FIRE ולמדדי אינדקס אני תוהה:
    הרעיון של הקניית אינדקס (לצורך העניין, ETF כגון VTI או VOO), אחזקתו במשך כמה עשורים ומכירתו, כך שכל שנה אפשר להתקיים מ 4% מחייב להניח כי מישהו אחר, לרוב הדור הצעיר יותר, יראה בהם ערך וירצה לקנות אותם.

מה קורה אם תנאי זה לא יתקיים? מה אם, לדוגמה, אנשי העתיד יקנו פחות אינדקסים ויעדיפו להחזיק יותר כסף, או שיהיה הטרנד אחר לגבי קניית מניות (פתאום כולם ירצו זהב)?
    הדוגמה הראשונה שקופצת לראש הם boomers שמנסים למכור מניות של זהב בשביל לממן את הפרישה שלהם, בעוד שאני מחפש לקנות VTI.
    אני מניח שזה יגרום לירידה במחיר ואז כל 4% שאני אמכור לא יהיה הסכום עליו בניתי על מנת לפרוש.

בנוסף, האם החזקה למשך מספר עשרות שנים של מניות, כמקובל ב FIRE, לא תהפוך אותן ללא נזילות?
    כן, תהיה מכירה פה ושם במסגרת איזון תיק, אבל הרוב ישמר אצל הקונים לפרישה עתידית.

2. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

ההנחה הרווחת אצל כל מי שמשקיע במניות לטווח הארוך זה שהכלכלה העולמית תצמח.

כל עוד החברות ימשיכו לצמוח ולייצר רווחים, יהיה מי שירצה לקנות בעלות עליהם. זה לא טרנד או מודה לקנות מניות. זה רצון להיות בעלים על גורמי הייצור והחדשנות בעולם.

3. חתול לילה

חתול לילה משתמש בכיר

ואפילו בלי לצמוח יש לך 2% דיבידנדים + 3% הצמדה למדד (אינפלציה היסטורית) בתור נכס ריאלי.

4. mRiddle

mRiddle משתמש סולידי

כן, אבל האין זה תקף יותר למניות פרטניות מאשר לאינדקס?
    אולי זו הכללה מצידי, אבל רוב רוכשי האינדקס שאני מכיר/קורא, הם אנשים שמחפשים לפרוש מוקדם ממכירתו ולא בהכרך לתמוך מחדשנות/ חברות עסקים למניהן.

יותר מזה, עכשיו כאשר אני חושב על כך, האם זה באמת מעניין מישהו שמאחורי המניות עומדות חברות אמיתיות שצומחות? או מה שבאמת מעניין זה המחיר בו אותן המניות נסחרות בבורסה?
    הראשון כנראה משפיע על הדיבידנדים, מסכים. כך דיבידנדים הם חלק מזערי ב 4% לפרישה. רובו מגיע ממכירה של חלק מהתיק, על כן מה שמעניין זה מחיר המניה בזמן הקנייה/מכירה.

בבקשה תקנו אותי אם אני טועה. לא נגד FIRE או אינדקסים, אלה רוצה להבין איך המנגנון עובד.

5. Shaz

Shaz משתמש ותיק

יכול להיות שתמיד יהיו יותר אנשים בגיל הרכישה מאשר בגיל המכירה?
    יש לי ניחוש שרוב המוחלט של האנשים מכלל האנשים בעולם בכלל לא רוכשים מניות באופן פרטי אז בנקודת הזמן הזאת ל 50 שנים הבאות כנראה יהיה בסדר.. ולדעתי גם אחרי זה אבל קשה לדעת

6. החושב

החושב משתמש ותיק

אין דבר כזה "לרכוש אינדקס" רוכשים מכשיר פיננסי (ETF, F, MF וכו') שמקנה לך זכות משפטית להחזיק בכל המניות שמרכיבות את האינדקס. אין שום הבדל בין להחזיק מניות של גוגל, אפל, אמזון, קוקה קולה... עד המניה ה8,000 בVTI לבין להחזיק VTI. ולכן אם אנשים בעוד 50 שנה ירצו להחזיק את החברות לעיל (כי אנשים ימשיכו לשתות רעל שחור, לאבד עצמם ברשת ולקנות מכשירים יקרים להחריד עם תפוח נגוס, וכך החברות ימשיכו להביא רווחים למשקיעים), אז הם ישמחו מאוד לקנות ממך את הVTI שלך כדי לקבל חלק בחברות הללו.

מנתח טכני ו-לעניות דעתי אוהבים את זה.
  7. YPV

YPV משתמש ותיק

שאלה טובה. מזכיר לי פרק ממסע בין כוכבים. קפטן פיקארד ושות', אספו בחלל קפסולה של איזה איש עסקים ממולח שהקפיא עצמו במאה ה-20. אחרי שהפשירו אותו, דרש להיפגש עם עו"ד שלו, התעקש שיש לו כספים אדירים במכשירים פיננסים שונים וגם נדל"ן במדינות רבות. גם אחרי שקפטן פיקרד מסביר לו שכבר אין דבר כזה כמו משרדי עורכי דין, וכבר לפני מאות שנים האנושות בכלל ביטלה את התפיסה של בעלות בנכסים או כסף, הוא עדיין לא משתכנע ועושה להם בלאגן. השאלה אם אתה מפחד או מצפה לעתיד כזה.

8. סטרבו

סטרבו משתמש ותיק

כמה בדיוק אתה מתכנן למשוך מהתיק בפרישה?

9. mRiddle

mRiddle משתמש סולידי

מפחד בהחלט!

את כל החישובים שלי אני עושה עם הציפייה למשוך 7000 בחודש. אני מאמין שהסכום האמיתי יהיה יותר לכיוון 3500 עד 5000 אם להגזים, אבל אני מהנדס ואוהב safety margins.

10. לעניות דעתי

לעניות דעתי משתמש ותיק

לעניות דעתי הרבה לפני שזו תהיה סחורה לא נזילה יהיו שינויים כלפי השקעות מדדים. כבר כיום ישנם כל מיני דיבורי הפחדה כאלו ואחרים איך השקעות מדדים משתלטות על השווקים וגורמות לעיוותים. יש גם פוסט של הסולידית שנוגע בזה קצת: מה יקרה אם כולם ישקיעו במדדים?
    בכל מקרה, אני חושב שהשקעה בשוק ההון כיום בצורה של חיקוי מדדים זה הדבר הנכון ביותר לעשות כיום. כמובן שיש את נתוני העבר, שזה אחלה בונוס, ויש פחדים מהעתיד שזה גורם הפתעה בתוך העוגה, אבל בכל מקרה השיקול ההווי הוא בעיניי המשמעותי ביותר. אם יהיו שינויים משמעותיים תוך כדי אז יתכן שנצטרך להיערך מחדש, בינתיים זה הדבר החכם ביותר (לעניות דעתי) שיש לעשות כיום עם הון.

בבקשה תמצא קישור! בבקשה בבקשה בבקשה...

11. YPV

YPV משתמש ותיק

שם הפרק The Neutral Zone וגם ראיון עם השחקן
    לקחת קצת זמן למצוא...אבל מדהים שזוכר עד היום :)

לעניות דעתי אוהב/ת את זה.
  12. WhatIsMoney

WhatIsMoney משתמש ותיק

אם אף אחד לא ירצה לקנות ממך את החלק שלך ב500 מניות הכי מובילות בעולם שאתה מחזיק אני אקנה ממך הכל סבבה? התחייבות משפטית שלי כל עוד אני חי

החושב, כימאי ו-לעניות דעתי אוהבים את זה.
  13. spaklotron

spaklotron משתמש ותיק

שעלה מצוינת, ויש על זה בדיחה ידוע שעונה די מדויק:
    מישהו מקבל הצעה עם סיכויים טובים מאוד לעתיד מהברוקר (יועץ?) שלו והולך על זה חזק, עד לפנסיה. ואז האו קונה ובונה שנים על גבי שנים ,מחירים עולים הכל סבבה, תשואה יפה, הוא ממשיך לקנות, הרי שיטה עובדת. יום אחד כשמחירים כבר גבוה בשמיים האיש מצלצל לברוקר ונותן את ההוראה למכור. הברוקר נופל מצחוק.. - ״למכור?! למכור למי?! אתה היחיד שקונה את זה!״

Shlomi Z ו-mRiddle אוהבים את זה.
  14. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

איך המחיר עלה אם הוא היחיד שקנה את זה?

15. Yoss

Yoss משתמש בכיר

כנראה שהברוקר היה מוכר יחיד בשוק...

16. FIYaacov

FIYaacov משתמש בכיר

אז מדובר או בסקאם או שזה לא אפשרי.

אם זה קרן שהברוקר מנפיק, יש לו נכסים והשינוי בערך הקרן צריך לשקף את השינוי בNAV.

17. החושב

החושב משתמש ותיק

הבדיחה נכונה רק אם מדובר בהונאת פונזי וכדו'.

18. החושב

החושב משתמש ותיק

לא חייבים לרוץ לשם. אם רכשת נכסים ברוסיה ב1915 ו"נרדמת" ל3 שנים, כשהתעוררת גילית שהם לא שווים לך כלום היום. זאת הסיבה שמפזרים בין כל העולם ולא רק מדינה אחת.

גילגמש אוהב/ת את זה.
  19. סטרבו

סטרבו משתמש ותיק

לא נומינלית. באחוזים.
    כתבת ש4% דיבידנד זה מעט,כמה עוד אתה מתכנן למשוך בעת פרישה?

לא, הסיבה שמפזרים בין כל העולם היא פשוט ספקולציה. לא יותר ולא פחות.

20. החושב

החושב משתמש ותיק

מפזרים כדי לסדר סיכונים, לא כספקולציה. להפך, אם אתה מחזיק משקל יתר לשוק מסויים זה ספקולציה שאותו שוק ישיג תשואת יתר.

גילגמש ו-monkey22 אוהבים את זה.
מוזמנים להשתמש בקישורי השותפים הבאים כדי לקנות באמאזון , להוריד ספרי שמע, או להקים אתר אינטרנט משלכם (מדריך מפורט - כאן). תודה על תמיכתכם באתר.
טוען...
  1. אתר זה משתמש בעוגיות דפדפן. אין באמור בפורום כדי להוות ייעוץ השקעות ו/או תחליף לייעוץ השקעות המתחשב בצרכיו של כל אדם.