• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מהלכי הגנה מפני פשיטות רגל של בנקים/חברות השקעה בסביבת משבר כלכלי גדול

EliBachar

משתמש רשום
דירוג
6
חברים, יש לי גם מידע שתורם בצורה מסויימת ומהווה בסיס לשאלה , עם זאת אני מקווה מאוד שהתותחים פה יוכלו להוסיף ולעזור לי עוד כי אני באמת מחפש פתרון טוב בעל האחוזים הגבוהים ביותר להצלחה שיצדיק כסף במוסדות פיננסים כלשהם ולא בלטות, אני לא בהכרח חושב שזה הולך לקרות עכשיו או בטוח יקרה בעתיד הקרוב אבל אני מתכנן את זה עכשיו כאילו זה באמת קורה ואני חי את זה וחושב באמת מה לעשות במקרה זה

במידה ואני מעוניין לשמור על הכסף שלי מפני משבר כלכלי חמור מאוד כמו ב1929 רק בישראל (כזה שהוא גם עולמי) שיגרום לגופים פיננסים רבים לפשוט רגל ובשל כך לאבד את הכסף בצורה כזאת , מה הדבר הכי טוב שאני יכול לעשות אותו בשביל לעשות את זה במידה ואני לא מעוניין להחביא את הכסף מתחת לבלטות, נדיר מאוד שמזומן זאת האפשרות הטובה ביותר והוא מגלם בד"כ הפסד שאם נהיה שמרנים נגיד 2% אינפלציונים לשנה שאובדים וגם מי מצליח לנבא את זה בעולם שהממשלות ממשיכות להתערב בלי קשר למצב הפיננסי. עם זאת מתי בכל זאת אם בכלל כדאי לחשוב רק על הבלטות מסיבות אמיתיות ולא מתוך הערכות.
כמובן שכדאי לבחור נכון איפה לחלק את הכסף וכמה בין הגופי השקעות השונים, אבל מה תהיה הבחירה הזאת הספציפית עבורההגנה מפני סביבת משבר חמור ? מי הכי יציב ועתיד להמשיך לשרוד משבר בעתיד?
אם זה מהבנקים , אז אלו הם פועלים ולאומי כי הם הגדולים ביותר ?
במידה ונתייחס לגופי ההשקעות מי השניים היציבים ביותר ? אולי פסגות כי מנוהל בו הכי הרבה כסף ?
מה לגבי גופי השקעות בינלאומיים כמו IB וAMERITRADE איך הם מבחינת היציבות ? איך כולם כנגד כולם מי הקבוצה הטובה ביותר ואחרי ובאיזה פער ?
מבחינת מחיר המניה , מה האסטרטגיה הנכונה במקרה הזה ? האם במידה והמחיר יורד 70% מהשיא טרום המשבר יהיה חכם "לרוץ אל המוסד הפיננסי" ולהוציא משם את הכסף ? אולי לפני כן , אולי לאחר מכן? אולי בהתאם לכתבה הראשונה על משיכות ? או ספציפית לאותו מוסד?
כמובן שיש לשער המניות תפקיד מסויים בהחלטה אבל מה האסטרטגיה החכמה ביותר לדעתכם לפי שער המניות? מישהו בדק את זה בעבר מול שווקים אחרים עשה איזשהו מחקר יש לו ידע מורחב על כך ?

בישראל אין ערבות לכסף בבנק ולא ערבות ממשלתית, עם זאת במקרים בודדים בעבר שבנקים נפלו הממשלה פיצתה את האנשים כדי לשמור על אמון הציבור בבנקים אבל זה לא היה בסביבה של משבר חמור באמת בישראל כמו 1929 בארה"ב למשל. מנגד לבנקים בארה"ב כדוגמאת IB וAMERITRADE יש ערבות מאוד גבוהה שתספיק לרוב האנשים , עם זאת לכל כספי הערבויות הללו יש קרן שעלולה להיגמר, והקרן לערבויות נחתכה ב50% מאז ובגלל המשבר של 2008 ולכן במשבר כלכלי באמת חמור זה באמת הולך להחזיק מים ?
מכיוון שהערבות היא עד לגבול מסויים והסכום המירבי תלוי בספק מוחלט במשבר גדול אני לא הייתי שם אחוז גבוהה מידי מהכסף שלי במקום אחד, בנוסף לשים כסף מעבר לים זה גם מעלה ספקות ותהיות בפני עצמו, הרי החברות האלה הן חברות אונליין עם המון יוזרים מהעולם אז נראה שבגלל שזה פחות קרוב ללאומיות האמריקאית האינטרס לעזור עוד יותר פוחת כי יהיו הרבה אמריקאים מבית שיהיו בצרות. אשמח להשלים את הפאזל פה אולי יש עוד דברים שאני מפספס.

קראתי בכתבה מסויימת שבמידה ואדם מחזיק פקדון והבנק/חברת השקעות פשטה רגל יש מצב גדול שהכסף הלך אבל במידה והיה לאותו אדם ניירות ערך אז הנייר ערך הזה רשום על שמך בספרים במקום אחר חיצוני לגוף הפיננסי (לא יודע איפה, הידע שלי בנושא הזה חסר), ואז הגוף פיננסי לא יכול למכור את הנייר ערך או לשים עליו יד מבלי לעבור על החוק, כי הני"ע שלך. אבל עם זאת אני חושד שלא כך הדבר בפשיטת רגל אלא רק בתיאוריה היפה ושבכל מקרה כשהגוף הפיננסי עם הגב לקיר ועם כל האותיות הקטנות שלו וההגנות והידע שלו הוא יידע כיצד למכור את הני"ע מבלי לתת על כך את הדין והוא גם כך במצב שאין לו הרבה מה להפסיד ואולי הוא יודע כיצד לעשות זאת מבלי שיוכלו להוכיח אחרת, בנוסף אני חושד שלא כל גוף פיננסי אכן מעביר את הרישום של הני"ע על שם המוטב ואולי אצל גופים מסויימים זה יותר כללי. אשמח אם יהיה אפשר לשפוך אור על הנושא ומה לגבי כל הגופים המובילים היציבים מבחינת הבנק/בנק השקעות/בנק אמריקאי איך זה אצלם ספציפית?

איזה מידע לחפש כדי לדעת שהגיע הזמן להוציא את הכסף ? מה לחפש במדורי הכתבות באינטרנט ?

ב1929 הממשלה לא התערבה בארה"ב, נראה שבסביבה של נפילות כאלה הממשלה האמריקאית והישראלית תתערב כמו שהאמריקאית התערבה ב2008 , נראה שזה משהו שאפשר להבטיח שתהיה התערבות כלשהי.

תודה על כל הוספה וסדר לדברים שזועקים לסדר ולסט כללים כלשהו עבור משהו או חלקי כי שאלתי המון פה

מאכזב- חשבתי שאנשים מבינים את החשיבות הרבה וכבר השקיעו זמן כדי לנתח את זה, מה יקרה אם השוק יפנה בחדות מעטה ויירד עוד 50% ? לא שאני בהכרח מאמין שזה יקרה אבל אי אפשר לדעת עם החוסר יציבות הגלובאלית. מבחינת יציבות הכסף אנשים מרגישים מוגנים,ואני לא מבין מדוע, ב1929 הכסף פשוט נבלע במוסדות הכספיים. מי שיחכה עד שמצב מהסוג הזה יקרה כבר זה יהיה מאוחר מידי.

אולי שאלתי יותר מידי ובילבלתי כבר ואעדיף שאקטין את השאלה.
מבחינת גופי השקעות, מי הגוף השקעה החזק ביותר בישראל ? האם זה בהכרח פסגות מכיוון שיש בו את ההכי הרבה פעילות? הבעיה שלא כל הגופים בכלל ציבוריים, איך אני בודק חוזק ואיתנות של גוף פיננסי פרטי ? הרי זה נורא חשוב הכספים שלנו שם.

2 שאלות ברשותך:

האם יש לך תיק השקעות כרגע?
האם אתה מגדיר את עצמך כפרנואיד?

? מי הכי יציב ועתיד להמשיך לשרוד משבר בעתיד?
בארץ או בחו"ל? בארץ כולם יציבים ובטוחים, 2 הגדולים קצת יותר מהשאר.
, אז אלו הם פועלים ולאומי כי הם הגדולים ביותר ?
לא בגלל שהם הגדולים ביותר, כי הדרישות ריתוק הון שלהם הם גבוהות יותר.
במידה ונתייחס לגופי ההשקעות מי השניים היציבים ביותר ? אולי פסגות כי מנוהל בו הכי הרבה כסף ?
זה לא משנה לך, הכסף המזומן שמופקד בהם לא באמת מופקד בהם, הוא מופקד בבנקים.
מה לגבי גופי השקעות בינלאומיים כמו IB וAMERITRADE איך הם מבחינת היציבות ?
יש יציבים ובטוחים יותר ויש כאלה שפחות, תוכל לבדוק את דירוג האשראי שלהם ולקבוע על פי זאת.
מנגד לבנקים בארה"ב כדוגמאת IB וAMERITRADE יש ערבות מאוד גבוהה שתספיק לרוב האנשים ,
1. הם לא בנקים.
2. גם אין להם ערבות ממשלתית.
בנוסף אני חושד שלא כל גוף פיננסי אכן מעביר את הרישום של הני"ע על שם המוטב ואולי אצל גופים מסויימים זה יותר כללי.
אין כזה דבר, כל גוף שביקוח מערבי לא יכול לעשות כזה דבר.
מאכזב- חשבתי שאנשים מבינים את החשיבות הרבה וכבר השקיעו זמן כדי לנתח את זה, מה יקרה אם השוק יפנה בחדות מעטה ויירד עוד 50% ? לא שאני בהכרח מאמין שזה יקרה אבל אי אפשר לדעת עם החוסר יציבות הגלובאלית. מבחינת יציבות הכסף אנשים מרגישים מוגנים,ואני לא מבין מדוע, ב1929 הכסף פשוט נבלע במוסדות הכספיים. מי שיחכה עד שמצב מהסוג הזה יקרה כבר זה יהיה מאוחר מידי.
תקשיב עם זה באמת מטריד אותך אז תמיד יש בנקים בשוויץ, המחירים בהתאם.
מבחינת גופי השקעות, מי הגוף השקעה החזק ביותר בישראל ? האם זה בהכרח פסגות מכיוון שיש בו את ההכי הרבה פעילות? הבעיה שלא כל הגופים בכלל ציבוריים, איך אני בודק חוזק ואיתנות של גוף פיננסי פרטי ? הרי זה נורא חשוב הכספים שלנו שם.
זה באמת בעיה, אין לך דרך טובה לבדוק גוף פרטי.

2 שאלות ברשותך:

האם יש לך תיק השקעות כרגע?
האם אתה מגדיר את עצמך כפרנואיד?
יש.
יותר מתוכנן ומאורגן מפרנואיד . אתה מגדיר את עצמך כאופטימיסט חסר תקנה ? מצב כזה עוד לא קרה אבל העבר לא שווה לעתיד. ראה איטליה, ספרד, יפן - במצבם העכשווי - בוא לא נלך להיסטוריה הרחוקה אם זה גורם לך להרגיש שבגלל שלא חווית את זה אז זה לא יקרה לעולם. אני מתעסק עם סכום גדול ורוצה לסגור את הפינות לגמרי.
האמת , מה שאני חושד, מבלי לפתוח על זה דיון, זה שיש יותר מידי hype על ירידות שערים והפחדות מצד "יוצאי בנקאי ההשקעות" בארה"ב ואולי זה אינדקטור הופכי של אינטרסנטים. מי יודע.

בארץ או בחו"ל? בארץ כולם יציבים ובטוחים, 2 הגדולים קצת יותר מהשאר.
אני מדבר על מצב של ירידות שערים של מעל ל70% בת"א 125 מהשיא, כבר נפלו בנקים בישראל.

לא בגלל שהם הגדולים ביותר, כי הדרישות ריתוק הון שלהם הם גבוהות יותר.
הדרישות ריתוק הון יורדות ויורדות כל הזמן וגם ככה הן על אחוזים בודדים, זאת מגמה עולמית , לאחרונה שמעתי שבארה"ב היום זה הגיע לאפס. זה מעיד על השבריריות של הבנקים כיום, שמפוצצים בחוב ומי שהולך ונחלץ לעזרתם כל הזמן בעולם אלה הממשלות- הסיבה העיקרית שלאחר כל נפילה חזקה במניות רואים עליות חזקות כבר הרבה שנים.

זה לא משנה לך, הכסף המזומן שמופקד בהם לא באמת מופקד בהם, הוא מופקד בבנקים.
לפי אתר אקסלנס:
תחילת ציטוט: "בהיותנו חבר בורסה, אנחנו נתונים לפיקוח של הבורסה לניירות ערך", מסביר דרור יריב, מנהל תחום לקוחות פרטיים ומסחר באקסלנס ברוקראז'. "בין היתר, אנחנו מחויבים להון עצמי מינימלי ולביטוחים מסוימים, חובה עלינו למנות קצין ציות, בקר אשראי ומנהל סיכונים, יש לנו רואה חשבון מבקר, וישנה חובה למנות מבקר פנים.
"כמו כן, אנחנו מחויבים לקבל את אישור הבורסה לכל התקשרות עם ברוקר זר, ואקסלנס אף מחזיקה ברישיון מטעם רשות ני"ע, כך שהיא מפוקחת גם על ידי הרשות ולא רק על ידי הבורסה. מדובר ברמת פיקוח מהגבוהות בשוק הפיננסי והביטוחי בישראל.
איך שומרים על הכסף של המשקיעים בחבר בורסה?
כחבר בורסה, אקסלנס ברוקראז' מחויבת לעמוד בתנאי רגולציה מחמירים של הבורסה לניירות ערך. כספי הלקוחות המוחזקים בחברה נשמרים בחשבונות על שם הלקוחות וניירות הערך נשמרים במסלקת הבורסה, כך שיש הפרדה מוחלטת בין כספי המשקיעים לנכסי חבר הבורסה.
"אצל חבר בורסה, להבדיל מבנק, הלקוח לא חשוף לאיתנות הפיננסית של חבר הבורסה. כל המנגנונים שאנחנו מחויבים להחזיק – כמו מבקר פנים, רואה חשבון חיצוני וכו' – מטרתם להקטין ככל הניתן את הסיכון לכספי המשקיעים", מסביר יריב. סוף ציטוט.
בעיקרון, אם אין הונאה ורישומים כוזבים, במקרה קריסה אין פגיעה.
מי גוף חזק ויציב יותר ? אקסלנס - שהיא מקום 7 בגודלה מבחינת גוף השקעות בישראל, כבר לא שייכת לתשובה אלה לשתי קרנות אקוויטי (אמריקאית ובריטית) , נסחרת בבורסה באמצעות חברת האם ולכן גם מפוקחת על ידי רשות ני"ע. VS או פסגות- שהיא גוף ההשקעות הגדול ביותר בארץ. גם כמו אקסלנס חברת בורסה.

יש יציבים ובטוחים יותר ויש כאלה שפחות, תוכל לבדוק את דירוג האשראי שלהם ולקבוע על פי זאת.
זה בדיוק כל העניין והסיבה שהעלתי את הפוסט שיש יציבים יותר ופחות :) אני רוצה לבחור את היציב ביותר ושתהיה לי תכנית דינאמית נכונה. אולי זה אומר שגם אם הגוף השקעות יפול ארגיש בטוח ואולי זה אומר שאשחק בזה במידה ונגיע לthreshold מסויים.
אתה מדבר על אתר "midroog" ? איפה אני יכול למצוא שם דירוג אשראי של גוף השקעות ? מצאתי רק בנקים שם.

1. הם לא בנקים.
2. גם אין להם ערבות ממשלתית.
מממ ... יש לIB וAMERITRADE ביטוח SIPC/FDIC עד לערך של 500K$ . והן מפוקחות. זה שווה ערך מבחינת היציבות של הכסף לפסגות/אקסלנס ?

אין כזה דבר, כל גוף שבפיקוח מערבי לא יכול לעשות כזה דבר.
חשוב כמובן שיהיה מפוקח.

תקשיב עם זה באמת מטריד אותך אז תמיד יש בנקים בשוויץ, המחירים בהתאם.
קצת נסחפת, אם לא תדע מה לעשות פעם אחת במקרים הגרועים ותהיה מוכן לזה, ומראש כבר תכניס את הכסף שלך למקומות הבטוחים והטובים ביותר - אתה מכניס את עצמך להרבה סכנות והראש שלך לא יהיה שקט ברגע שהחברה תהיה פחות יציבה.

אני אצביע על ה"פיל שבחדר"
ביטקוין, הבנק של עצמך
אם אתה סומך על עצמך, הוא לעולם לא יפגע ותמיד ישמור על ערכו
1 ביטקוין = 1 ביטקוין

אני מדבר על מצב של ירידות שערים של מעל ל70% בת"א 125 מהשיא, כבר נפלו בנקים בישראל.
אין קשר למחיר המניה ליציבות הבנק. ב2008 הם ירדו בשיעורים כאלה בערך, הם עדיין היו יציבים (חוץ מפועלים שהיה גבולי).
DB לדוגמא ירד ביותר כבר היום.
הדרישות ריתוק הון יורדות ויורדות כל הזמן וגם ככה הן על אחוזים בודדים, זאת מגמה עולמית ,
לא נכון.
לאחרונה שמעתי שבארה"ב היום זה הגיע לאפס
גם לא נכון.
שמפוצצים בחוב
ברור שהם מפוצצים בחוב, זה בדיוק העסק של בנק, זה כמו שתגיד שחנות גלידה מפוצצת בגלידה.
מי גוף חזק ויציב יותר ? אקסלנס - שהיא מקום 7 בגודלה מבחינת גוף השקעות בישראל, כבר לא שייכת לתשובה אלה לשתי קרנות אקוויטי (אמריקאית ובריטית) , נסחרת בבורסה באמצעות חברת האם ולכן גם מפוקחת על ידי רשות ני"ע. VS או פסגות- שהיא גוף ההשקעות הגדול ביותר בארץ. גם כמו אקסלנס חברת בורסה.
אין לי מושג, פסגות גדולים יותר וגם הם חברי בורסה.
אתה מדבר על אתר "midroog" ? איפה אני יכול למצוא שם דירוג אשראי של גוף השקעות ? מצאתי רק בנקים שם.
אתה יכול לבדוק דירוג אשראי בדרך כלל רק של חברות ציבוריות או חברות שהנפיקו אג"ח.
מממ ... יש לIB וAMERITRADE ביטוח SIPC/FDIC עד לערך של 500K$ . והן מפוקחות. זה שווה ערך מבחינת היציבות של הכסף לפסגות/אקסלנס ?
יש להם ביטוח פדראלי כי הכסף המזומן יושב בבנק והבנק מבוטח פדראלית בארה"ב.
SIPC זה לא פדרלי.
לגבי שווה ערך ליציבות של ברוקרים ישראלים, לדעתי הרבה יותר.
קצת נסחפת, אם לא תדע מה לעשות פעם אחת במקרים הגרועים ותהיה מוכן לזה, ומראש כבר תכניס את הכסף שלך למקומות הבטוחים והטובים ביותר - אתה מכניס את עצמך להרבה סכנות והראש שלך לא יהיה שקט ברגע שהחברה תהיה פחות יציבה.
אני נסחפתי? אתה פרנואיד לגבי חוזקה של גופים אולטרה בטוחים ומפוקחים בפיקוח יתר, אתה נשמע כ"כ מוטרד מהביטחון של הכסף שלך אז בדיוק בשביל זה יש בנקאות בשוויץ, זה חלק נכבד מהכלכלה שלהם שם, שמירה על כספם של עשירי העולם, הבנקאות שם נחשבת הבטוחה בעולם ושוויץ עצמה נחשבת אחת המדינות הבטוחות והשלוות בעולם, לא סתם הם לא מתערבים באף סכסוך עולמי, לא חברים באיחוד המוניטרי, לא חברים בגוש היורו, הגבולות שלהם סגורים, יש להם צבא מטורף (הרבה יותר חזק משלנו) ומשטר הכי דמוקרטי בעולם.
בתור קורא מהצד אתה באמת נשמע פרנואיד, פרנואידים לא בודקים ספציפקציות של רוגטקה או אלת בייסבול, פרנואידים קונים שוטגן או M16, הממש פרנואידים גם בונים מקלט אטומי (מכיר אחד כזה).
אבל בשביל לסכם את הנושא ולהפסיק להשחית מילים, אלו דרגות ביטחון של הכסף שלך מהגבוה ביותר לנמוך ביותר:
1. בנק בשוויץ.
2. בנק/ברוקר מפוקחים במדינה מערבית בדירוג אשראי מהגבוה לנמוך.
3. בנק/ברוקר מפוקחים במדינה מערבית סוג ב' (ישראל, קפריסין) בדירוג אשראי מהגבוה לנמוך.
4. בנק/ברוקר מפוקח במדינה לא מערבית בדירוג אשראי מהגבוה לנמוך.
5. חברות הימורים/פורקס וכו' במדינות מערביות.
6. חברות הימורים/פורקס וכו' במדינות לא מערביות.

נערך לאחרונה ב:
אני אצביע על ה"פיל שבחדר"
ביטקוין, הבנק של עצמך
אם אתה סומך על עצמך, הוא לעולם לא יפגע ותמיד ישמור על ערכו
1 ביטקוין = 1 ביטקוין
השאלה האם באדפטציה נמוכה כמו היום לא יותר לגיטימי להחזיק זהב במקום לאדם שחושב שסוף העולם יקרה בכמה שנים הקרובות.
בספק שאם כל המערכת הבנקאית תקרוס כמו שהוא מתכוון אנשים שמחזיקים ביטקוין יהיו רגועים מדי כי ההשפעות יגיעו גם למיינרים והמערכת אולי לא תתחזק את עצמה בגלל אדטפציה שלא קרובה בכלל לתאום הפיזי שלו.

אם הייתי אישית בראש שלך(ואני לא) הייתי כנראה קונה הרבה זהב פיזי וכספת ממש טובה וקובר אותה באדמה במיקום לא מסומן ומשנן לראש את המיקום שלה.
*כמובן לא ממליץ ולא מייעץ לעשות את זה :lol:

אני אשמח אם מישהו יוכל להרחיב על נקודה מסויימת: אני לדוגמא קניתי etf-ים של וואנגארד דרך פסגות, נניח שפסגות וגם ונגארד פשוטות רגל ומתאדות, האם הלך הכסף? מה אני אמור לעשות במצב כזה?

אני אשמח אם מישהו יוכל להרחיב על נקודה מסויימת: אני לדוגמא קניתי etf-ים של וואנגארד דרך פסגות, נניח שפסגות וגם ונגארד פשוטות רגל ומתאדות, האם הלך הכסף? מה אני אמור לעשות במצב כזה?
העובדה שאתה מחזיק נייר של ואנגארד נרשם בספרים של פסגות ומופקד אצל נאמן בלתי תלוי.
העובדה שהקרן של ואנגארד מחזיקה אי אילו מניות נרשמת בבורסה האמריקאית.
במידה ויקרה התרחיש שאתה מתאר, אחרי הרבה זמן ועצבים, אתה תקבל או את המניות המרכיבות את המדד שהחזקת, או שתקבל שווי כספי שלו לחשבון מסחר אחר שתפתח. הנאמן שמטפל בפשיטת רגל של ואנגארד יעביר לנאמן שמטפל בפשיטה של פסגות ומשם אליך.

אוסיף שכל ETF או קבוצת ETFs הן ישות משפטית בפני עצמה, והליך פירוק של המנהל שלהן יכול לגרור הרבה תרחישים, כמו מכירת ניהול ה ETF למנהל אחר.
בנוסף, יש סיכונים שונים (כולם מאוד נמוכים בכל מקרה) ל ETF במצבים שונים, בגדול בסדר עולה בסיבוך (ובזמן ועצבים) וסיכון:
1. ETF שמחזיק מניות באופן ישיר
2. ETF שמחזיק מניות באופן ישיר ומשאיל אותם, והפירוק החל בזמן שמניות מושאלות
3. ETF סינטטי

הסיכון בגדול הוא לא 1 או 0, אלא כמה אחוז משווי הכסף תקבל חזרה ואחרי כמה זמן.

עוד נקודה, אם יש חשד לפלילים כמו מעילה, אז כספים יכולים להיות מוקפאים לזמן נוסף.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
oferM מה דעתכם על קרן עוקבת מדד עם הגנה מעליות וירידות? שוק ההון 24
Y הגנה על תיק 100% מניות? שוק ההון 33
ש הגנה מפני התחזקות הין לפני טיול ארוך ביפן צרכנות פיננסית 19
L הגנה על צרכן שלא ביטל מנוי? אוף טופיק 8
S הגנה על מניות שוק ההון 7
מ הגנה מפני גנבת זהות צרכנות פיננסית 25
M הגנה מפני עליית ריבית שוק ההון 6
H הגנה מהיפר-אינפלציה / חילופי מעצמות / תרחיש קיצון (ברבור שחור) שוק ההון 60
לארוצה הגנה מפני מנייה בועתית במדד שוק ההון 28
2028_שנת_פרישה הגנה מפני פריצות סייבר לחשבון ההשקעות IB שוק ההון 0