• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מהי הדרך הטובה ביותר להתנייד כיום בגוש דן ללא רכב?

• פותח הנושא ITS
  • פורסם בתאריך

ITS

משתמש רגיל
דירוג
360
שלום לכולם.

יש היום המון אפשרויות:
אופניים
קורקינט
hoverboard
הליכה
תחב"צ
שילובים שונים בין הנ"ל וכו'.

מה לדעתכם הדרך הטובה והזולה ביותר כיום להתנייד בתוך גוש דן (ללא רכב/אופנוע ממונעים כמובן)?
והאם עדיף לדעתכם לרכוש כלי (אופניים/קורקינט/hoverboard) או להשתמש בשירותי השכרה (ליים, בירד, תל אופן וכו'...)

בתודה מראש לעונים!

אופניים חשמליים בלי ספק.
אפשר להיות עצמאי לחלוטין בתוך העיר כולל שישי-שבת בלי להיות תלוי בשום גורם חיצוני.

• אהבתי
Reactions: ITS
אופניים חשמליים בלי ספק.
אפשר להיות עצמאי לחלוטין בתוך העיר כולל שישי-שבת בלי להיות תלוי בשום גורם חיצוני.
תודה.
האם לא כך גם עם קורקינט חשמלי (שכור באפליקציה או פרטי) או הוברבורד?
מדוע אתה רואה באופניים החשמליים יתרון על אלו?

בתור התחלה כל דבר שאתה שוכר יעלה לך יותר בטווח הארוך מאשר לקנות, אחרת השירות לא היה קיים.
מעבר לזה אתה תלוי בגורמים אחרים ולא עצמאי לגמרי.
הוברבורד זה צעצוע, חד משמעי, לא קשור בכלל לכלי תחבורה, ובנוסף לזה, הוא צעצוע מסוכן שגורם למלא פציעות.
נשארנו עם קורקינט ואופניים. קורקינט במקור היה גם צעצוע והוא סובל מהרבה בעיות:
גלגלים קטנים שמסוכנים בבורות, מנוע חלש, בלמים די מעפנים, טווח מוגבל וכו'..
קיצור, אם אתה מחפש כלי תחבורה מלא ושלם אז זה אופניים חשמליים, אם אתה רוצה פתרונות חלקיים וגימיקים אז אפשר להסתפק באחרים.

קיצור, אם אתה מחפש כלי תחבורה מלא ושלם אז זה אופניים חשמליים, אם אתה רוצה פתרונות חלקיים וגימיקים אז אפשר להסתפק באחרים.
יש לי 2 בעיות עיקריות עם אופניים:
1. צריך לאכסן אותן ביעד. זה לא תמיד פשוט, במיוחד עם כלי שהוא יחסית גניב.
2. נראה לי מסוכן יחסית. לא בכל מקום יש שבילי אופניים מסודרים, ויש כבישים שלא הייתי רוצה לסוע בהם על אופניים (ובמדרכות יש פקחים שמחלקים דוחות).
וגם במקומות שיש שבילים, יש המון הולכי רגל שקופצים כל הזמן לשביל או רוכבי אופניים אחרים שלא מכירים את החוקים ונוסעים נגד התנועה וכאלה

מסכים שתחב"צ זה בעייתי בסופ"ש, אבל באמצע שבוע זה בהחלט פתרון סביר. בסופ"ש או שאני לוקח מונית (יש המון מוניות שרות) או שאני הולך ברגל :)
האמת שבסופש גם פחות נורא לרכב על אופניים כי יש הרבה פחות תנועה בכבישים

1. מכניס אותם ל99% מהמקומות.. בית, עבודה ברור, דואר לא מתלוננים, חברים וכו'..
למקרה שאי אפשר יש לי תמיד 2 מנעולים ואזעקה על האופניים.
2. אני נוסע כמעט רק על הכביש חוץ מלפעמים כמה מטרים על מדרכה כשאני עוקף רמזורים. מסוכן על הכביש זה בטוח.

שמע בגדול אני אוהב פתרונות שלמים ומושלמים. אני יודע שאני קם בבוקר ויכול להסתדר עם האופניים לא משנה לאן אני צריך.
בנוסף אני שונא תחב"ץ... מי שלא שונא אז אפשר להתסדר עם תחב"ץ לבד.
זה לא יעיל, לא מהיר, לא כיף, ולא יותר חסכוני - אבל יותר בטוח.

• אהבתי
Reactions: ITS
אנצל את הדיון ל-2 סנט שלי על קורקינט חשמלי:

קניתי אינוקים קוויק 3 סופר כתחליף לרכב בתוך תל אביב ולנסיעות ברכבת מחוץ לעיר. זה הדגם שעולה 6300 והוא דגם הביניים של החברה (5500, 6300, 8700). בעיקרון זה כלי תחבורה מושלם - נוח מאוד לנסיעה על כבישים קטנים וכבישים בינוניים (נמיר), מתקפל, אפשר להכנס איתו לבניינים (כולל משרד בעבודה) ולהניח ליד השולחן בבר, נוח מאוד ברכבת. זה גם באמת כלי שמחזיק בורות קטנים ועלייה קטנה למדרכה בניגוד לקורקינטי צעצוע של Xiaomi וSegway שעולים 1500-2500.

היום נפרדתי ממנו לשלום במעבדה כשלאחר תיקון מקיף אחרון מאמין שימכר ביד 2 ב3500.

למה?
כשקניתי את הקורקינט לא הייתי מודע לכמות הטיפול שכלי כזה דורש: או עצמאית או במעבדות. אני לא בן אדם טכני-מכאני ופשוט לא יודע לטפל בכלי כזה (חיזוקי בלמים, ברגים, גלגלים בצורה יומית). יצא שאחרי 3 חודשים שכמעט לא היו תקלות התחילו התקלות:
3 פאנצ'רים (בערך אחד לחודש) - 300 שקל, תקלה במצת (300 שקל ורצו 500), וביקור בערך פעם בשבועיים לחיזוקים וכל מיני דברים שהאחריות מכסה (פנס, תאורה אחורית, כנף אחורית).
אין ספק שיש פה גם אחריות עליי אבל באמת שבהתחלה הייתי מוקסם מהנוחות ומזה שלא חוויתי תקלות. אם קונים קורקינט חשמלי חייבים להזהר איתו בנסיעה מאוד ולהיות סופר מרוכזים (לא בקטע בטיחותי מול רכבים, מבחינת שמירה על הכלי עצמו) + לטפל עצמאית כמו שצריך.

אני מתלבט כרגע אם לקנות אופניים פשוטות (עד 1000) / אופניים חשמליים (עד 3500) / מנוי שנתי לתל אופן / לשרוד את הקיץ עם תחבצ.
אני לא יודע אם באופניים חשמליים צריך לטפל באותה מידה, אבל אני מתרשם שלא. מוזמנים לתקן. תל אופן שמעתי שמאוד לא נוח לרכיבה. בכל מקרה אני שוקל אופניים כי יש לי איפה לשים אותם בחדר בבניין של העבודה. אחרת אני הייתי מפחד מגניבה, בטח באיזור שקרוב לדרום תל אביב.

מאז שנפטרנו מהאוטו:
גרים בת״א
אוטובוס לכל מקום (חפשי חודשי)
קצת ברגל, פחות עכשיו בחום ובשמש הקופחת.
ניסיתי באבל. היה מגניב
בסופש: רגל, מוניות שרות בעיר ומוניות מחוץ לעיר עם ההנחה של יאנגו

תלוי בצרכים שלך אבל -
חופשי חודשי תחבצ גוש דן כולל רכבות עולה 213 שח.
לקילומטר אחרון/ראשון להשתמש בקורקינט בירד/ליים כאלה.
סופ"שים או קורקינט פלוס מונית שירות או מונית ספיישל פעם בכמה שצריך. לדעתי כיום רוב האנשים שגרים, עובדים ומבלים בגוש דן יכולים לסגור את פינת התחבורה כולל בשבת ב400-500 שקל בכיף והתפנקות בלי ללכת ברגל כמעט.

מה עם קטנוע?

זה לא מאוד יקר הסיפור הזה?
זה יחסית יקר אבל זה הרבה יותר זול ממונית - עולה 5 שקל הפעלה + 5 שקל ל-10 דקות רכיבה.
זה יכול להיות הרבה יותר יקר ממונית אם תסע עליו בלי קסדה ועל מדרכות כשאסור - כי אז אתה חשוף לקנסות (וכמובן שגם לסיכון בטיחותי).

ואתה חושב שקורקינט/אופניים זה יותר בטוח?
כן. עם אופניים חשמליים אתה לא תעלה על איילון, עם קטנוע כן. אכן ב-110 קמ"ש יש סיכון גדול לתאונה, אבל כשאתה נוסע על כבישים בינוניים ב-35 קמ"ש, צמוד לימין ועוקב אחרי כל הכללים - הרבה פחות מסוכן.

נערך לאחרונה ב:
תיקנתי לך ;)
אני לא חושב שבתור רוכב יש סיכון מוגבר בנסיעה על מדרכה לעומת כביש.
ולגבי קסדה - it's debatable. יש לאחרונה לא מעט מחקרים שטוענים שהביטיחות שקסדה מוסיפה היא שולית, ומנגד היא מגבירה את הבטחון של הרוכב מה שמעלה את הסיכוי לתאונה. הבנתי שיש כבר מדינות ששוקלות לבטל את חובת הקסדה

כן. עם אופניים חשמליים אתה לא תעלה על איילון, עם קטנוע כן. אכן ב-110 קמ"ש יש סיכון גדול לתאונה, אבל כשאתה נוסע על כבישים בינוניים ב-35 קמ"ש, צמוד לימין ועוקב אחרי כל הכללים - הרבה פחות מסוכן.
זה שיש לך קטנוע לא אומר שאתה חייב לעלות איתו על כבישים מהירים

אני לא חושב שבתור רוכב יש סיכון מוגבר בנסיעה על מדרכה לעומת כביש.
ולגבי קסדה - it's debatable. יש לאחרונה לא מעט מחקרים שטוענים שהביטיחות שקסדה מוסיפה היא שולית, ומנגד היא מגבירה את הבטחון של הרוכב מה שמעלה את הסיכוי לתאונה. הבנתי שיש כבר מדינות ששוקלות לבטל את חובת הקסדה
דיברתי בעיקר על היכולת שלו להרוג הולכי רגל, אסור לו לסכן את שאר משתמשי הדרך- וכשהוא רוכב ב20 קמ"ש (וגם ב10 וגם ב5) על מדרכה שבה הולכים ב1-2 קמ"ש , הוא בהחלט מסכן אותם.
(וכמובן שגם את עצמו, אבל את זה הוא עושה גם על הכביש)
בקשה לקסדה- שום דבר על יציל אותך אם תתרסק ב100 קמ"ש, קסדה מצילה אותך מהחלקות קטנות במהירויות נמוכות - מה שיותר סביר שיקרה בעיר.
היא מגינה עליך במקרים כאלה:
helmet2.jpg

דיברתי בעיקר על היכולת שלו להרוג הולכי רגל, אסור לו לסכן את שאר משתמשי הדרך
מסכים איתך לגמרי. אבל זה לא צה שרשמת.
רשמת שהוא חשוף לסיכון בטיחותי כשהוא בעצם חושף אחרים לסיכון כזה (ויש לי רושם שלהרבה מהרוכבים יותר איכפת מהדו"ח של הפקח מאשר מזה שהם מסכנים אחרים).

בקשה לקסדה- שום דבר על יציל אותך אם תתרסק ב100 קמ"ש, קסדה מצילה אותך מהחלקות קטנות במהירויות נמוכות - מה שיותר סביר שיקרה בעיר.
היא מגינה עליך במקרים כאלה:
א. אל תשווה בין קסדה של אופנוע לקסדה של אופניים.
ב. לא אמרתי שאין מקרים שבהם קסדה יכולה להציל, אלא שאם מסתכלים על כלל המקרים לא בטוח שיש לקסדה ערך בטיחותי חיובי (היא פוגעת יותר מאשר עוזרת). שוב, גם זה לא חד משמעי אלא רק מסקנות של מספר מחקרים.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T מהי הדרך האופטימלית להחליף קרן אחת באחרת? שוק ההון 9
X מהי הדרך הזולה ביותר להעביר להמיר יורו ולהעבירם לבנק בישראל? צרכנות פיננסית 1
tomchoook מהי הדרך הזולה ביותר לבצע money order או cashier’s check? צרכנות פיננסית 1
פ מהי הדרך המומלצת לשלם על דירה? נדל"ן 4
כנשר מהי הדרך האופרטיבית ביותר לפנות אל ישראכרט בכדי להאריך פטור מדמי כרטיס? צרכנות פיננסית 2
T מהי הדרך הכי מהירה למכור רכב יד 2? אוף טופיק 3
amidar מהי הדרך למכור מניות במינימום הפסד? שוק ההון 24
ש חדש בתחום, תוהה מהי הדרך הנכונה שוק ההון 58
ה מהי הדרך הזולה ביותר להשקעה בנפט כסחורה בתיק? שוק ההון 32
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
שואף מהי החלטת הפארטו המוצלחת שלך? התפתחות אישית 7
N מהי דמוקרטיה? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 150
D מהי ריבית תיקונים? פוסטים מאיכות נמוכה 0
S מהי אסטרטגיית איזון התיק שלכם? שוק ההון 11
ת 1,500 שקל בכל שבוע סל קניות, חריג ? מהי עלות הסל השבועי שלכם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 41
גרהם מהי עמלה סבירה בבנק? צרכנות פיננסית 46
ש מהי תוכנית אג"ח למי שרוצה שישים אחוז אג"ח שוק ההון 0
ע מהי קרן י' בחברות הביטוח? שוק ההון 1
Y מהי עמלת העברת ני"ע זר מבנק ישראלי לברוקר ישראלי? שוק ההון 4
M מעוניין לפתוח קופת גמל להשקעה - מהי האפשרות הזולה ביותר? שוק ההון 3
Myrath מהי התכונה שאתם הכי צריכים לשחרר ממנה? אוף טופיק 16
א מהי עבדות מודרנית לדעתכם? אוף טופיק 3
ש צעיר ומבולבל, מהי מטרת החיים? אוף טופיק 62
M מהי הדירה הכי זולה לקנייה בישראל ובאיזה איזור? נדל"ן 5
Yuvalbuz3 אך אני יודע מהי תשואה שנתית טובה ? שוק ההון 84
לא חשוב שמות מהי משמעות השינויים של כרטיס האשראי "ישראכרט"? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
TheMailMan מהי חופשת הקיץ הסולידית שלכם ? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 117
מ מהי עלות מחיה מינימלית לנפש מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 10
ל מהי עמלת המרה בתעודות סל? שוק ההון 10
waskindalost מהי עמלת מינימום סבירה לרכישת ניע ? שוק ההון 1
kaligola חלקות דיבידנד או השקעה בקרן - מהי הטרמינולוגיה? שוק ההון 7
הנועזת מהי השקעה "סולידית" ומהי השקעה "מסוכנת"? שוק ההון 27
דימה מהי ה"ריבית במשק" והקשר שלה לאג"ח? שוק ההון 7
P הדרך לאיתקה יומני מסע אישיים 1
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
T מה הדרך הטובה ביותר לקצור רווחים מקריפטו במינימום עמלות? השקעות אלטרנטיביות 0
Bonfire מה הדרך הזולה ביותר להמיר עשרות אלפי דולרים לש"ח? צרכנות פיננסית 9
Henchman34 האם קל גמל \ slice הגיעו לסוף הדרך? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
G השקעה דרך בורסת ישראל או בורסת ארה"ב? מה הדרך הנכונה להשלים את תיק המניות שלי? שוק ההון 4
א מה הדרך הכי זולה להחשף לשוק הישראלי ? שוק ההון 3
S מה הדרך הקלה ביותר לגהץ בגדים? צרכנות פיננסית 18
E הדרך המומלצת למעקב אחר S&P 500 שוק ההון 1
ט מעבר למדינה אחרת, מה הדרך הטובה ביותר להתנהל מבחינת המרה? צרכנות פיננסית 0
א הדרך הכי טובה להחשף לSP500 שוק ההון 15
A הדרך הכי זולה להכנס (שואל בשביל אחיין) שוק ההון 15
A מה הדרך הטובה לרכוש רכב? צרכנות פיננסית 6
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
I הדרך הנכונה להשקעה בקרן נאמנות שוק ההון 3
ע הדרך שלי יומני מסע אישיים 13
grimble grumble הדרך של גרימבל - גמד בצומת דרכים יומני מסע אישיים 22

נושאים דומים