• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מהו תרחיש יום הדין שלכם?

עש לילה

משתמש בכיר
דירוג
2,347
שאלה לכל המשקיעים כאן שדוגלים בקנייה והחזקה (ואולי איזון) - מהו תרחיש האימים שבו תאלצו לשבור את חוזה אודיסאוס שלכם, לאסוף את הכסף ולברוח לחוף מבטחים?
אני לא מדבר על משברים פיננסיים "רגילים" שאליהם ניתן כנראה לפתח חסינות מנטלית. אלא לתרחישים קיצוניים הרבה יותר, שלא חווינו עד כה בעת המודרנית. למשל מתקפה גרעינית קשה על ארה"ב, או שינוי מהיר וחמור באקלים העולמי, או פגיעת אסטרואיד בכדה"א, או ...?

השאלה מתייחסת לא רק ליום שאחרי הקטסטרופה, אלא גם, ואפילו בעיקר, ליום שלפניה. איך תתנהגו אם תדעו בסבירות די גבוהה שהעולם כפי שאנחנו מכירים אותו ישנה את פניו, לרעה, בעתיד הקרוב מאוד? (זה לא נכון לכל תרחישי האימה, אבל למשל במקרה של פגיעת אסטרואיד, סביר שנדע על כך כמה חודשים מראש)

מהו תרחיש האימים שבו תאלצו לשבור את חוזה אודיסאוס שלכם, לאסוף את הכסף ולברוח לחוף מבטחים?
במקרה שלי כמשקיע במניות דיבידנד תרחיש אימים שכזה אומר שאין לי יכולת למשוך את הכסף וכנראה שאין חוף מבטחים לברוח אליו...

איך תתנהגו אם תדעו בסבירות די גבוהה שהעולם כפי שאנחנו מכירים אותו ישנה את פניו, לרעה, בעתיד הקרוב מאוד?
על זה נאמר:
אפילו חרב חדה מונחת על צוארו של אדם אל יתייאש מן הרחמים
גם אם כולם חושבים שהעולם נמחק מחר זה לא אומר שהוא בהכרח יימחק...

אם אני אדע שמחר יפול אסטרואיד או שפצצה גרעינית תמחק את לוס אנג'לס, סביר שאמכור את המניות.
אם אתעורר בבוקר ואקרא בעיתון שלוס אנג'לס נמחקה ומניות העולם נמחקו איתה ב 90%, אין לי סיבה למכור. הירידות כבר קרו, ועוד 20 שנה מיום כזה כנראה שיהיו עליות שלא היו כמותם. (קח למשל את שוק המניות היפני אחרי מלחה"ע2). אני מקווה שבתרחיש כזה יהיה לי שכל למכור אג"ח שבטח התפוצץ לשמיים (אבל לא בטוח. אג"ח אמריקאי בתרחיש כזה בטח ירד כי כבר לא יהיה בטוח שלממשלת ארהב יהיה כסף גם לטפל באסון וגם להחזיר את החוב שלה), בשביל למכור מניות שאף אחד כבר לא רוצה.
כל זה בהנחה ומקום העבודה שלי נשמר ואני אישית לא נפגעתי מהקטסטרופה. אם כן - אני לא יודע להגיד. סביר שאצטרך את הכסף (ומזל שיש לי קצת מזומן ויותר אג"ח).

אני לא מדבר על משברים פיננסיים "רגילים" שאליהם ניתן כנראה לפתח חסינות מנטלית. אלא לתרחישים קיצוניים הרבה יותר, שלא חווינו עד כה בעת המודרנית. למשל מתקפה גרעינית קשה על ארה"ב, או שינוי מהיר וחמור באקלים העולמי, או פגיעת אסטרואיד בכדה"א, או ...?

אתה קצת לא מציאותי. במקרים שתארת, הדבר האחרון שיעניין אותך זה המספרים במחשב של הבנקים. ממילא לא יהיה לו ערך או שמוש. מה שיעניין אותך זה צבירת אוכל, מחסה, דלק ונשק. ואף אחד לא יסכים לקבל כסף מנייר (דולר או שקל) תמורתם.

מצב יותר מציאותי זה פופוליסט שעולה לשלטון בארה"ב או ישראל (או כל מדינה אחרת שרלבנטית עבורך) ומחליט להלאים נכסים פיננסים, או חברות, או להטיל מכסים ומיסים דרקוניים ולעצור סחר חופשי.

למשל, אם טראמפ יחליט להטיל מס רווחי הון של 50% על כל המחזיקים הזרים במניות בבורסה האמריקנית. האם תמשיך להחזיק מניות בבורסה האמריקנית במקרה כזה?

למשל, אם טראמפ יחליט להטיל מס רווחי הון של 50% על כל המחזיקים הזרים במניות בבורסה האמריקנית. האם תמשיך להחזיק מניות בבורסה האמריקנית במקרה כזה?
זו כבר שאלה קשה אבל אצלי התשובה היא כן.
אני כמובן אפנה הון יותר גדול לנכסים שאינם אמריקאיים ועונים לקריטריונים שלי אבל אמשיך להחזיק במה שכבר רכשתי.

למשל מתקפה גרעינית קשה על ארה"ב, או שינוי מהיר וחמור באקלים העולמי, או פגיעת אסטרואיד בכדה"א, או ...?
מטוס פגע בבניין והבורסה נסגרה לשבוע!
אתה חושב שבאירוע קטסטרופלי בסקלה עולמית תוכל בכלל למכור משהו למישהו?

כל עוד ממשלת ארה"ב קיימת והבורסה פעילה, כנראה אשאר עם ההשקעה. אם כי כתלות ברמת החומרה והסיכון של המצב, לא בטוח שאהיה מוכן להזרים כסף חדש גם אם המחירים יהיו בתחתית, נטו מבחינת ניהול סיכון שאולי זה אכן סוף העולם as-we-know-it (בהנחה שיהיה לי בכלל מה להזרים).

כל עוד מדובר במיתון \ אינפלציה \ דלפציה ושאר חולאיים של השוק הקפיטליסטי, אשאר בפנים ואקנה בזול אם אוכל.

לגבי ארועים גלובלים כפי שציינת אני לא מעריך שאוכל לחזות אותם בזמן ולעשות משהו בנידון.

אותי יותר מעסיקים ארועים אישיים או לוקלים מאשר גלובלים משום שאני מעריך שהסיכויים להם יותר גבוהים.

בתור מי שגר בדירה ישנה בבעלותו במדינה שנחשבת מועדת לפורענות תרחיש רעידת אדמה די מפחיד אותי (אם אשרוד אותו).
אמנם יש ביטוח אבל הוא די בעייתי מבחינת תת-ביטוח ומבחינת זה שכל הדיירים האחרים צריכים "לתרום" לבנית הבנין מחדש.
בינתיים עד שיבנה הבנין נוספה הוצאה לא צפויה של שכ"ד.
אם תכננת על הקצה זה יכול להפיל אותך.

תרחיש נוסף שיכול לערער בני זוג הוא גירושין עם או בלי נישואין שניים (אמנם הסיכוי שאני נותן לכך הוא אפסי :))

יש כמובן מחלות, נכות ומוות של אחד מבני הזוג שיחסית ניתן להתמגן בפניהן עם ביטוח (לפחות עד גבול מסוים).

מעניין שאנשים התייחסו לתרחישי קיצון כמו פגיעת אסטרואיד אבל לא למה שהרבה יותר סביר בעיני, תרחישים של חורבן ישראל או שינוי פניה לבלי הכר.
תרחישים של פגיעה בטחונית קשה בישראל, או שינוי השלטון בה כך שהיא תהפוך למדינה שונה בתכלית (לרעה), הם לא דברים בלתי סבירים בעיני.
במקרה בו אני ומשפחתי נאלצים לברוח מהארץ, אני מניח שאופק ההשקעה שלי יקטן מאד וכך גם הבטחון הכלכלי של עתיד עם תקציב חודשי חיובי (כי אני לא בטוח שאוכל למצוא במקום אחר עבודה עם הכנסה גבוהה) ובשורה התחתונה כנראה איאלץ למכור את כל או כמעט כל תיק ההשקעות שלי.

1. ברמה הפיננסית, מחזיקה חלק מנכסי מחוץ לגבולות הארץ, לרבות נכסים פיזיים.
2. מחזיקה דרכון זר.
3. מאמצת סגנון חיים שמאפשר לי לחיות על מעט מאוד כסף.
4. כחלק בלתי נפרד מ-3, מפתחת skillset נרחב של מיומנויות שניתנות להמרה בכסף ו/או בשווי כסף (=ביטחון, מעמד חיוני בקהילה פוסט-אפוקליפטית). ההבנה שלי היא שכסף בעלי שררה תמיד יכולים לקחת ממני, אבל מיומנויות זה משהו שאיש לא יכול לקחת.

מעניין שאנשים התייחסו לתרחישי קיצון כמו פגיעת אסטרואיד אבל לא למה שהרבה יותר סביר בעיני, תרחישים של חורבן ישראל או שינוי פניה לבלי הכר.
תרחישים של פגיעה בטחונית קשה בישראל, או שינוי השלטון בה כך שהיא תהפוך למדינה שונה בתכלית (לרעה), הם לא דברים בלתי סבירים בעיני.
במקרה בו אני ומשפחתי נאלצים לברוח מהארץ, אני מניח שאופק ההשקעה שלי יקטן מאד וכך גם הבטחון הכלכלי של עתיד עם תקציב חודשי חיובי (כי אני לא בטוח שאוכל למצוא במקום אחר עבודה עם הכנסה גבוהה) ובשורה התחתונה כנראה איאלץ למכור את כל או כמעט כל תיק ההשקעות שלי.

מעניין , אתה מדבר על שינויים בישראל שיצריכו בריחה מהארץ...אף על פי שלישראל עתיד כלכלי ודמוגרפי וורוד. הדמוגרפיה של המעמד הבינוני עולה וזאת של אוכלוסיית ערביי ישראל והחרדים במגמת ירידה מתמשכת. יש גם מגמת השתלבות של החרדים בשוק העבודה אז ככה שהעניינים יסתדרו ... ישראל הרבה יותר דמוקרטית מרוב מדינות אירופה כולל צרפת ...

אז ככה , אני גר בצרפת ותוכנית המילוט שלי היא דווקא לישראל בגלל התרחישים שלהלן :

עלייה חדה באנטישמיות -זה כבר קורה

התפרקות גוש היורו -זה כבר בתהליכים. סיכוי רב שיוון איטליה ספרד וצרפת עלולות לפשוט רגל . בהרבה מדינות קמו מפלגות שרוצות לחזור למטבע הלאומי על מנת לבצע פיחות ולנסות להיחלץ מהמשבר הכלכלי. אבטלה המונית של צעירים בחלק מהמדינות 50% אבטלה של צעירים. יש כבר גל הגירה של אירופאים לקנדה אוסטרליה וארהב .

התפרקות האיחוד האירופי -בריטניה רוצה לפרוש, בקורסיקה יש בדלנים שרוצים להיפרד מצרפת , חבל הבסקים וקטלוניה בספרד רוצים עצמאות , חבל לומברדיה באיטליה עם הבירה שלו מילנו רוצים להיפרד מאיטליה ...בגלל גל הטרור וגל הפליטים הנוכחי כמעט כל המדינות החזירו את ביקורת הגבולות.

עליית הימין הקיצוני האנטישמי לשילטון בכל אירופה -תרחיש בלהות שעומד להתרחש כנראה בקרוב מאוד , זה רע ליהודים למהגרים לחד מיניים וכו

איסלמיזציה של אירופה ושינויים דמוגרפיים מהירים - כבר מתממש המוני מהגרים עם ילדה גבוהה ואוכלוסיה אירופית מזדקנת. מרסיי בדרום צרפת זאת עיר צפון אפריקאית לכל דבר , כמו עוד ערים בהולנד שבדיה בלגיה ואנגליה ...בדנמרק ובלגיה יש כבר מפלגות שרוצות להחיל את חוקי השריעה, באנגליה יש בתי דין של שריעה ועוד ...

לדעתי התרחישים הנ"ל יתרחשו לפני שיקרה משהו קטסטרופלי או שינוי משטר בישראל ...לכן אני שומר על הדרכון הישראלי כביטחון ומתעתד להעביר חלק מנכסיי לישראל ...ואם לא ישראל אז מעבר לארהב .

אני דווקא צופה עתיד וורוד לישראל ואפילו עלייה עצומה של יהודים ממערב אירופה וארהב . גם בארהב מתפתחת מחדש אנטישמיות מודרנית בקמפוסים ...

אני כרגע כאן אבל עם עיניים פתוחות לראות התפתחויות ...חלק מהתסריטים הנ"ל לא יתממשו ביום אחד אז יש לי קצת זמן וגם אין לי ילדים .

לסיכום , על מנת להתמודד עם התרחישים הקטסטרופליים הנ"ל:

1) שומר על הדרכון הצרפתי והדרכון הישראלי ובתהליך לבקשת גרין קרד לארהב .
2) מעביר חלק מנכסיי לישראל למען הפיזור.
3) פוקח עיניים על המתרחש.
4) אם שוק ההון מתמוטט אפשר לטפל בזקנים , באירופה יש בשפע ... או לעבור לכפר שליו בצרפת ולגדל ירקות ופירות בגינה ...אפשר גם לעבור לגור עם כמה חברים ועוד זוגות בבית אחד גדול ועוד פתרונות...

אתם צודקים אנחנו חיים בעולם משתנה ולא יודעים מה יהיה מחר ואיזו מדינה תהיה בטוחה לנו אז צריך לשמור על אופציות פתוחות למי שיכול ולהתכונן לכל תרחיש גיאופוליטי ,בטחוני, פוליטי וכלכלי.

נערך לאחרונה ב:
מעניין , אתה מדבר על שינויים בישראל שיצריכו בריחה מהארץ...אף על פי שלישראל עתיד כלכלי ודמוגרפי וורוד. הדמוגרפיה של המעמד הבינוני עולה וזאת של אוכלוסיית ערביי ישראל והחרדים במגמת ירידה מתמשכת. יש גם מגמת השתלבות של החרדים בשוק העבודה אז ככה שהעניינים יסתדרו ... ישראל הרבה יותר דמוקרטית מרוב מדינות אירופה כולל צרפת ...
אני מסכים לכל מה שכתבת, כולל לגבי זה שאם אני חייב לבחור, אז אכן לישראל צפוי עתיד דמוגרפי טוב מאשר לרוב מדינות מערב אירופה (אני אומר זאת כיהודי ישראלי).
אני חושב שבהתחשב במציאות הבטחונית כלכלית בארץ, הציבור מגלה איפוק יחסי ובכל מקרה אני מעדיף לא לגלוש לפוליטיקה. רק במשפט אחד - הסיכוי בישראל (כמו גם במדינות אחרות - מסכים לגמרי) להדרדרות פוליטית משמעותית בעקבות משבר חריף בטחוני ו/או כלכלי, בהחלט קיים. ואם יקרה, אז בצער רב מאד, אמליץ לילדיי (ולי אם עדיין אהיה בגיל שזה אפשרי) לנדוד לעולם כפי שעשו אבות אבותיהם במשך אלפי שנים.

זה לא משפט שאמרו גם לפני 10 או 20 או 50 או 100 שנים?
באמת מעניין אותי לשמוע איך אתה רואה את זה ואיך זה בא לידי ביטוי ומה מיוחד בתקופה זו.
העלייה באנטישמיות מתבטאת בפיגועים ורצח של יהודים , פגיעות פיזיות ביהודים על בסיס יום יומי , האנטישמיות מקבלת לגיטימיות דרך השינאה היוקדת לישראל . בכל בית כנסת פה או מוסד יהודי יש יחידות משטרה בכניסה. האנטישמיות מתגברת ביחס ישר לאחוז המוסלמים באוכלוסיה שרק הולך וגובר. לא רק הימין הקיצוני האנטישמי אלא גם ובעיקר השמאל הקיצוני בצרפת ... ירדו המסיכות ופתאום זה לגיטימי . האנטישמיות המודרנית זה האנטי ציוניות.. לפני 20 שנה כשחיללו בית קברות יהודי בקרפנטרה בדרום צרפת הנשיא מיטראן עמד בראש הפגנת ענק נגד האנטישמיות. היום כשיש פיגועים ורצח יהודים זה לא מזיז לאף אחד. בזמן המלחמה האחרונה עם החמאס כשנפל טילים בתל אביב נזרקו בקבוקי מולוטוב על בתי כנסת , ואחת הפרלמנטריות ממפלגת הירוקים אמרה " זה לגיטימי כי בית כנסת זה כמו שגרירות ישראל " ..מזעזע..
מדברים פה על אוירה שמזכירה את שנות ה 30 לפני השואה אז תבין עד כמה הדבר חמור.
לראייה היו ב2015 10000 יהודים שעלו מצרפת ועוד 8000 ב2014 ועוד מאות מבלגיה אנגליה וכו... יש נטישה של יהודים אבל לא כולם עולים לארץ , יש הרבה שעוזבים לארהב וקנדה , ניו יורק מיאמי ולוס אנגלס מליאות בקהילות של יהודים צרפתים.
אם ישראל לא היתה יקרה כל כך, מחירי הדיור שעלו וערך היורו שירד , היו עולים מאות אלפים , מה לעשות למרות הסטיגמה לא כל הצרפתים עשירים לא כולם רופאי שיניים וקרדיולוגים.. ובנוסף עושים לצרפתים בעיות עם הכרה בדיפלומות ולכן ישראל מפספסת אלפי רופאים ומדענים יהודים צרפתיים שדוחים את עלייתם לארץ או עוזבים לארהב וקנדה. 2 פרסי נובל שצרפת קיבלה זה בזכות שני יהודים צרפתיים ...

יחד עם זאת אנחנו עדיין חיים פה ומכיוון שאין אף מקום בטוח ליהודים עלי אדמות צריכים להתמודד עם המצב ולהציע את יהדותנו .

כמו שאמרת גם לפני 100 שנים היתה אנטישמיות היא רק משנה גוונים וצורה ... אז היה משפט דרייפוס , אחר כך שיתוף פעולה עם הנאצים וכו וכו ...חשבנו שמדינת ישראל תפתור את הבעיה אבל עכשיו כל התנועות האנטישמיות החדשות נלחמות נגד זכות הקיום של ישראל וזה צעד נוסף חדש באנטישמיות המודרנית ...

אמליץ לילדיי (ולי אם עדיין אהיה בגיל שזה אפשרי) לנדוד לעולם כפי שעשו אבות אבותיהם במשך אלפי שנים.

ולאן תמליץ להם לעבור ? בכל המדינות יש גל עכור נגד ישראל ויהודים , השנאה לישראל זה רק כסות פסיאדו לגיטימית לאנטישמיות המודרנית ...

האנטישמיות מקבלת לגיטימיות דרך השינאה היוקדת לישראל . בכל בית כנסת פה או מוסד יהודי יש יחידות משטרה בכניסה. האנטישמיות מתגברת ביחס ישר לאחוז המוסלמים באוכלוסיה שרק הולך וגובר.
כן, כל חצי שנה אני מבקר את ביתי שגרה בפריז במרחק בלוק אחד מבית חב"ד.
4 אנשי צבא (לא משטרה) חמושם מכף רגל עד ראש, רובה סער בהיכון עם מחסנית ואצבע על ההדק, מוצבים ב4 פינות הרחוב בערבי שישי, ימי שבת ובימי חג או כנסים.
הגברים מגיעים לתפילות עם ציציות מוחבאות ובמקום כיפה חובשים כובע קסקט. הנשים נאלצות להגיע בלבוש אופנתי (אבל צנוע) כדי לא להסגיר את יהדותן ומגיעים לבית חב"ד בקבוצות. רק הרבי מגיע בלבוש המסורתי השחור.
את זה לא ראיתי לפני 3-4 שנים...

ולאן תמליץ להם לעבור ? בכל המדינות יש גל עכור נגד ישראל ויהודים
בניו יורק המצב בסדר.
וכולם לא לשכוח: המקום בעולם שבו נהרגים הכי הרבה יהודים אך ורק בגלל שהם יהודים זה מדינת ישראל אז קחו הכל בפרופורציה.

בניו יורק המצב בסדר.
וכולם לא לשכוח: המקום בעולם שבו נהרגים הכי הרבה יהודים אך ורק בגלל שהם יהודים זה מדינת ישראל אז קחו הכל בפרופורציה.

מסכים איתך עקרונית, זאת גם אחת הסיבות שאני נשאר עדיין בצרפת ... מצד שני ברוח ערכי הסולידית שכוללים יציאה לחירות ולקיחת אחריות אישית : חירות היא לא רק כלכלית , חירות זה אומר גם לחיות באופן חופשי את אימונתנו ודרך חיינו , צרכו-קרייסטים או סולידיים , דתיים או חילוניים ,זוגות הטרוסקסוליים או חד מיניים וכו .

כשם שאנחנו קוראי הסולידית לוקחים אחריות על עצמנו ושואפים לעצב את גורלנו בלי תלות בתלוש המשכורת , חוסכים ומשקיעים וכו, אז על אותו משקל , ישראל זה המקום היחיד שהיהודים לא תלויים באף אחד אחר להגנתם ולוקחים אחריות על הגנתם העצמית ! לקיחת אחריות על גורלנו והגנתנו זאת מהות החירות בעיני גם אם יש לה מחיר ... "להיות עם חופשי בארצנו ..."

ובארצות הגולה אין הבדל בין יהודי דתי לחילוני , ספרדי או אשכנזי שמאלני או ימני ...עבור האנטישמי כולנו יהודים ו/או ישראלים .

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מהו הסכום בעו"ש שנחשב בבנק כסכום לא נמוך? צרכנות פיננסית 36
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
tomchoook מהו שיעור הריבית במסלולי המשכנתה? נדל"ן 2
Plato מהו הגיל והקצאת הנכסים שלך? שוק ההון 15
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
הסוליd בדיקה של חברת קבלן ב checkid, מהו שעבוד? נדל"ן 0
C מהו בעצם אותו ״מרווח המרה״ בהמרת מט״ח בבנק? צרכנות פיננסית 2
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
R מהו הדיבידנד שמקבלים בקרן ריט? ועוד שאלה... נדל"ן 17
ל מחיר למשתכן 2022 מהו השם העדכני של הפרויקט? נדל"ן 1
RumpSteak טופס 106, סעיף 42 ניכוי למס הכנסה: (כולל זיכוי פ"ש בסך ...) - מהו זיכוי פ"ש? מיסים 1
1337justme מהו הדרכון הכדאי ביותר ליוצאי ספרד? אוף טופיק 106
FlyingK הלוואה או משכנתא, מהו הגבול? נדל"ן 11
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
ס מהו תיק ההשקעות האחד + השקעה בקרקע שוק ההון 2
ח מהו סדר הפעולות הנכון ברכישת דירה בישראל? נדל"ן 20
ח מהו אחוז מימון אידיאלי מבחינת ריביות נדל"ן 6
ב מהו מדד IBOXIG בIBI? שוק ההון 1
L מהו כרטיס האשראי עם עמלות המשיכה הזולות ביותר לאירו בחו"ל? צרכנות פיננסית 11
ח מהו שיעור המס על דיבידנדים שמחלקת טבע? שוק ההון 31
A כיצד יודעים מהו ערכה של קרן נאמנות לפני קנייה/מכירה? שוק ההון 3
ל מהו התהליך המחשבתי מאחורי בחירת אפיק השקעה? שוק ההון 18
הסולידית מהו הרכב האישיות שלך (MBTI)? התפתחות אישית 164
א מהו ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
פיטר גריפין תרחיש היפוטתי - מעבר לחו״ל מיסים 2
Z תרחיש טורקיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 53
א היום כל מדדי האגחים יורדים קרוב ל0.5% , מה בעצם ה"תרחיש" ? שוק ההון 8
H הגנה מהיפר-אינפלציה / חילופי מעצמות / תרחיש קיצון (ברבור שחור) שוק ההון 60
S דמי אבטלה תרחיש מורכב אוף טופיק 16
1337justme תרחיש בו סין הופכת לשולטת על כלכלת העולם שוק ההון 12
AlexNOSAM תרחיש שבו עולה ריבית הבנק המרכזי - מה כדאי להחזיק במצב כזה? שוק ההון 7
ג תרחיש אימים כנגד תרחיש משבר שוק ההון 0
ח הגשת תביעה נגד מעסיק בבית הדין לעבודה אוף טופיק 2
ח החלטת בית הדין בהאג והתארגנות כלכלית לקראתה פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 12
D האם מקובל לשלם לעורך הדין רק על עסקה בפועל או שמשלמים גם על בדיקת דירה? נדל"ן 1
ע בעלות על ני"ע זרים בתרחישי יום-הדין שוק ההון 3
ג יום יבוא ויגיע יום הדין של קרנות הסל? שוק ההון 33
עמוס יום הדין הבורסות והאג"ח יקרסו,הנדל"ן יתמוטט,הדולר יתנפץ,ו האינפלציה תגעש שוק ההון 7

נושאים דומים

Back
למעלה