• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מהו תיק ההשקעות האחד + השקעה בקרקע

סולD

משתמש רשום
דירוג
0
אהלן חברים, אני מתחיל בעולם ההשקעות והפיננסים ושוקל את צעדיי הראשונים.
ראשית לא מחפש ייעוץ אלא לשמוע מנסיון של אחרים וברור לי שכל מה שתגידו לי ייעוץ וכו'...
קצת רקע עליי, אני איש קבע בן 23 כמה התלבטויות כלכליות לגבי העתיד.
יש לי הון כולל של כ-400 אש"ח שחלקו חסכתי וחלקו הוריי חסכו לי, מבחינת ההון שלי:
כ-43% מסך הכסף שלי חסכונות ופקדונות שההורים חסכו לי לאורך השנים לטובת הלימודים (צפוי להתחיל ללמוד בעוד שנתיים). -כרגע הכוונה והבקשה מההורים(שמרנים) לא לגעת ולסכן את הכסף ולשמור אותו ללימודים.
בנוסף עוד 34% חסכונות מהצבא שהשקעתי בקופת גמל להשקעה של אלטשולר שחם, כרגע לאור ההבנה כי הייתרון האמיתי בקופת גמל להשקעה הוא בטווח ארוך מידי (גיל פרישה) ואני מתכנן את החסכונות לטווח של כ-10 שנים לרכישת דירה, אני שוקל בקרוב למשוך את הכסף (כרגע לאחר המשבר בו לא משכתי את הכסף עומד על רווח מהקופה של כ-3%) ולפתוח תיק השקעות פאסיבי(שוקולד מריר) שבו אשקיע במדדים.
בנוסף עוד 12% קופת גמל מנייתית שהוריי ייצרו לי וכרגע 10% שיושבים על הגדר (מרגיש שיש עוד נפילה גדולה לפנינו, ובנקודת מפנה האם להשקיע בבורסה או לרכוש קרקע).
השאלות:
1. קראתי המון שיש לי 'תיק השקעות אחד'. כרגע הכוונה שלי היא להשקיע בתיק של 85% מניות, 10% אג"ח 5% קרנות ריט - השיקולים בחלוקת הסכום, הוא תיק אגרסיבי שבו אני מוכן לספוג הפסדים (הייתה לי נפילה בשיא המשבר של 26% בתיק שבו לא משכתי את הכסף), והשקעה לטווח של כ-10 שנים. השאלה היא האם לאור החסכונות של ההורים (פקדונות בבנק) נכון ללכת לתוכנית השקעה יותר אגרסיבית של עד כ-100% במניות (כשיש לי סכום של כ-50% שאשתמש בו עוד כשנתיים?).
2. האם יש אנשים שייצרו 'מספר' תיקי השקעות. הכוונה היא שחלק של הכסף לטווח הקרוב הגדירו 'תיק' או אפיק יותר סולידי, ובנוסף 'תיק' נוסף שבו הפקידו כסף בצד לטווח הארוך? מה לדעתכם יותר נכון והאם נכון לפצל את הכסף, או לשקלל הכל לתיק אחד שכולל בתוכו את כלל הסיכונים יחד.
3. יש אצלי באיזור מכרז על קרקעות לבנים ממשיכים בהנחה משמעותית לבני המקום. הקרקע צפויה לעלות כ 240 אש"ח, כשלמשרתי מיל' פעילים (וכנראה גם לחיילים) הקרקע תעלה במחיר של כ 180 אש"ח. כרגע החלטתי להתמודד וללכת בשיתוף עם אחותי (חצי חצי בקניה ובמכירה). ממה שהבנו נדרש יהיה להתחיל לבנות שם תוך 6 שנים, ויש ביקוש רב לקרקעות ואנשים לאחר כ-3 שנים במכרז דומה מכרו את הקרקע במחיר של כ 500-750 אש"ח. מה אני מפספס והאם אני עושה פה איזשהי טעות גדולה? המדיניות כרגע היא לנסות להרשם למכרז ובמידה ואזכה אמכור את הקרקע בעתיד - אין לי כוונה וממון לבנות שם בית בהמשך.
4. לטובת המכרז אצטרך להשקיע חלק נרחב מהסכום שארצה להשקיע במניות במכרז והקרקע להשקעה, האם יש כאן משהו עדיף או דרך נכונה יותר עבורי?
תודה רבה לכולם, לא מחפש כאן ייעוץ אלא את דעתכם ונסיונכם.

אשמח להתייחסות :)
אתה כותב שאלות מעורבבות בסיפורים, זה מקשה על הקורא... אתייחס לשאלה 2:
לדעתי אם יש לך שני טווחים שונים (10 שנים לפנסיה) אז יש להתייחס אליהם בנפרד. מנסיוני קשה לאזן את התיק הממוסה אל מול הפנסיה שהיא בדיליי של חודש פלוס.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Y מהו הסכום בעו"ש שנחשב בבנק כסכום לא נמוך? צרכנות פיננסית 36
O הריבית על אגרות חוב לטווח ארוך נושקות ל-5% בוול-סטריט. מהו הגבול בו אתם מתחילים לצאת משוק המניות? שוק ההון 93
M מהו בעצם ייעוץ פנסיוני? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
A מישהו יודע מהו אתר המסלקה הפנסיונית? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
tomchoook מהו שיעור הריבית במסלולי המשכנתה? נדל"ן 2
Plato מהו הגיל והקצאת הנכסים שלך? שוק ההון 15
נ מהו הקסם של תל אביב שמרתק כל כך הרבה ישראלים פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 38
הסוליd בדיקה של חברת קבלן ב checkid, מהו שעבוד? נדל"ן 0
C מהו בעצם אותו ״מרווח המרה״ בהמרת מט״ח בבנק? צרכנות פיננסית 2
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
I לאור מעבר דירה- מהו חבילת האינטרנט שלכם? (ספק+תשתית) מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 9
R מהו הדיבידנד שמקבלים בקרן ריט? ועוד שאלה... נדל"ן 17
ל מחיר למשתכן 2022 מהו השם העדכני של הפרויקט? נדל"ן 1
RumpSteak טופס 106, סעיף 42 ניכוי למס הכנסה: (כולל זיכוי פ"ש בסך ...) - מהו זיכוי פ"ש? מיסים 1
1337justme מהו הדרכון הכדאי ביותר ליוצאי ספרד? אוף טופיק 106
FlyingK הלוואה או משכנתא, מהו הגבול? נדל"ן 11
M מהו אחוז המניות שלי בתיק? שוק ההון 30
ח מהו סדר הפעולות הנכון ברכישת דירה בישראל? נדל"ן 20
ח מהו אחוז מימון אידיאלי מבחינת ריביות נדל"ן 6
ב מהו מדד IBOXIG בIBI? שוק ההון 1
L מהו כרטיס האשראי עם עמלות המשיכה הזולות ביותר לאירו בחו"ל? צרכנות פיננסית 11
ח מהו שיעור המס על דיבידנדים שמחלקת טבע? שוק ההון 31
עש לילה מהו תרחיש יום הדין שלכם? שוק ההון 23
A כיצד יודעים מהו ערכה של קרן נאמנות לפני קנייה/מכירה? שוק ההון 3
ל מהו התהליך המחשבתי מאחורי בחירת אפיק השקעה? שוק ההון 18
הסולידית מהו הרכב האישיות שלך (MBTI)? התפתחות אישית 164
א מהו ביטקוין השקעות אלטרנטיביות 21
ח מחפש אקסל למעקב אחרי תיק השקעות אוף טופיק 1
מ תיק ראשון - צעדים אחרונים שוק ההון 5
NightStyle העברת תיק מ-IB לבית השקעות ישראלי שוק ההון 0
D דעתכן.ם על הרכב תיק ראשוני שוק ההון 6
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
L התייעצות על תיק קיים שוק ההון 11
O תיק השקעות משפחתי שוק ההון 11
מ שוקל העברת תיק השקעות לIB, העברה של קרנות שקליות ותהיות לגבי התיק שוק ההון 7
C הייטקיסטים - איך אתם מתמודדים עם תיק השקעות ריכוזי בעקבות RSU? שוק ההון 12
ס האומנם - "במקרה חירום, תיק ההשקעות שלך יהיה הדבר האחרון שיעניין אותך" אוף טופיק 40
D שאלה בטיוב תיק - האם שווה למכור קרן כדי לקנות קרן אחרת? שוק ההון 5
ח תיכנון תיק | התייעצות שוק ההון 3
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
T ניוד תיק השקעות ודיווח שנתי מיסים 11
י תיק תיאורטי לשנה הקרובה - דעתכם? שוק ההון 0
ה תיק פרישה עבור אמא (67) התייעצות לגבי הקצאת נכסים והתנהלות שוטפת פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 1
דר אהבהמוזרה שאלות בנוגע לאסטרטגיית תפעול ואיזון תיק שוק ההון 16
itaied איך מבצעים העברת תיק ני"ע מחו"ל לישראל? שוק ההון 7
דר אהבהמוזרה תיק ההשקעות (ההיפותטי) הראשון שלי שוק ההון 14
G העברת תיק ני"ע זרים מהבנק בארץ לחשבון ברוקר בחו"ל (IB) שוק ההון 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
F התלבטות מבחינת 2 דברים בפתיחת תיק אצל הברוקר שוק ההון 5
D האם ניתן להעביר תיק ניע לאינטרקטיב ולמכור בשכבות? שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה