• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב

mikel

משתמש רשום
דירוג
3
היי,

בת 23, אחרי שירות קבע בצה"ל וטיול גדול וכרגע מקבלת דמי אבטלה.
רוצה להתחיל ללמוד מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב באוקטובר הקרוב.

הייתי שמחה לשלב עם מדעי המחשב עוד חוג בדו חוגי כמו כלכלה או ניהול.

הסתכלתי על הסילבוסים של שני החוגים ושניהם נראים מעניינים. הניהול נשמע לי קצת יותר מעניין,
יש שם יותר דברים פרקטיים ופחות תיאוריות ומתמטיקה מבכלכלה (גם ככה במדעי המחשב יש המון מתמטיקה).
אני מתכננת לעבוד בהייטק וגם רואה את עצמי נכנסת לתפקידים ניהוליים בעתיד. החוג לניהול יעזור?
הבנתי גם שכלכלה נחשב לחוג קשה יחסית וניהול אמור להיות אחלה. אז אולי זה יעזור לי להתמקד יותר במדעי המחשב ;)

אבל אני קצת מפחדת לקחת את ניהול כחוג שני כי הוא חוג לא כל כך פרקטי לעומת כלכלה ומפחדת שזה יפגע בי בעתיד.
גם תואר דו חוגי ולא מדעי המחשב חד חוגי וגם החוג השני לא יהיה הכי פרקטי.

החוג השני שאני לוקחת בנוסף למדעי המחשב בכלל משנה משהו?

בטוחה שיש פה הרבה בוגרי מדעי המחשב והייתי רוצה לשמוע מה אתם חושבים :lol:

נערך לאחרונה ב:
אם תעבדי בתחום אז כמובן שלא.
על אחת כמה וכמה אם תמשיכי לאקדמיה.

מצטרף לנאמר.
דו חוגי לא פוגע בכלום.
מכיר כאלה שעשו מדעי המחשב ופילוסופיה והסתדרו מעולה בחוץ.

למדתי מדעי המחשב חד חוגי, למדתי גם דברים נוספים פשוט לא התעקשתי לקבל עליהם קרדיט לתואר. לגבי דו חוגי הוא לא יפגע בך באופן בו את חושבת, למעסיק לא אכפת. העניין הוא שאת תלמדי פחות מדעי המחשב ולכן ארגז הכלים שלך יהיה קטן יותר. זו לא באמת בעייה כי אפשר ללמוד כל הזמן ולא חייבים לקבל על זה תואר (וזה נכון גם לגבי מדעי המחשב) אבל זה יכביד אם תרצי תואר גבוה כי תכירי פחות את התחום.

אני מתכננת לעבוד בהייטק וגם רואה את עצמי נכנסת לתפקידים ניהוליים בעתיד. החוג לניהול יעזור?
למיטב הכרתי את השוק - לימודי ניהול לא משפיעים על הסיכוי לעבור לתפקידים ניהוליים.

אבל אני קצת מפחדת לקחת את ניהול כחוג שני כי הוא חוג לא כל כך פרקטי לעומת כלכלה ומפחדת שזה יפגע בי בעתיד.
לא בדיוק. אם ממילא את לא מתכוונת לעבוד ככלכלנית, אז הידע שתקבלי בקורסים בניהול לא פחות רלוונטי ויותר מעשי מהידע שתקבלי בלימודי כלכלה.
שלא לדבר שאם את רוצה תואר שיעזור לך להתקבל לתפקידי ניהול בעתיד, תצטרכי mba וסביר שלימודי ניהול יתנו לך יותר פטורים או לפחות הכרות עם החומר לקראת mba.

מצטרף לנאמר.
דו חוגי לא פוגע בכלום.
מכיר כאלה שעשו מדעי המחשב ופילוסופיה והסתדרו מעולה בחוץ.
יכול להעיד על כך ממקור ראשון :)

ההחלטה בין ניהול וכלכלה זניחה, תבחרי מה שמעניין אותך, לרוב המקרים לא תהיה לזה השפעה בחוץ.

עריכה כי קראתי שכתבת שכלכלה פרקטי: הוא לא

ניהול כדו חוגי באמת קל יותר מכלכלה כדו חוגי?

ניהול כדו חוגי באמת קל יותר מכלכלה כדו חוגי?
מבטיח לך שאחרי שבוע בתואר, תבין שלא ממש חשוב מה החוג השני.

כל עוד הראשון הוא מדמ"ח, כאב הראש והקושי שלך יהיה שם.

אלה השמות של הקורסים שיש בחד חוגי שאני לא אעשה בגלל שאני לוקחת דו חוגי:
מבוא להסתברות
סטטיסטיקה למדעי המחשב
לוגיקה למדעי המחשב

בנוסף אני אעשה חדווא ברמה ב' ולא ברמה א', וכמובן יהיו לי פחות קורסי בחירה במדעי המחשב.

האם ההבדלים האלה משנים למעסיקים?
הקורסים האלה, שלא אעבור בגלל הבחירה בדו חוגי - חשובים?
שווה לשקול ללמוד חד חוגי בגלל שבדו חוגי לומדים פחות מדעי המחשב או שזה לא משנה מבחינת קריירה?

האם ההבדלים האלה משנים למעסיקים?
לא.
ההבדל בדו חוגי זה פחות קורסי בחירה במדמח שיהיו לך (באסה אם את מתעניינת בתחום) והשלמות שתצטרכי במידה ותרצי תואר שני.

הקורסים שצריך כדי להתחיל לעבוד בפיתוח תוכנה הם מבוא למדמח, תוכנה 1, מבני נתונים ואלגוריתמים. יש כאלה שמוצאים עבודה עוד לפני אלגוריתמים (נדיר יותר ממה שראיתי).

אגב את בטוחה שאלה הקורסים שאת מפספסת? ממה שאני זוכר זה מוריד קומפילציה, לוגיקה וסיבוכיות. אולי הסילבוס השתנה

נערך לאחרונה ב:
למדתי מדעי המחשב חד חוגי, למדתי גם דברים נוספים פשוט לא התעקשתי לקבל עליהם קרדיט לתואר. לגבי דו חוגי הוא לא יפגע בך באופן בו את חושבת, למעסיק לא אכפת. העניין הוא שאת תלמדי פחות מדעי המחשב ולכן ארגז הכלים שלך יהיה קטן יותר. זו לא באמת בעייה כי אפשר ללמוד כל הזמן ולא חייבים לקבל על זה תואר (וזה נכון גם לגבי מדעי המחשב) אבל זה יכביד אם תרצי תואר גבוה כי תכירי פחות את התחום.
מסכים ומוסיף:
- לפעמים בשביל תואר שני (אולי במקום אחר) תצטרכי לעשות קצת השלמות של קורסים מתקדמים.
- יותר קל "להשלים בזמנך הפרטי" קורסים בניהול/כלכלה מאשר קורסים שאת מפספסת מהחד חוגי.
- דו חוגי יותר קל ופחות עמוס. שזה פלוס גדול

מסכים ומוסיף:
- לפעמים בשביל תואר שני (אולי במקום אחר) תצטרכי לעשות קצת השלמות של קורסים מתקדמים.
- יותר קל "להשלים בזמנך הפרטי" קורסים בניהול/כלכלה מאשר קורסים שאת מפספסת מהחד חוגי.
- דו חוגי יותר קל ופחות עמוס. שזה פלוס גדול
בדקתי באתר של אוניברסיטת תל אביב:

מדעי המחשב חד חוגי ידרוש ממני לכל אורך התואר קורסים עם סה"כ 128 נק"ז
מדעי המחשב וניהול דו חוגי ידרוש ממני לכל אורך התואר קורסים עם סה"כ 153 נק"ז

כלומר המסלול הדו חוגי של מדעי המחשב וניהול ידרוש 25 נק"ז יותר ממדעי המחשב חד חוגי,
כלומר בערך עוד 4 שעות של שיעורים בסמסטר.

האם למרות שהמסלול של מדעי המחשב וניהול יהיה עמוס יותר ב-4 שעות שבועיות,
הוא עדיין יהיה קל יותר ממדעי המחשב חד חוגי?
אם כן, קל יותר משמעותית?
מה קל יותר בו מעבר לרמות הנמוכות יותר במתמטיקה?

שאת לוקחת קורסים קלים יותר ופחות עמוסים.
קורסים במדמח הם או תכנות או מתמטיקה. המתמטיקה לא קלה, זה לא רשימת נוסחאות וזהו, צריך לקרוא ולהבין ואת לא תוכלי להשלים קורס כזה בכמה ימי למידה לפני המבחן במידה וישנת כל הסמסטר. הקורסים בתכנות דורשים הרבה תרגול ויש טונות של ש.ב.
עכשיו תשווי את זה לקורסים בניהול. ממה ששמעתי אנשים לא מתייחסים לקורסים האלו עד תקופת המבחנים ואז הם עוברים על כל הקורס בכמה ימים (זה רק לקרוא סיכומים).
אז קל יותר (או ליתר דיוק פחות קשה) לקחת 2 קורסים בתכנות,2 במתמטיקה ו2 בניהול על פני 3 במתמטיקה ו3 בתכנות.

קחי את מה שאני אומר בערבון כי אני לא עשיתי את השילוב הזה, רק התייעצתי עם אנשים שכן עשו וזה מה שאמרו לי. אני ממליץ לך לשאול את השאלות בקבוצה בפייסבוק של אונ' תל אביב. תבקשי לדבר עם מישהו שכן למד את השילוב הזה.

בדקתי באתר של אוניברסיטת תל אביב:

מדעי המחשב חד חוגי ידרוש ממני לכל אורך התואר קורסים עם סה"כ 128 נק"ז
מדעי המחשב וניהול דו חוגי ידרוש ממני לכל אורך התואר קורסים עם סה"כ 153 נק"ז

כלומר המסלול הדו חוגי של מדעי המחשב וניהול ידרוש 25 נק"ז יותר ממדעי המחשב חד חוגי,
כלומר בערך עוד 4 שעות של שיעורים בסמסטר.

האם למרות שהמסלול של מדעי המחשב וניהול יהיה עמוס יותר ב-4 שעות שבועיות,
הוא עדיין יהיה קל יותר ממדעי המחשב חד חוגי?
אם כן, קל יותר משמעותית?
יש קורסים במדעי המחשב שאתה צריך להשקיע על כל שעה של שיעור עוד שעה מזמנך הפנוי ללמידה עצמית.
שמעתי מאנשים שעשו את החוג של הניהול שאחרי מפגש שתיים של חלק מהקורסים פשוט מפסיקים לבוא לשיעור ולומדים שעה בבית סיכום לפני המבחן בסוף הסמסטר. לבוא לשיעור ולשבת בו זה לא מאמץ גדול.

אין קשר בדר"כ בין הנק"ז לכמות העבודה שצריך לעשות בקורס או לכמה החומר קשה לתפיסה (ע"י סטודנט ממוצע).

דוגמא ספציפית היא הקורסים שיש בחד-חוגי ואין בדו-חוגי. תסתכלי בסילבוס איזה קורסים אלה ותעשי חיפוש עליהם. יש אנשים שחוזרים על הקורס יותר מפעם אחת (כי החומר בו מסובך להבנה להרבה אנשים).

מקווה שעזרתי.
- אם הייתי נטו מכוון למשרת פיתוח ראשונה בתעשייה בתת-תחום רנדומלי (כי אין העדפה כלשהי), ואחריו המשך קריירה בתעשייה - כנראה לעשות דו-חוגי יהיה האופציה הקלה להשיג את זה.
בפרט בגלל שיש פחות עומס, אפשר למצוא משרת סטודנט יותר בקלות במהלך התואר.

- אם הייתי נטו מכוון למשרת פיתוח ראשונה בתעשייה בתת-תחום רנדומלי (כי אין העדפה כלשהי), ואחריו המשך קריירה בתעשייה - כנראה לעשות דו-חוגי יהיה האופציה הקלה להשיג את זה.
אין לי עוד תחום שאני יודעת שמעניין אותי

עצם זה שאתה משייך דו חוגי למשרת פיתוח ראשונה בתחום רנדומלי, אומרת שהדו חוגי יחסום או יפגע בסיכויים שלי להגיע לחברות הגדולות?
או שכל האופציות יישארו פתוחות בפניי?
אחד הדברים שאני לא רוצה שיקרה כתוצאה מהבחירה בדו חוגי זה שזה יפגע לי בסיכויים להתקבל ל-FAANG

האם ראש צוות או איש HR יעדיף לזמן לראיון בוגר חד חוגי במדעי המחשב על פני דו חוגי עם ניהול?

יש קורסים במדעי המחשב שאתה צריך להשקיע על כל שעה של שיעור עוד שעה מזמנך הפנוי ללמידה עצמית.
שמעתי מאנשים שעשו את החוג של הניהול שאחרי מפגש שתיים של חלק מהקורסים פשוט מפסיקים לבוא לשיעור ולומדים שעה בבית סיכום לפני המבחן בסוף הסמסטר. לבוא לשיעור ולשבת בו זה לא מאמץ גדול.

אין קשר בדר"כ בין הנק"ז לכמות העבודה שצריך לעשות בקורס או לכמה החומר קשה לתפיסה (ע"י סטודנט ממוצע).

דוגמא ספציפית היא הקורסים שיש בחד-חוגי ואין בדו-חוגי. תסתכלי בסילבוס איזה קורסים אלה ותעשי חיפוש עליהם. יש אנשים שחוזרים על הקורס יותר מפעם אחת (כי החומר בו מסובך להבנה להרבה אנשים).

מקווה שעזרתי.
ועוד שאלה לגבי התחום הרנדומלי
האם הדו חוגי יחסום אותי מלהגיע לעבודה בתחומים ספציפיים כמו ML, DATA SCIENCE (או אחרים)
שהייתי יכולה להגיע אליהם אם הייתי לוקחת חד חוגי?
אני מנסה להבין איפה זה יפגע בי אם בכלל

נשמע לפי התגובות שלכם שהשילוב רק יכול לעזור.

יהיה לי יותר מעניין,
אמור להיות יותר קל, אולי אצליח להשיג ממוצע גבוה יותר
כתוצאה מזה יהיה לי יותר זמן לעבוד ולצבור נסיון ולהגיע לאחר התואר עם נסיון

החוג השני אולי גם יעזור לי בקריירה..

והשילוב לא מגביל אותי,
לא בחברות שאוכל להגיע אליהן ולא בתפקידים שאוכל להגיע אליהם לעומת תואר חד חוגי במדעי המחשב

נשמע לפי התגובות שלכם שהשילוב רק יכול לעזור.

יהיה לי יותר מעניין,
אמור להיות יותר קל, אולי אצליח להשיג ממוצע גבוה יותר
כתוצאה מזה יהיה לי יותר זמן לעבוד ולצבור נסיון ולהגיע לאחר התואר עם נסיון

והשילוב לא מגביל אותי לא בחברות שאוכל להגיע אליהן ולא בתפקידים שאוכל להגיע אליהם לעומת תואר חד חוגי במדעי המחשב
גם לא יעזור יותר מדי, ודאי לא בתפקיד ראשון.
תואר ראשון בניהול שווה מעט מאד בשוק העבודה ונותן מעט ידע רלוונטי בתחומים ספציפיים לעומת חוגים אחרים במסגרת דו חוגית.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S מדעי המחשב באוניברסיטת תל אביב או בטכניון? התפתחות אישית 27
ב איך הרמה של מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה? התפתחות אישית 2
ב מדעי המחשב באוניברסיטת חיפה או מתמטיקה עם מדעי המחשב בטכניון התפתחות אישית 58
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
B משרת סטודנט מדעי המחשב למישהו עם ניסיון התפתחות אישית 9
ל דו חוגי מדעי המחשב עם כלכלה או ניהול? התפתחות אישית 15
B איפה ללמוד מדעי המחשב התפתחות אישית 3
S התייעצות - בחירת נושא ומנחה לתואר שני/שלישי [מדעי המחשב] התפתחות אישית 4
4 מדעי המחשב - בטכניון או בתל אביב? התפתחות אישית 18
A מוסד לימוד מדעי המחשב התפתחות אישית 4
C לימודי מדעי המחשב - מעבר לירושלים התפתחות אישית 11
F קורסים בהייטק או תואר מדעי המחשב מרופין ? התפתחות אישית 13
C תואר במדעי המחשב בהתמחות מדעי הנתונים התפתחות אישית 3
A מדעי המחשב התלבטות מסלולים לימודים התפתחות אישית 0
O משרת סטודנט, שנה א מדעי המחשב התפתחות אישית 7
P עומד לסיים תואר במדעים בהדגשת מדעי המחשב התפתחות אישית 15
מ מדעי המחשב באריאל פוסטים מאיכות נמוכה 13
S מדעי המחשב חד חוגי או דו חוגי התפתחות אישית 15
R התלבטות בין תואר במדעי המחשב לבין מדעי המחשב ומדעי החיים התפתחות אישית 37
N מדעי המחשב ברופין - משרות טכנות התפתחות אישית 2
R איפה ללמוד מדעי המחשב? התפתחות אישית 25
ב מדעי המחשב באונ' באריאל, או מערכות מידע באונ' חיפה התפתחות אישית 35
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
D מדעי המחשב התלבטות התפתחות אישית 95
E מדעי המחשב ועוד קצת התפתחות אישית 23
Y ייעוץ תעסקותי הנדסה/מדעי המחשב/רפואה אוף טופיק 1
amit ייעוץ לגבי לימודי מדעי המחשב אוף טופיק 9
G יעוץ לגבי לימודים- מדעי המחשב אוף טופיק 7
L למה רוב סרטי\סדרות מדע בדיוני נהיו לזבל פסאודו-מדעי? אוף טופיק 27
R תואר שני מדעי הנתונים התפתחות אישית 5
י תואר שני בכלכלה במגמת מדעי הנתונים ללא תזה התפתחות אישית 2
ש עבודה בהייטק בזמן לימודי תואר לא מדעי התפתחות אישית 11
ה סטטיסיקה וכלכלה - מדעי הנתונים התפתחות אישית 2
זאב מחקר מדעי על חתונות. אוף טופיק 124
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
G תואר בגיל מאוחר במדעי המחשב (פתוחה) התפתחות אישית 41
ע דוקטורט במדעי המחשב - או איך לתמחר עניין התפתחות אישית 22
M מהלך הלימודים בתואר שני במדעי המחשב באוניברסיטה התפתחות אישית 1
M המלצה למוסד לימודים מעודף לתואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 58
S להמשיך לתואר שני בארכיטקטורה או לעשות תואר ראשון נוסף במדעי המחשב? התפתחות אישית 4
A תואר שני במדעי המחשב- בחירת תחום התמחות (נושא לתזה) התפתחות אישית 5
C תואר שני במדעי המחשב התפתחות אישית 27
ל פרויקט בזמן פנוי כסטודנט למדעי המחשב התפתחות אישית 2
R שנה שנייה במדעי המחשב התפתחות אישית 7
ל תואר דו חוגי בכלכלה ומדעי המחשב התפתחות אישית 3
S תואר שני במדעי המחשב - האם כדאי? התפתחות אישית 5
V קורסים בתואר במדעי המחשב התפתחות אישית 23
א תואר במדעי המחשב בגיל 40? התפתחות אישית 20
T עושה הסבה מהנדסה למדעי המחשב (לימודי תעודה בפתוחה) -ממוצע נמוך התפתחות אישית 4
C שאלות בנוגע למציאת עבודה בשנה ב במדעי המחשב התפתחות אישית 17

נושאים דומים

Back
למעלה