• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מדוע כשתחזית השוק מתממשת, מקבלים תשואה ממוצעת?

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,803
הסולידית היקרה ציינה ש:
אם רווחי החברה בפועל תואמים את תחזיות השוק, המניה תניב תשואה פחות או יותר זהה לתשואת השוק.

למישהו יש רפרנס או הסבר טוב שמסביר מדוע כשציפיות המשקיעים מתממשות, התשואה היא ממוצע השוק?

אני מבין שכשהמציאות עולה על הציפיות, המניה תעלה, ואני מבין שהפוך היא תרד.. אבל למה שההשוואה תהיה הממוצע?

אבל למה שההשוואה תהיה הממוצע?
כי אחרת היית בוחר מניות שהתשואה עליהן צפוייה להיות גבוהה מתשואת השוק, וכשהציפיות היו מתממשות היית מרוויח יותר מהשוק.
אם הנחת העבודה היא שלא ניתן להכות את השוק (בלי יותר סיכון וכו) אז המסקנה היא שהציפיות הריאליות הן תשואת השוק.

אם הנחת העבודה היא שלא ניתן להכות את השוק (בלי יותר סיכון וכו) אז המסקנה היא שהציפיות הריאליות הן תשואת השוק.
את המסקנה הזו לא הבנתי.. למה אלו הציפיות הריאליות?
הרי כל מניה עומדת בפני עצמה..
נניח שהציפיות לחברה A התממשו
למה שהביצועים של אפל, שהרימו או הורידו את ממוצע השוק (כי היא מאוד דומיננטית בשוק), תהיה השפעה על התשואה של מניה A

אם למנייה A יש ציפיות גבוהות יותר, והן תמיד מתממשות, תוכל לבנות תיק שמורכב רק ממניות כמו A ולהכות את השוק.

@חתול לילה
אולי לא הבנתי אותי.. לא אמרתי שהציפיות של השוק מA גבוהות יותר או פחות( ממה? ). רק אמרתי שהן יתממשו.

הסולידית טענה שאם ציפיות המשקיעים ממניה A יתממשו, הם צפויים לקבל את התשואה הממוצעת בשוק.

כלומר מכך ניתן להסיק שאם אפל פשטה רגל למשל ותשואת השוק ירדה עקב כך, התשואה ממניה A תרד גם היא. למה שהביצועים של אפל ישפיעו ככה?

הסולידית טענה שאם ציפיות המשקיעים ממניה A יתממשו, הם צפויים לקבל את התשואה הממוצעת בשוק.
בוא ננסח את זה אחרת:
הציפיות ממנייה A הן כמו הציפיות מהתשואה המשוקללת של כל השוק.

עכשיו אנחנו מסכימים?

בוא ננסח את זה אחרת:
הציפיות ממנייה A הן כמו הציפיות מהתשואה המשוקללת של כל השוק.

עכשיו אנחנו מסכימים?
אני לא בטוח.. אולי הציפיות ממנה הן יותר גבוהות כי היא מסוכנת יותר מהממוצע?

אני לא בטוח.. אולי הציפיות ממנה הן יותר גבוהות כי היא מסוכנת יותר מהממוצע?
אם הציפיות ממנה היו גבוהות יותר, זה כבר היה מקפיץ את ערך המניה שלה מלכתחילה. אם צפו שהיא תכניס 100 מליון דולר והיא הכניסה רק 50, יתכן וזה יתבטא בירידת ערך המניה כי מחיר המנייה שיקפה תחזית גבוהה יותר. אם המניה הייתה עומדת בציפיות, היה ביקוש למניית החברה שמתבטא בסדר גודל של עליית השוק כולו.
חברה מכה את הציפיות -> המניה מכה את השוק
חברה לא עומדת בציפיות -> המניה לא עושה את מחיר השוק (ואף מאבד מערכו)
חברה עמדה בציפיות -> המניה מתאימה לממוצע השוק

חברה עמדה בציפיות -> המניה מתאימה לממוצע השוק
מה אם הציפיות היו להפסד של 10 מיליון? והחברה "עמדה" בציפיות? ממוצע?
מה אם חברה נוספת, גם כן עם ציפיות להפסד של 10 מיליון, הפסידה "רק" 9.9 מיליון? תכה את השוק???

איך שאני רואה את זה - אם החברה עומדת בציפיות /תחזיות, התשואה שלה יהיה פשוט שיעור ההיוון שעל בסיסו מעריכים את שווי החברה. וזה כמובן שונה מחברה לחברה וממגזר למגזר.

איך שאני רואה את זה - אם החברה עומדת בציפיות /תחזיות, התשואה שלה יהיה פשוט שיעור ההיוון שעל בסיסו מעריכים את שווי החברה. וזה כמובן שונה מחברה לחברה וממגזר למגזר.
כלומר אתה חולק על דעתה של @הסולידית ?

פותח שרשור צודק, למניות שונות וסקטורים שונים יש מאפייני סיכוי/סיכון שונים. זה שמניה עומדת בציפיות לא אומר שהיא תעשה את תשואת השוק. כמו שאגח לא יעשה תשואה של מניה אם האינפלציה תישאר לפי הציפיות, כך גם מניה א׳ לא תעשה את התשואה של מניה ב׳ אם המכירות או הרווח יהיו לפי הציפיות.

מה אם הציפיות היו להפסד של 10 מיליון? והחברה "עמדה" בציפיות? ממוצע?
כן.
הציפיות מתומחרות במחיר המניה.
מה אם חברה נוספת, גם כן עם ציפיות להפסד של 10 מיליון, הפסידה "רק" 9.9 מיליון? תכה את השוק???
נכון. שוב - כי השוק תמחר את החברה העברה לפי צפי הפסד של 10 מ. אם היא הפסידה פחות אז החברה בעצם שווה יותר.

פותח שרשור צודק, למניות שונות וסקטורים שונים יש מאפייני סיכוי/סיכון שונים. זה שמניה עומדת בציפיות לא אומר שהיא תעשה את תשואת השוק. כמו שאגח לא יעשה תשואה של מניה אם האינפלציה תישאר לפי הציפיות, כך גם מניה א׳ לא תעשה את התשואה של מניה ב׳ אם המכירות או הרווח יהיו לפי הציפיות.

שכנעת אותי.
אני חושב שאפשר להסכים שבאותה רמת סיכון, לא ניתן לצפות ליותר מאשר תשואת השוק (=מניות באותה רמת סיכון).

אני חושב שיש בלבול בטרמינולוגיה.
לדעתי הכוונה ב"תשואת השוק" במקרה הזה היא לא "התשואה הממוצעת של כלל השוק" אלא ממוצע (משוקלל) של כלל תחזיות השוק עבור אותה מניה ספציפית.
הנקודה שהיא מנסה להעביר בפוסט להבנתי היא שכדי "לבחור נכון" מניה ספציפית לא מספיק לנחש מה יהיו הרווחים שלה בעתיד, אלא גם צריך שהשוק ינחש לא נכון.
כי אם השוק היה מנחש נכון לגבי העתיד, הוא היה משקף את זה במחיר שלה בהווה.
ואז קנייה של אותה מניה בהווה לא תספק תשואה עודפת על תשואת השוק עבור אותה מניה למרות שהניחוש היה נכון.

או בפשטות, זה לא חוכמה "לחזות" רווחים גדולים יותר לאמזון בעתיד.. כולם חוזים את זה, וזה משוקף במחיר המניה הנוכחי.

לדעתי הכוונה ב"תשואת השוק" במקרה הזה היא לא "התשואה הממוצעת של כלל השוק" אלא ממוצע (משוקלל) של כלל תחזיות השוק עבור אותה מניה ספציפית.
מה שאתה כותב נשמע הגיוני, אבל זה אומר שהניסוח של הסולידית מבלבל ביותר.. אני בספק אם רוב הקוראים הבינו את זה כמוך.
לרוב כשמדברים על להכות את השוק/המדד הכוונה היא להכות את התשואה של sp500 (או המדד הרלוונטי)

הנקודה עצמה בכל אופן שצריך לחזות יותר טוב מהתחזית של השוק כן עברה מעולה בפוסט. רק לא המשמעות של תשואת השוק או למה זו התשואה הצפויה

ואני עדיין לא משוכנע שזו לא פשוט טעות .. @הסולידית רוצה להבהיר במקום לתת לנו לנחש?:)

הנקודה עצמה בכל אופן שצריך לחזות יותר טוב מהתחזית של השוק כן עברה מעולה בפוסט. רק לא המשמעות של תשואת השוק או למה זו התשואה הצפויה
כי התשואה הצפויה מתיישרת לתשואת השוק (בהתאמה לסיכון).
אם יש לך 2 נכסים באותו סיכון ואחד יתן לך תשואה גבוהה יותר מהשני, למה שלא תקנה אותו? ואז מחירו יעלה עד שהוא יתיצב על מחיר שמשקף את תשואת השוק

הייתי מוסיף שבגלל שרוב מחיר המניה מתבסס על ציפיות לגבי העתיד, ״המשחק״ הוא דווקא לחזות את השינוי בציפיות, ולא ברווח או במכירות.

כשטסלה הוסיפה כ100 מיליארד דולר לשווי שלה בתוך כמה חודשים , זה היה בגלל שינוי בציפיות ל-10 שנים הבאות שקרה מהר מאוד. מה החברה תעשה בפועל כבר לא משנה למי שמכר.

למי שמשקיע בחברה ל20 שנים, מציאות חשובה יותר מציפיות. למי שמשקיע ל3 שנים או פחות, זה הפוך. רוב המשקיעים הלא פסיביים אינם מחזיקים חברה ל20 שנים.

ת'אמת שלא הבנתי למה התכוונה המשוררת.
נניח שאני מעריך חברה לפי מודל תזרים מזומנים מהוון ואני חוזה שהיא תרוויח 100 כל שנה. בשנה X היא שווה Y (תלוי בשיעור ההיוון). בשנה X+1 היא צריכה להיות שווה Y + הכסף שהרוויחה באותה שנה, ללא היוון.
מבדיקה של כמה דקות באקסל אני מקבל ששווי החברה עלה בשיעור ההיוון אבל אולי אני מפספס משהו.

הסולידית היקרה ציינה ש:

למישהו יש רפרנס או הסבר טוב שמסביר מדוע כשציפיות המשקיעים מתממשות, התשואה היא ממוצע השוק?

אני מבין שכשהמציאות עולה על הציפיות, המניה תעלה, ואני מבין שהפוך היא תרד.. אבל למה שההשוואה תהיה הממוצע?

המשפט שציטטת של הסולידית, ללא קונטקסט נוסף שמייחד אותו לתת-קבוצה ספציפית, פשוט איננו נכון. זו אולי הסיבה שאתה מתקשה להבין אותו.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
M מדוע קיים אצלי פער גדול בין קרנות פנסיה והשתלמות בעלות מסלול זהה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א מדוע הוצאות במטבע זר באשראי יורדות רק אחרי כמה חודשים וכיצד לשנות ? צרכנות פיננסית 12
M מדוע מחירי הדירות לא משוקלל במדד המחירים לצרכן ? נדל"ן 77
Z קרן כספית - מדוע חוייבתי במס של 25% ? שוק ההון 10
Y בחור צעיר - מדוע שיער הזקן מלבין? אוף טופיק 38
A מדוע הכנסה ממניות לא נחשבת כמו שכר בתחשיב של החזר משכנתא נדל"ן 72
I מדוע אין פיצוי על המח״מ באג״ח הממשלתי? שוק ההון 1
ת מדוע באתר "כלכליסט" כבר אי אפשר לקרוא תגובות? פוסטים מאיכות נמוכה 1
W מדוע הוצאות ניהול השקעות כל כך גבוהות במסלול פסיבי? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
ט שאלת קיטבג: מדוע שערי המניות נקבעים על פי היצע וביקוש? שוק ההון 9
M מדוע בביטוחי רכב אין מס ערך מוסף? פוסטים מאיכות נמוכה 4
נ מדוע בעולם מוחים על הפגיעה באזרחים והסבל של הלא לוחמים דווקא במלחמה באוקריאנה אוף טופיק 45
T מדוע אין קרן מחקה ישראלית ל-MSCI AC WORLD? פוסטים מאיכות נמוכה 10
maverick מדוע המשקל של כלכלת סין במדד העולמי כל כל נמוך? שוק ההון 16
stamEhad אג"ח ממשלתי של ישראל מול ארה"ב - פער גדול מאד בתשואות היסטוריות (לטובת ישראל), מנסה להבין מדוע שוק ההון 15
M מסלול פאסיבי מניות חו"ל - רק 52% מניות. מדוע? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y מתאם בין אינפלציה לשער חליפין ובין אג"ח ישראלי למניות חו"ל? מדוע אג"ח ממשלתי צמוד מדד? שוק ההון 9
N האם רק לי לא ברור מדוע הדיונים על השקעות ביטקוין/קריפטו עברו לפורום עם ההגדרות הללו? השקעות אלטרנטיביות 17
B מדוע אני לא מוצא את VWRA שוק ההון 8
ת כשמבקשים החזר מקופ'ח נשאלים אם קיים ביטוח פרטי נוסף. מדוע, בעצם? אוף טופיק 1
S מדוע חיוב כרטיס אשראי בחו"ל מתבצע בשורה נפרדת? צרכנות פיננסית 2
A מדוע תשלומי המשכנתא שלי משתנים בכל חודש? נדל"ן 7
ר מדוע יש נהירה לתחום של מדעי המחשב? אולי זה הזמן "לברוח" התפתחות אישית 118
א מדוע התרסקות מחיר הנפט רעה לכלכלה ? שוק ההון 15
נ מדוע כאשר מדד הS&P 500 יורד הדולר מתחזק ולהפך שוק ההון 6
ר מדוע יש צורך באג"ח צמוד שוק ההון 18
L מדוע קרנות גמל/השתלמות לא עוברות לבלקרוק שוק ההון 8
ע מדוע שווי שוק של חברה מוריד את מחיר המניה שלה? שוק ההון 5
נ מדוע VT \עולמי MSCI זה כל השוק? שוק ההון 8
מ מדוע אי אפשר לנצח את השוק? שוק ההון 161
נ מדוע מדד אג"ח ממשלתי כללי יורד חזק ב3 הימים האחרונים? שוק ההון 8
ש בורסת תל אביב - מדוע? שוק ההון 2
Myrath [שאלת הדיוט] - מדוע ההתנתקות "קירבה" את אזורי הדרום לטווח הטילים? אוף טופיק 195
O מדוע יש צורך בביטוח שב"ן של קופת חולים? צרכנות פיננסית 108
A מדוע להשקיע במדד עולמי ע"פ S&P 500? שוק ההון 37
ג מדוע סנופי פופולארי כל כך ולא מדד אחר (נאסד"ק 100 או דאו ג'ונס) שוק ההון 159
ביולוג ירושלמי מדוע קרן ההשתלמות שלי ב- IBI, במסלול עוקב מדד S&P500, מחזיקה אג"ח ממשלתי?!? צרכנות פיננסית 18
sogi מדוע עסקי קריפטו בונים עסקים טובים יותר? אוף טופיק 11
ב מדוע לא מדברים פה על רכישת ניירות בריטיים? שוק ההון 12
א מדוע יש כאלו שממליצים עכשיו לקנות REIT? שוק ההון 14
A מדוע מדד המק"מ משיג תשואה שאינה אפסית? שוק ההון 1
Z מודל הFED. מדוע ההשוואה מול אג"ח ל10 ולא ל30 שנה? שוק ההון 3
ס שני אג"ח ממשלתיות דומות, אבל בתשואות מאד שונות. מדוע? שוק ההון 1
סנאי מדוע קופות מחזיקות מזומנים? שוק ההון 15
D קרנות ישראליות מחקות סנופי - מדוע אין אחת שהוקמה לפני 2012-2013? שוק ההון 15
E מדוע יש הפרש בחישוב משנה לשנה לעומת מחודש לחודש? שוק ההון 1
B מדוע שחברה תהיה מושפעת/תתעניין בשווי המניות שלה? שוק ההון 4
ס מדוע קרן (אירית) צוברת של S&P מניבה תשואה נמוכה מקרן אמריקאית מחלקת? שוק ההון 10
BRK מדוע אנשים עשירים )מאוד!(ממשיכים לעבוד אוף טופיק 3
Rio יש למישהו מושג מדוע זה לא נותן לי למכור? (תמונה בפנים) שוק ההון 13

נושאים דומים

Back
למעלה