• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מגן מס עם LIFO - יש הגיון בלעשות את זה ?

liranviper

משתמש בכיר
דירוג
1,805
היי,
בעולם מקביל תאורטי שבו אפשר למכור ב LIFO (ואף לקבוע בעצמך סדר מכירה), האם עדיין עומד בעינו ההגיון למכור בסוף שנה נ"ע בהפסד על מנת ליצור מגן מס?

להבנתי, התשובה היא "כן" - הרי ההפסד נוצר מעצם שווי המנייה הנוכחי בעיתוי הנוכחי, ולא קשור לאיזה נ"ע אתה מוכר. האפשרות למכור ב LIFO רק מאפשרת לקבל מגן מס גבוה יותר מאשר ב FIFO (בממוצע, ובוודאות אם קובעים סדר מכירה).

רק רוצה לוודא שאני לא מפספס שום דבר. תודה

אתה לא מפספס כלום, דחיית תשלום מזומנים מגדילה לך את התשואה האפקטיבית.

רק רוצה לוודא שאני לא מפספס שום דבר. תודה
מה אתה מתכנן לעשות עם ההפסד? להשתמש בזה באותה שנה?
אם יש לך דיבידנדים מחול מהם מנכים 25% מס במקור בשנה בה אתה מוכר בהפסד, זה לפעמים כדאי, רק אם אתה מתכנן להשתמש בעודף זיכוי המס הזר בשנים הקרובות.

מה אתה מתכנן לעשות עם ההפסד? להשתמש בזה באותה שנה?
אם יש לך דיבידנדים מחול מהם מנכים 25% מס במקור בשנה בה אתה מוכר בהפסד, זה לפעמים כדאי, רק אם אתה מתכנן להשתמש בעודף זיכוי המס הזר בשנים הקרובות.
האמת שלא ידעתי שאפשר להזדכות מול מס דיבידנד..אתה בטוח לגבי זה? המס דיבידנד הרי נגבה בכלל ע"י ממשלת ארה"ב.. למה לישראל לזכות אותי עליו?

אין לי מכירות ולכן אין אירוע מס רווחי הון הוני להזדכות מולו

האמת שלא ידעתי שאפשר להזדכות מול מס דיבידנד..אתה בטוח לגבי זה? המס דיבידנד הרי נגבה בכלל ע"י ממשלת ארה"ב.. למה לישראל לזכות אותי עליו?
אפשר מול דיבידנד ישראלי או מול דיבידנד אמריקאי שלא מנכים לך מס במקור בגינו - שים לב רק באותה השנה הקלנדרית.
אפשר גם מול ריבית אגב וגם פה: רק באותה השנה הקלנדרית.

על דיבידנד אמריקאי מנכים לי במקור בתור אזרח לא אמריקאי
תלוי מה אתה מחזיק בדיוק, גם אם מנכים אז לא תמיד זה 25%
על MINT לדוגמא איו ניכוי במקור, על דיבידנדים מחלק מקרנות הריט זה גם לא מגיע ל25% וכו'
לאמריקאי שלא מנכים במקור בכלל זה נהדר (כבר כמה שנים שלא שילמתי מיסים ככה).

על דיבידנדים מחלק מקרנות הריט זה גם לא מגיע ל25% וכו'
למיטב ידיעתי, אם המס (בישראל) על הדיבידנד של הריט הוא יותר מ-25% הוא לא ניתן לקיזוז כלל מול הפסד הון. אני לא יודע איך עובד המיסוי על קרנות ריט זרות, אבל על ישראליות לרוב המס יהיה גבוה יותר (כתלות במקור הרווח).

למיטב ידיעתי, אם המס (בישראל) על הדיבידנד של הריט הוא יותר מ-25% הוא לא ניתן לקיזוז כלל מול הפסד הון. אני לא יודע איך עובד המיסוי על קרנות ריט זרות, אבל על ישראליות לרוב המס יהיה גבוה יותר (כתלות במקור הרווח).
על ריטים אמריקאיים זה לא יותר מ25% זה לכל היותר 25%
לגבי ריט ישראלי, איני יודע לגבי חוקיות הקיזוזים.

אתה מדבר על המס הישראלי על ריט אמריקאי, או על המס האמריקאי?
על מס אמריקאי למישהו שאינו תושב/אזרח אמריקאי.
המס הישראלי על ריט אמריקאי הוא בכל מקרה 25%.

אין לי מכירות ולכן אין אירוע מס רווחי הון הוני להזדכות מולו
לא כתבתי כל כך ברור... אבהיר.
דוגמא
100 דיבידנדים זרים עם ניכוי זר של 25.
100 הפסד הון זר.
הכנסה חייבת בישראל 0.
לא יהיה לך שום הפסד מועבר לשנה הבאה. מה שכן יהיה לך, זה זיכוי מס זר עודף שתוכל להעביר לשנה הבאה. כמו שכתבת, לא תמיד יש מה לעשות עם זה (כשמנכים לך בחול במקור בכל מקרה 25% על דיבידנדים).
לכן כתבתי, שכדאי לבדוק האם כדאי לייצר את מגן המס. זה יכול גם לגרום לך הפסד במצבים מסויימים (לא קשור ל LIFO FIFO).

אפשר מול דיבידנד ישראלי או מול דיבידנד אמריקאי שלא מנכים לך מס במקור בגינו - שים לב רק באותה השנה הקלנדרית.
לא מדוייק. אם יש דיבינד (ישראלי או זר) באותה שנה של הפסד הון, אתה חייב לקזז מולו את ההפסד.
אם זה דיבידנד זר שנוכה עליו המס במקור אז תקבל זיכוי מס זר שתוכל לנצל בשנה הבאה.
הבעיה שאת הזיכוי הזה אין כלכך איך לנצל (במיוחד למי שמחזיק רק ניירות אמריקאים שגם ככה מנכים במקור את כל המס). ואחרי כמה שנים הזיכוי הזה פשוט הולך לאיבוד (בניגוד להפסד הון, אי אפשר להעביר אותו לנצח).
היה על זה דיון שלם לא מזמן בפורום.

בקיצור, כמו ש @דן ג. אמר, לא תמיד כדאי לייצר מגן מס כי יכול להיות שהוא סתם "יתבזבז" לך וילך לאיבוד.

בקיצור, כמו ש @דן ג. אמר, לא תמיד כדאי לייצר מגן מס כי יכול להיות שהוא סתם "יתבזבז" לך וילך לאיבוד.
ברור שלא, אך ורק אם יש רווח שניתן לקזז אותו כנגדו לדעתי.

לא הבנתי למה המגן מס יתבזבז.. בשלב כלשהו בעתיד הרי אני אמכור ויהיו לי רווחים (זו הנחת העבודה) - ואז אוכל לקזז.

הסיבה היחידה שאני מבין מכם שבה הוא יתבזבז, אם לא אוכל להעביר. זה בניגוד למה שהסולידית רשמה פה שמגן מס אפשר להעביר משנה לשנה ללא הגבלת זמן. לא הבנתי אותה נכון או שאתם חולקים עליה?

מגן מס אפשר להעביר משנה לשנה ללא הגבלת זמן
נכון, אבל חובה לקזז אותו כנגד רווחים ברגע שיש כאלו.
הכנסה מדיבידנדים היא רווח, ולכן ההפסד יקוזז מולה. הבעיה היא במקרה שהדיבידנד הוא זר ומקוזז במקור. נניח דיבידנד מ-ETF אמריקאי, 25% מס יורדים במקור. למרות זאת, אתה צריך לקזז את הרווח מהדיבידנד (לפני מס) כנגד ההפסד, ולקבל פטור ממס דיבידנד בישראל. לרוע המזל, הפטור הזה לא שימושי כי נוכה מס במקור, ולכן אתה מקבל "זיכוי מס זר" שלא ניתן למשוך לאורך שנים, ובכל מקרה הוא די חסר תועלת (קרא כאן).
לכן, אם יש לך הכנסה מדיבידנד אמריקאי, מגן המס שלך יתבזבז כנגדו בלי שתרוויח מזה משהו. בעתיד, כשתמכור את הנייר באמצעותו יצרת מגן מס (שהתבזבז), מחיר הקניה שלך יהיה נמוך יותר (הקניה אחרי המכירה בהפסד, במקום הקניה המקורית) ולכן חבות המס תהיה גדולה יותר, ויצאת קרח מכאן ומכאן.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
מ גלגול מגן מס משנים עברו, עם מידע חסר מיסים 1
ריש-לקיש החזר מס בגין מגן מס מיסים 1
ח ניצול מגן מס כנגד רווח מRSU מיסים 6
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ס מגן מס אקסלנס מיסים 12
ש מגן מס לכמה זמן התוקף שלו? מיסים 28
S מגן מס טפסים ושאר ירקות מיסים 4
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
O מגן מס - הבהרות מיסים 2
V מגן מס סוף שנה מיסים 1
פרח בר מכירה וקנייה מייד כדי להשיג מגן מס מיסים 13
N למזער נזקים בעזרת מגן מס שוק ההון 10
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
davidel "מגן מס" בתיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מכירה של נייר הפסדי וקניה מחודשת שלו לצורך מגן מס שוק ההון 3
P איך לדווח הפסדים משנים קודמות ולהעביר מגן מס לשנה הנוכחית? מיסים 11
ריש-לקיש שאלה בסיסית - מגן מס מיסים 15
S מיסוי RSU וקיזוז מול מגן מס מיסים 4
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
H מגן מס בגין מחיקת מניה ? מיסים 3
נ האם לבצע מכירה של מניות למטרת מגן מס בלבד? מיסים 19
כ מגן מס כנגד הפסד בחו"ל - איך לחנך את הרו"ח? מיסים 3
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
Y מכירה במפולת לצורך מגן מס מיסים 17
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
H מגן מס לשנה הבאה מיסים 1
בלייק קרינגטון מגן מס מיסים 6
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
G מגן מס לא מנוצל שוק ההון 15
S גלגול מגן מס משנה לשנה מיסים 3
S מגן מס מיסים 5
ה גלגלול מגן מס מיסים 4
S מגן מס מיסים 4
guesto קדימות מגן מס מול נקודות זיכוי שוק ההון 30
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
ת מגן מס, הכדאי? שוק ההון 6
קורא הדוק התלבטות - מכירת קרן לצורך יצירת מגן מס שוק ההון 5
בורג מגן מס וכפתור הקניה שוק ההון 12
א דיווח הפסד הון באינטרקטיב ברוקרס - לצורך קבלת מגן מס שוק ההון 3
1337justme מגן מס - פעולות באותו יום שוק ההון 4
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
1337justme מכירה של מניות ישראליות בהפסד גדול כדי לקבל מגן מס על רווחי הון שוק ההון 16
unrealx שאלה לגבי מגן מס שוק ההון 4
ר לקראית סוף שנה: מה השיקולים שלכם כשמחליטים על קנייה ומכירה לצורך מגן מס? שוק ההון 19
T שאלה לגבי מגן מס בפסגות טרייד שוק ההון 3
מ מכירה בהפסד כאשר יש מגן מס שוק ההון 3
amidar העברת מגן מס ממכירה בהפסד בתיק אחד - לתיק אחר. שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה