• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מגן מס למשקיעי ערך

Arikarik

משתמש רשום
דירוג
0
היי,
הדגמה לצורך הפשטות:
אם קניתי 3 מניות - א, ב, ג, כל אחת ב- 100 ש"ח.
חיכיתי בסבלנות 3 שנים. לאחר זמן זה מניה א' שווה 150 ש"ח, מניה ב' שווה 150 ש"ח, ומניה ג' שווה 50 ש"ח.
אני מעוניין למכור את כל שלוש המניות ולהשקיע את כל הכסף מחדש במניות אחרות.

משיטוט שעשיתי בפורום, הבנתי ש: - העמלות שאותו משקיע משלם לבית ההשקעות יוצרות מגן מס, וזה מחושב אוטומטית.
- ההפסדים שאותו משקיע סופג בניירות ערך אחרים יוצרים מגני מס, ועל כך צריך להגיש דו"חות שנתיים למס הכנסה.

השאלה שלי בעצם היא - האם פספסתי משהו? האם יש דבר נוסף שחשוב לדעת?
ובקיצור - אם אני קונה מניות בזול, מחכה שמחירן יעלה ומוכר ביוקר. אם על כל מכירה ומכירה כזו אשלם מס, וזה ייעשה לעיתים קרובות, זה ינגוס משמעותית בתשואה שלי.
איך הדרך להתנהל כדי להקטין את המכה? אשמח לתשובה בנוסח הדוגמה עם המניות א,ב,ג.

תודה!

איך הדרך להתנהל כדי להקטין את המכה? אשמח לתשובה בנוסח הדוגמה עם המניות א,ב,ג.
דבר ראשון, אתה צריך ברוקר שלא מנכה מס במקור, 90% מהבעיות שלך נפתרו
דבר שני, אם בכל זאת הברוקר מנכה במקור, אתה צריך לאזן מכירה ברווח עם מכירה בהפסד, לדוגמא למכור את א' וג' באותה השנה
אם לא היית משלים עם ההפסד של ג' ומחליף את המניה במשהו אחר היית יכול למכור את ג' ולקנות אותה שוב באותו היום (בישראל), זה היה מעניק לך מגן מס ושמירת המניה כמעט באותו המצב, יכולת למכור את אחת המניות המרוויחות ולא לשלם מס (עמלות כן, מס לא)

אני אשמח לדוגמה ספציפית. אני לא כל כך מכיר ברוקרים מחו"ל. קל וחומר כאלה שמומלצים ועדיפים על חברי הפורום.
Interactive Brokers ו TD
לא חסר חומר בפורום, מקווה שיש לך כמה ימים פנויים :)
בכל מקרה, לא נתקלתי בברוקר זר שמנכה מס רווחי הון במקור (מישראלים)

Interactive Brokers ו TD
לא חסר חומר בפורום, מקווה שיש לך כמה ימים פנויים :)
בכל מקרה, לא נתקלתי בברוקר זר שמנכה מס רווחי הון במקור (מישראלים)
תודה.
סליחה על הבורות המביכה, אבל אלה ברוקרים גם בבורסה הישראלית, כן?

אבל אלה ברוקרים גם בבורסה הישראלית, כן?
אם השאלה היא, האם הברוקרים הללו מאפשרים להשקיע במוצרים שקיימים בבורסה הישראלית?
התשובה הקצרה היא: לא, הארוכה היא: כרגע לא, עוד מעט כן

תודה על התגובה שלכם.

תנו לי לוודא שהבנתי נכון- ברוקר שלא מנכה מס במקור יתן לי את המענה שאני צריך.
אבל הברוקר היחיד שעושה זאת הוא ברוקר מחו"ל, וברוקרים מחו"ל לא מאפשרים להשקיע במניות שנסחרות בבורסה הישראלית כרגע?
זה בעיה כי כרגע אני מתכנן להשקיע רק בבורסה הישראלית...

אם לא ברוקר כזה-
הפתרון הוא למכור ולקנות את אותו נייר ערך באותו יום, וכך ליצור לעצמי מגן מס?
הבנתי מהפורום שגם בארץ הנושא די אפור ולא בדיוק מותר..

מעבר לזה אין עוד פתרונות?

הפתרון הוא למכור ולקנות את אותו נייר ערך באותו יום, וכך ליצור לעצמי מגן מס?
כן
הבנתי מהפורום שגם בארץ הנושא די אפור ולא בדיוק מותר..
לא אפור ולא נעליים. (אלא אם אתה גם אמריקאי בנוסף לישראלי, כי אז יש חוקים אמריקאיים להתעסק איתם).

מעבר לזה אין עוד פתרונות?
לחכות מאוד בסבלנות ש-IB ו-Vanguard יהפכו לחברי בורסה בישראל.

לא אפור ולא נעליים. (אלא אם אתה גם אמריקאי בנוסף לישראלי, כי אז יש חוקים אמריקאיים להתעסק איתם).
אני מסכים, שטכנית אין בעיה וכדאי לעשות את זה (וזה מה שנעשה בפרקטיקה). מצד שני, גם נכון שפקיד השומה יכול תיאורטית לא להתייחס למכירה. (לדעתי בית המשפט היה מסכים עם רשויות המס במקרה כזה, בדומה למה שנפסק במקרה של מכירת מניות לחברה בבעלות המוכר במקרים מסויימים). נושא דומה הוא גם בארהב, כשמוכרים ומייד קונים ETF דומה אך לא מאותו מנפיק. טכנית זה עובר (ב 1099 אין לברוקר חובת דיווח על זה), אך לפי החוק זה WASH SALE. (לא בדיוק דומה לישראל, משום שבארהב זה מפורש נגד החוק, ואילו בישראל פקיד השומה צריך החלטה אקטיבית)

86. (א) היה פקיד השומה סבור, כי עסקה פלונית המפחיתה, או העלולה להפחית, את סכום המס המשתלם על ידי אדם פלוני היא מלאכותית או בדויה, או שהסבה פלונית אינה מופעלת למעשה, או כי אחת ממטרותיה העיקריות של עסקה פלונית היא הימנעות ממס או הפחתת מס בלתי נאותות, רשאי הוא להתעלם מן העסקה או מן ההסבה, והאדם הנוגע בדבר יהא נישום לפי זה. הימנעות ממס או הפחתת מס ניתן לראותן כבלתי נאותות אפילו אינן נוגדות את החוק.

לענין זה, "עסקה" - לרבות פעולה.

(ב) שום דבר האמור בסעיף זה אינו מונע מהשיג בערעור, בהתאם לסעיפים 153-158 על החלטתו של פקיד השומה בהשתמשו בשיקול דעתו שניתן לו בסעיף קטן (א).

לא בדיוק דומה לישראל, משום שבארהב זה מפורש נגד החוק
זה לא נגד החוק.
החוק פשוט אומר שלא ניתן להכיר בהפסד, ומתייחסים כאילו לא נעשה דבר. יש אמנם סנקציות נגד מי שמנסה לנצל את זה במיוחד אם זה נעשה בחשבון פטור/דחוי מס.

בארה"ב גם יש סיבה טובה לעניין הזה, מכיוון ששם ניתן לקזז הפסדי הון כנגד הכנסות אחרות (מעבודה וכו') עד $3,000 לזוג ($1,500 ליחיד).

העניין הוא שבישראל אין אפילו הגדרה למה נחשב סביר. בארה"ב קבעו מפורש ש-30 יום הוא מספק כדי שתוכיח שלא מכרת סתם בשביל הקיזוז.

• אהבתי
Reactions: ogi
נגד החוק, כשמדווחים לפי מה שמופיע ב 1099. מכירים בהפסד שאסור בקיזוז.
לא הייתי אומר "נגד", לפקיד השומה יש שיקול בכל פעולה שאתה מבצע, בכל פעולה הוא יכול להיות נגד
העיסקה לגיטימית, תכנון המס לגיטימי, העיסקה לא מלאכותית, עבר כסף בין הידיים, שולמה עמלה על העיסקה, הצדדים התחשבנו בצורה מסודרת בינהם (עם דוח)
אם ברצונכם למזער את ה"נגד" , רצוי ואף כדאי לרכוש את המניה במחיר שונה (לטובתכם כלפי מטה), רצוי לבצע את הרכישה החוזרת יום אחרי או תקופה קצרה אחרת
במידה וזאת קרן ניתן לקנות את החלופה שלה
אני לא רואה איך עיסקה שמגובה עם הדברים שציינתי יכולה להפסל, אבל כמו שציינתי, פסילה יכולה להיות על כל דבר, פשוט משלמים את המס ומתקדמים הלאה, לא הופכים אותך לעבריין על זה

בכל מקרה, שכל אחר יעשה מה שהוא רוצה עם זה, אני בטוח לא אוטוריטה לכן אין להבין מדבריי שיש לי מושג קלוש ויש להפעיל שיקולים בעצמכם

יש אמנם סנקציות נגד מי שמנסה לנצל את זה במיוחד אם זה נעשה בחשבון פטור/דחוי מס.
מה הקשר?
בחשבון פטור/דחוי ממס אתה יכול לקנות/למכור כאוות נפשך גם אם זה אותה מניה.

לחכות מאוד בסבלנות ש-IB
ציפור לחשה לי שזה יקרה בחודשים הקרובים אבל בשלב הראשון קנייה או מכירה של ני"ע ישראלים תתאפשר רק לגופים עם פטור מניכוי מס במקור.

אם ברצונכם למזער את ה"נגד" , רצוי ואף כדאי לרכוש את המניה במחיר שונה (לטובתכם כלפי מטה), רצוי לבצע את הרכישה החוזרת יום אחרי או תקופה קצרה אחרת
+1

בשלב הראשון קנייה או מכירה של ני"ע ישראלים תתאפשר רק לגופים עם פטור מניכוי מס במקור.
לאחר מכן הם כנראה יהיו חייבים לנכות במקור לכל הישראלים..
באסה :'(

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
S שאלה על קיזוז מגן מס משנה קודמת עם רווחים משנה נוכחית מיסים 0
ס מגן מס אקסלנס מיסים 12
ש מגן מס לכמה זמן התוקף שלו? מיסים 28
S מגן מס טפסים ושאר ירקות מיסים 4
N ניצול מגן מס - האם יש סיבה שלא? מיסים 8
O מגן מס - הבהרות מיסים 2
V מגן מס סוף שנה מיסים 1
פרח בר מכירה וקנייה מייד כדי להשיג מגן מס מיסים 13
N למזער נזקים בעזרת מגן מס שוק ההון 10
Y שאלות בנושא קיזוז מגן מס ושאר ירקות מיסים 27
Y מגן מס לעומת החזר מס מהכנסה על שנה קודמת. מיסים 1
davidel "מגן מס" בתיק ההשקעות פוסטים מאיכות נמוכה 1
Y מכירה של נייר הפסדי וקניה מחודשת שלו לצורך מגן מס שוק ההון 3
P איך לדווח הפסדים משנים קודמות ולהעביר מגן מס לשנה הנוכחית? מיסים 11
ריש-לקיש שאלה בסיסית - מגן מס מיסים 15
S מיסוי RSU וקיזוז מול מגן מס מיסים 4
U גלגול מגן מס על שנה שכבר הגשתי טופס מיסים 3
ס בעד ונגד מגן מס כנגד מכירת rsu שוק ההון 7
I מגן מס לא עושה היגיון - ספארק שוק ההון 33
H מגן מס בגין מחיקת מניה ? מיסים 3
נ האם לבצע מכירה של מניות למטרת מגן מס בלבד? מיסים 19
כ מגן מס כנגד הפסד בחו"ל - איך לחנך את הרו"ח? מיסים 3
F דרכים למנף מגן מס מיסים 7
Y מכירה במפולת לצורך מגן מס מיסים 17
G הבדלים בין מגן מס בברוקר ישראלי לבין הגשת דוח שנתי בברוקר זר מיסים 9
H מגן מס לשנה הבאה מיסים 1
בלייק קרינגטון מגן מס מיסים 6
O שאלה בנושא מגן מס בשוק ההון מיסים 5
G מגן מס לא מנוצל שוק ההון 15
S גלגול מגן מס משנה לשנה מיסים 3
S מגן מס מיסים 5
ה גלגלול מגן מס מיסים 4
S מגן מס מיסים 4
guesto קדימות מגן מס מול נקודות זיכוי שוק ההון 30
ב עזרה בנושא מיסוי - בחשבון אחד הרווחתי, ובשני יש לי מגן מס. מה אני עושה? מיסים 14
ת מגן מס, הכדאי? שוק ההון 6
קורא הדוק התלבטות - מכירת קרן לצורך יצירת מגן מס שוק ההון 5
בורג מגן מס וכפתור הקניה שוק ההון 12
א דיווח הפסד הון באינטרקטיב ברוקרס - לצורך קבלת מגן מס שוק ההון 3
1337justme מגן מס - פעולות באותו יום שוק ההון 4
Z מגן מס ממכירת נייר ערך זר. האם נכון לומר שמגן מס הוא הנמוך מבין ה2 מיסים 12
1337justme מכירה של מניות ישראליות בהפסד גדול כדי לקבל מגן מס על רווחי הון שוק ההון 16
unrealx שאלה לגבי מגן מס שוק ההון 4
ר לקראית סוף שנה: מה השיקולים שלכם כשמחליטים על קנייה ומכירה לצורך מגן מס? שוק ההון 19
T שאלה לגבי מגן מס בפסגות טרייד שוק ההון 3
מ מכירה בהפסד כאשר יש מגן מס שוק ההון 3
amidar העברת מגן מס ממכירה בהפסד בתיק אחד - לתיק אחר. שוק ההון 2
omer101 קיזוז מס על רווחים מול מגן מס בין חברות שונות שוק ההון 6
SpidiMan איך עובד "מגן מס" - ואיך בעצם מקבלים אותו? שוק ההון 33
unrealx רוצה למכור נייר וליצור מגן מס - שאלות על טפסים שוק ההון 0

נושאים דומים

Back
למעלה