• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מגדל מעלה את דמי הניהול בקרנות המחקות.

זאב

משתמש בכיר
דירוג
3,267
מבאס אך צפוי מראש :/
זה משפיע לא מעט גם על שוקולד מריר דרך אגב, שמחזיק רבע מהכסף שלו ב-MTF מחקה סנופי מגודרת לתשומת לב @הסולידית
בעיניי זה מגביר את היתרונות בלהשקיע ב-ETF זרים כדרך לכסות שוק מניות עולמי (פחות בגלל העלייה הספציפית הזו בדמי הניהול ויותר במה שהיא מייצגת שזה עליות עתידיות).

מעניין - לפחות לפי הטבלה בכתבה, הם מתכוונים להעלות את דמי הניהול על הקרן המגודרת שעוקבת אחרי S&P, אבל לא באחת הלא מגודרת.
ומצד שני לא מסופר שם על העלאה בקרנות המגודרות על STOXX או RUSSELL למשל (למרות שבאלו ממילא כבר יש דמי ניהול של 0.25 אז אולי זה מסביר את החלק הזה)

doc29 , מאחר והומלצה לי כאן בחירה בקריירה פוליטית ע"י @Cfy ומאוחר יותר הובעו חששות בצדק על המהלך מצידו
רציתי להזכיר לבוחר הסולידי את השירות שהענקתי ואמשיך להעניק לו בתגובותי ואני מקווה שהוא יזכור בקלפי היכן הוא שמע זאת לראשונה.
http://www.hasolidit.com/כך-תשקיעו-בזול#comment-8278

זה מרתיח!
כנראה שאין ברירה אלא למכור את הישראליות ולעבור לואנגארד.

זה מרתיח!
כנראה שאין ברירה אלא למכור את הישראליות ולעבור לואנגארד.

ושכל הונך (או חלק לא פרופורציונלי ממנו) יהיה במטבע זר?

(אגב, ברירה אחת אפשרית היא להשקיע בקרנות כאלה רק דרך קרן השתלמות, ואז אין את עניין מלכודת המס, אלא רק עמלות ק/מ)

* פוסט זה הוא המלצה! ובחינם! אבל לא הייתי ממליץ לקחת אותה, כי אני הולך לגבות עליה כסף אחרי שתהיו מושקעים בה.

(אגב, ברירה אחת אפשרית היא להשקיע בקרנות כאלה רק דרך קרן השתלמות, ואז אין את עניין מלכודת המס, אלא רק עמלות ק/מ)
א. התיק שלי הוא רק 40% מנייתי. אם כולו יהיה במטבע זר זה לא נשמע לי נורא. האפיק האג"חי אצלי הוא רק בשקלים.
ב. קרן השתלמות זה אחלה רעיון, הבעיה שהסכומים והתקרות להפקדה שם קטנים יחסית (אצלי).
ג. השקעה במניות (דרך etf) במטבע זר זה לא ממש כמו להשקיע במט"ח. במקרים רבים יש קורלציה הפוכה בין ביצועי החברה לחוזק המטבע, במיוחד בחברות בינלאומיות עם הכנסות משמעותיות במטבע לא מקומי (להבדיל מאג"ח זר שם זה ממש השקעה במט"ח).

לדעתי מדובר על איזון סיכונים.
אין ספק (בעיניי לפחות) שעבור המשקיע הפאסיבי שרוצה פלח משמעותי במניות - המהלכים הללו (שכבר הופכים למגמה ברורה) מטים את הכף לכיוון ה-ETF האמריקאיים עוד יותר מקודם.
כמובן שכל אחד יעשה מה שהוא רואה לנכון, אבל נראה שהיתרון באחזקת הכסף כשקלים בקרנות המחקות הישראליות כבר מכיל יותר ויותר בעיות ברורות וקונקרטיות:
- עלות גבוהה.
- עלות הולכת ועולה.
- פיזור גרוע.
- לא מחזיקה פיזית בנכסים.

א. התיק שלי הוא רק 40% מנייתי. אם כולו יהיה במטבע זר זה לא נשמע לי נורא. האפיק האג"חי אצלי הוא רק בשקלים.
ב. קרן השתלמות זה אחלה רעיון, הבעיה שהסכומים והתקרות להפקדה שם קטנים יחסית (אצלי).
ג. השקעה במניות (דרך etf) במטבע זר זה לא ממש כמו להשקיע במט"ח. במקרים רבים יש קורלציה הפוכה בין ביצועי החברה לחוזק המטבע, במיוחד בחברות בינלאומיות עם הכנסות משמעותיות במטבע לא מקומי (להבדיל מאג"ח זר שם זה ממש השקעה במט"ח).

באיזה שלב עברנו לדבר ספיציפית על מניות? בכתבה כל הקרנות המתוארות בטבלה הן קרנות שלפחות בחלקן אג"חיות (לא רלוונטי אם האפיק האג"חי אצלך הוא כולו ישירות באג"ח אבל זה כמובן לא המצב אצל כולם)

אני גם לא אמרתי שזה כמו להשקיע במט"ח - אבל עדיין קיים סיכון מט"ח כשאחוז לא פרופורציונלי מההון שלך הוא במטבע חוץ למדינה שאתה חי בה.

אני אתייחס לזה בפוסט קרוב. אני חייבת לומר שבאיזהשהו מקום אני שמחה - גם שהעלו כבר (כי בסוף צריך לזכור שאלה חברות עסקיות שצריכות להרוויח כסף -- ד"נ של 0% עוררו תמיהות גם בקרב משקיעים), וגם שלפחות בינתיים שלא העלו מעבר ל-0.25% ומעלה (למרות שהמחקה האחרונה של השכנים מ-IBI על נדל"ן מניב בישראל גובה ד"נ של 0.8%!!! שזה כבר מוגזם לכל דבר ועניין). אני מקווה שזה יעצר כאן. 0.25% לשנה זה עדיין תחרותי יחסית בהשוואה לוואנגרד או קרנות מקבילות בארה"ב. אסור לשכוח את העלויות ההיקפיות של אחזקה בקרנות אמריקניות ובראשן מיסוי על דיבידנדים ועמלות המרת מט"ח. קרנות מקבילות באירופה גובות סדר גודל 0.5% עד 0.6%, כך שגם כאן מגדל עדיין תחרותיים.

ג.נ: מחזיקה מחקה MTF ת"א 100. שום קשר עסקי למגדל, IBI או בית השקעות אחר.

@הסולידית , האם את חושבת שזה ייעצר ב0.25%?
הקרנות הישראליות קטנות בהרבה מהקרנות של וונגארד בהיקף הנכסים, לכן עלויות התפעול השוטפות גבוהות יותר.
ומשום מה מנהלי השקעות ישראלים נתפסים אצלי כיותר "תאבי בצע".

חבל, מגדל נחשבת לבית השקעה טוב, מכאן שאנשים יברחו משם למקומות אחרים וזולים יותר.
דמי הניהול הם מכשיר חשוב בתהליך קבלת ההחלטות, למי להעביר את כספנו, מדובר בהרבה כסף שנתיים, שמורידים ממי שמשקיע באמצעות בית ההשקעות שלהם, במיוחד למשקיעים לאורך זמן.
זה אומר שיש להיות עם אצבע על הדופק ולבדוק מדי פעם אם חלו שינויים כלשהם, לרעת המשקיע במוצרים שלהם.

לתשומת לבכם: תקף החל מ-1.1.16 ולא מיידית.
נותנת להם ח"ח על השקיפות בכל מקרה
יש אלטרנטיבות אחרות...

הנושא פורסם כבר בפינת המשקיעים אתמול בערב ונפתח שרשור בנושא.
נא להשתדל לקרוא בפורומים ולא לפתוח שרשורים סתם בבקשה.

כרגע, גמל/השתלמות הכי זולות עדיף להיות ב-IBI.
IRA יירד ל-0.25%? 0.25% דמי ניהול והגעת ל-0.5.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
I מגדל מעלה דמי ניהול צרכנות פיננסית 19
A הצמדת גג מאפשרת לבנות מגדל? נדל"ן 30
Z חברת מגדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
T האם כדאי לדעתכם לעבור בגיל 46 למסלול מנייתי של מגדל? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 25
N תשואות קופת גמל מחקה מדד S&P 500 - פניקס VS מגדל פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
ע התפלגות נכסים מגדל מקפת - מסלולים כלליים ולבני פחות מ50 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
N מגדל תשיק מסלול עוקב S&P500 החל מ3.5.21 פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 42
Mufasa קרן נאמנות בחו״ל (VTI) או בארץ (מגדל מחקה X) שוק ההון 19
S פוליסת ״מגדל יותר״ לעצמאים צרכנות פיננסית 2
ד שאלה בקשר לקרן השתלמות של מגדל שוק ההון 2
1337justme פנסיה כללית של מגדל - כיצד לשקלל בתיק? צרכנות פיננסית 4
omer101 מגדל, קרנות סל ועלית עמלת קנייה שוק ההון 15
ו מגדל העלו את הדמי ניהול ב 0.8% בפעימה אחת צרכנות פיננסית 14
S פערי עקיבה בין MSCI WORLD INDEX ל מגדל MSCI שוק ההון 5
Cfy קרנות MTF מגדל - דמי ניהול שונים בסדרות שונות? שוק ההון 2
מ הודעה מקרן הפנסיה של מגדל לגבי ניכוי צרכנות פיננסית 8
אורן משקיע בלי להבין (פריגו, הוט, פסגות, מגדל וכו'...) שוק ההון 10
B הבדלים בין קרן נאמנות MSCI של מגדל, לבין האינדקס העולמי עצמו שוק ההון 2
A פוליסת בריאות פרטית- מעבר (עוזב את מגדל הגרועים). צרכנות פיננסית 6
A קרן השתלמות מגדל פאסיבי כללי , דעות צרכנות פיננסית 1
V מגדל שירותי בורסה ו IBI מתמזגות? שוק ההון 5
ח פנסיה וביטוח חיים - שינוי ב"מגדל" צרכנות פיננסית 4
ס בין דירה לפרישה- העו"ש מעלה אבק יומני מסע אישיים 12
Y הריבית, המלחמה, הצמצום בטיסות, הכל מעלה מחירים, מה להביא מחול? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 36
שם משתמש בעייתי "מיטב כספית ניהול נזילות" מעלה את דמי הניהול שוק ההון 26
B תחנת רכבת מעלה את ערך הדירות באזור? נדל"ן 37
ע מה עם מדד תל אביב-מעלה? שוק ההון 4
ט מדד מעלה - האם יש רק את תעודת הסל של קסם? שוק ההון 2
פשוט WSJ וגרינספן - מדד המחירים לצרכן בארה"ב מוטה מעלה שוק ההון 13
C מכר שנפטר- מעלה תהיות אוף טופיק 3
1 קרן מחקה ת"א מעלה שוק ההון 2
O יש קרן פנסיה שלא מעלה את דמי הניהול למקסימום כשמפסיקים להפקיד? צרכנות פיננסית 6
H הפניקס מעלה עלות של ביטוח אכ"ע בשיעור זהה להעלאת אחוז הפקדת המעסיק צרכנות פיננסית 25
yossik תוספת מרפסת - האם ובכמה מעלה את ערך הדירה צרכנות פיננסית 46
K קסם מעלה דמי ניהול בקרנות מחקות שוק ההון 30
E פסגות מחקה ת"א 100 מעלה דמי ניהול שוק ההון 8
Z CSPX מחזיק את המניות ישירות ולא דרך החוזים. שוק ההון 5
Nons Ense מצאתי דירה שאני רוצה לרכוש, אילו שאלות חשוב לשאול את בעל הדירה? נדל"ן 0
מ מחפשת את עצמי בקריירה- אשמח לעזרה התפתחות אישית 6
Williamsburg מתי פותחים את האפשרות להגיש דוח 1301 לשנת 23? פוסטים מאיכות נמוכה 16
D איזון אקטוארי אינו תואם את הנתונים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
P את כולם מעניין לטוס לחו"ל? פוסטים מאיכות נמוכה 109
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
כ בן 30 ולא רואה את האופק התפתחות אישית 24
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 4
ע במה את עוסקים? מה הוביל אתכם לכך? כמה את מרוויחים? התפתחות אישית 16
oferM איך כדאי לבנות את עזה מחדש ? פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 6
א קרנות ביטקוין לא מספקות את מלוא התשואה השקעות אלטרנטיביות 7
R האם משתלם להעביר את קופות הגמל להשקעה לעוקב מדד פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
Jane Doe המלצה על החישוק - מיזם חביב שהוקם כדי להוריד את יוקר המחיה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 6

נושאים דומים

Back
למעלה