• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבקש עזרה/הכוונה עם השקעה ופנסיה

splspl

משתמש רשום
דירוג
0
שלום,
רקע כללי:
בן 40 נשוי + 3 ילדים
נכסים:
בית פרטי ללא משכנתא
130,000 ש"ח בקרן השתלמות אנליסט
150,000 ש"ח בקופת גמל שנפתחה ב 1981 (נזילה ועצמאית) היתה בהלמן אלדובי ונויידה לאנליסט
40,000 דולר בחשבון מניות החברה (המעסיק מאפשר לעובדים להפריש מהמשכורת לצורך רכישת מניות של החברה
במחיר נמוך ממחיר השוק)
370,000 ש"ח בחשבון בנק פק"מ

1. לא מבין בפיננסים אבל רוצה להשקיע ומפחד (לכן הכסף עדיין בבנק)
2. מפאת חוסר הבנה בפנסיה כרגע הסכום העיקרי שנחסך נמצא בביטוח מנהלים שנפתח ב 2011.

קראתי חומר בנושא השקעות ובנושאי פנסיה, אבל כמה שאני מתעמק יותר ככה אני גם מבולבל יותר.
נפגשתי עם יועצי פנסיה (או שהם היו משווקי פנסיה) של 2 חברות שונות דרך המעסיק - כל אחד ניסה למכור לי מוצרים וטען שאין לי צורך בשינוי רכיבי ומצב הפנסיה.

איך אני ממשיך מפה ודואג ש ב 27 שנים הבאות עד לפנסיה הכסף יעבוד עבורי בצורה המיטבית.

תודה מראש.

איך אני ממשיך מפה ודואג ש ב 27 שנים הבאות עד לפנסיה הכסף יעבוד עבורי בצורה המיטבית.
אסור לייעץ בפורום אבל אפשר לתת דיעה וכיוון כללי אז דעתי:
370,000 ש"ח בחשבון בנק פק"מ
אפשר להשקיע את הכסף בצורה סולידית יותר או פחות בשוק ההון, גם על פק"מ בבנק אפשר לקבל ריבית גבוהה יותר ממה שאתה מקבל (בדוק בנק י-ם).
130,000 ש"ח בקרן השתלמות אנליסט
150,000 ש"ח בקופת גמל שנפתחה ב 1981 (נזילה ועצמאית) היתה בהלמן אלדובי ונויידה לאנליסט
תבדוק את דמי הניהול שאתה משלם הם כנראה מופרזים, תכוון ל0.5%, יתכן ויהיה לך כדאי לעבור לחברה אחרת בשביל זה.
40,000 דולר בחשבון מניות החברה (המעסיק מאפשר לעובדים להפריש מהמשכורת לצורך רכישת מניות של החברה
במחיר נמוך ממחיר השוק)
יש לך שם הרבה כסף יחסית לשווי שלך, שקול למכור חלק בשביל שתהיה יותר מפוזר. אם חלילה משהו רע יקרה לחברה שלך יתכן ותמצא את עצמך גם בלי עבודה וגם ה40K הללו יהיו שווים הרבה הרבה פחות.
2. מפאת חוסר הבנה בפנסיה כרגע הסכום העיקרי שנחסך נמצא בביטוח מנהלים שנפתח ב 2011.
באופן כללי קרנות מנהלים חדשות הם מוצר נחות מאד, הייתי לקבל יעוץ מסודר ואובייקטיבי ולנייד את הכספים לקרן פנסיה ברירת מחדל.

עוד הפעם: אני לא יועץ השקעות, לא יועץ פנסיוני ולא מייעץ, רק מחווה דעתי.

תקרא את בלוג הסולידית, ואולי את בלוג התמונה הגדולה. זה לא הרבה מאמץ ותקבל מזה את הידע הבסיסי להתחיל ממנו.
משם אתה יכול להמשיך לחפש לקרוא ולשאול על נושאים שמעניינים אותך פה בפורום. ספציפית על פנסיה, בלוג "פנסיוני" זה המקום לקבל בו את כל המידע שאי פעם תרצה.
אל תסמוך על אף יועץ\סוכן\איש-מכירות שלא עובד עבורך (קרי אתה משלם לו), המטרה היחידה שלהם זה למכור לך מוצרים שיכניסו להם כמה שיותר כסף.

@splspl ,
בכל הרצינות: לפני שנתן לך יעוץ בבקשה תן אתה יעוץ לנו: איך בגיל 40 מגיעים בישראל לבית פרטי בבעלות, בלי חובות, עם חיסכון של 800,000 ש"ח, פלוס ביטוח מנהלים לפנסיה, וזה כשיש בבית 3 ילדים? אתה תותח!

בכל הרצינות: לפני שנתן לך יעוץ בבקשה תן אתה יעוץ לנו: איך בגיל 40 מגיעים בישראל לבית פרטי בבעלות, בלי חובות, עם חיסכון של 800,000 ש"ח, פלוס ביטוח מנהלים לפנסיה, וזה כשיש בבית 3 ילדים? אתה תותח!
זה בדיוק מה שחשבתי עליו כשקראתי אותו. התביישתי להגיב פה ככה ולכתוב לו את זה כי הודעה שכזו לא הייתה נותנת לי כלום חוץ מלהתפעל על מה שהוא עושה שאני ממש לא יודע לעשות... תודה שכתבת במקומי (ואוסיף - אך ורק היי-טק).
150K נפתחו על ידי ההורים/סבא/סבתא ב- 1981. $ 40K בגלל מקום עבודה ראוי שמפרגן.
חוץ מזה כנראה שהרוב זה הוא... כשכיר כנראה שלהצהרתו לא מבין בפיננסים (370K בפק"מ בלי סיבה הגיונית חוץ מבנק זה "בטוח") ולא מבין בפנסיה (ביטוח מנהלים? באמת?).
לא משנה מה הוא חושב שהוא עושה - הוא בדרך "הנכונה" = צבירת הון ועשיית הון (וסליחה מכותב השרשור שאני מדבר עליו בגוף שלישי מרוחק).

גמל והשתלמות
רוב החברות משיגות לטווח ארוך את אותם ביצועים
תעשה שופינג ותקבל בשקט הצעות שביין 0.5 ל 0.2 דמי ניהול מהצבירה

ביטוחי מנהלים זה הם מוצר יקר מאוד מבחינת דמי ניהול תחפש בפורום פנסיה או פנסיה vs גמל
אבל אם יש לך מקדם מובטח טוב אז תשקול אם להעביר
אתה צריך להגדיר את רמת הסיכון שלך ואת יעדי החיסכון ומזה להגדיר תיק השקעות כולל שיכלול גם פנסיה וגם השקעות עצמיות
יש פוסט בבלוג. שאומר ״יש לך תיק השקעות אחד״ וזה בדכ נכון לרובינו ( לא חייבים ללכת עד הסוף כי לפעמים נוח להחזיק כמה סוגים של תיקים או שאי אפשר לשקלל נדלן עם השקעות הוניות)
בכל מה שקשור לפנסיה וביטוח מנהלים יש שיקולי ביטוחים. יחד עם החסכון וזה אישי, אם אינך מבין בתחום אז תקרא אצל @נדב בבלוג שלו פנסיוני , ואם נשארת בהלם תשקיע 1500-2500 ש״ח בייעוץ פנסיוני אובייקטיבי לך ולאשתך כדי להבין מה כדאי
האופציות המקובלות הן
קרן פנסיה
ביטוח מנהלים
קופת גמל+ אובדן כושר + ביטוחים

וכמובן אפשר ולפעמים חייבים לבצע שילובים (מעל דרגת שכר מסויימת אי אפשר להפריש לקרן פנסיה)
יש גם אפשרות של קרן פנסיה משלימה שהיא לשכר שמעל התקרה רק ללא אגח מיועדות ועוד מספר הבדלים שאני לא זוכר

בהצלחה

$ 40K בגלל מקום עבודה ראוי שמפרגן. חוץ מזה כנראה שהרוב זה הוא...
האמירה שלך לא ראויה. מקום עבודה מפרגן לעובדים טובים ומוצלחים. זאת לא תרומה שהוא קיבל בגלל חיוך יפה אלא תמורה על עבודה קשה.

האמירה שלך לא ראויה. מקום עבודה מפרגן לעובדים טובים ומוצלחים. זאת לא תרומה שהוא קיבל בגלל חיוך יפה אלא תמורה על עבודה קשה.
לא מבין מה אתה רוצה... הפירוש שלך לא ברור לי, ולכן הקביעה שזו אמירה לא ראויה לא ברור לי. אתה מוציא אותי סוג של "מנוול" עם אמירה לא ראויה.
40K במניות או באופציות זה בהחלט מקום עבודה שמפרגן (חסר לך המשך המילים "...על עבודה קשה", חשבתי שמשלימים הבנת הנקרא לבד). לעומת מקומות עבודה שלא יפרגנו (שוב השלמת הבנת הנקרא - "... על עבודה קשה").
לרגע לא רמזתי שזה בגלל חיוכו היפה, בגלל שהוא גירד את הביצים על איזה חוף באילת, בגלל שקיבל הכל מההורים, או בגלל שהוא גבר לבן ממעמד הביניים שזכה לחינוך טוב מהוריו הלבנים וכו'. רשמתי במו ידיי שהרבה מתוך מה שיש לו זה בגלל מי שהוא ובגלל מה שהוא עשה (עבודה "קשה" או לא זה פירוש שלך ולא שלי, וגם לא הצהרה שלו) ושאני מתפעל ממה שהוא עושה... אני ממש פירגנתי לו. לא מתוך קנאה חלילה, מתוך התפעלות.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Level מבקש עזרה להבין למה האג"ח השקלי של חברת החשמל בחשבון שלי מראה הפסד חריג שוק ההון 2
E מבקש עזרה. לשכור או לקנות נדל"ן 1
B מבקש עזרה לגבי קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ל מבקש עזרה - שיקולי כדאיות בבחירת קרן בנוסף לד.נ שוק ההון 12
ביולוג ירושלמי מבקש עזרה בהעלאת שיר של גבריאל בלחסן ל- YouTube. אוף טופיק 11
L נטחן אבל מבקש עזרה, לא מוצא, פתיחת חן ארה"ב EIN בלבד בלי נוכחות שוק ההון 0
L מבקש עזרה בנושא משיכת הפנסיה צרכנות פיננסית 4
S מקבל ירושה, מבקש יעוץ פיננסי שוק ההון 12
Bonfire מבקש המלצה בפרטי לבנק אמריקאי פוסטים מאיכות נמוכה 1
S רו"ח מבקש אישור יתרה ארנק דיגיטלי KRAKEN השקעות אלטרנטיביות 1
V ברוקר ישראלי מבקש המון פרטים בהרשמה, הגיוני? צרכנות פיננסית 10
A היי מבקש עצה בבקשה התפתחות אישית 17
S בהעברה בנקאית לKraken הבנק מבקש מהות העברה השקעות אלטרנטיביות 3
A רכישה מקבלן - הצעות לנספח שינויים להסכם (חוזה)- מבקש עצתכם בנושא נדל"ן 5
ח מבקש המלצות ליועץ השקעות עצמאי וישר צרכנות פיננסית 5
הנולד סכסוך גבולות עם שכן - מבקש עצה אוף טופיק 17
D איך לחשב ערך של דירה מהעבר עד לימינו (עשרות שנים לאחור)- מבקש שיטה פרקטית לחישוב פוסטים מאיכות נמוכה 12
E הרבה פעמים צד שלישי מבקש ממני צילומים מהאירוע. מה לעשות? אוף טופיק 16
Z אם נישום הרוויח בשנה 4x בארץ ונוכה מס במקור 1x. כמו כן מציג הנישום טופס רווח/הפסד שנתי מברוקר זר המראה שמימש הפסדים נטו בסך 2x. הנישום מבקש החזר 0.5x. מיסים 6
ה מבקש את עזרתכם, כסף להשקעה, חשבתי על דירה בקריות וכדו' נדל"ן 8
E מבקש טיפים לקניית נכס מכונס ושאלה נדל"ן 13
B חשבון מסחר בבורסת ארה"ב - מבקש המלצה לברוקר שוק ההון 0
D מבקש לקבל חו"ד בבניית תיק ההשקעות והפנסיה שלי (מעט מורכב) שוק ההון 10
A אלטשולר שחם מבקש לרכוש את הלמן אלדובי צרכנות פיננסית 12
amit רגע לפני שאני מבקש דחיית משכנתא. שוק ההון 1
A בעיה עם כסף ש"נעלם" בהעברה ל Interactive Brokers- מבקש עצה צרכנות פיננסית 13
ר מבקש פידבק על תיק השקעות שוק ההון 38
Wolfman מבקש פידבק על תיק ההשקעות שהרכבתי שוק ההון 54
ק מבקש חוות דעת על תיק בהשראת Four pillars of investing שוק ההון 135
סול אבא מבקש עצה שוק ההון 9
H אסטרטגיית השקעה - מבקש חוות דעת שוק ההון 23
L יעוץ בנושא משכנתא מבקש עצה מהמומחים נדל"ן 25
ח מבקש המלצה לעו"ד מקצועי לעינייני חוזה שכ"ד אוף טופיק 0
ITS מכשיר להכנת שייקים - מבקש המלצה מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 25
ח מבקש רעיונות לקורס שיכול לקדם מקצועית בתחום מערכות המידע התפתחות אישית 3
R רכישת דירה להשקעה במדריד, מבקש להתייעץ עם משקיע פרטי שכבר עשה זאת נדל"ן 12
E בפתח הדרך, מבקש להתייעץ יומני מסע אישיים 27
F עצמאי, סוף שנה... מבקש הכוונה בבחירת קרן השתלמות מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 14
ITS קניית מטבעות זהב בספרד (בוליון, לא לאספנות) - מבקש עצות השקעות אלטרנטיביות 34
ש מבקש חוות דעת על תיק ההשקעות הבא שוק ההון 5
חדש בשוק מבקש קצת הסבר לגבי IB שוק ההון 32
עדוכברתפוס מבקש המלצה על סרט/סרטון/כתבה על מינימליזם/פשטות מרצון מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
O מבקש חוות דעת לגבי קולמקס. שוק ההון 45
אל ניניו כשהילד מבקש להתחיל להשקיע בעצמו.. אוף טופיק 37
א מבקש הסבר להודעה של הבנק "הסדר פשרה ללקוחות הבנק" אוף טופיק 7
ק מבקש לשמוע דעות על תיק ההשקעות שלי שוק ההון 10
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12

נושאים דומים

Back
למעלה