• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבקשת עזרה בהתמודדות עם הירידות עקב הקורונה

לצערי אתה מפספס את הנקודה שאני מנסה להעביר.

התפקיד של הממשלה הוא לדאוג לרווחת ובריאות האזרחים, ובמערכת קפיטליסטית גם לדאוג לכך שהשוק יתנהל כשוק חופשי, ואם זה אומר שחברות לא יעילות יפלו בזמן של משבר אז לאפשר לזה לקרות. מה שהפד עושה כרגע זה למעשה הלאמה של חלק מהמשק במקום לתת לכלכלה לחטוף מכה ולארגן את עצמה מחדש בצורה יותר נכונה ויעילה.

אם נתעלם רגע מהפלטפורמה שבה הוא מתראיין ומהתחזית האפוקליפטית עבור הדולר, פיטר שיף מתמצת את העניין בצורה מאוד ברורה בסרטון הבא (מקווה שני לא עובר על חוקי הפורום):
https://www.youtube.com/watch?v=KWVcdc0uFLg

עלתה טענה של מנהלת הפורום שזה לא המקום לדון אז לא יכול לענות לך

אבל לנושא הדיון
"עזרה בהתמודדות עם הירידות עקב הקורונה"
לחשוב על זה שיש כוחות לא קטנים שמייצבים את המצב ושומרים על השוק מהמשבר הזה
זה קצת עוזר נראה לי..

איפה רשום מספר התגובה?
image.png

אני מבקשת ממכם לחפש שרשור אחר להתעלק עליו. אתם כל-כך נלהבים להתדיין עד שהתעלמתם לחלוטין גם מנושא השרשור וגם מההודעה האחרונה של הפות"ש והמצוקה שלה :(
אני עשיתי טעות שהזכרתי את בני המשפחה שנדבקו בקורונה.
זה אולי רלוונטי להתמודדות שלי אבל לא רלוונטי להיבט הכלכלי שהוא נושא הדיון.
קיבלתי לאחרונה כמה סטירות (הירידות בבורסה, החל"ת, הבני משפחה חולים...) שהיה קשה לי לרגע להפריד ביניהם.
הדבר היחידי שאני בכל זאת אציין כמקשה אחת: בשני המקרים, לראות חדשות רק עינה אותי יותר, כלומר: אם לא קוראים כתבות ולא שומעים חדשות לגבי נפילת הבורסה - יותר קל להתמודד עם נפילת הבורסה, ואותו הדבר לגבי הקורונה - מספיק פעם ביום למשוע חדשות בעניין הקורונה רק כדי להתעדכן כדי לדעת איך להתנהל בהתאים להנחיות משרד הבריאות - יותר מזה... זה רק מדכא.

כל עוד אני עדיין בחל"ת ושומרת על מקום העבודה למרות שזה ללא תשלום - אני אהיה בסדר.

בינתיים אני קוראת כאן בפורום ונדהמת מהידע שיש לאנשים פה, אני עדיין לומדת באוניברסיטה אז אולי אשנה קצת את מה שאני לומדת כי אני רוצה ללמוד יותר על שוק ההון וכלכלה מאקרו, אני אעשה על זה פוסט נפרד.
שמעתי שיש עליות קצת בזמן האחרון, לדעתי מאוד חשוב לא להתפתות ולא להסתכל בתיק כי זה עדיין ראלי בשווקים ואם אני אפתח עכשיו תקוות, זה רק יגרום לי להתרסק עוד פעם אם יהיו ירידות גדולות שוב.
אז אני מחליטה להמשיך להיות מנותקת.
אני מחכה שהסיוט הזה שנקרא קורונה ייגמר ואז הבורסה כנראה תתקן למעלה ויהיה לי אומץ לקבל החלטות ואז גם סביר שהן יהיו שקולות כי זה כבר לא מתוך פאניקה.

נערך לאחרונה ב:
כל עוד אני עדיין בחל"ת ושמרתי על מקום העבודה למרות שזה ללא תשלום - אני אהיה בסדר.

לא התכוונתי להגיב אבל היה חשוב לי להגיב על המשפט הזה, מאחר שפה יכול להיות שורש הבעיה.
את חייבת להאמין בעצמך ובעובדה שאת תהיי בסדר גם אם לא היית שומרת על מקום העבודה(!!) וגם אם יהיו ירידות בשוק ההון. אמנם אנחנו לא מכירים, אבל תאמיני בעצמך, בכישורים שלך, באיכויות שלך, בפוטנציאל שלך וכו' וכו'. ברגע שתאמיני בעצמך ותפתחי חוסן מנטלי, הדאגות שלך והחרדות מהמצב הזה וממצבים אחרים ייפחתו!!
אישית, במשך שנים (ועד היום), כשהייתי מודאג/לחוץ, הייתי אומר לעצמי "מה יעזור עכשיו לדאוג/להילחץ כשאין לי שליטה על המצב? אני מכיר את עצמי, אני יכול לעשות כל מה שאני רוצה ואני תמיד אדע לצאת מכל מצב ולהתגבר על כל מכשול"...בסופו של דבר ובמבט לאחור- מכל דבר יצאתי, הכל הסתדר בצורה כזו או אחרת והכל עובר. תאמיני בעצמך, את תלויה רק בעצמך, תמיד יש אור בקצה המנהרה אם מאמינים בזה. אל תתני לפחד להוריד אותך ולהלחיץ אותך, תילחמי בו!

בינתיים אני קוראת כאן בפורום ונדהמת מהידע שיש לאנשים פה, אני עדיין לומדת באוניברסיטה אז אולי אשנה קצת את מה שאני לומדת כי אני רוצה ללמוד יותר על שוק ההון וכלכלה מאקרו, אני אעשה על זה פוסט נפרד.
מה את לומדת כיום?
לצערי אני יכול להגיד שאני די מאוכזב ממה שיש לאוניברסיטה להציע במאקרו כלכלה, ורוב הידענים הגדולים של הפורום הם לא כלכלנים בכלל. יש קורסים טובים ומאוד מומלצים, בטח בשביל לקבל מושגי בסיס, אבל לפני שהתחלתי את התואר הראשון בכלכלה הייתה לי איזו פנטזיה שאסיים את התואר ואבין מאקרו כלכלה ולצערי גם אחרי הקורסים הרלוונטים בתואר השני זה לא בדיוק המצב D: בעיקר גוזרים ומשווים לאפס. (מרמור יתר בגלל סמסטר לא כיפי, קחו כל מה שאני כותב עם כפית מלח)

ואני לתומי חשבתי שנושא הדיון הוא ההתמודדות שלך עם המצב... לדעתי הכל רלוונטי. מצב נפשי משפיע על קבלת ההחלטות שלנו שבתורן משפיעות על הצעדים הכלכליים שלנו. יתרה מכך, מצב נפשי משפיע על עד כמה אנחנו רגישים לחדשות וכמה ידיעה כמו "הבורסה נפלה ב10% היום" יכולה לגרום לנו לרעוד או לפהק. היו לי ימים משני הסוגים בחודש וחצי האחרון.

אם לא קוראים כתבות ולא שומעים חדשות
אמן. נכון לעוד הרבה תחומים בחיים.

נו, לפעמים צריך לעשות תואר בכלכלה כדי להבין כמה לא כלכלי לעשות תואר.

וברצינות, כן היו עליות לאחרונה. לא, לא הרווחת מזה כלום. וגם לא הפסדת קודם. את מחזיקה מניות, לא יותר כסף.
הרווחת שיעור על עצמך ועל השוק, ובחינם לגמרי.

לחשוב על זה שיש כוחות לא קטנים שמייצבים את המצב ושומרים על השוק מהמשבר הזה
זה קצת עוזר נראה לי..
האם לא נורו התותחים הכבדים של הממשלות בעניין הזה? הרי את הריבית בארה"ב כבר הורידו לאפס, באירופה היא אפסית כבר הרבה זמן, גם בישראל 0.1 זה אפסית... ומה עוד כבר יכולים לעשות חוץ מלהדפיס כסף שהיה משמעותי בשביל המשקיעים בשוק ההון? באמת אפשר למנוע או אפילו למתן את הנפילות? הרי עסק שסגור לחודשים בגלל סגר - אין לו ברירה כמעט אלא למות.
מקסימום ימות לאט אבל בסוף ימות אחרי חצי שנה בלי הכנסות

מה את לומדת כיום?
אני אפתח על זה דיון נפרד, זה לא קשור לדיון הזה
זה מאוד חשוב לי ללמוד, ולבחור ללמוד מדויק בשביל מישהי שרוצה לדעת להשקיע יותר טוב בשוק ההון.
ואני גם מסוקרנת לגבי ההשכלה של חלק מהאנשים כאן שנראה שבאמת יותר מומחים מהיועצת השקעות בבנק שלי

ואני לתומי חשבתי שנושא הדיון הוא ההתמודדות שלך עם המצב...
כן, המצב הכלכלי שלי, לא המצב הנפשי שלי :)

האם לא נורו התותחים הכבדים של הממשלות בעניין הזה? הרי את הריבית בארה"ב כבר הורידו
ריביות זה הבנקים המרכזיים, לא הממשלות. וגם לבנקים המרכזיים יש עוד כלים. בנק ישראל למשל נקט מתחילת המשבר בצעדים מגוונים שקשורים לנזילות, גם בשוק המט"ח וגם בשקלים.
הממשלות יכולות לעשות הרבה, בעיקר עם קרנות סיוע, מענקים, ויתור על מסים ועוד. יש הרבה הצהרות על זה, בפועל זה עוד לא כל כך קורה. אם הממשלות יצליחו "להשאיר את החולה חי" כך שלאנשים תהיה עבודה לחזור אליה אחרי המשבר, זה דבר ענק. וכמובן שהמשתנה הכי משמעותי פה הוא כמה זמן המגפה וההגבלות בעקבותיה יימשכו...

אני עשיתי טעות שהזכרתי את בני המשפחה שנדבקו בקורונה.
ממש לא טעות לדעתי, זה ממחיש צד נוסף שאת צריכה להתמודד איתו בתקופה הזאת.
בטח שרלוונטי כי השרשור הזה הוא על ההתמודדות שלך ולא על איזה היבט כלכלי אובייקטיבי (שלדעתי אין בכלל דבר כזה אובייקטיבי...)
את חייבת להאמין בעצמך ובעובדה שאת תהיי בסדר
בדיוק! וגם כל שאר התגובה. בהווה אנחנו תמיד בסדר, גם אם יש קשיים, החרדות נובעות ממחשבות על העתיד ואת המחשבות אפשר לשנות.

וברצינות, כן היו עליות לאחרונה. לא, לא הרווחת מזה כלום. וגם לא הפסדת קודם. את מחזיקה מניות, לא יותר כסף.
אתה אומר דברים שמפתים אותי להיכנס לתיק ולבדוק אבל אני כבר החלטתי שאני עכשיו דוּבּה שקופאת וישנה שנת חורף ולא מסתכלת בתיק ולא עושה פעולות עד שמסתיים המשבר כדי שאני לא אעשה שטויות מתוך מקום רגשי.
אני לא הסתכלתי מאז אותו יום כשפתחתי את השרשור הזה ואני לא מתכוונת להישבר עכשיו :)

נערך לאחרונה ב:
אני גם מסוקרנת לגבי ההשכלה של חלק מהאנשים כאן שנראה שבאמת יותר מומחים מהיועצת השקעות בבנק שלי
רק למקרה ואותם אנשים לא יענו לך..
אין פה הרבה כלכלנים (בעיקר הייטקיסטים למיניהם) ומתוך ההיכרות שלי עם בעלי תואר ראשון בכלכלה, הוא לא טוב בלייצר הבנה מהסוג הזה. הוא ברובו מתמטיקה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
שרון מבקשת המלצה למקום סולידי ונחמד לנופש באילת אוף טופיק 2
D מבקשת עצה - תיק השקעות סולידי שוק ההון 19
י מה צופן העתיד? מבקשת את עצתכם יומני מסע אישיים 38
ל עזרה מול המנהל אוף טופיק 5
מ עזרה בדו"ח שנתי מיסים 15
ל עזרה בנושא פתיחת תיק עוסק פטור אוף טופיק 3
R עזרה בניהול החשבונות של ההורים שוק ההון 12
D עזרה בתביעת אכ"ע פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
M עזרה בטופס 5329 מיסים 3
E צריך עזרה חברים, מי מקבל מאקסלנס טרייד שליח עם שוקולד יוקרתי ממקס ברנר לחג הפסח ? אוף טופיק 10
A עזרה בהבנת עסקאות וזמינות כסף בIB שוק ההון 1
S עזרה למשפחה - סמים אוף טופיק 38
tomchoook עזרה לחבר במינוס צרכנות פיננסית 4
R עזרה בקורס במימון חברות אוף טופיק 1
B עזרה פתחתי חשבון מסחר פעם ראשונה שוק ההון 2
י צריך עזרה בלבחור ברוקר שוק ההון 14
A עזרה בהבנת עסקה מתמשכת נדל"ן 14
דניאל פינקלברג עזרה בגוגל Sheets, חישוב רבית לילד אוף טופיק 6
B עזרה רוצה לבנות תיק השקעות לטווח קצר שוק ההון 10
A עזרה במעבר ל IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
S Apple ID מכשירי אפל - עזרה פוסטים מאיכות נמוכה 2
I עזרה בבחירת קרן פנסיה והשתלמות לעובד צעיר ומרושש פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13