• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.

מבקשת עזרה בהתמודדות עם הירידות עקב הקורונה

בת העמק

משתמש בכיר
דירוג
13,352
יועצי השקעות, יועצי פנסיה, יועצי ביטוח, יועצי נדל"ן, יועצי פנג שוואי - אף אחד לא לוקח אחריות על מה שהוא אומר לך אז הכי טוב להיות היועץ של עצמך.

סול

משתמש ותיק
דירוג
1,148
אתה אומר דברים שמפתים אותי להיכנס לתיק ולבדוק אבל אני כבר החלטתי שאני עכשיו דוּבּה שקופאת וישנה שנת חורף ולא מסתכלת בתיק ולא עושה פעולות עד שמסתיים המשבר כדי שאני לא אעשה שטויות מתוך מקום רגשי.
אני לא הסתכלתי מאז אותו יום כשפתחתי את השרשור הזה ואני לא מתכוונת להישבר עכשיו

למה שתבדקי את התיק. להפך, אני מנסה להדגיש בפניך כמה העליות הקטנות האלה לא משנות בשום צורה.
אני עצמי לא בודק את התיק שלי אף פעם.
זאת אולי הפעולה הכי משעממת שאדם יכול לעשות. להביט על מספר שאין לו קשר לתוכנית שלך, שקול בעיני לריטויאל דתי לא רציונאלי כלל.
אני כן מסתכל על הערכים של המדדים שאני מחזיק בהם לעיתים אבל רק לראות אם אני רוצה לקנות עוד.

כמי שנכנס עם רוב כספו בשוק ההון בפוקס דוקא בתחתית האחרונה לפני שהתחיל לעלות ז (ובלי למצע כפי ששקלתי לעשות) אני נורא מופתע שהתחיל לעלות וממש לא צפיתי זאת.
להיות דובה ולישון נשמע לי כמו אחלה אסטרטגיה.
אני בשונה משאר הגולשים לאו דוקא מעודד אותך לשתף ולעדכן (למרות שמאד מעניין לנו לקרא את זה והכית פה גלים) אלא להתנתק כמה שאפשר, ולחזור לפורום הזה רק כשיש לך השקעות חדשות בקנה כשאת מעוניינת לבחון. זאת לפחות הדרך הכי בריאה ומתגמלת בשבילי.
ובניגוד אינטרסים ובהפוך לעצתי אדגיש שאשמח להמשיך לקרא ממך עדכונים :)

RaeNye

משתמש בכיר
דירוג
1,018
יותר מומחים מהיועצת השקעות בבנק שלי
המומחיות שלה היא בשיווק, לא בהשקעות...

ובעניין לא להסתכל, יש את הזווית של לחשל את עצמך. מהפוסט הפותח עולה שאולי את לא מסוגלת לעמוד בעומס שחישול כזה דורש, ונשאלת השאלה איך מפתחים את העמידות טיפין טיפין. אולי להסתכל רק בימים שאמרו לך שיש ירידה מתונה? :)

ניצן המצוין

משתמש בכיר
דירוג
1,119
אני עצמי מפחדת לצאת מהבית בכלל, יוצאת רק לזרוק זבל, מתחפרת רוב היום בתוך עצמי במיטה, רק היוגה במרפסת והחתולים שלי שמגרגרים לי על הבטן מחזיקים אותי יציבה.
עדיין בחל"ת, אין לי הכנסה ומתקיימת רק מהקופת החירום של ה 12 חודשי מחיה... יש לי התקפי חרדה שמקשים עליי לעשות משהו פרודוקטיבי בענייני עבודה גם ככה.
שיהיו בריאים כל הקרובי משפחה, במידת האפשר כן תצאי ותעשי ספורט להרגע, בנוסף לקבלת תמיכה נפשית.

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,154
המומחיות שלה היא בשיווק, לא בהשקעות...

ובעניין לא להסתכל, יש את הזווית של לחשל את עצמך. מהפוסט הפותח עולה שאולי את לא מסוגלת לעמוד בעומס שחישול כזה דורש, ונשאלת השאלה איך מפתחים את העמידות טיפין טיפין. אולי להסתכל רק בימים שאמרו לך שיש ירידה מתונה? :)
אתה מדבר כאילו המטרה הסופית היא להיות מסוגל להסתכל על התיק נשרף בלייב ולכן צריך להיערך לזה בצורה הדרגתית. לא ברור לי בכלל. האימון הכי טוב הוא להתאמן בלא להסתכל, כדי לעשות שגר ושכח כמו שאמורים לעשות בהשקעה פסיבית. להיכנס לקנות לצאת וזהו ונתראה בעוד 20 שנה

tom_r

משתמש ותיק
דירוג
224
בוקר טוב וחג עצמאות שמח.

אני מקפיץ את הפוסט הזה, דווקא עכשיו, דווקא אחרי התיקונים החדים בשוק. חשוב להגיד - אני לא חושב שניתן לתזמן את השוק, אבל אני כן חושב שכל אחד/ אחת יכול להתאים את תיק ההשקעות שלו לרמת הסיכון האישית שלו, ואני חושב שהחודשים האחרונים עזרו לרבים להבין מה רמת הסיכון איתם הם יכולים לחיות.

אז אני מקפיץ, השוק תיקן חזק, ולדעתי, לא כעצת השקעה, כל מי שבירידות החדות שחווינו, נכנס לחרדות, לא הצליח לישון, וחווה פגיעה מהותית (בעקבות ההשקעות שלו - לא הסגר, או משהו שקשור לקורנה ברמה בריאותית) ביציבותו הנפשית - שישקול לנצל את התיקון החד בשוק בכדי להקטין סיכון. זה לא בושה להודות שטעינו, זו לא בושה ללמוד על עצמנו דרך חוויות מטלטלות (ושלא יהיה ספק מרץ וימים ראשונים של אפריל, היו חודש מאוד מטלטל) על העדפות הסיכון שלנו - זה דווקא מאוד בוגר ואחראי.

לכן, אני מציע, שכל מי שחווה סימפטומים של חרדה בעקבות הנפילות החדות שכולנו חווינו, שישב עם עצמו ועם האנשים הרלוונטים (בני זוג וכו') ויחליטו האם כדאי להקטין סיכון בתיק ההשקעות. שלא יהיה ספק, יהיו עוד נפילות ומשברים (מחר, עוד עשרים שנה - אני אינני יודע) וגם יהיו עוד עליות, אותם אף אחד לא יכול לתזמן. אך לדעתי - התאמת העדפות סיכון זה משהו שיכול לשפר משמעותית את הבריאות הנפשית של כל אחד ואחת מאיתנו לאורך זמן.

בהצלחה לכולנו!

noa877

משתמש סולידי
דירוג
149
בשישקול לנצל את התיקון החד בשוק בכדי להקטין סיכון
בטוח שזה כדאי עכשיו להקטין סיכון? השוק עדיין תנודתי מאוד ואולי עוד שבועיים יהיה שוב סגר.
לא כדאי לחכות שהקורונה הזאת תהיה תחת שליטה מספיק כדי שלא יהיו יותר סגרים? הרי הסגר זה מה שגורם לטלטלות בבורסה.

shirbi

משתמש ותיק
דירוג
465
השאלה היא: עכשיו כאשר את מכירה את עצמך טוב יותר, את יודעת להעריך איך תרגישי לו נניח יהיה גל שני של קורונה בישראל וירידות משמעותיות בבורסה העולמית בכלל. האם תצליחי לישון היטב או שזה יעיק עליך מאוד? אם התשובה היא שזה יעיק עליך, אז אולי שווה להקטין את רמת החשיפה למניות.

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
2,033
בטוח שזה כדאי עכשיו להקטין סיכון? השוק עדיין תנודתי מאוד ואולי עוד שבועיים יהיה שוב סגר.
לא כדאי לחכות שהקורונה הזאת תהיה תחת שליטה מספיק כדי שלא יהיו יותר סגרים? הרי הסגר זה מה שגורם לטלטלות בבורסה.

עכשיו כשההפסד פחות צורם את יכולה לעשות חושבים מחדש ולהחליט עם עצמך בנחת יחסיתמיחסית לעשות
רק תהיי שלמה עם זה גם בתרחיש הגרוע וגם בתרחיש הטוב
ר

tom_r

משתמש ותיק
דירוג
224

העצה שלי התייחסה לסיכון ולא לסיכוי. כתבתי שאין לי מושג מה צופן העתיד. דרך טובה להתמודד עם משברים, היא להקטין את החשיפה אליהם (מבחינה פיננסית) - הדרך היחידה שאני מכיר להקטין חשיפה היא לצמצם אחזקות בשוק ההון.

מי שלא עולה על רכבת הרים לא נהנה מהנוף בפסגה אבל גם לא סובל את הבחילות של הירידה החדה. כל אחד מכיר את עצמו, אז השיקול הוא אישי.

שוב לא עצת השקעה.

איש ירח

משתמש בכיר
דירוג
1,742
בוקר טוב וחג עצמאות שמח.

אני מקפיץ את הפוסט הזה, דווקא עכשיו, דווקא אחרי התיקונים החדים בשוק. חשוב להגיד - אני לא חושב שניתן לתזמן את השוק, אבל אני כן חושב שכל אחד/ אחת יכול להתאים את תיק ההשקעות שלו לרמת הסיכון האישית שלו, ואני חושב שהחודשים האחרונים עזרו לרבים להבין מה רמת הסיכון איתם הם יכולים לחיות.

אז אני מקפיץ, השוק תיקן חזק, ולדעתי, לא כעצת השקעה, כל מי שבירידות החדות שחווינו, נכנס לחרדות, לא הצליח לישון, וחווה פגיעה מהותית (בעקבות ההשקעות שלו - לא הסגר, או משהו שקשור לקורנה ברמה בריאותית) ביציבותו הנפשית - שישקול לנצל את התיקון החד בשוק בכדי להקטין סיכון. זה לא בושה להודות שטעינו, זו לא בושה ללמוד על עצמנו דרך חוויות מטלטלות (ושלא יהיה ספק מרץ וימים ראשונים של אפריל, היו חודש מאוד מטלטל) על העדפות הסיכון שלנו - זה דווקא מאוד בוגר ואחראי.

לכן, אני מציע, שכל מי שחווה סימפטומים של חרדה בעקבות הנפילות החדות שכולנו חווינו, שישב עם עצמו ועם האנשים הרלוונטים (בני זוג וכו') ויחליטו האם כדאי להקטין סיכון בתיק ההשקעות. שלא יהיה ספק, יהיו עוד נפילות ומשברים (מחר, עוד עשרים שנה - אני אינני יודע) וגם יהיו עוד עליות, אותם אף אחד לא יכול לתזמן. אך לדעתי - התאמת העדפות סיכון זה משהו שיכול לשפר משמעותית את הבריאות הנפשית של כל אחד ואחת מאיתנו לאורך זמן.

בהצלחה לכולנו!
כל מילה, זהב!

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,154
באמת לא הצלחת לישון? מה נסגר?
סחטיין על הרגישות. ממש תגובה ראויה למישהי שביקשה עזרה עם קושי שהיא חווה.
*ועוד בדיליי של חודשיים

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
2,033
@The Man

תקרא פה ושתה כוס מים

Shadows

משתמש ותיק
דירוג
185
רק לי זה ברור שהירידות עכשיו ימשכו עד מחר (שישי) ובשני חוזרים לעלות? זה הרי סתם פסיכולוגי.. שום דבר לא השתנה בימים האלה.. איך חזרו למחירים של תחילת אפריל?! עסקים כבר מתחילים לחזור לעבודה..
בקיצור, קונה עוד ממונפות מחר בסגירה
אם ברור לך תעשה שורט עד מחר
*לא ממליץ

מכל מלמדי השכלתי

משתמש ותיק
דירוג
105
רק לי זה ברור שהירידות עכשיו ימשכו עד מחר (שישי) ובשני חוזרים לעלות? זה הרי סתם פסיכולוגי.. שום דבר לא השתנה בימים האלה.. איך חזרו למחירים של תחילת אפריל?! עסקים כבר מתחילים לחזור לעבודה..
או שכן או שלא
מה שבטוח = אולי

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,834
אם זה ברור לך אז למה אתה לא לוקח את כל ההלוואת שאתה יכול ועושה קופה של הלייף?

mudale222

משתמש בכיר
דירוג
1,907

אין בן אדם אחד בעולם שיודע מה יקרה ביום שני.
הבורסה יכולה חופשי לשבור 50% למטה בחודשים הקרובים וזה לא יפתיע אף אחד.
אתה מדבר על אפריל? יכול להיות שעוד חודש אפריל יראה לך כמו חלום

noa877

משתמש סולידי
דירוג
149
"באמת לא הצלחת לישון? מה נסגר? את הרי יודעת שאת לא המשקיעה היחידה בעולם..
עד כמה שאני זוכרת - לא כתבתי שלא הצלחתי לישון אלא כתבתי בהקשר של התחושה הקשה של הירידות את זה:
"מנסה לסבול פחות אחרת אני אשבר ואעשה טעות ואמכור הכל רק כדי לישון יותר טוב בלילה"

נערך לאחרונה ב:

Ron.B

משתמש ותיק
דירוג
529
ברור עד כדי 100% פחות אפסילון
ואל תדאג, אמרתי עד שישי, היום לקראת הסגירה קניה של tqqq זה easy money לשבוע הבא

תגיד, יש מצב שאתה משתמש שהיה וחזר לא מעט פעמים לפורום בשמות שונים? אחד שחשב שהירידות של הבורסה יסתיימו באיזה יום שישי בירידות של 10%? גם מאוד אוהב את מניית טסלה אם אני לא טועה..
אם זה אתה- מעניין לשמוע למה החיזוי אז לא היה מדויק והירידות נמשכו הרבה מעבר..
אם זה לא אתה- בבקשה תהיה פחות נחרץ כשאתה מגלה עתידות, או לפחות תשים את זה בבלוק של ספויילר כדי לא להרוס לאחרים את ההפתעה.

cypriano de rore

משתמש בכיר
דירוג
4,834
ברור עד כדי 100% פחות אפסילון
ואל תדאג, אמרתי עד שישי, היום לקראת הסגירה קניה של tqqq זה easy money לשבוע הבא
בהצלחה. תזמין אותי לחופשה בקריביים כשתתעשר :)

נערך לאחרונה ב:
נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
פ מחקה מדד MSCI AC WORLD מנורה מבטחים-קרן השתלמות מבקשת הסבר פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
שרון מבקשת המלצה למקום סולידי ונחמד לנופש באילת אוף טופיק 2
D מבקשת עצה - תיק השקעות סולידי שוק ההון 19
י מה צופן העתיד? מבקשת את עצתכם יומני מסע אישיים 38
ל עזרה בחישוב רווח הון שוק ההון 3
I עזרה בזיהוי ספר על ניהול תקציב צרכנות פיננסית 0
ברזילרו עזרה במיטוב קופ"ג ישנה שוק ההון 9
ר עזרה טופס 135 - תעודות סל ומניות מיסים 2
N עזרה בטופס 134 מיסים 0
S עזרה בנושא הגשת טופס 1301 מיסים 13
T שאלות עזרה בדבר מילוי דוח 1301/1399 רווחי הון קריפטו מיסים 5
B מבקש עזרה לגבי קרן מחקה אג"ח שוק ההון 2
ישראלית עזרה טכנית למתחיל ברכישת קרן סל ברוקרים ופלטפורמות מסחר 2
O עזרה בבחירת קרן מחקה S&P500 שוק ההון 10
J זוג צעיר לפני רכישת דירה, עזרה בכמה החלטות פיננסיות בבקשה נדל"ן 16
V עזרה בהכרת מונחי IB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
G עזרה תכנית ברישום לIB ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
T עזרה ב101 שני מעסיקים מיסים 1
D בן 22 ואשמח לקבל עזרה! שוק ההון 11
צ עזרה במידע שוק ההון 1
ה עזרה במציאת תעודת סל פוסטים מאיכות נמוכה 3
B עזרה בבחירת אפשרויות בדמי ניהול קרן פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
א עזרה במימון עסקה נדל"ן 12
N עזרה מבעלי הניסיון אוף טופיק 8
H עזרה בזיהוי נייר מסויים שוק ההון 9
T עזרה בחיפוש הקרן המיטבית שוק ההון 24
AbuNafha עזרה בקריאת והבנת דו"ח רבעוני שוק ההון 4
ל עזרה במציאת ברוקר לקניית IPO ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
T עזרה בהבנת ניוד קרן הפנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
א עזרה במציאת קרנות איריות (להשקעה בדולרים) דרך פסגות טרייד שוק ההון 8
F עולמות הפיתוח העסקי/מכירות/שיווק/ בהייטק- חייב עזרה מהייטקיסטים. התפתחות אישית 9
וינסנט עזרה בהוצאת Credit Report & Score בארה"ב והתנהלות מול BofA צרכנות פיננסית 17
ה צריך עזרה בחיים | 28 יומני מסע אישיים 41
Y עזרה למשקיע מתחיל שוק ההון 4
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
B עזרה לגביי הבנה של קרן סל בלאקרוק s&p500 שוק ההון 11
O עזרה בהבנת היתרונות בפיצול הפקדות בין פנסיה לגמל (האפשרות הנוספת) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
O העברת כסף מבנק הפועלים לאינטאקטיב ברוקרס - עזרה ברוקרים ופלטפורמות מסחר 4
ר תיק השקעות, צריכה עזרה שוק ההון 15
ב צריך עזרה לעשות סדר בפנסייה וביטוח מנהלים פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 3
ב עזרה בפתיחת תיק השקעות והכנסת ראש למים שוק ההון 18
E עזרה בהכנסה פסיבית התפתחות אישית 7
R עזרה בטיסה לחול אוף טופיק 16
R עזרה בנוגע לחלוקת נכסים בין קרן השתלמות לתיק ממוסה שוק ההון 17
S עזרה בהשוואה בין IB -TD AMERTRADE ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
S עזרה עם credit score צרכנות פיננסית 1
ד עזרה בניהול החשבון של ההורים שוק ההון 8
D.Tanz עזרה טכנית במסחר ברוקרים ופלטפורמות מסחר 1
B עזרה בהבנת השקעה ראשונה בקרן נאמנות שוק ההון 7