• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבחן מהימנות

מר בחור

משתמש רגיל
דירוג
82
כחלק מתהליך המיון למשרה מסויימת, נאמר לי שעלי לעבור מבחן מהימנות בבנק.
האם מישהו עשה יודע במה מדובר?
אני מאמין שיהיו שם הרבה שאלות שיחזרו על עצמן כדי לבדוק אם אני עונה אותו דבר, אבל פרט לזה, על שאלות כמו האם עישנתי סמים / שתיתי אלכוהול עלי לענות בכנות?
תודה

כן.
לגבי המוכנות לענות עליהן בכנות - זו כבר בחירה שלך.

אני תמיד עונה שלא שותה ולא עושה חומרים, מהסיבה שאני רוכב על 2 גלגלים ולא יכול להרשות לעצמי איבוד שיווי משקל.
אבל, אין לי התנגדות ללגליזציה.
עבדתי בחברת ביטוח ובבנקים.

מעניין אם המנהלים למעלה, שעזרו לתושבי חוץ להעלים כספים מה-ira עברו את המבחנים הנ''ל.

בעיקרון אתה צריך לענות בכנות מסויימת על כל השאלות כדי "לצאת טוב" במבחן הזה - לא כנה-מידי ולא שקרן-מידי.
יש בעייתיות לגבי סמים ואלכוהול כמובן- כי אם תענה שכן השתמשת או שתית- יתכן שיפסלו אותך בגלל זה.
אם אין איזה שהוא תיעוד על זה (למשל תיק במשטרה) מי יכול לדעת אם השתמשת?
עדיף שתענה שלא השתמשת, גם אם השתמשת. אין סיבה לסכן עבודה אופציונלית בגלל מבחן מטופש.
אמנם מה שכתבתי לא מעיד על מהימנות יתרה, אבל בוא... צריך לשחק את המשחק כדי להתקבל לעבודה.

לדעתי הבנאדם הממוצע לא יודע לשקר ואם ישקר במבחן כזה סביר שיגלו כי שיקר.
גילוי נאות: לא יודע לשקר.

אין שום בעיה לשקר בזה כי זה מבחן במחשב.
כל מה שאתה צריך להיות זה עקבי.
אם אמרת שאתה לא מעשן אז תמשיך לענות ככה לכל הווריאציות של השאלה שהם ישאלו בהמשך.

עשיתי את המבחן הזה, אמרתי את האמת וקיבלו אותי בזמנו.

אין פוליגרף אחר כך? או שיחה עם בן אנוש?

האם מישהו עשה יודע במה מדובר?
אני מאמין שיהיו שם הרבה שאלות שיחזרו על עצמן כדי לבדוק אם אני עונה אותו דבר, אבל פרט לזה, על שאלות כמו האם עישנתי סמים / שתיתי אלכוהול עלי לענות בכנות?
אין שום בעיה לשקר בזה כי זה מבחן במחשב.
כל מה שאתה צריך להיות זה עקבי.

בחלק מהשאלות לא כדאי לשקר.

חלק מהשאלות בודקות אם תשובות הנבחן עומדות במבחן הסבירות או שהוא מנסה לצאת "צדיק".

די אירוני שבשביל לעבור מבחן אמינות צריך לשקר (כמובן באופן עקבי).

אין פוליגרף אחר כך? או שיחה עם בן אנוש?
תלוי בתפקיד, לרוב יש שיחה ולפעמים גם פוליגרף
לדעתי הבנאדם הממוצע לא יודע לשקר ואם ישקר במבחן כזה סביר שיגלו כי שיקר.
איך? כל עוד אתה עקבי ואין הוכחות חד משמעיות אי אפשר לדעת אם האדם דובר אמת או לא.
אף פעם לא הבנתי מה הרעיון בבחינות האלה, מצפים שמישהו יודה שהוא מכור להימורים\סמים, גנב מהמעסיק הקודם, נוהג בשכרות וכו? אם כבר אז הבחינה הזאת מסננת את מי שלא יודע לשקר.

Back
למעלה