• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מבולבל- מה היתרונות/חסרונות/הבדלים בין השקעה בקרנות נאמנות לבין תיק השקעות בבנק?

• פותח הנושא chk2
  • פורסם בתאריך

chk2

משתמש רשום
דירוג
0
אני לא בטוח אם אני משתמש אפילו במונחים נכונים...
כשאני אומר "תיק השקעות" אני מתכוון לזה שיש יועץ השקעות שבוחר היכן להשקיע את הכסף שלי ע"פ רמת הסיכון שבחרתי. בנוסף, דמי הניהול במקרה כזה משולמים אך ורק לבנק והוא כבר מתקזז עם קרנות הנאמנות שהוא משקיע דרכן.
גם בבנק לא ידעו לומר לי מה ההבדל/יתרונות/חסרונות.
כרגע יש לי קופת גמל להשקעה ואני מודע לפטור ממס באפיק הזה אם אחכה עד גיל פרישה אז אפשר להתעלם מההיבט הזה.

קשה להתייחס לשאלה שלך כי אתה משווה שני דברים לא קשורים.

קרן נאמנות זה המוצר שאתה קונה בשוק ההון. זו יכולה להיות קרן מנוהלת באופן אקטיבי או קרן מחקת מדד, זו יכולה להיות קרן של אג"חים או קרן של מניות (או עוד הרבה דברים אחרים), זו יכולה להיות קרן יקרה מאוד בדמי ניהול או קרן זולה מאוד.

כל זה לא קשור לפלטפורמה שדרכה אתה משקיע. אתה יכול להשקיע דרך הבנק, או דרך בית השקעות, או במסגרת קרן השתלמות, או בתוך קופת גמל להשקעה, וכו'. בחלק מהמקרים יש לך שליטה מלאה בצורת ההשקעה, למשל בבנק או בבית השקעות ששם אתה מחליט באופן עצמאי (אולי בעזרת יועץ) על הרכב התיק; ובחלק מהמקרים יש לך שליטה חלקית בלבד, למשל בקופת גמל להשקעה שבה אתה יכול לבחור את מאפייני מסלול ההשקעה אבל יהיה בסוף מנהל עם סמכות להחליט איזה מוצרים לקנות.

ואגב קרנות נאמנות זה רק סוג אחד של מוצר שאתה יכול לקנות. אפשר גם להחזיק אג"ח בצורה ישירה, אפשר לקנות מניות ספציפיות, יש תעודות סל, נגזרים וכו'.

דבר אחד שכתבת הוא בוודאות לא נכון:
בנוסף, דמי הניהול במקרה כזה משולמים אך ורק לבנק והוא כבר מתקזז עם קרנות הנאמנות שהוא משקיע דרכן.
בהשקעה דרך הבנק (ובכל מקום בעצם, גם בבית השקעות וגם בקופת גמל) אתה משלם בנפרד דמי ניהול למנהלי הפלטפורמה (הבנק במקרה הזה) ודמי ניהול נוספים למנהלי הקרנות שאתה מחזיק בתיק. ההבדל הוא שדמי הניהול על הפלטפורמה יורדים בצורה ישירה מהחשבון שלך, בעוד שדמי ניהול על הקרנות יורדים באופן יומי מערך השוק של הקרן, אז זה פחות "מורגש" באופן שוטף (אם כי שקוף לחלוטין).

כדי לוודא: אם אני מסתכל לדוגמה על קרנות הנאמנות של הראל (למשל http://www.funder.co.il/fundList.aspx?mng=%E4%F8%E0%EC-%F4%E9%E0) מוצגת לי רשימה של קרנות נאמנות שגם הראל וגם הבנקים יכולים לקנות?
האם הראל משקיעים רק בקרנות שלהם ולא למשל אצל ילין לפידות?

אם כן, מהבחינה הזו לבנק יש יותר גמישות לא?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
B סטודנט בן 28 למנהל עסקים ומדעי המחשב ומאוד מבולבל. התפתחות אישית 3
A מבולבל מכמות האפשרויות להשקעה ארוכת טווח.. שוק ההון 8
deussex האם אתם עושים חוזה השכרה דרך עורך דין ? מרגיש מבולבל, אשמח לתובנות נדל"ן 28
G בתחילת הדרך, מבולבל מרוב רעשי רקע יומני מסע אישיים 1
א מבולבל- מתי ואיך להשקיע? שוק ההון 5
E פעם ראשונה שלי פה- מבולבל ומבקש עיצה שוק ההון 90
E אני מבולבל ולא יודע איפה ללמוד על שוק ההון שוק ההון 115
deussex רכישת רכב חדש - איזה כדאי ? מבולבל מאוד, ועליית מחירים צרכנות פיננסית 62
מ קצת מבולבל מנושא קרנות ההסל שוק ההון 10
האזרח החשדן חיסכון לילדים - מבולבל שוק ההון 34
R מבולבל ואשמח לעזרה פוסטים מאיכות נמוכה 5
A מבולבל מכל החומר התיאורתי, אשמח לדעתכם בנושא. שוק ההון 24
F פנסיה מקיפה או ביטוח מנהלים? מבולבל לגמרי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 17
סול קצת מבולבל - איך אני ברווח והיחידות זולות יותר? שוק ההון 9
N אג"ח או פיקדון? כבר מבולבל שוק ההון 9
C שקלית או דולרית, אירית או אמריקאית, מחלקת או צוברת - אחרי מחקר, יותר מבולבל. שוק ההון 0
sigler05 מבולבל מיתרת הכספים שראיתי בקופת גמל השקעה שוק ההון 5
M אני כבר מבולבל שוק ההון 4
M מרגיש מעט מבולבל שוק ההון 10
הבורח מהמירוץ מבולבל מפרדוקס הבחירה שוק ההון 10
A מבולבל כיצד להתקדם... שוק ההון 47
love עוד אחד מבולבל יומני מסע אישיים 18
tpr הפרשות מעסיק בהייטק (עצמאי מבולבל) צרכנות פיננסית 11
ת כבר מבולבל(הפקדה חודשית ) שוק ההון 32
H אני צריך קצת הכוונה אני מבולבל נדל"ן 15
י חייל מבולבל שוק ההון 37
R אג"ח צמוד מדד, יצאתי מבולבל מהבלוג. מישהו יודע להסביר? שוק ההון 4
C רוצה להתחיל לחסוך וקצת מבולבל שוק ההון 3
E צריך עיצה- עצמאי מבולבל :) שוק ההון 11
S איפה לשים את הכסף שלי? נורא מבולבל... מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 2
נ רישום נכס על שם חבר - היתרונות והחסרנות נדל"ן 18
M מה היתרונות של המדד עולמי(בלאקרוק) אל מול הסנופי? ושאלה על כסף בעו"ש שוק ההון 6
Y האם שווה להחזיק חשבון בחו"ל ואם כן כיצד? מה היתרונות והחיסרונות? פוסטים מאיכות נמוכה 9
O עזרה בהבנת היתרונות בפיצול הפקדות בין פנסיה לגמל (האפשרות הנוספת) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 0
stamEhad מהם היתרונות\חסרונות של החזקת מק"מ מול מזומן? שוק ההון 9
ת היתרונות של קרנות אג״ח ארה״ב צוברות (בלאקרוק) שוק ההון 9
Homer מה היתרונות להשאיר כסף בקופת גמל ? צרכנות פיננסית 6
J מהם היתרונות של VTI/VXUS מול הקרנות של בלאקרוק? שוק ההון 2
ITS פיקדון בבנק מול אג"ח של אותו הבנק - מה ההבדלים, היתרונות והחסרונות? שוק ההון 3
Y מה היתרונות של השקעה בנדל"ן ע"י אזרח אמריקאי-ישראלי נדל"ן 36
Y מה היתרונות של השקעה בארה"ב ע"י אזרח אמריקאי-ישראלי שוק ההון 1
ט מה היתרונות בעבודה מול 2 ברוקרים? שוק ההון 1
J מה היתרונות של ברוקר ישראלי? שוק ההון 6
S מה היתרונות של ריבית נמוכה? שוק ההון 7
ש חסרונות של פנקס קבלות ממוחשב לעומת ידני? מיסים 6
כ קרן השתלמות מעבר לתקרה - חסרונות פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
Zach Moshe תוכנית Insured Bank Deposit Sweep של IB - יש חסרונות? שוק ההון 1
Y חסרונות בהמרות מט"ח אקראיות? צרכנות פיננסית 1
T עסקאות מחוץ לשעות המסחר הרגילות - חסרונות? שוק ההון 13
J חסרונות במעבר ל-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 13

נושאים דומים