• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מאמר מהויקי - מייק, המשקיע המתחיל, שמבולבל מכמות האפשרויות

אפשר לשאול למה בחרת בדרך הזו על פני בית השקעות ישראלי/זר?
1. יש לי תנאים סבירים בבנק. פטור מדמי משמרת ו0.1 עמלת קניה/מכירה. להשקעה לטווח ארוך בקניית VT לדוגמא זה זניח.
2. אני מחזיק דולרים, מה שמסבך קצת את ההעברה לבית השקעות כמו IB. מה שעשיתי בסוף זה להחזיק השקעות לטווח ארוך בבנק, ולנהל השקעות זמניות ב Schwab, לשם העברתי חד פעמית דולרים. בSchwab יש פטור מלא מעמלות אחזקה/קניה/מכירה.

1. יש לי תנאים סבירים בבנק. פטור מדמי משמרת ו0.1 עמלת קניה/מכירה. להשקעה לטווח ארוך בקניית VT לדוגמא זה זניח.
2. אני מחזיק דולרים, מה שמסבך קצת את ההעברה לבית השקעות כמו IB. מה שעשיתי בסוף זה להחזיק השקעות לטווח ארוך בבנק, ולנהל השקעות זמניות ב Schwab, לשם העברתי חד פעמית דולרים. בSchwab יש פטור מלא מעמלות אחזקה/קניה/מכירה.
למה החזקת דולרים מסבך את ההעברה לIB? חשבתי שזה דווקא אמור לפשט את זה כי אין צורך בהמרה (סליחה על הבורות)

למה החזקת דולרים מסבך את ההעברה לIB?
כי אי אפשר להעביר לחשבון IB בארץ דולרים. צריך להעביר לארה"ב. הבנק גובה עמלה לא קטנה על ההעברות האלה של מט"ח לחו"ל. בסוף כאמור העדפתי להעביר חלק מהדולרים לשוואב (בארה"ב) כי במקרה של אחזקת דולרים אין משמעות ליתרון של IB בהמרת שקלים למט"ח ולשוואב כאמור יש פטור מלא מעמלות מסחר.

כי אי אפשר להעביר לחשבון IB בארץ דולרים. צריך להעביר לארה"ב. הבנק גובה עמלה לא קטנה על ההעברות האלה של מט"ח לחו"ל. בסוף כאמור העדפתי להעביר חלק מהדולרים לשוואב (בארה"ב) כי במקרה של אחזקת דולרים אין משמעות ליתרון של IB בהמרת שקלים למט"ח ולשוואב כאמור יש פטור מלא מעמלות מסחר.
סליחה שאני חופר בזה, פשוט קשה לי לעשות מהלך כזה בלי להבין את הפרטים הקטנים.
אז אם אני פותח חשבון IB אני צריך להעביר לו בשקלים והם עושים את ההמרה?
ציינת שבשוואב אין עמלות אחזקה, זה עומר שאם יש כסף ששוכב בחשבון IB ילקחו לי עמלות עליו?

שאלה נוספת, מה יקרה אם מיודעינו מייק ירצה להשקיע באגח ממשלתי? אני מניח שזה לא אפשרי דרך BI (לפחות לא אגח ישראלי). במקרה כזה צריך לפתוח חשבון בבית השקעות מקומי במקביל?

נערך לאחרונה ב:
בקשר למס הירושה האמריקאי שמצוין בפוסט. לא ברור מהפוסט האם המס הוא על התשואה שהנייר ערך השיג או על כלל השווי של נייר הערך.

האם עתיד להיות אחד כזה בתחום האג"ח?

בנוסף רציתי לציין כל הכבוד על ההשקעה!!!

אין לי הרבה ידע אני ממש בהתחלת הלמידה
אבל אשמח לכמה הסברים ברורים בנושא הפוסט
וסליחה אם זה שאלות קצת טיפשיות
מייק יפתח חשבון בבית ההשקעות האמריקאי Interactive Brokers ויקנה את את VWRA העולמית הצוברת של וונגארד (דמי ניהול 0.22%) או את הקרנות האיריות הצוברות של וונגארד VHVE ו-VFEA (דמי ניהול: ~0.13%).
מה זה אומר לפתוח חשבון בבית השקעות אמריקאי?
איך פותחים חשבון כזה? למי פונים?
למה זה מקביל, לבנקים וחברות השקעות?
אז איפה פותחים את הIRA?
וזה שפותחים בבית השקעות אמריקאי זה לא מחייב במס ירושה?
והאם לא כל הקרנות של וונגארד הם חייבות במיסוי אמריקאי?
יש ספציפיות כאלו?
ובכל וונגארד זה חברה אמריקאית לא? אז איך היא מנהלת קרנות איריות?
יש את הבית השקעות IB ויש את הקרן האירית ומה התפקיד של וונגארד?
מישהו יכול להסביר לי לאט כדי שאבין מהר?
יוודא בשרשור הזה שהוא מודע לכל קבוצות הרכישה ואינו משלם עמלות מופקעות.
כרגע אין שם שום קבוצה בהתהוות :( ואף אחד לא מקבל חברים
היה רוכש את הקרן העולמית האירית הצוברת של וונגארד VWRA (דמי ניהול: 0.22%).
אני מבינה שזה רק מניות? ואין ארוע מס בחלוקת דיבידנדים?
לאחר לבטים רבים, מייק בחר להשקיע ב-VWRA או בשילוב של VHVE ו-VFEA בבית ההשקעות האמריקאי Interactive Brokers.
כולם זה רק מניות מדד עולמי?

מה זה אומר לפתוח חשבון בבית השקעות אמריקאי?
לפנות לבית השקעות אמריקאי ולפתוח שם חשבון מסחר.
למה זה מקביל, לבנקים וחברות השקעות?
כן, זה מקביל לבנקים/בתי השקעות.
אז איפה פותחים את הIRA?
חשבון IRA זה פשוט "מסלול" שאפשר לבחור בקרן השתלמות/קופת גמל. זה לא חשבון השקעות רגיל.
וזה שפותחים בבית השקעות אמריקאי זה לא מחייב במס ירושה?
לא. חבות המס היא לפי הנכסים שאת מחזיקה ולא לפי חשבון ההשקעות שבהם את מחזיקה אותם.
כלומר על קרן אירית בחשבון אמריקאי לא יהיה מס ירושה, אבל על קרן אמריקאית בחשבון ישראלי כן יהיה (סתם לדוגמא).
והאם לא כל הקרנות של וונגארד הם חייבות במיסוי אמריקאי?
לא.
כל הקרנות האמריקאיות חייבות במיסוי אמריקאי. יש גם ונגארד אירלנד, ולהם יש קרנות שלא חייבות במיסוי אמריקאי (כי הן איריות)
ובכל וונגארד זה חברה אמריקאית לא? אז איך היא מנהלת קרנות איריות?
יש גם ונגארד ארה"ב וגם ונגארד אירלנד (מניח שהשניה חברת בת של הראשונה, או משהו כזה).
יש את הבית השקעות IB ויש את הקרן האירית ומה התפקיד של וונגארד?
ונגארד זאת חברה שיש לה קרנות. את יכולה למשל לקנות קרן אירית של ונגארד או קרן אירית של בלקרוק או של עוד כמה חברות קרנות אחרות.
אני מבינה שזה רק מניות?
כן
? ואין ארוע מס בחלוקת דיבידנדים?
אין חלוקת דיבידנד - זאת קרן צוברת.

לפנות לבית השקעות אמריקאי ולפתוח שם חשבון מסחר.
במה הוא יותר טוב מהבנקים\בתי השקעות
ובמה הוא פחות טוב?
ונגארד זאת חברה שיש לה קרנות. את יכולה למשל לקנות קרן אירית של ונגארד או קרן אירית של בלקרוק או של עוד כמה חברות קרנות אחרות.
ההבדל היחיד זה בדמי ניהול? או שיש עוד הבדלים מהותיים אחרים?

למה אתה לא מחפש בפורום דיונים בנושא הזה או בנושאים האחרים שעליהם אתה שואל?
כי מצאתי רק תשובות למתקדמים
אבל אם אם תוכל להכווין אותי להסברים בסיסים אשמח להפסיק להטריד פה

למה אין פה את VOO כאופציה לCSPX וVUAA? היא לא אוזכרה אפילו פעם אחת בכל הפוסט, בעוד שבCSPX כל הזמן, מה הסיבה לכך? כי אני יודע שמחלקות אמריקאיות עדיפות לעד 20-30 שנה מאיריות צוברות (אצל VOO ו CSPX הבנתי שהיתרון אף יותר גדול מלמשל VT לעומת VWRA כי בVOO אין בכלל חברות מחוץ לארה"ב בעוד שבVT יש ולכן שם המס על הדיבידנדים הוא 5% במקור בעוד בVOO %0, לעומת 14% בCSPX וVWRA)

למה אין פה את VOO כאופציה
יש VTI כאופציה (בשילוב עם VXUS).
שתיהן קרנות אמריקאיות מחלקות על השוק האמריקאי.
VTI אמורה לעקוב אחרי 100% מהשוק האמריקאי.
VOO עוקבת אחרי כ500 מניות משווי שוק גדול (זה יוצא כ80% לפחות מהשוק).

אז מי שחיבר את הפוסט הזה, הניח שרוצים פיזור כמה שיותר רחב, ואם כבר משקיעים בקרן אמריקאית, וזמינה לך אחת עם פיזור רחב יותר, לך עליה!

הבנתי שהיתרון אף יותר גדול מלמשל VT לעומת VWRA כי בVOO אין בכלל חברות מחוץ לארה"ב בעוד שבVT יש ולכן שם המס על הדיבידנדים הוא 5% במקור בעוד בVOO %0, לעומת 14% בCSPX וVWRA
אתה מפספס פה משהו משמעותי.
ההבדל בין VT לVOO הוא לא בדיון על מס דיבידנדים.
הוא בשאלה אחרי מה עוקבים בכלל.
אם המכונית המשפחתית האמריקאית יותר טובה מהמשפחתית האירית, ובהפרש יותר גדול ממה שהמיני-ואן האמריקאית עוקפת את המיני ואן האירית, זו לא סיבה ללכת על משפחתית. כי אתה רצית בכלל מיני-ואן, יש לך 5 ילדים. איפה תכניס אותם במכונית משפחתית? מה זה משנה שהיא טובה יותר מהמשפחתית האירית?

כשאתה מפזר עולמית, אתה לא מתחשב בזה שיש לך עוד טיפונת מס דיבידנדים כאן או כאן. אתה מפזר עולמית כי אתה רוצה לפזר סיכונים (מה תעשה? תתקע את כל ה5 ילדים במושב האחורי? צריך לפזר! ;)). עכשיו, אחרי שהחלטת לפזר, אתה בודק איזו דרך לפזר טובה יותר מבחינת מס דיבידנדים.

שים לב שהדיון כאן מתמקד ב3 דברים הכי פחות חשובים בפירמידה, כשההבדל בין VT לVOO נעוץ בעיקר ב"פיזור", שנמצא הרבה מעליהם...

יש VTI כאופציה (בשילוב עם VXUS).
שתיהן קרנות אמריקאיות מחלקות על השוק האמריקאי.
VTI אמורה לעקוב אחרי 100% מהשוק האמריקאי.
VOO עוקבת אחרי כ500 מניות משווי שוק גדול (זה יוצא כ80% לפחות מהשוק).

אז מי שחיבר את הפוסט הזה, הניח שרוצים פיזור כמה שיותר רחב, ואם כבר משקיעים בקרן אמריקאית, וזמינה לך אחת עם פיזור רחב יותר, לך עליה!
VUAA לא נחשבת אמריקאית? היא אירית בגלל שהיא של ואנגארד אירלנד?

פה הוא רשם:". אם מייק רוצה להשקיע בארה"ב בלבד, בין אם הוא חושש ממס ירושה ובין אם לאו - יקנה בבית השקעות ישראלי ומפוקח את הקרן הישראלית השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925."
למה אז פה אם הוא כבר ממליץ על קרן מחקה סנופי למה הוא לא נתן גם את VOO כאופציה? או אפילו את VTI? או קרן אירית שעוקבת אחרי כל ארה"ב כמו VTI (אם יש כזאת בכלל)?

פה הוא רשם:". אם מייק רוצה להשקיע בארה"ב בלבד, בין אם הוא חושש ממס ירושה ובין אם לאו - יקנה בבית השקעות ישראלי ומפוקח את הקרן הישראלית השקלית של בלאקרוק על מדד S&P 500 בדמי ניהול של 0.07% - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 115925."
למה אז פה אם הוא כבר ממליץ על קרן מחקה סנופי למה הוא לא נתן גם את VOO כאופציה? או אפילו את VTI? או קרן אירית שעוקבת אחרי כל ארה"ב כמו VTI (אם יש כזאת בכלל)?
הסיבה העיקרית היא כי SPX500 אפשר לקנות בשקלים, בברוקר ישראלי. קל, פשוט ועם מינימום התעסקות מיותרת.

VOO+VTI מצד שני אפשר לקנות בדולרים בלבד. שזה אומר קנייה/מכירה מט"ח. בברוקר ישראלי עמלות המרה גבוהות למדי, אתה חייב לפנות לשירות לקוחות בכל פעולת קנייה/מכירה, ימי קנייה/מכירה הם מוגבלים, שערי מטבע/המרה מונפצים ולא שקופים וכו'. אם תרצה להימנע מזה, אתה צריך לפתוח חשבון בברוקר בחו"ל, שכאן יש התעסקות אחרת.

לכן כאמור SPX500 היא אופציה הכי נוחה וקלה, למי שמעוניין להשקיע בארה"ב בלבד.

לפי מה נקבע היחס 55-45? ראיתי בפורומים זרים שהדיבור שם נוטה לכיוון ה 70-30 לטובת VTI

השאלות הן של משקיע צעיר חסר ניסיוןD:
תודה .

מצטרף לשאלה הזאת (היחס בין VTI ל-VXUS) - אני מניח שזה לפי החלק היחסי בשוק העולמי, רק לא ברור לי לפי איזה מקור בוחרים את זה.
אולי המקור זה החלוקה שנעשית ב-VT, כש-VTI מקבל את הנתח שארה"ב מקבלת ב-VT?

וכנ"ל לגבי היחסים כאן:
~ 60% - קרן על ארה"ב - אשס.חוץ SPX 500, מס’ נייר 1159250
~25% - קרן על אירופה - סימול: אשס.חוץ MSCIEURO, מספר נייר: 1159094
~15% - קרן על שווקים מתעוררים - סימול: אשס.חוץ MSCI EM, מס’ נייר: 1159169

אם מייק בחר באופציה 2 בקרן ההשתלמות ובנוסף הוא אינו חושש ממס ירושה בחשבון הממוסה
האם חשבון IRA פטור חשוף למס ירושה אמריקאי או שהפטור חל גם על זה?
והאם יש הבדל בין IRA של קרן השתלמות ל- IRA של קופת גמל?

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Rahash קרן פנסיה ברילוקיישן - מאמר קצר שכתבתי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 26
א מאמר מעניין שראיתי - השקעה במדד המניות הכללי עלול להביא לתוצאה הפוכה מזו שרציתם שוק ההון 27
עתיד מתוק מאמר של שלמה גרינברג בביזפורטל על סוכנויות הנדל"ן הממשלתיות בארה"ב שוק ההון 0
T מאמר וקישור לספר (Understanding big debt crises)- מישהו הצליח להוריד? התפתחות אישית 9
ביולוג ירושלמי ההשכלה הגבוהה צריכה לעבוד דיאטה. מאמר שמסביר את האמת מאחורי הנתונים. אוף טופיק 110
Izik ""לא יותר מעשרה אחוז במניות...להמנע מהשקעות באינדקס נרחב" לפי מאמר בגלובס שוק ההון 12
Waler בניית פרופיל בכוח גס - המלצה על מאמר שוק ההון 1
פשוט מאמר על תשואות שניתן לצפות ממניות שוק ההון 1
M מאמר נהדר ב wsj של זוויג בעניין pre mortem בהשקעות שוק ההון 18
daat99 מאמר מעניין על וורן באפט ואג"חים אוף טופיק 4
משה מאמר מעניין על החיים בחברה ללא עבודה פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 42
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
S שאלות בשביל מייק מתחיל שוק ההון 0
א סוגי ההשקעות שלי לעומת מייק שוק ההון 3
G מה מייק היה עושה עם דולרים? שוק ההון 12
N קה״שׁ עוקבת סנופי (לא ira) - היכן העמלות הטובות ביותר? האם קיימת קבוצה שניתן להצטרף אליה? [קראתי את מייק] פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 14
ריש-לקיש כפירה בתיק הדגל של מייק, שכנעו אותי אחרת שוק ההון 17
O סקר - האם מייק צריך להשקיע בקרן של אינבסקו במקום בזו של בלאקרוק? שוק ההון 310
אוגורן להציל את מייק שוק ההון 1
ב צריך עזרה בהבנת תיק "מייק", בדולרים, למתחילים שוק ההון 6
NightStyle בקשה: הכנסת גרסאות האג"ח של מייק, המשקיע המתחיל שוק ההון 1

נושאים דומים

Back
למעלה