• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מאיפה משלמים דמי ניהול?

Shaz

משתמש בכיר
דירוג
3,150
למשל אם אני משקיע בקרן שעולה 0.1% לשנה ואני משקיע דרך בית השקעות, מאיזה כסף זה יורד? מהרווח? מהיתרה שיש לי שם?

וגם לגבי דיבידנדים, למשל הקרן שהשקעתי בה נותנת 1.82% בשנה, לאן זה נכנס לי? והאם לוקחים על זה 25% מס? אני יכול לקנות עם זה ישירות מניות כדי שלא יקחו מס כל פעם?

למשל אם אני משקיע בקרן שעולה 0.1% לשנה ואני משקיע דרך בית השקעות, מאיזה כסף זה יורד? מהרווח? מהיתרה שיש לי שם?
מכל הקרן (כולל רווחים/הפסדים) ברגע גביית/חישוב דמי הניהול.

מכל הקרן (כולל רווחים/הפסדים) ברגע גביית/חישוב דמי הניהול.
תודה רבה על התשובה.

זה אומר שנניח השקעתי 100$ על 100 מניות, איך לוקחים מזה 1%?
או אם יש לי בתיק למשל 1000 שקלים שלא זמינים אז יקחו מהם? זה יחייב אותי בעמלת מט"ח?

לא בדיוק הבנתי את התשובה שלך.. אשמח לדוגמה..
תודה רבה.

תודה רבה על התשובה.

זה אומר שנניח השקעתי 100$ על 100 מניות, איך לוקחים מזה 1%?
או אם יש לי בתיק למשל 1000 שקלים שלא זמינים אז יקחו מהם? זה יחייב אותי בעמלת מט"ח?

לא בדיוק הבנתי את התשובה שלך.. אשמח לדוגמה..
תודה רבה.
הקרן גובה דמי ניהול כל יום באופן יחסי. מתוך הקרן (אתה לא רואה את זה)

למשל אם אני משקיע בקרן שעולה 0.1% לשנה
אם הכוונה לדמי ניהול של הקרן אז הם יורדים באופן יומי\חודשי מהשווי של יחידת הקרן
נניח יחידה של הקרן הינה 100$ ודמי ניהול של 1%, כל יום היחידה תקטן ב 1/365

וגם לגבי דיבידנדים,
תלוי מי מדינת המקור, ארה"ב תיקח את המס שלה במקור
הכסף אמור להכנס לחשבון בבית ההשקעות, במטבע בו חולק הדיבידנד

הקרן גובה דמי ניהול כל יום באופן יחסי. מתוך הקרן (אתה לא רואה את זה)
רגע.. כשאני קונה קרן VT (לצורך העניין) אני משלם (סתם בתור דוגמה) 70$ לכל יחידה או מניה (זה נחשב מניה?) ונניח אני קונה 50 סך הכל השקעתי 3500$ נניח הקרן (לצורך העניין עלתה וירדה ונשארה באותו מחיר לצורך הדוגמה) עדיין יש לי שם 3500$ על 50 יחידות של הקרן, איך מזה מורידים 0.1%?

אם הכוונה לדמי ניהול של הקרן אז הם יורדים באופן יומי\חודשי מהשווי של יחידת הקרן
נניח יחידה של הקרן הינה 100$ ודמי ניהול של 1%, כל יום היחידה תקטן ב 1/365
אבל היחידה לא אמורה להיות תלויה בי.. יחידה זה גלובלי.. היחידה לא תשתנה כי אני אמור לשלם 0.1%... או שלא הבנתי..

תלוי מי מדינת המקור, ארה"ב תיקח את המס שלה במקור
הכסף אמור להכנס לחשבון בבית ההשקעות, במטבע בו חולק הדיבידנד
למשל אם אני קונה קרן במונפקת בבורסה בנויורק אשלם מס לארצות הברית לפי המס שהם גובים על רווחי הון? ואז אם השקיע את הכסף הזה קרן אז כשאמכור את הקרן אשלם מס כפול על אותו כסף לא?

אתה צריך לעצור
יש הרבה חורים בידע שלך ואתה מתרוצץ משאלה לשאלה בלי קשר
אבל היחידה לא אמורה להיות תלויה בי.. יחידה זה גלובלי.. היחידה לא תשתנה כי אני אמור לשלם 0.1%... או שלא הבנתי..
שאלת על דמי ניהול של התיק בבית השקעות או דמי ניהול על קרן\נכס שאתה מחזיק בתיק שלך?
למשל אם אני קונה קרן במונפקת בבורסה בנויורק אשלם מס לארצות הברית לפי המס שהם גובים על רווחי הון? ואז אם השקיע את הכסף הזה קרן אז כשאמכור את הקרן אשלם מס כפול על אותו כסף לא?
המדינה בה הקרן נסחרת לא רלוונטית, מה שחשוב זה מדינת ההתאגדות של הקרן ושל החברות המוחזקות בה
אין קשר לרווחי הון, מס דיבידנדים הוא מס שונה והוא לא תלוי ברווחים האישיים של המשקיע מהנייר אלא מחלוקת הכספים הפנימיים של החברה לציבור המשקיעים

אתה צריך לעצור
יש הרבה חורים בידע שלך ואתה מתרוצץ משאלה לשאלה בלי קשר

שאלת על דמי ניהול של התיק בבית השקעות או דמי ניהול על קרן\נכס שאתה מחזיק בתיק שלך?

המדינה בה הקרן נסחרת לא רלוונטית, מה שחשוב זה מדינת ההתאגדות של הקרן ושל החברות המוחזקות בה
אין קשר לרווחי הון, מס דיבידנדים הוא מס שונה והוא לא תלוי ברווחים האישיים של המשקיע מהנייר אלא מחלוקת הכספים הפנימיים של החברה לציבור המשקיעים

דיברתי על מס של הקרן עצמה ולא של בית ההשקעות

נערך לאחרונה ב:
דיברתי על מס של הקרן עצמה ולא של בית ההשקעות
דמי הניהול של הקרן עצמה יורדים אוטומטית מנכסי הקרן. זה לא כסף מזומן שאתה צריך להעביר להם או שיורד לך מחשבון באיזשהו מקום.
נכון, זאת יחידה גלובלית. אבל גם דמי הניהול הם גלובליים ולא תלויים בך.
כן ולא.
קודם כל ארה"ב (וכל מדינה אחרת למיטב ידיעתי) לא גובים מס רווחי הון מזרים אל רק מס דיבידנדים.
אם אתה מחזיק מניה של חברה אמריקאית שמחלקת דיבידנד, ארה"ב תגבה ממך 25% מס על הדיבידנד הזה. בעיקרון אתה אמור לשלם גם בארץ 25% מס על אותו דיבידנד, אבל בגלל שכבר שילמת את המס בחו"ל יש לך "זיכוי מס זר" שמתקזז ואז אתה לא חייב עוד מס בארץ.
אם אתה מחזיק מניה של חברה במדינה שגובה במקור רק 10% מס דיבידנד אז תיהיה חייב למס הכנסה עוד 15% (25-10).
כל זה לא קשור למס רווחי ההון שתשלם כשתמכור את המניה כי מס רווחי הון הוא על עליית השווי של האחזקות שלך ולא על חלוקת דיבידנדים (במקרה יצא ששני המיסים הם בגובה 25%, אבל אין חובה שזה יהיה ככה).

כמובן שיש פה עוד כל מיני סיבוכים אפשריים, למשל מה קורה במקרה של קרן (מחלקת או צוברת) וכו'. אבל כדאי שתבין קודם את הבסיס.

נכון, זאת יחידה גלובלית. אבל גם דמי הניהול הם גלובליים ולא תלויים בך.

בעצם זה אומר שכל שנה ערך של כל יחידה בודדת של קרן יורדת ב 0.1%?
תאמת זה נשמע הגיוני...
ולגבי הדברים האחרים שכתבת, תודה רבה הסבר מעולה!

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
T בן 18 שלא יודע מאיפה להתחיל שוק ההון 11
H מאיפה אפשר לצרוך מחקרים עם מטא אנליזה בנושאים שונים. אוף טופיק 26
A אני לא מבין שום דבר בכלכלה...מאיפה להתחיל? עדיפות לספר שמע אוף טופיק 17
I מאיפה אפשר ללמוד בצורה מסודרת על פעילות financial institutions גדולים? התפתחות אישית 2
ד הגדלה משמעותית של תיק לטווח ארוך - מאיפה להתחיל שוק ההון 2
M מאיפה אתם קונים ביטקוין ולמה? השקעות אלטרנטיביות 1
שם משתמש בעייתי מאיפה לוקחים דמי ניהול? שוק ההון 3
O כלי עבודה לבית - מאיפה קונים? אוף טופיק 2
M מאיפה מגיע הרווח? שאלה עקרונית נדל"ן 8
H אשמח לעזרה מאיפה להתחיל לקרוא התפתחות אישית 1
ש כשצריך להנזיל: מאיפה עדיף למכור מניות - קרן השתלמות או חשבון רגיל? שוק ההון 28
S משוחררת, קראתי כאן המון, לא יודעת מאיפה להתחיל! יומני מסע אישיים 17
4 מאיפה ניתן להשיג נתונים סטטיסטים? אוף טופיק 4
ב לא יודע מאיפה להתחיל אוף טופיק 2
N בת 18, מאיפה מתחילים? יומני מסע אישיים 66
A חשבון השקעות פרטי פאסיבי - מאיפה להתחיל? שוק ההון 7
מנימליסט איך הם יודעים ? מאיפה הם מגיעים לנתון הזה שוק ההון 6
7 מאיפה מתחילים - השקעה לטווח בינוני שוק ההון 6
S בחירת קרן פנסיה במקום אחר מאיפה שנמצא תיק ההשקעות שלי? צרכנות פיננסית 1
ל ואו מאיפה להתחיל יומני מסע אישיים 26
O זמן חיוב/מאיפה יורדות עמלות?(בית השקעות) צרכנות פיננסית 5
aviadalush מאיפה מתחילים מעוניין להשקיע במקום שהכסף יישב בעו''ש שוק ההון 1
S שכירות - מאיפה מתחילים ומה עושים? אוף טופיק 80
נ מאיפה פאנדר מקבלים את הנתונים שלהם? שוק ההון 12
P המשקיע המתחיל - מאיפה מתחילים? שוק ההון 3
Y מאיפה הביטחון שכסף שהעברת לבית השקעות - לא ייעלם שוק ההון 34
R אני רוצה ללמוד על אג"ח בצורה מעמיקה, מאיפה להתחיל? שוק ההון 17
Y מיואשת ולא יודעת מאיפה להתחיל.... יומני מסע אישיים 96
C מאיפה להתחיל ? התפתחות אישית 5
E חברים - כמה משלמים היום לפיקדון? שוק ההון 2
Z לכבוד הטיעון, ״אנחנו מממנים אתכם כי אנחנו משלמים מע״מ ואנחנו הרבה אנשים שקונים הרבה״ פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 3
מ כמה הייתם משלמים היום במזומן על 250K צבירה בפנסיה ? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 24
T חרדים-לא משלמים מיסים (?)/לא תורמים למדינה (?) צרכנות פיננסית 0
O מהו אחוז המס אותו משלמים על אג"ח של ממשלת ארה"ב? שוק ההון 1
C האם הייתם משלמים כל חודש כדי לא למכור מניות מתוך לחץ בירידות? שוק ההון 7
י אינטרקטיב ברוקרס IBKR משלמים על מזומן ריבית שנתית של מעל 5% בעבור מטבע הריאל הסעודי( SAR). שוק ההון 2
B האם משלמים עמלה על פקודה שלא התבצעה שוק ההון 5
Y כמה אתם משלמים חשבון גז? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 51
ל עידכון משלמים בעירייה אוף טופיק 4
D דמי ניהול לקופת גמל של מעל מיליון שקלים. כמה משלמים בממוצע בסכום כזה לבתי ההשקעות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
שם משתמש בעייתי אנחנו משלמים יותר מדי על האינטרנט? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 7
שם משתמש בעייתי כאשר עושים איזונים בתוך התיק, משלמים מס? שוק ההון 14
סול האם משלמים מס רכישה על דירה שניה שיורשים? נדל"ן 6
klayhamn כמה מס משלמים על דבר כזה? פוסטים מאיכות נמוכה 2
פ יכול להיות שכולנו משלמים מעל 70% מס על ההכנסה? מיסים 46
M כמה אתם משלמים על טריפלים ואיפה ? צרכנות פיננסית 3
Y כמה מס משלמים על הטבות המשכורת כמו סיבוס/תן ביס ? צרכנות פיננסית 1
ש איך משלמים בפייפאל באמזון? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 0
J למה משלמים מס רווחי על קרן ריט? שוק ההון 8
NivGold123 איך משלמים מיסים עם IB שוק ההון 6

נושאים דומים

Back
למעלה