• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

מאוכזב מאוד מהמערכת של IBI טרייד. יש פה אנשים שמשתמשים בה ומרוצים?

נעם בלה בלה

משתמש בכיר
דירוג
2,174
פתחתי חשבון מסחר דרכם בעקבות קריאה מרובה פה באתר. מאז שום דבר לא עובד חלק.
אתמול קיבלתי סמס שמחר (כלומר היום) ייפתח החשבון, עם שם המשתמש והסיסמה. היום בבוקר ניסיתי להיכנס ולא עבד. אמרתי לעצמי שבטח צריך לחכות. עכשיו התקשרתי, החליפו לי את הסיסמה וזה עבד. ישר ניסיתי לקנות דולרים לקראת המסחר, יש תקלה ולא ניתן לעשות את זה דרך האתר, רק טלפוני. בטלפון הם אמרו שזה יבוצע רק מחר, כלומר איבדתי עוד יום של מסחר היום (יש לציין שאת הכסף העברתי להם לפני ארבעה ימים כבר) - ושאם הייתי עושה את זה בבוקר (כשחשבתי שהחשבון עוד לא נפתח ונתתי להם להנות מהספק לגבי התקלה) זה היה נעשה מיד, כי הם ממירים מט"ח רק בשעות 09:00-12:00. כמובן שלא ציינו את זה לפני כן בשום מקום.

טוב, לא נורא, אני אומר לעצמי, בוא נתחיל מלהכיר את המערכת ולחפש את הנייר ערך שאני רוצה לרכוש. אי אפשר. התפריט נפתח מעבר למסך, ואין אפשרות לגלול הצידה. אפשר לראות רק את הקצה הימני שלו (אצרף צילום מסך אם זה מעניין מישהו). חזרתי לשירות הלקוחות בפעם השלישית בעשר דקות שאני לקוח שלהם, היא ענתה לי פשוט ש"היא לא מכירה תקלה כזו ואולי יש לי בעיה בהגדרות תצוגה". מה.

בקיצור, חווייה מאוד שלילית ואני תוהה אם היא מספיק שלילית כדי לסגור מחר את החשבון ולחפש ברוקר אחר. לכן מעניין אותי לדעת אם יש אנשים שסוחרים דרך IBI טרייד (ספארק) ומרוצים, ואם אתם חושבים שסתם היה לי חוסר מזל ושווה להישאר בכל זאת.

דרך IBI טרייד (ספארק)
אין לי מושג לגבי השאלות שלך, אבל כמדומני כל בתי ההשקעות בארץ עובדים עם ספארק (למסחר בארץ).
אגב, באקסלנס אני עושה המרת מט"ח דרך האתר שלהם ולא דרך מערכת המסחר.

גם פה זה אמור להיות דרך האתר, רק שיש להם תקלה בו ואי אפשר כרגע. לא יודע כמה זמן זה כבר "כרגע" לא עובד כי כאמור האתר נפתח לי ממש עכשיו

אין לי מושג לגבי השאלות שלך, אבל כמדומני כל בתי ההשקעות בארץ עובדים עם ספארק (למסחר בארץ).
תוכל לשתף בעמלות שהשגת באקסלנס? ק/מ בבורסה האמריקאית והמרות זה בעיקר מה שמעניין אותי. והתשלום הקבוע כמובן

הייתי לקוח של IBI כ-5 שנים וכשפתחתי שם את החשבון גם לי הייתה בעיה עם הכניסה הראשונית. מדהים איך החובבנים האלה לא משתפרים, גם אחרי שנים רבות.

גם בעיות התצוגה שהזכרת מוכרות לי, ויש עוד בעיות רבות אחרות:
1) האתר נחסם מדי פעם ורשום "המערכת בעלייה"
2) ניתן לצפות בהיסטוריית הרכישות בטווחים של שבועיים בלבד. הזוי...
אחרי כמה שנים שהלקוחות סבלו והתלוננו הם הגדילו את הטווח (לא זוכר לכמה).
3) תצוגת המלבנים כל כך מכוערת. לא יודע מי עיצב את המערכת, אבל הוא לא מבין כלום בעיצוב.
4) מחירי קניה של מניות וכמות שונה בין במערכת אורדרנט ביחס ל-viewtrade. שירות הלקוחות לא הצליחו לפתור את הבעיה. הנתונים באודרנט הם הקובעים.

אני ממליץ לך לעבור לאינטראקטיב ברוקרס.
המערכת של אינטראקטיב client portal, נוחה יותר ונקייה מבאגים ביחס לאורדרנט ספארק, וגם ניתן לקנות דולרים כאילו זו מניה, בלי שום כאב ראש (בלי מיילים, טלפונים, פקסים) ובלי עמלות רצחניות או הפרשי שערים כמו שנהוג בברוקרים הישראלים.

*אני לקוח של אינטראקטיב קצת יותר מחצי שנה ובנתיים מרוצה מאוד.

נערך לאחרונה ב:
אני לקוח של אינטראקטיב קצת יותר מחצי שנה ובנתיים מרוצה מאוד
ראוי להזכיר גם את החסרונות.
פוטנציאלית דוחות המס במידה ומדובר בבן אדם שמתכוון (בין אם מסחר פעיל, או בשביל לנצל מגני מס)

אינטראקטיב נפסלו אצלי משיקולי מס (אזרח אמריקאי, הסיבוך ועיקר העלויות זה בתיאום וקיזוז בין מה שאשלם כאן ושם)

אינטראקטיב נפסלו אצלי משיקולי מס (אזרח אמריקאי, הסיבוך ועיקר העלויות זה בתיאום וקיזוז בין מה שאשלם כאן ושם)
דוקא בתור אזרח אמריקאי אמור להיות לך הרבה יותר פשוט לעבוד עם אינטראקטיב מאשר עם ברוקר ישראלי.
בנוסף יש לך יופי של הלואות ממס הכנסה כי המס על הדיבידנד לא מנוכה לך במקור.

דוקא בתור אזרח אמריקאי אמור להיות לך הרבה יותר פשוט לעבוד עם אינטראקטיב מאשר עם ברוקר ישראלי.
בנוסף יש לך יופי של הלואות ממס הכנסה כי המס על הדיבידנד לא מנוכה לך במקור.

תתפלא.

קודם כל - מה יותר פשוט לדעתך לאזרח אמריקאי מלישראלי בלבד? כל החובות של אזרח ישראלי חלים עלי למעט מס דיווידנדים שכאמור ייגבה במכה אחת בסוף שנה ולא במקור.

שנית, כפי שציינתי, יש עלויות.

תוכל לפרט?
אני אזרח אמריקאי ופשוט רקדתי משמחה על החשבון שפתחתי באינטראקטיב.
בגדול נוצרת השאלה איפה משלמים קודם, כאן או שם. כישראלים נחויב להגיש דו"ח למס הכנסה בארץ פעמיים בשנה בגלל חשבון זר, כאמריקאים נצטרך לדווח על החשבון שם, להביא אישור ממס הכנסה בארץ לקזז את ההפרשים ולצרף לדו"ח השנתי. קודם כל זו עוד טרחה והתעסקות, כרגע אני לא מגיש דו"חות בארץ בכלל אלא רק בארצות הברית. כלומר יש שני דו"חות שצריך להתעסק בהם או לשלם לרו"ח שישבור את הראש. שנית, הרו"ח האמריאי שלי שמגיש לי את הדו"ח השנתי שם, יעלה לי את המחיר שלו במצב כזה בעוד 100$ שנתי, וידרוש ממני לספק לו עוד ניירת (במידה ואת הדוחות בארץ הגשתי בעצמי) או לתאם עם הרו"ח הישראלי (במידה ושכרתי מישהו לעשות זאת במקומי). זאת בשל עליה במורכבות שומות המס שלי וההתעסקות בהן.

עכשיו השאלה היא כמה כסף אני חוסך בIB. אני מניח שתי פעולות לרבעון, כלומר עלות של בערך 500 ש"ח לשנה (במונחי ברוקר ישראלי). נניח שIB היו בחינם, זה עדיין לא משתלם לי. גם אם אני טועה ואשלם 1,000 ש"ח בשנה לibi אני עדיין חושב שזה עדיף לי מלהתעסק עם ברוקר זר. למי שעושה הרבה פעולות וההפרש בק/מ נהיה משמעותי, זה בהחלט שווה. לגודל התיק שלי ולמספר הפעולות שאני מתכנן זה נשמע לי מוגזם

קודם כל - מה יותר פשוט לדעתך לאזרח אמריקאי מלישראלי בלבד? כל החובות של אזרח ישראלי חלים עלי למעט מס דיווידנדים שכאמור ייגבה במכה אחת בסוף שנה ולא במקור.
קובץ 1099 הרבה יותר פשוט לדוח האמריקאי (והישראלי) מאשר 867.
כשיו השאלה היא כמה כסף אני חוסך בIB. אני מניח שתי פעולות לרבעון, כלומר עלות של בערך 500 ש"ח לשנה (במונחי ברוקר ישראלי). נניח שIB היו בחינם, זה עדיין לא משתלם לי. גם אם אני טועה ואשלם 1,000 ש"ח בשנה לibi אני עדיין חושב שזה עדיף לי מלהתעסק עם ברוקר זר. למי שעושה הרבה פעולות וההפרש בק/מ נהיה משמעותי, זה בהחלט שווה. לגודל התיק שלי ולמספר הפעולות שאני מתכנן זה נשמע לי מוגזם
רק על המרות מטח תחסוך יותר דרך IB מאשר דרך ברוקר ישראלי.

אבל אתה צודק, אני באמת מגיש את הדוחות בעצמי (לשתי המקומות), ולכן העלות של רו"ח נחסכת.
זה אמנם עלה לי בעבר בלימוד עצמי, אבל אחרי השקעה חד פעמית, זה כבר לא התעסקות כי אתה יודע בדיוק מה מכל טופס הולך לאיפה. כמובן שיקול אישי לחלוטין.
עדיין יש את עניין המרות מט"ח, שהוא מאוד משמעותי.

יעלה לי את המחיר שלו במצב כזה בעוד 100$ שנתי,
טופס 1099 חוסך לו עבודה ולא מוסיף לו. מה שכן בהנחה ואתה קונה ניירות אמריקאיים, חישוב המס שלך (בשתי המדינות) לא משתנה בגלל העובדה שישראל גבו ממך 25% במקור. פשוט אין קשר בין גביית מס במקור לחבות המס הסופית שלך. ולכן זה לא מפשט לאף אחד את החישוב של המס הסופי (שאני מודה שהוא מסובך).

תוכל לשתף בעמלות שהשגת באקסלנס? ק/מ בבורסה האמריקאית והמרות זה בעיקר מה שמעניין אותי. והתשלום הקבוע כמובן
בלי להיכנס לשאלת IB.
סמשתמש רק לניירות זרים. סנט למניה, מינימום 5$. חודשי 20 מתקזז מול עמלות. המרה 200 פיפס.
לא התמקחתי בכלל. הלכתי על מה שהתאים לי אז, ואעבור אם יתאים לי אחרת (כולל IB).
שים לב שלמסחר בחו"ל, באקסלנס (וגם במיטב נראה לי) תשתמש במערכת של IB (אבל לא להמרת מט"ח).

רק על המרות מטח תחסוך יותר דרך IB מאשר דרך ברוקר ישראלי.

אני באמת מגיש את הדוחות בעצמי (לשתי המקומות), ולכן העלות של רו"ח נחסכת.
.

אני משלם חצי אחוז בibi, לעומת 75 ש"ח פיקס באינטראקטיב ישראל (לא בדקתי ישירות מול IB כדי להימנע מהתשלום החודשי היחסית גבוה). בסכומים שאני מדבר עליהם ההפרש השנתי יוצא פחות מאלף ש"ח.

תוכל לפרט איך למדת להגיש את הדו"חות? בייחוד האמריקאי, הייתי שמח להוריד ממני את העלות השנתית של רו"ח שיטפל בזה

בלי להיכנס לשאלת IB.
סמשתמש רק לניירות זרים. סנט למניה, מינימום 5$. חודשי 20 מתקזז מול עמלות. המרה 200 פיפס.
לא התמקחתי בכלל. הלכתי על מה שהתאים לי אז, ואעבור אם יתאים לי אחרת (כולל IB).
שים לב שלמסחר בחו"ל, באקסלנס (וגם במיטב נראה לי) תשתמש במערכת של IB (אבל לא להמרת מט"ח).

תודה. מידע מועיל

לעומת 75 ש"ח פיקס באינטראקטיב ישראל (לא בדקתי ישירות מול IB כדי להימנע מהתשלום החודשי היחסית גבוה
בהנחה שאתה עושה העברה פעם בחודש וממיר וקונה אפילו 8 ניירות, עדיף לך ישירות ב-IB, כי העלות החודשית היא $10.
לעומת 75 באמת 0.5% עשוי להיות מפתה, אך שים לב שרק עמלת הקנייה (8$) תעביר אותך מעבר לעלות הקבועה ב-IB.
בסכומים שאני מדבר עליהם ההפרש השנתי יוצא פחות מאלף ש"ח.
לעומת עלות רו"ח של $100. בסוף זה כסף קטן אני מניח בסקאלה של הדברים.

תוכל לפרט איך למדת להגיש את הדו"חות?
בשנה הראשונה שהגשתי לבד, רציתי לחזור לאותו חברה שעשו לי רטרו ל-3 שנים והשיגו לי החזרי מס על לימודים.
אבל בגלל שבאותה שנה פדינו את תיק ההשקעות וזה היה לפני שידעתי שלא כדאי להשקיע בקרנות ישראליות, אז הם רצו $700 על תוספת ההתעסקות בטפסי 8621.
אז אשתי אמרה שלא מקובל עליה ואמרה לי שאגיש לבד.
אז את רוב הדברים פשוט העתקתי כמו שהרו"ח עשה בשנים קודמות, ולגבי 8621 פשוט ישבתי וקראתי עשרות פעמים עד שהבנתי.

לגבי הדוח הישראלי, הוא יחסית פשוט יותר. נכון שאני צריך לתרגם את הדיבידנדים שאני מקבל לשקלים, אבל אין יותר מדי סיבוך שם. החוברת "דע את זכויותיך" שמס הכנסה מפרסמים כל שנה עזרה לי מאוד.

השאלה אם יתנו לו לפתוח כזה אחרי שהוא כבר לקוח שלהם.
עד כמה שידוע לי אין מגבלה על מספר חשבונות עם אותו השם. האם אני טועה?

עד כמה שידוע לי אין מגבלה על מספר חשבונות עם אותו השם. האם אני טועה?
מעניין, ואז היות והחשבון המקורי דרך מקסם הוא בלי עמלה חודשית מינימלית, אז לא אמורה להיות בעיה.
אין לי מושג אם אתה טועה. לדעתי לשאול אותם זה ירייה ברגל. אולי פשוט לנסות לפתוח כזה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
ר נמאס להיות פראיר או למה אני מאוכזב מקרנות מחקות בארץ שוק ההון 10
I ״עלייתה ונפילתה של תיאוריית העושר״ - עשור של תובנות על אורך החיים הסולידי יומני מסע אישיים 2
A חובת הגשה של טופס 134 בדוח השנתי מיסים 0
B תשואות של מסלול פנסיה לפי חודש (מחקה מדד s&p 500) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
G נייר ערך של 50 החברות הגדולות ב-s&p שוק ההון 6
K האם שוק המניות לא יכול להיות מימוש של מעבר פשוט בין סוגי משאבים שוק ההון 47
ק המלצה: "כסף קטן" - ספרוני חינוך פיננסי לילדים של בנק ישראל התפתחות אישית 0
R לא מוצא את ZPRX במערכת ספארק של מיטב שוק ההון 4
ש התנהלות של עוסק פטור כלפי מס הכנסה מיסים 8
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 9
S מיטב טוענים שכדי לסחור ב - IB דרכם צריך תיק של לפחות 25K דולר, האם מישהו מכיר את ההגבלה הזו והאם יש משהו לעשות בנידון? שוק ההון 5
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
T מהי "שָנָה" בהגדרת תושב חוזר ותיק, טופס 113 של מס הכנסה מיסים 3
Z אם מתחרטים יום אחרי על מכירה של מנייה שהוחזקה שנים שוק ההון 4
P להיות הגירסה הכי טובה של עצמך. התפתחות אישית 14
ה הפסיכולוגיה של הכסף - הספר צרכנות פיננסית 2
S חבות מס של ידועים בציבור כשלאשה אין הכנסה חייבת במס מיסים 2
I משיכת פנסיה - עניין של מיסוי אוף טופיק 4
עלילה מסלול חוות דעת על תמהיל של יועץ נדל"ן 27
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי קרן השתלמות ופנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S האם יש ETF-ים של מגוון רחב של מטבעות קריפטו - ולא רק ביטקוין? השקעות אלטרנטיביות 10
K התחשבות במיסוי בשיקול מכירת נייר ורכישה של אחר? שוק ההון 2
Y שאלות של מייק מתחיל לגבי תיק השקעות פשוט שוק ההון 33
ה מה היתרון של קרן אג"ח ממשלתית לעומת קרן כספית? שוק ההון 12
Yuvalbuz3 הנהירה של כל צעירי ישראל ללימודי מדעי המחשב התפתחות אישית 57
S ביטוח סיעודי של קופ"ח מכבי לחייל שמתגייס לשירות סדיר צרכנות פיננסית 0
C מקור לראות דוחות כספיים של עסקים קטנים? אוף טופיק 2
3 כמה שאלות של שוכר מתחיל נדל"ן 8
א איפה אפשר לקרוא תנאים בסיסים של קופת פנסיה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 8
מ איך כל העניין הזה של ביטוח חיים משתלם למבטחת? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
V התיק של VINCENT שוק ההון 4
M האג"ח בסביבה של היום שוק ההון 20
Y השקעה של 350000 למשך שנתיים וחצי פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
ב הניסוי של ארגנטינה: מס ליברטריאני מינימאלי מיסים 7
A "דוחות מס/הערכות מס של השלוש השנים האחרונות" איך אני מוצא משהו כזה? מיסים 2
Y מכירה של RSU בשכבות, מה הדרך המיטבית מיסים 19
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
painblanc נזילה גדולה מהשכן בדירה של בני נדל"ן 8
A איך להקל על יורשים בהוצאת כספים מחשבונות השקעה אמריקאיים של אזרח אמריקאי שנפטר שוק ההון 188
B התייחסות לRSU של מניות דיוידנד בפרישה מוקדמת שוק ההון 9
ד האם אתם רואים בנפילה של הביטקוין בשבוע האחרון הזדמנות קנייה ? פוסטים מאיכות נמוכה 5
ה מודיס צפויה להוריד את דירוג האשראי של ישראל פוליטיקה, אקטואליה, דת-מדינה ושאר מרעין בישין 168
O דיבידנדים מול מדדים בהקשר של יציאה לחופש כלכלי - איך כדאי להתנהל דיוני עומק על פוסטים מהבלוג 88
H סיפוח של טיוואן ע"י סין. אוף טופיק 9
D מנסה להבין דיבידנד של VT שוק ההון 13
G ניוד כספים של קרה"ש ושל קופת גמל להשקעה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
א אחזקה של חברה זרה הנסחרת בny - חשוף למס ירושה? שוק ההון 1
ס מס עיזבון על קרנות של בלאקרוק מיסים 4
S קרן High של Simplify שוק ההון 2

נושאים דומים

Back
למעלה