• אזהרה: פורום זה מיועד להחלפת דעות בין משקיעים חובבים בנושאים תאורטיים בלבד. חל איסור מוחלט על מתן ייעוץ השקעות פרטי. אין לראות בדיונים בפורום בבחינת יעוץ השקעות או תחליף לייעוץ פיננסי מקצועי המותאם אישית וספציפית למשקיע תוך התחשבות בנתוניו, צרכיו המיוחדים והאחרים, מצבו הכספי, נסיבותיו ומטרותיו. אין להסתמך או לפעול על פי הנאמר בפורום ללא קבלת יעוץ מקצועי אישי מבעל הרישיון המתאים, וכל הנוהג אחרת עושה זאת על אחריותו בלבד. האחריות לאמור בכל הודעה היא על מחבר/ת ההודעה בלבד.
  • חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לתת הלוואה להורים - מה המחיר של זה?

לחופש_נולדה

משתמש רשום
דירוג
6
היי לכם :)
יש אצלי סכומי כסף לא קטנים (בעיני;)) שהצטברו במהלך השנים..
בזכות האתר המדהים הזה , למדתי מפה המון והשקעתי הרבה מהם לבד , (ב3 הקרנות האיריות סנופי EM, ואירופה)

כרגע, ההורים שלי בתהליכי בניית צימרים(שיכניסו בעתיד) ומתכננים לקחת הלוואה.
אני רוצה לעזור להם חלקית(להלוות במתנה כספים שעוד לא הספקתי להשקיע כדי לחסוך להם בריביות), ואני מבינה שיש לזה מחיר.
אבל אני לא בטוחה שאני יכולה לאמוד כמה מכסף שאתה מלווה לטווח של 5 שנים נניח, אתה מפסיד מזה שאתה לא משקיע אותו + מאינפלציה וכו...
יש לי דרך כלשהי לבדוק את זה?

אשמח מאוד להמלצות. גם עבור דרך לאמוד את זה , וגם את דעתכם אם יש עוד נקודות שכדאי שאקח בחשבון

תודה רבה!

וגם את דעתכם אם יש עוד נקודות שכדאי שאקח בחשבון
לא לערבב משפחה וכספים.

אבל אני לא בטוחה שאני יכולה לאמוד כמה מכסף שאתה מלווה לטווח של 5 שנים נניח, אתה מפסיד מזה שאתה לא משקיע אותו + מאינפלציה וכו...
הריבית חסרת הסיכון היום היא בערך אפס.

יש פקדונות צמודי מדד, האינפלציה צפוייה להיות 2-3%.

אם לוקחים סיכון במניות, התשואה הממוצעת היא 7% אבל יכולים להיות גם הפסדים גדולים בטווח הקצר.
יש גם טענה שהשוק היום מנופח והתשואות בשנים הקרובות יהיו נמוכות יותר, אם חיוביות בכלל.

למה לעשות את זה?
לא רק שזה רעיון ממש רע כמו שהחתול אמר, לערבב משפחה עם כסף.
גם מה תנאי ההלוואה שהם יקבלו?
נגיד שזה 3% ריבית. היית היום מוכרת את כל תיק ההשקעות שלך בשביל לקבל ריבית נומינלית של 3%? (האינפלציה בארץ כ-2.5% עכשיו).
מתערב שהתשובה היא ״לא״ חד משמעי. אבל זה בדיוק מה שאת חושבת לעשות. ״לעזור להורים״ שלך זה תחושה חמימה בלב שכלכלית היא חסרת משמעות. כל כסף שאת חוסכת להם זה בסופו של דבר כסף שאת חוסכת לעצמך (ולאחים אם יש) דרך ירושה (סליחה על הבוטות). לכן השאלה אם היית מוכרת את כל התיק שלך כדי לעזור להורים שלך שקולה כלכלית להאם היית מוכרת את כל התיק שלך כדי לקבל ריבית של 3%.
ההורים שלך בונים מיזם, מעולה להם. אם הם יגיעו לצרה כלכלית ויהיו *חייבים* את העזרה שלך אז תעזרי להם.

אני רוצה לעזור להם חלקית(להלוות במתנה כספים שעוד לא הספקתי להשקיע כדי לחסוך להם בריביות), ואני מבינה שיש לזה מחיר.
הרעיון הזה הגיע ממך או מהם?
אם ממך, אז קח צעד אחורה. אין סכום כסף ששווה את הסיכון של קלקול היחסים המשפחתיים בגללו (והקלקול יכול לבוא מצד ג' מהמשפחה שכביכול בכלל לא קשור לסיפור, אבל ימצא דרך להפגע).
אם מהם, אז רק אפס אחוז. בפרק זמן קצר לוקחים סכום כסף ומחזירים את אותו סכום (ומביאים בחשבון שאם הצימרים לא יצליחו ולא יהיה מקור אחר להחזר, אולי לא תראה את הכסף כל כך מהר).

אם מהם, אז רק אפס אחוז
מאוד מסכים.

אני לא חושב שבאופן חד משמעי אסור לערבב כסף ומשפחה. לעזור להורים יכול להיות דבר יפה מאוד.
אבל זאת לא צריכה להיות עסקה כלכלית. אתה עוזר להם כי בני משפחה עוזרים זה לזה, ולא כי משתלם לך.

ואם המיזם יתרסק והם לא יוכלו להחזיר - אז חבל מאוד אבל זה החיים, וזה צריך להיות בסדר מבחינתך שהם פשוט לא יחזירו.

אם בתנאים כאלה אתה לא יכול לעזור, אז זה לגמרי בסדר לא לעזור.

להלוות במתנה כספים
מה זה להלוות במתנה, או שזו הלוואה או שזו מתנה... להחליט.

לדעתי אם החלטת לתת מתנה, אז לתת מכל הלב ולא לחשוב על פיצוי או החזר, זה יקל על הכל.

בהצלחה

מה זה להלוות במתנה, או שזו הלוואה או שזו מתנה... להחליט.

לדעתי אם החלטת לתת מתנה, אז לתת מכל הלב ולא לחשוב על פיצוי או החזר, זה יקל על הכל.

בהצלחה
להלוות במתנה זה לתת כסף שיחזירו לך בעתיד. ללא ריבית.
לא ברור למה הדבר הזה לא הגיוני לדעתך.

גם זה יכול להיות מכל הלב.

להלוות במתנה זה לתת כסף שיחזירו לך בעתיד. ללא ריבית.
לא ברור למה הדבר הזה לא הגיוני לדעתך.

גם זה יכול להיות מכל הלב.
כי עבורי אין לתת הלוואה במתנה, יש מתנה ויש הלוואה.
מתנה לא מצפה לקבל בחזרה, פשוט.
נותנים מכל הלב בלי לצפות לקבל כלום, אחרת זו לא מתנה.
שוב, זו דעתי

כי עבורי אין לתת הלוואה במתנה, יש מתנה ויש הלוואה.
מתנה לא מצפה לקבל בחזרה, פשוט.
נותנים מכל הלב בלי לצפות לקבל כלום, אחרת זו לא מתנה.
שוב, זו דעתי
אז "לתת הלוואה ולתת את הריבית כמתנה"

אם ההורים שלך צריכים עזרה אז עוזרים.
לא מחשבים ריבית.
אם זה שיקול שנועד להוריד את עלות המימון עבורם זה סיפור אחר.
כי אז ניתן לחשב את עלות המימון ועדיין אני מניח שההורים שלך סייעו לך
יותר במהלך גידולך.
אנשים פה שוכחים שלא הכל בחיים זה כסף.
חסר פה נתונים כמו מה מצבם?
חובות?
נכסים?
צאצאים נוספים?
אם את בת יחידה אז את משקיע בירושה העתידית אם לא מה עמדת שאר האחים?
מה קורה אם העסק לא מצליח?
את תתבעי את ההורים שלך?

תזכרי תמיד מה שאמרתי בזמנו לאשתי כשנתנו הלוואה:
הדבר היחידי הבטוח זה כמה נתת ומתי, את לא יודעת אם תקבלי בחזרה ומתי"

בהנחה שזה מתאים לך תתקדמי.

בהצלחה

חברים, בבקשה בבקשה
2% אינפלציה זה מספר דמיוני ושקרי..

שווה מאוד להלוות כסף מהבנק - ולכמה שיותר זמן.

(להלוות במתנה כספים שעוד לא הספקתי להשקיע כדי לחסוך להם בריביות
היי

אני לא חושב שזה משמעותי, עדיין יהיה להם החזר חודשי, והריבית היא הוצאה מוכרת ותפחית להם את המס שישלמו על ההכנסות.

ההתחלה היא השלב הקריטי בכל עסק,
לכן אם את רוצה לעזור להם, את יכולה להציע להם הלוואה גרייס מלא לשנתיים, לאפשר להם להתחיל להתניע
את העסק, ובעוד שנתיים יקחו הלוואה מהבנק ויחזירו לך את הקרן פלוס ריבית מוסכמת על שני הצדדים (גם כאן הריבית הוצאה מוכרת).

עדיין יהיה להם החזר חודשי,
היית אומר את זה גם למישהו שפותח צימרים אם השאלה היתה עולה בדצמבר 2019?
מהיכן הבטחון להגיד דבר כזה? אין עסקים שסתם לא מצליחים? ואתה עוד יודע ש-
ההתחלה היא השלב הקריטי
אז אתה עוד מציע לערב הסכמים נוטריוניים וריביות ותכנונים לעוד שנתיים? רק צרות ומתחים יכול לצאת מזה.

היית אומר את זה גם למישהו שפותח צימרים אם השאלה היתה עולה בדצמבר 2019?
מהיכן הבטחון להגיד דבר כזה? אין עסקים שסתם לא מצליחים? ואתה עוד יודע ש-
כאשר היא מלווה לעסק יש בזה סיכון, אך מאחר ומדובר בהורים הם צרכים לחשוב כיצד להחזיר לה,
זה עניין של יצירתיות, אפשר לרשום הערת אזהרה על דירת המגורים של ההורים ובמקרה הכי גרוע לפצות בירושה גדולה בהתאם,
אפשר למשכן את דירה של ההורים ולהחזיר את החוב.......

אז אתה עוד מציע לערב הסכמים נוטריוניים וריביות ותכנונים לעוד שנתיים? רק צרות ומתחים יכול לצאת מזה.

חחח, לשלול כל דבר בשם הפחד והשמרנות לא מוביל רחוק :)

כאשר היא מלווה לעסק יש בזה סיכון, אך מאחר ומדובר בהורים הם צרכים לחשוב כיצד להחזיר לה
עד כאן נכון.

זה עניין של יצירתיות, אפשר לרשום הערת אזהרה על דירת המגורים של ההורים ובמקרה הכי גרוע לפצות בירושה גדולה בהתאם,
בהחלט יש דרכים יצירתיות להגיע לקרע במשפחה. לא צריך להסתפק בהערת אזהרה, אפשר לפנות אותם מהדירה כסנקציה במקרה אי עמידה בתשלומים.
כשמדובר במשפחה לפעמים עדיף להשאר קרוב.

כאשר היא מלווה לעסק יש בזה סיכון, אך מאחר ומדובר בהורים הם צרכים לחשוב כיצד להחזיר לה,
אפשר למשכן את דירה של ההורים ולהחזיר את החוב.......
אתה רק מסבך את העניין, מסבך את החיים שלה, מסבך את החיים של ההורים שלה, שלא לדבר על החיים והירושה של האחים או האחיות שלה, שבכלל לא טרחת לברר אם הם בתמונה. נראה שהצורך שלך בנקיטת פעולות פיננסיות ממונפות כל כך אובססיבי שאתה עיוור לכל סיכון ולכל השלכה על חיי הנוגעים בדבר מעבר למספרים היבשים על הנייר.
אני לא שולל כל דבר, ולא ברור לי מדוע מצאת את המשפט הזה משעשע. אני שולל הרפתקאות פיננסיות בין בני משפחה. נראה לי שזה אתה שלא שולל שום דבר, בלי שום ניתוח סיכונים לטווח ארוך.

היי לכם :)
יש אצלי סכומי כסף לא קטנים (בעיני;)) שהצטברו במהלך השנים..
בזכות האתר המדהים הזה , למדתי מפה המון והשקעתי הרבה מהם לבד , (ב3 הקרנות האיריות סנופי EM, ואירופה)

כרגע, ההורים שלי בתהליכי בניית צימרים(שיכניסו בעתיד) ומתכננים לקחת הלוואה.
יש לי דרך כלשהי לבדוק את זה?

אשמח מאוד להמלצות. גם עבור דרך לאמוד את זה , וגם את דעתכם אם יש עוד נקודות שכדאי שאקח בחשבון

תודה רבה!
לא בטוח שזה משתלם כלכלית. אם נסתכל עליכם כעל יחידה כלכלית אחת (שזה נכון עד כדי מה יש בצוואה+חלוקה בין אחים):
אם למשל הם יכולים להשיג הלוואה בריבית של 2% ואת יכולה לעשות על אותו סכום 6% בשנה - תהיה לכם תשואה של 4%. לעומת זאת אם תלווי להם לא תהיה שום תשואה.
זה בלי להיכנס לאספקטים המשפחתיים או לסיכוי/סיכון של ההשקעה הספציפית שלהם. כמובן שאם הצימרים יכניסו 30% לשנה- עדיף לכולם שתלווי להם כמה שיותר...

אתה רק מסבך את העניין, מסבך את החיים שלה, מסבך את החיים של ההורים שלה, שלא לדבר על החיים והירושה של האחים או האחיות שלה, שבכלל לא טרחת לברר אם הם בתמונה. נראה שהצורך שלך בנקיטת פעולות פיננסיות ממונפות כל כך אובססיבי שאתה עיוור לכל סיכון ולכל השלכה על חיי הנוגעים בדבר מעבר למספרים היבשים על הנייר.
היא באה ממקום של לעזור להורים בהווה לייצר הכנסות מצימרים (נכסים מניבים), אני לא חושב שהאחים יכעסו אם בעתיד יקבלו ירושה גדולה ומניבה יותר.

לגבי מינוף, לא ניתן לצמוח משמעותי ללא מינוף, רוב חברי הפורום משקיעים בשוק ההון, החברות שנסחרות בשוק ההון נעזרות במימון.

בנוגע לסיכון, בכל דבר יש סיכון שצריך לנהל, גם להשקיע ללא מינוף יש בזה סיכון שהתמורה לא תספיק בגיל פרישה עקב השחיקה של הרווח ביחס
לגידול בעלויות המחיה.

אני לא שולל כל דבר, ולא ברור לי מדוע מצאת את המשפט הזה משעשע
מתנצל, בתחום הפעילות שלי הגישה למימון והשקעות היא שונה, כאשר קובעים יעד להכנסה פסיבית
חודשית בגובה של 30K ומעלה, לרוב האוכלוסייה זה לא ראלי ללא השקעות עם מימון.

כשמדובר במשפחה לפעמים עדיף להשאר קרוב.

כל אחד צריך לעשות את השיקולים שלו , אין כאן מקום להכללה או לקבוע כלל אצבע,
יש הרבה עסקים משפחתיים, אני במשך עשרות שנים עשיתי עסקים עם בני המשפחה,
כיום אני מעסיק בחברה שלי בני משפחה.......

בני משפחה יכולים להסתכסך ולריב גם מבלי להיות קשורים עסקית,
בני משפחה ברוב המקרים קשורים עסקית גם אם לא יזמו זאת, בסוף הדרך יש ירושה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
A בתי השקעות שמוכנים לתת הלוואה כיום כנגד קה"ש נזילה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 1
ג'וני לנד קל לתת ציפיות כלכליות קשה לעמוד בהם שוק ההון 4
T התחלתי לתת ל ChatGPT לעשות את העבודה שלי אוף טופיק 170
ה הגיע הזמן לתת לכסף לעבוד ! יומני מסע אישיים 6
I האם הבנקים עושים שורט על אגחי"ם בשוק ההון בשביל לתת משכנתאות? שוק ההון 10
I מה מומלץ למי שמעוניין להחזיק קרן לשעת חירום שתוכל לתת מענה לשלל מצבי קיצון? שוק ההון 12
M קרן עולמית צמודה למדד או קרן עוקבת סנופי צמודה לדולר - מי צפויה לתת תשואה ריאלית גבוהה יותר? שוק ההון 10
ד האם מישהו יכול לתת רקע על מניית יאללה גרופ? פוסטים מאיכות נמוכה 3
Tsachi01 בסדר לתת ציק דחוי בחתונה? פוסטים מאיכות נמוכה 33
P איזה מסמך קבלה לתת לפקדון זמני? פוסטים מאיכות נמוכה 0
ת איך מפסיקים לתת טיפ אחרי שכבר הרגלת את השליח לקבל? אוף טופיק 56
T למה בנקים לא רוצים לתת הלוואות לדיור? נדל"ן 29
I השוואת הצעות תיקי השקעות - למה לתת משקל שוק ההון 13
נ שאלה טכנית - אפשר לתת שתי פקודות לימיט בכיוונים שונים? שוק ההון 2
כ רשות ני"ע מציעה: כל אחד יוכל לתת המלצות השקעה לציבור שוק ההון 8
D האם הגיוני לתת צ'ק בטחון פתוח למשכיר? אוף טופיק 16
A מה האינטרס של הבנק לתת לנו עמלות נמוכות? אוף טופיק 42
wa11a רשות ניירות ערך אוסרת על אינטראקטיב לתת שירותי מטבע שוק ההון 49
א הלוואה דמי מפתח נדל"ן 1
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
D קרן השתלמות שמשתחררת לי (נושא- הלוואה) פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
נ איזו הלוואה היא בתנאים טובים יותר צרכנות פיננסית 18
O לקיחת הלוואה כנגד תיק השקעות שוק ההון 12
M חישוב החזר עבור הלוואה בריבית משתנה/צמודה צרכנות פיננסית 1
O האם לסגור הלוואה צרכנות פיננסית 1
S הלוואה כנגד התיק לצורך משכנתא? צרכנות פיננסית 9
9 משכנתא, או הלוואה מקופות גמל / השתלמות? נדל"ן 3
R החזר הלוואה | סיוע בהבנה של ההלוואה והאם ניתן לשפר אותה שוק ההון 4
Princess_Peach סגירת הלוואה בריבית גבוה כשאין הכנסות/חסכונות צרכנות פיננסית 21
T התייעצות - סגירת הלוואה או המשך חיסכון צרכנות פיננסית 4
U משכנתא או הלוואה "לכל מטרה" נדל"ן 9
D הלוואה 200,000 שח צרכנות פיננסית 5
c881 הלוואה ב - 1% דמי ניהול מצד אחד. מצד שאני - העברת קופת גמל/ קרן פנסיה לניהול של גוף לא ידוע. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
A שימוש ב-3 כרטיסי אשראי בשביל להשיג הלוואה בריבית 0% שוק ההון 168
A אפשרויות הלוואה ארוכות טווח צרכנות פיננסית 1
ד הלוואה לפני משכנתה נדל"ן 8
M הטבת פתיחת חשבון- מענק או הלוואה צרכנות פיננסית 6
Y האם לסגור הלוואה על קרן השתלמות? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 4
N דרכים אופטימליות להשקעה של 100,000 ש"ח (הלוואה / מכירת מניות / חיסכון) שוק ההון 6
Lag הלוואה ללא ריבית לטובת השקעה שוק ההון 25
AbuNafha ביטוח SIPC בחשבון Margin עם הלוואה פעילה שוק ההון 1
D לקיחת הלוואה מקרן פנסיה לטובת השקעה במדד (למשל s&p) שוק ההון 2
I משיכת קרן השתלמות לטובת סגירת הלוואה וכיסוי מינוס פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 6
doc29 העלאת דמי ניהול בקופת גמל ללא הפקדות ועם הלוואה פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 2
S פרעון הלוואה ללא ריבית והאם זה בכלל משתלם ? צרכנות פיננסית 3
ב השפעת הלוואה קודמת על פרופיל לווה למשכנתא נדל"ן 6
מ הלוואה לתקופה קצרה צרכנות פיננסית 2
ג מס על הלוואה בריבית השקעות אלטרנטיביות 1
R סגירת הלוואה לכל מטרה בעזרת הלוואה כנגד קרן השתלמות . פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 19
Flex האם לסגור הלוואה על רכב צרכנות פיננסית 6

נושאים דומים

Back
למעלה