• חשבון מסחר באקסלנס טרייד : סנט למניה במסחר בארה"ב (מינימום $5 לעסקה), פטור מדמי טיפול לשנתיים, קורס במתנה ובונוס 100 ש"ח למצטרפים חדשים. להצטרפות דיגיטלית לחצו כאן .

לתכנת או לא לתכנת זאת השאלה

Spinier

משתמש רגיל
דירוג
55
שלום חברים, דבר ראשון אני מצטער כי כנראה זה הולך להיות קצת ארוך אז אני באמת אנסה להיות כמה שיותר ממוקד ואגיד תודה למי שקורא עד הסוף 3>
כמעט לפני שנה כתבתי כאן פוסט כי הייתי מאוד מבולבל ולא ידעתי לאיזה כיוון ללכת.

בקצרה:
בן 27, עבדתי 3 שנים בתחום השיווק והפירסום.
לאחר מכן הרגשתי שחיקה וחתמתי חלת, ישבתי בבית, לא עשיתי יותר מדי.
החלטתי שאני צריך לקחת את העניינים לידיים ונכנסתי לתוכנית בוטקאמפ מאוד אינטנסיבית (Fullstack) של 4 חודשים.

היום אני מאוד קרוב לסיים את הבוטקאמפ ואני אומר את זה קצת בעצב כי אני לא מרגיש חיבור ותשוקה עזה לתחום.
אולי זה כי באמת הדברים לא שקעו עוד עד הסוף, אולי עם הזמן זה ישתפר ואולי יכול להיות שאני לעולם לא התחבר לזה.

ומכאן אני נמצא בצומת דרכים ובגלל שאני מעריך את האנשים שנמצאים כאן הייתי לשמח לשמוע את הדעות שלכם.

לפי איך שאני רואה את זה יש לי כמה אופציות.
א. לנשוך שפתיים, להמשיך עם התכנות ולנסות לקבל את העבודה הראשונה שלי ואולי אחרי כמה שנים לעבור לתפקיד יותר ניהולי? קרתי גם על פרודקט מנג'ר או ראש צוות ואם יש לכם תחומים נוספים אז אני אשמח לשמוע (למרות שזה מרגיש כמו דרך קצת עקומה אבל אם זה מה שצריך לעשות זה גם מה שאעשה) ולקוות שכל שאר המעטפת ושאר התנאים (אם זה עבודה מהבית, תנאים, ימי חופשה, קרן השתלמות וכו') קצת יקלו על החיים.

ב. לנסות לחזור לתחום השיווק והפירסום אבל בהייטק?
אני לא אשקר, סה"כ אהבתי את התחום. אהבתי את תחושת הסיפוק כשאני מדבר עם עסק, יוצרים קמפיינים, מתכננים את תוכנית הפעולה שלנו ורואים שגם בתקופות יחסית קצרות יש גדילה בהכנסה והרווחים של העסק \ יותר מכירות \ הרשמות לרשימת התפוצה או לא משנה מה. הרגשתי שאני מבין בתחום, שאני טוב בו וגם בתור ילד מושתן בן 25-26 בעלי עסקים מקשיבים לי ומעריכים את הדעה שלי ובאים להתייעץ איתי לגבי נושאים ופרסום בעסק שלהם. ואללה כבוד.

הסיבה שישר חתכתי את התחום הזה היא כי ראיתי את חברים שלי והמשכורות שלהם בהייטק, את התנאים שהם מקבלים מסביב (שלא פחות חשובים) וגם הייתי יחסית מתוסכל ומדוכא שזה גם השפיעה על קבלת ההחלטות שלי ועל הביטחון העצמי שלי ש"ואללה, מי יקח אותי עכשיו להיות אחראי פירסום או שיווק של חברת הייטק" או "מי יקח אותי כי אין לי אנגלית בשפת אם" או "אני לעולם לא אגיע למשכורות של מתכנתים" או "אין לי ניסיון בפירסום בלינקדין או בפלטפורמות שיותר רלוונטיות לתחום ההייטק".

ג. לנסות לחפש תחומים אחרים? ואולי לכם יהיו גם רעיונות.
נקודות שאני חושב שאני טוב בהם ואוהב:
- תקשורת עם אנשים (גם כשעבדתי בשיווק אז הייתי מדבר עם אנשים ויחד חושבים על פתרונות יצירתיים לפירסום וגם לפני כן הייתי איש מכירות שאני יכול להגיד על עצמי לא רע)
- אני אוהב נתונים ומספרים (בין אם זה כשעבדתי בשיווק אז לראות מה ההחזר על השקעה, האם הפירסום רווחי? איך אפשר לשפר את הנתונים? או בין אם זה לקרוא על השקעות, דיבידנים, תשואות וכו')
- השקעות, תחום הפיננסי ונדל"ן ( סה"כ אני קורה את הבלוג של הסולידית ונמצא כאן בפורומים, רואה סרטונים ועוד שלל בלוגים אחרים שקשורים להשקעות)

אז אשמח לשמוע אם יש לכם רעיונות ושוב תודה רבה לכל מי שקרא עד לכאן 3>

הסיבה שישר חתכתי את התחום הזה היא כי ראיתי את חברים שלי והמשכורות שלהם בהייטק, את התנאים שהם מקבלים מסביב (שלא פחות חשובים) וגם הייתי יחסית מתוסכל ומדוכא
הו, כמובן. הייטק ו-fomo זה צמד חמד.
כמו יתושים והמנורות הכחולות האלו שמחשמלות אותם.
בוא לא.

מה המטרה שלך בסופו של דבר? איפה אתה רואה את עצמך בעוד 20 שנה? שים לעצמך מטרה בחיים שתוכל לכוון אליה ולא לתת לשטויות כמו "תנאים בהייטק" ו"תשוקה עזה לתחום" להסיט אותך מהמסלול.
אחר כך תדע לבחור בעצמך מבין האפשרויות שציינת את זו שמתאימה לך ביותר.

הו, כמובן. הייטק ו-fomo זה צמד חמד.
כמו יתושים והמנורות הכחולות האלו שמחשמלות אותם.
בוא לא.

מה המטרה שלך בסופו של דבר? איפה אתה רואה את עצמך בעוד 20 שנה? שים לעצמך מטרה בחיים שתוכל לכוון אליה ולא לתת לשטויות כמו "תנאים בהייטק" ו"תשוקה עזה לתחום" להסיט אותך מהמסלול.
אחר כך תדע לבחור בעצמך מבין האפשרויות שציינת את זו שמתאימה לך ביותר.
יש לי הרבה מטרות בחיים, בין אם מדובר במטרות פיננסיות, אישיות ומשפחתיות.
אז כרגע אני לפחות אפרט רק על הפיננסיות כי על זה הנושא אבל אם באלך לשמוע גם על נושאים אחרים אז בכיף.

אבל לצורך העניין:
- ריבוי הכנסות ע"י יצירת מקורות הכנסה נוספים (קרן השתלמות\ פנסיה \ תיק השקעות \ נדל"ן \ קופת גמל )
- קם בבוקר לעבודה שמספקת אותי ונהנה ממנה
- מרוויח לפחות 30K (אם אני שכיר)
- עבודה שמשלבת עוד דברים חוץ מלשבת מול המסך כל היום
- משאירה לי זמן לתחביבים, משפחה ופנאי

יש לי הרבה מטרות בחיים, בין אם מדובר במטרות פיננסיות, אישיות ומשפחתיות.
אז כרגע אני לפחות אפרט רק על הפיננסיות כי על זה הנושא אבל אם באלך לשמוע גם על נושאים אחרים אז בכיף.

אבל לצורך העניין:
- ריבוי הכנסות ע"י יצירת מקורות הכנסה נוספים (קרן השתלמות\ פנסיה \ תיק השקעות \ נדל"ן \ קופת גמל )
- קם בבוקר לעבודה שמספקת אותי ונהנה ממנה
- מרוויח לפחות 30K (אם אני שכיר)
- עבודה שמשלבת עוד דברים חוץ מלשבת מול המסך כל היום
- משאירה לי זמן לתחביבים, משפחה ופנאי
כולם רוצים עבודה מהנה, 30K בחודש וזמן פנוי.
בוא נהיה קצת יותר מקוריים.

אשאל זאת כך: מה אתה מתכנן לעשות עם ה 30K האלו בזמן הפנוי הרב שיהיה לך?

נקודת המבט שלי בתמצית:
- אל תמשיך בתכנות אם אתה לא אוהב את זה או לפחות טוב בזה
- בוודאי שתמשיך בשיווק
- תשקיע באנגלית! תראה הרבה סרטים בלי כתוביות, תירשם לקורסים אונליין, תקרא עיתונים, תעבור למדינה אחרת לכמה חודשים...
- אתה לא ילד קטן ומושתן. אתה מקצועי בתחומך, לומד ומתפתח.
- תוסיף לך תחביב לסדר היום, זה מפתח את החשיבה

תשקיע באנגלית
מחזק. לא מבין איך מישהו יכול להרשות לעצמו לא לדעת אנגלית ברמה גבוהה. זה כמו לא לדעת לעבוד עם מחשב, אתה פשוט מגביל את עצמך ושם את עצמך בחסרון מול שאר העולם.
אם זה לא המצב כבר עכשיו - תעביר את הטלפון והמחשב לממשק באנגלית. תפסיק לקרוא תוכן בעברית ותעבור לקרוא תוכן באנגלית. אפילו ווינט יש באנגלית. בלוגים, חדשות, טוויטר, רדיט, יוטיוב, 99% מהתוכן שאני צורך הוא באנגלית וזה אפילו בלי לכוון לזה. פורום הסולידית זה אולי 90% מהתוכן שאני צורך בעברית.
כמו שנאמר, סדרות וסרטים - באנגלית. אם אתה אוהב כתוביות אז רק כתוביות באנגלית. וכן הלאה.
תתכתב עם אנשים באנגלית. גם אנשים שיודעים עברית, תתכתב איתם באנגלית.
תכתוב מסמכים והערות לעצמך באנגלית.

נערך לאחרונה ב:
אני לא אשקר, סה"כ אהבתי את התחום. אהבתי את תחושת הסיפוק כשאני מדבר עם עסק, יוצרים קמפיינים, מתכננים את תוכנית הפעולה שלנו ורואים שגם בתקופות יחסית קצרות יש גדילה בהכנסה והרווחים של העסק \ יותר מכירות \ הרשמות לרשימת התפוצה או לא משנה מה. הרגשתי שאני מבין בתחום, שאני טוב בו וגם בתור ילד מושתן בן 25-26 בעלי עסקים מקשיבים לי ומעריכים את הדעה שלי ובאים להתייעץ איתי לגבי נושאים ופרסום בעסק שלהם. ואללה כבוד.
זה מה שאני הייתי עושה, או יותר נכון, עשיתי במובן מסויים.
הייטק הוא אוסף של תעשיות בתחומים שונים.
המתכנתים הם בסה״כ הפועלים.
מי שבאמת עושה את הקסם הם אנשי השיווק והביזנס.

קודם תמפה - תמפה את עצמך, ותמפה את הזירה.
איזה תחום מעניין אותך? מה היית רוצה לשווק? גיימינג? כספים? רפואה? רשתות חברתיות? חינוך?
איזה חברות מדליקות אותך?
תלמד את התחומים שבחרת, ותתחיל לנסות להתקבל לתפקידים.

מילה לגבי אנגלית - אל תיתן לזה להרתיע אותך, זה פתיר, ולא באמת צריך אנגלית ברמת שפת אם. אתה לא הולך להיות מורה לאנגלית.
אתה תשתפר תוך כדי תנועה.
קח קורס או שניים של אנגלית עסקית, תקרא הרבה חומר מקצועי מהתחום שאתה מעוניין בו, יהיה בסדר.

יש לא מעט חברות הייטק שהמוצר שלהן הוא בתחום השיווק והפרסום, כנראה שהרקע שלך ביחד עם ההיבט הטכני שפיתחת בבוטקאמפ יכול מאוד לעזור לך להגיע לתחום ניהול המוצר בחברה כזו, לפחות כג'וניור.

אם אתה צריך לשאול אז לא.
לא כי לא תצליח או כי תצליח ותסבול או כי תשחק ותפרוש.

דעתי היא מנוגדת לרוב מה שכתבו כאן.
אם תהיה מפתח בינוני, רוב הסיכויים שתגיע לשכר של 30. אם תהיה פירסומאי טוב, אבל לא טופ 5%, כנראה שלא. מודה שלא מכיר לעומק את מספרי הפרסום אבל זאת ההערכה שלי, תקנו אותי אם אתם לא מסכימים.

קח בחשבון שארבעת החודשים שעברת בבוטקאמפ הם כנראה החודשים הם או הכי קשים שתעבור בתחום או כמעט הכי קשים - אולי דווקא החודשים בעבודה הראשונה יהיו קשים יותר, אבל אחרי תקופה כבר נכנסים לפלו.
מה שאני אומר - את הארבעה חודשים בוטקאמפ כבר עברת, תן ארבעה חודשים בעבודה בתחום ואז תחליט לאיזה כיוון אתה ממשיך

יש הרבה חברות Ad Tech בארץ שצריכות אנשים שמבינים בפרסום (כלומר, לא מתכנתים). הנסיון שלך יכול להיות מאוד רלוונטי אליהן, לתפקידים של customer success או ניהול מוצר.

@wannaB

כנראה שכמות הזמן שפות"ש לומד תכנות, לא מספיקה כדי לדעת אם הוא אוהב או לא את התחום, אבל במידה והוא יגלה שזה לא בשבילו, אני חושב שיש פה קצת סיכון מבחינת בטחון תעסוקתי, כי לדעתי יש חשיבות לרמת המוטיבציה, הרי היא בסוף תשפיע על הרצון ללמוד דברים חדשים כל הזמן, ולהוציא תוצרים טובים, שלא רק "עובדים". בנוסף, יש לדעתי גם סיכוי גבוה יותר ל-burnout במצב הזה.

אשאל זאת כך: מה אתה מתכנן לעשות עם ה 30K האלו בזמן הפנוי הרב שיהיה לך?
לגדל ילדים ומשפחה?
להגדיל את תיק ההשקעות שלי?
תיהיה לי את היכולת גם להנות\לטייל\לבלות זמן עם המשפחה\ חברים ותוך כדי גם לא אצטרך לחשב כל שקל?

נקודת המבט שלי בתמצית:
- אל תמשיך בתכנות אם אתה לא אוהב את זה או לפחות טוב בזה - אני מאמין ביכולות שלי ומאמין שאני יכול להיות טוב בזה עם הזמן
- בוודאי שתמשיך בשיווק - מישהו אמר משהו על ניהול מוצר שנראה שזה משלב כמה תחומים וגם שיווק שזה יכול להיות מעניין, השאלה איך מגיעים לזה?
- תשקיע באנגלית! תראה הרבה סרטים בלי כתוביות, תירשם לקורסים אונליין, תקרא עיתונים, תעבור למדינה אחרת לכמה חודשים... - אולי יצרתי רושם מוטעה עם החשש שלי מהאנגלית אבל שלא תבין לא נכון, אני מבין סרטים, קורא וסופג את רוב התוכן שלי באנגלית. האנגלית שלי ברמה גבוהה אבל עדיין יש את החשש הזה כי לא יוצא לי לדבר יותר מדי אבל מישהו פה זרק משהו על קורס אנגלית עסקית ובחיים לא הכרתי את זה אז נחמד לשמוע :) יכול להיות שאני אקח משהו כזה בלי שום קשר כי תמיד טוב לחזק את האנגלית.
- אתה לא ילד קטן ומושתן. אתה מקצועי בתחומך, לומד ומתפתח. - תודה 3>
- תוסיף לך תחביב לסדר היום, זה מפתח את החשיבה - תודה רבה לך אבל וכרגע אני באמת מרגיש שלם עם כל תחומי החיים שלי רק מלבד התחום של התעסוקה. יש לי זוגיות עם אישה מדהימה, יש לי תחביבים שאני אוהב ונהנה מהם (ריקודים, שחייה, אימונים), יש לי משפחה מדהימה וחברים טובים,תיק השקעות שאני משקיע לטווח ארוך בזכות הידע שצברתי מהפורום ועוד מגוון אנשים מדהימים בדרך וסה"כ באמת אני מודה על כל מה שיש לי ומאוד מרוצה. רק החלק הקטן (לא באמת קטן כה?;) ) הזה של במה אני רוצה לעבוד כשאהיה גדול עדיין בסימן שאלה וזה פשוט מתסכל אותי שאני לא מצליח לפתור אותו.

יכול מאוד לעזור לך להגיע לתחום ניהול המוצר

האמת שיצא לי קצת לקרוא על זה ובאמת זה נראה תחום מעניין שמשלב הרבה דברים שאני אוהב כמו:
- למצוא פתרונות לבעיות ולקבל החלטות
- נראה שזה משלב נושאים מעניים שאני אוהב (עסקים, עיצוב, טכנולוגיה)
- תכנון והתעסקות גם עם מספרים

העניין הוא שכשחקרתי על הנושא זה היה נראה שאין באמת איזושהי דרך להגיע והרוב פשוט מתחילים במקצוע מסויים (חלק מפתחים \ חלק מהשיווק \ חלק מהעיצוב) ומשם מתקדמים לניהול מוצר. האם יש דרך להיכנס לזה ללא ניסיון?
מחזק. לא מבין איך מישהו יכול להרשות לעצמו לא לדעת אנגלית ברמה גבוהה.
כמו שכתבתי בבולד לפטל, אני חושב שהאנגלית שלי ברמה טובה, צורך את רוב התוכן שלי באנגלית, מבין סרטים גם ללא כתוביות, יכול לדבר בצורה שותפת.
פשוט החשש שזה במקום עבודה שאולי דורש עכשיו אנגלית בשפה גבוהה ללא שום טעויות אני קצת חושש. אבל מה שכתבת על קורס אנגלית עסקית נשמע מאוד מעניין ואף פעם לא הכרתי את זה. אז תודה רבה על הטיפ הזה. כנראה בלי שום קשר למה שאני אעשה בחיים אני אקח קורס כזה ואם יש לך המלצות על אחד ספציפי אני אשמח לשמוע. :)

יש הרבה חברות Ad Tech בארץ שצריכות אנשים שמבינים בפרסום (כלומר, לא מתכנתים). הנסיון שלך יכול להיות מאוד רלוונטי אליהן, לתפקידים של customer success או ניהול מוצר.
אז באמת קצת חקרתי על התחום של ניהול מוצר וזה באמת נראה כמו משהו מעניין שמשלב מגוון תחומים שכן מסקרנים אותי ויש לי בהם ניסיון.
העניין הוא שמבדיקה שעשיתי (אולי בדיקה לא כזאת טובה) נראה שרוב מי שמגיע לתחום הזה הוא בדרך כלל התחיל כמפתח\מעצב\משווק בחברת הייטק עצמה ומשם התקדם לתחום של ניהול מוצר.

רק אומר, אפשר לגדל משפחה, להגדיל את תיק ההשקעות ולהנות בלי לחשב כל שקל גם עם משכורת של עשרת אלפים שקלים(ועוד הייתי נדיב).
אתה לא חייב לעבוד(קשה) בהייטק בשביל להשיג את זה.

כדי להגיע לניהול מוצר העיקר זה להכנס בדלת, לא כל כך חשוב באיזה תפקיד בדיוק בתחום, זה יכול להיות שיווק, מכירות, תמיכה, תפקיד טכני למחצה וכו'.

תמצא משרת ג'וניור כלשהי בתחום שאתה טוב בו, ותנסה להבין מה מעניין אותך ותחתור לשם.

נשמע ששווה לך ללכת לכיוון של Presale, להיות איש מכירות של מוצר\מערכת בהייטק. זה אנשים שצריכים להיות גם טכניים וגם אנשי מכירות. ככה תשלב את תחום ההייטק שזו הסביבה שאתה רוצה להיות בה, ביחד עם מה שאתה אוהב וטוב בו.

יש את הלל קוברובסקי שמשלב הרבה בין ידע טכני למכירות, ממליץ לך לראות אותו מדבר על התחום ביוטיוב ולראות אם זה משהו שמדבר אליך.

אציין שלא ראיתי את הסרטונים הנ"ל ולא יודע עד כמה הם רלוונטיים, אבל לפי השם של הפודקאסט סיכוי טוב שכן.

אני מכיר אותו כי אני מתחום אבטחת מידע והלל מגיע מהתחום הזה, הוא מדריך להסמכות של פיירוולים וכו', ראיתי פודקאסטים שלו בנושאי אבטחת מידע.

לגדל ילדים ומשפחה?
להגדיל את תיק ההשקעות שלי?
תיהיה לי את היכולת גם להנות\לטייל\לבלות זמן עם המשפחה\ חברים ותוך כדי גם לא אצטרך לחשב כל שקל?
אתה שואל אותי?

מה שאני אומר - את הארבעה חודשים בוטקאמפ כבר עברת, תן ארבעה חודשים בעבודה בתחום ואז תחליט לאיזה כיוון אתה ממשיך
מעריך מאוד את מה שכתבת וכיף ךראות גם דעה שונה בנוף :)
תודה רבה לך. אני באמת כבר השקעתי כסף ולא מעט זמן של למידה ויכול להיות גם באמת שבגלל האינטנסיביות של הקורס (המון מידע כל יום ולמידה של 12 שעות בממוצע כל יום) זה גם קצת הקשה ויכול להיות שגם זה באמת יכנס לפלו כמו שאמרת
אתה שואל אותי?
אני מרגיש שאתה ממש מנסה להתנגח איתי או משהו...
אם הסימני שאלה ממש מפריעים לך אז אתה יכול להתעלם להם :)

פשוט בשבילי זה כנראה היה מובן מאליו אז הוספתי את הסימני שאלה.
.

העניין הוא שמבדיקה שעשיתי (אולי בדיקה לא כזאת טובה) נראה שרוב מי שמגיע לתחום הזה הוא בדרך כלל התחיל כמפתח\מעצב\משווק בחברת הייטק עצמה ומשם התקדם לתחום של ניהול מוצר.

זה תלוי בתחום, ב-Ad Tech (ותכלס גם בגיימינג בישראל, זה פשוט Ad Tech במסווה) זה לא המקרה ורוב אנשי המוצר דווקא מגיעים מהעולם של הפרסום. סתם בשביל הספורט תסתכל על המשרות הפתוחות שיש היום בחברות כמו איירונסורס או פלייטיקה.

נושאים דומים
פותח הנושא כותרת פורום תגובות תאריך
Delta ללמוד לתכנת באינטרנט התפתחות אישית 75
A הלוואה כנגד קה"ש, חסכון פנסיוני או IRA והלוואה מהבנק. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
P מס יסף - בזמן מכירת דירה או אחרי דוח שנתי? נדל"ן 5
ר השקעה חודשית במדד לצורך חיסכון בקופת גמל להשקעה או בברוקר שוק ההון 6
ל פתיחת עוסק פטור- האם לשלם לבעל מקצוע או לעשות הכל לבד? יזמות והגדלת הכנסות 19
E להמשיך לדוקטורט בפיזיקה או להסתפק בתואר שני? התפתחות אישית 5
J פריסייל אמיתי או פקטיבי נדל"ן 4
ט מתכנת - עוסק פטור או זעיר? אילו הוצאות מוכרות? מיסים 4
עידו ג קרן השתלמות טווח קצר או בינוני - ארוך פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
שם משתמש בעייתי כרטיסי מועדון: הונאה או שמשתלם? מינימליזם, חסכנות ואנטי-צרכנות 3
A איתור מטען במכס לפי ח.פ או שם חברה מיסים 0
J גלגל החיים (או הפרמידה) של הפנסיה, ו-IRA פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 11
E האם קרן אירית של בלקרוק משלמת מס רווחי הון מקוזז אינפלציה או מקוזז הפרשי שערי מט"ח? שוק ההון 3
M מתימטיקה, פיסיקה או מדמ"ח התפתחות אישית 7
S דירה בהנחה - רווק או ידועים בציבור? נדל"ן 5
Z פיצויים: למשוך או לא למשוך? זאת השאלה. פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 15
רוטב פיצה שכונת הפארק בבאר שבע-בעד או נגד. נדל"ן 3
I כלכלה ומשפטים או כלכלה חשבונאות? התפתחות אישית 3
S IBKR או מיטב טרייד? שוק ההון 8
ש קרן ישראלית על מדדי חול : חוזה עתידי או Swap שוק ההון 0
T משכנתא או השקעה נדל"ן 5
Y העברה בנקאית או צ'ק האם יש הבדל בין דרכי העברה? סכום של 80 אש"ח נדל"ן 7
S מדד אג"ח קרן מחקה או אג"ח בודד שוק ההון 7
צ עצמאי האם להפקיד לפנסיה את המינימום ושאר הסכום בגמל להשקעה או רעיון אחר? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 5
M הצעת שכר חדשה, גלובלי או יסוד + שעתי. מה כדאי? התפתחות אישית 11
א תיק השקעות או תוכנית חיסכון בחברות הביטוח שוק ההון 1
littleSeal פתיחת מיזם או עסק התפתחות אישית 3
ח הלוואה ארוכה עם החזר נמוך או קצרה בהחזר גבוה צרכנות פיננסית 2
מ אחוז מינוף מומלץ - נדלן או מדדים נדל"ן 17
עידו ג לימודים - לרוחב או לעומק? התפתחות אישית 7
T העברת תיק השקעות, למכור או להעביר? שוק ההון 4
מ Interactive brokers העולמית או ישראל שוק ההון 7
M איך כדאי למשוך RSU פירותי? בפעימה אחת או פעימות קטנות? מיסים 27
ש השקעה במדדים, האם באמת הנכון זה להשקיע באותו מדד כל הזמן או לפתוח אפיקים חדשים? שוק ההון 15
E הלוואת ״חרבות ברזל״ או פתיחת חסכונות - צורך בכסף זמין צרכנות פיננסית 1
P מתלבט אם להשאיר בבנק או להעביר לאינטראקטיב שוק ההון 43
א מיצוי זכויות בתשלומי מיסים או ביטוחים וכו', כשמשלמים על בית אבות (יש חברות שמתעסקות בזה, בלי לשחוט את כל הסכום?) מיסים 0
מ קנייה של S&P500 דרך בנק הפועלים(חשבון הייטקזון) או מיטב/IBI? שוק ההון 10
צ אקזיטון כן או לא? פרישה מוקדמת והחיים שאחריה 19
yossik מעבר לדיור מוגן - האם למכור את הדירה או את תיק ההשקעות? צרכנות פיננסית 19
N קרן אירית או אמריקאית שוק ההון 5
B פדיון תיק השקעה ומעבר לברוקר זר לאור המלחמה- סיכון או השקעה? שוק ההון 10
ש מה לעשות בגירושין למכור או לקנות בית נדל"ן 11
A הפסדים ברי קיזוז - חיובי או שלילי? מיסים 1
E אם אני קונה מחקה מדד - 1159250 בבנק או בבית השקעות זה אותה תשואה בדיוק או שיש סטיות? שוק ההון 3
D לעבור לגור עם הבת זוג ולהיכנס לבור כלכלי או להמשיך לגור עם ההורים? אוף טופיק 32
E פנסיה או רק פוליסת אובדן כושר עבודה? פנסיה, גמל וקרנות השתלמות 10
Anrala האם עדיף להשקיע דרך קרן סל עם חוזים עתידיים על הביטקוין או דרך קרן ספוט? השקעות אלטרנטיביות 20
מ מה עדיף VOO או SPY? שוק ההון 13
O התלבטות אם להשאיר דירה שניה או למכור נדל"ן 10

נושאים דומים

Back
למעלה